Şimdi Ara

Ev yapımı Router (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
2.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Türknet kaynaklı sorunlar oluyor onları minimuma indirmek için kendi çözümlerimi deniyorum.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Takipteyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Topolojiden bir görüntü

Ev yapımı Router
    Sağ üst köşedeki IPV6LAB sunucusu ne oluyor üstad?
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    ip dönüşümlerini test ettiğimiz bir telekom firmasının sistemleri
    Beta tester lazımsa ben buralardayım ;)
  • TEST: Layer 2 seviyesindeki trafiğin taşınması.

Ev yapımı Router

Karşılaşılan sorun: alt sanal ağ arayüzü oluşturulduktan sonra yurtdışından gelen sanal hattan geçen paketlerin kablo hattına çıkmaması
    Oluşan problemler: Evdeki Archer VR200 ve diğer cihazların ürettiği paketlerin frankfurttan geri yansıdıktan sonra katlanrak birbirleri arasında yansıtmaları.

Son durum oluşan sorun ve problemler için çözüm üretildi ve test tamamlandı.
    Ev yapımı Router

Yeni planlar
    Bgp hatalarına karşı birkaç farklı blok üzerinden cloudflare ye erişme ve farklı ağlar üzerinden sunucuya erişilmesi ardından bu bağlantılara yük dağıtımı ve failover sistemin kurulması.

• quote:

internet erişmini hem evin bağlı olduğu ip , bursada ve fransada bulunan sunuculardan çıkacak şekilde ayarladım .
    bir evdeki bilgisayar google facebook vb her servis için ip adresleri üzerinden iletişim kurar
    örnek vericek olursak 172.217.18.174 ip adresine direk sahip olduğum ip adresi üzerinden iletişime geçiyor.
    bir sonraki ip adresi 157.240.11.35 ise evdeki bilgsayar ve bursadaki bilgisayar arasındaki tunnel mekanizması ile bursa üzerinden internete çıkıyor. Birnevi vpn gibi
    farklı bir ip adreside fransa üzerinden çıkıyor yani sürekli ip adresleri ile iletişim kurarken sistem sen evden sen bursadan sen fransadan internete çık diyor.

Merhaba,

Diyelim tüm trafiği VPN üzerinden çıkarıyorsunuz. Bazı siteleri ise sahip olduğunuz IP üzerinden çıkarmak istiyorsunuz. örneğin dailymotion.com'u (195.8.215.137) sahip olduğunuz IP üzerinden çıkış yapıyorsunuz. Bu şekilde site açılacaktır. Ancak dailymotion site içeriği farklı IP lerden yükleniyor. Vidyolar genelde proxy-001.dailymotion.com, proxy-002.dailymotion.com gibi bir adresten geliyor ve bunların IP adresleri de farklı farklı. Dailymotion VPN kullanımında sayfa görünüyor ama vidyo göstermiyor.

Bu durumda dailymotion ın tüm IP adreslerini tespit edip bunları da sahip olduğunuz IP'ye yönlendirmeniz mi gerekiyor yoksa başka çözümü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 29 Mayıs 2020; 2:10:24 >

• interwap kullanıcısına yanıt
    Mesela bu dediginiz durum netflix icin de gecerli. Bazi suncularimindan Netflix e erisemiyoruz ve ayni zamanda Bosuna Netflix trafigini de bu hatta yuk bindirmek istemiyorum.

Sistemde Yeni bir route table olusturuyorum, NEtflix e ait olan tum ip adreslerini dns sorgusu sirasinda otomatik olarak isaretliyorum ve bu isaretli ip adreslerini de Netflix icin ozel ayarlardigin route table yonlendiriyorum ve oradaki bilgilere gore istekler yondlendiriliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.