Şimdi Ara

Ev yapımı Router (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
2.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    94.156.144.161 IP adresine traceroute çıktısını gönderebilirmisiniz. TürkNet eğer burada sizi Türk Telekom'a yönlendiriyorsa bağlantı Amsterdam üzerinden dönüyor.

TürkNet kendi peeri ile doğrudan bağlı olduğu için ping sonuçları VPN içi dışı fark etmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orada amsix görmen amsterdam internet exchange üzerinden geçtiği anlamı taşımıyor.
    zira amsterdam oraya 2 ms bağlantı olmaz.
    Türk telekomda direk bağlı fakat onlarda bu 20 ms ve birde kendi ülke içi bağlantıları 60 ms kullanıcıya 80 ms olarak yansıyor.
  • Peki bu sistemde bağlanılmak istenen IP'ler evden, Bursa'dan ya da Fransa'dan hangisinden çıkılacağı neye göre belirleniyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    şimdi çıkışa ne kadar yük bindirileceği belirleniyor yani yer bir yolun yükü ne olsun diye ayarlıyorsun . Daha sonrasında diyelim 10 farklı ip ile bağlantı kuracaksın ve bunlar 4 farklı yoldan internete erişme hakları var. ilk önce bağlantının gideceği ip adresi 1 1. rotadan 2. ip 2. rotadan 3. ip 3. rotada 4. ip 4. rotadan ve 5. ip tekrar 1. rota üzerinden erişim sağlıyor.

Ev yapımı Router

resim umarım açıklayıcı olmuştur.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Anladım ama ilk mesajda da belirtmiştiniz load balance sistemi için aslında her çıkış yaptığ8nız sunucudan gelen bir hat olması lazım tabi ki bu ev kullanıcı için mümkünsüz. Bu durumda Bursa'daki bilgisayara da Fransa'daki suncuya da erişmek için evinizdeki IP'yi kullanıyorsunuz sonuçta bir şey değişmemesi gerekmiyor mu artan gecikme süresi haricinde ?

Tabi benim ağ ile ilgili neredeyse hiç bilgim yok o sebeple saçmalamış olabilirim tabi.

normalde bu bağlantıda farklı servis sağlayıcıları ile farklı ipler üzerinden erişim em güzel olanı fakat dediğim gibi benim buna olanağım yok şimdilik.
    veri merkezi ile arada bir tunel mekanizması kurdum aynı şekilde fransada bulunan ovh ilede. birde istanbul üzerinden he.net firması üzerinden bağlantıyı sağlayacak tunnel sistemi de bağladım. böylelikle bir rotada bir bağlantıda yavaşlama olunca bunu fazla hissetmiyorum. Ping olumlu yönde de değişebiliyor olumsuz yöndede . genellikle yüksek erişim süresi olan bağlantılarda iyileşme oluyor fakat zaten düşük erişim süresi olan bağlantılarda tam tersi yükseliyor tabiki.
    örnek singapura telekomun anlaştığı firmalar üzerinde 330 360 ms arası bağlantı sağlarken benim kullandığım sistem ile 230 ms ile erişim sağlanabiliyor . Daha öncede amerika üzerinde kurduğum sistem ile amerikada bulunana cs go sunucuları üzerinde 130 ms ve altı sürelerde oynamışlığım var :)

Şimdi taşlar yerine oturdu bir nevi dinamik olarak değişen VPN erişimlerine sahip olmaşusunuz gibi çalışıyor.

tabi daha profesyonel ve kayıbı diğerlerine göre oldukça az ve erişim süresini etkilemeyen protokoller ile :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NITRO

Bende de eskiden vardı rasp. eskidi diye sattım. Yine ihtiyaç oldu böyle birşeye. Download ve film izlemek için kullanırım herhalde. Sizin USB ethernet kartı 10/100 mü yoksa gigabit mi?

Raspr tavsiyeniz ne olur torrent internet vs kasma kusma yapiyormu ayni anda kac download yapabilir

• CM-SKYSCRAPER kullanıcısına yanıt
    ben ilk versiyonunu kullanırken sorun yaşamıyorsam son versiyonu 4 çekirdekli onda hiç sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

ben ilk versiyonunu kullanırken sorun yaşamıyorsam son versiyonu 4 çekirdekli onda hiç sorun yaşamazsınız.

Tesekkur ederim

• CM-SKYSCRAPER kullanıcısına yanıt
    Ona Ubuntu attınızmı sıkıntı kalmaz.

• Gayet güzel bir sistem ama tek bir sorum var.

Hurricane Electric'in 6over4 hizmetini nasıl alabildiniz, bende ICMP ping hatası verip durdu.
  • linux_gemini kullanıcısına yanıt
    Sorununuz oldukça belli siz de yazmışsınız. ICMP diye. Size gelen ICMP isteklerini onaylayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Sorununuz oldukça belli siz de yazmışsınız. ICMP diye. Size gelen ICMP isteklerini onaylayın

Tuhaf olan şu, ICMP paketlerini kabul edecek şekilde ayarlamıştım zaten.

Tekrar bir ayarlarımı gözden geçireyim, belki bir hata yapmışımdır.
  • linux_gemini kullanıcısına yanıt
    kurduğunuz sistemi biraz anlatın isterseniz. Görmeden sorunu bulmak biraz zor :)
  • WhiteDoor router projesinden bir görüntü
    DNS bazlı routing
    pc başına gateway atama ve bunu bir ağ arayüzüne bağlama. Bu sayede hedef bilgisayarın trafiği izlemede kolaylık.
    Kernel 5.1.6
    Ev yapımı Router
    Güzel hortlatma :) projeniz ne durum da

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İhtiyaçlarım ve meraklarım doğrultusunda sürekli bir şeyler ekliyorum
    Şuanda cihazın açıldıktan sonra 10 saniye içinde internet erişimi hazır oluyor.
    Hocam Ping konusunda ne durumdasınız ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.