Şimdi Ara

Evde çalışıyorum, programım nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dumbell Bench Press
    One Arm Dumbell Row
    Dumbell Shoulder Press
    Hammer Curl
    Overhead Triceps Extansions
    Calf Raises

B
    Dumbell Pullover
    Dumbell Deadlift
    Shrug
    Lateral Raise
    Preacher Curl
    Dips
    Calf Raises

C
    Flat Dumbell Fly
    Dumbell Squeeze Press
    Bent Over Dumbell Row
    Lateral Raise
    Standing Alternate Curl
    Dumbell Kickback
    Calf Raises

1 gün aralıklarla yapıyorum. Ara günlerde mekik ve forearm yapiyorum sadece pazar günüm boş. Sizce programım nasıl? Bacak antrenmanim yok. Bilerek cikardim cunku inanilmaz agri yapıyor. Yani eminimki kimsede boyle agri olmuyodur. Cunku squat yaptıktan sonra ben sakat gibi yuruyen gormedim. 3 4 gunum zehir oluyor. Bende programdan cikardim. Sizce bacak icin ne yapabilirim?

Beslenmem yok ne varsa yiyorum yararli zararli demeden. Ekstra olarak onerdiginiz ucuz supplement varsa alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim bence squat koymalasın zamanla alışırsın. Dumbelllar kaçlık? Birde beslenme olmadan eyvallah büyürsünde define olmayı bekleme. Tabi zayıfsan birşeyler olabilir.

• Şu dambıllı programlardan nefret ediyorum. Her ağırlık çalışmasının temeli progressive overload'dur. Yani devamlı ağırlık veya tekrar artırılarak gelişim sağlanır. Dambıllı programda bunu yapmak zordur.
    Dumbel bench press yapmak için bir iki ay sonra ağırlık yetersiz kalacak. Onun yerine şınav çek. Yetmeyince sırtına ağırlık koy. O da Yetmeyince tek kol, explosive, amuda kalkarak vs.. gelişmiş şınav hareketlerini kullan.
    One arm dumbell row hareketi için de aynısı geçerli. Onun yerine inverted row, barfiks veya chinup yap. Çok daha faydalı bileşik hareketler bunlar.
    Yani, vücut ağırlığınla çalış. İnternette calisthenics diye arat ve programlara bir göz at. Çok komplike bir programa ihtiyacın yok.
    Mutlaka bacak çalış.
    (Split squat, barfiks, şınav) Bu hareketler bile başlangıç için yeterli. Hadi yetmezse lateral raise, dmbel curl ekle ve bitir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelmessos -- 23 Temmuz 2017; 23:26:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelmessos

Şu dambıllı programlardan nefret ediyorum. Her ağırlık çalışmasının temeli progressive overload'dur. Yani devamlı ağırlık veya tekrar artırılarak gelişim sağlanır. Dambıllı programda bunu yapmak zordur.
    Dumbel bench press yapmak için bir iki ay sonra ağırlık yetersiz kalacak. Onun yerine şınav çek. Yetmeyince sırtına ağırlık koy. O da Yetmeyince tek kol, explosive, amuda kalkarak vs.. gelişmiş şınav hareketlerini kullan.
    One arm dumbell row hareketi için de aynısı geçerli. Onun yerine inverted row, barfiks veya chinup yap. Çok daha faydalı bileşik hareketler bunlar.
    Yani, vücut ağırlığınla çalış. İnternette calisthenics diye arat ve programlara bir göz at. Çok komplike bir programa ihtiyacın yok.
    Mutlaka bacak çalış.
    (Split squat, barfiks, şınav) Bu hareketler bile başlangıç için yeterli. Hadi yetmezse lateral raise, dmbel curl ekle ve bitir.

Hocam vücut ağırlığı özellikle şınav kol, omuz için hacim sağlar mı, ne kadar sağlar?

• Barfiks kollarını, şınav da trisepsi çalıştırır. Hacim de kazanırsın, problem olmaz. Burada önemli olan yükü/zorluğu devamli artırmak, beslenmeyi ayarlamaktir. İsterseniz movesdb calisthenics diye bir apk var. Hoşuma gitti. Yükle ve hareketleri öğren, vidyolari izle, programları incele. Eminim bir fikir verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelmessos -- 24 Temmuz 2017; 20:22:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.