Şimdi Ara

EV YAPIMI BİRA (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
20
Favori
52.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaz geldi, elinde fazladan sıfır veya az kullanılmış bira kiti varsa almak isterim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nihayet aldık başlangıç setimizi.

Yalnız ortada şişe yok Direk temiz şişeleri sipariş versek tanesi 4 liraya geliyor.Zaten bira yapmaya başladıktan sonra tanesi 3-4 liraya gelmiş olacak.Sanırım bir süre daha normal bira almak ve o şişeleri saklamak mantıklı olacak.Şimdiye dek temiz şişe alırız kim uğraşacak biriktirmek ile dedik.Aha işte tosladık böyle.

Eğer şişe biriktiren varsa hangi şişeler olmuyor zarar görüyor net yazarsa seviniirm.Çok bilgi karışıklığı. var bu konuda.

Ayrıca bir sorun şu gözüküyor..Aldığım kit ile birlikte yaptığım biradan farklı bir şey yapmak istesem masraf olacak.Şişe masrafı ve yer kaplama sorunu çıkacak.Bunun yanında farklı bir tat denemek istesek bunu nasıl yapıyoruz ? Sonuçta biz kit ile yapıyoruz kendimiz formüller deneyler oluşturmuyoruz ki.Nasıl bir farklılık katabiliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 17 Haziran 2019; 21:50:59 >

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Ben efes malt şişesi biriktiriyorum , en çok kullanilani bu .
    Bomonti ve diğer bira şişelerinde patlama oluyormuş .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memo84 kullanıcısına yanıt
    Tuborg Gold değil mi en sağlam olanı ? Tombul Efes ile birlikte ?
    13 şişe oldu biriken.Zaten Agustos gelıyor daha yapmam Eylül ayında başlayacağım.

Hıc sevmıyorum artık Efes Bomonti vs biraları ama şişe işin mecbur alıyorum Esas sevdiğim Tuborg Frederik ve Ipa biraları ama onlar sıkıntı oluyormus 33’lük şişeler mesela

insanlar genel olarak efes tombul ve efes malt , tuborg gold şişesi biriktiriyor , en sağlamı onlar , diğer şişeler patlıyor yada bakteri üretiyormuş , youtube ve forumlardan öğrendiklerim bunlar.

Ben de şuan 80 şişe biriktirdim , hepsi efes malt , bi 3 kit kuracak kadar şişem olursa yeterli bana ,

Bu arada ecza depolarında büyük strafor kutular var , onlardan temin edersen hava istediği kadar sıcak olsun istediğin birayı yapabilirsin. Ben kendim yaptım kutumu , kutu içini 12 dereceye kadar indirebiliyorum . Her 1.5 litre kola yada su şişesi uygun bunun için , bazılari yarım litrelik dondurulmuş su şişelerini kovanin üzerine koyuyor o bile kafi geliyor .

ben strafordan yaptım ve gayet başarılı oldu. geçen yaz hiç kit kuramamıştım sıcaklar yüzünden, bu yaz aralıksız devam kit kurmaya
  • Aklımda vardı o kutulardan almak ,hem sıcaklık ıcın hem eğer şişe patlarsa kırıkların etrafa saçılmaması için sağlan olur dıye dusundum
    Malum patlama tehlikeli olabılır

Hocam kavanoz olmaz mı şişe yerine.
    Hem temini ucuz hem de temizleme işi daha sağlıklı olur

Düzeltme: Olmazmış boynu uzun ve koyu renk şişe lazımmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hogokce -- 8 Temmuz 2019; 0:37:48 >
  • Ankara'da kurulum seti satan varsa alırım

• Arkadaşlar pek yazan yok ama sorayım dedim ; 11.gün bitti ve fermantasyon durmuş gibi.Fokurdama vs olmuyor 1 gündür falan.Normal durum mu
    Normal bir durum ama siz 15 .günü bekleyin derim ya da ölçüm aletiniz varsa ölçüm yaparak karar verebilirsiniz.
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    Ölçüm yapamadığım için riske girmek istemiyorum zaten.2.tur yaptığımda artık alacağım alet.
    Şişeleri bile henüz tamamladık Kaynatıp temizlemek derken 2-3 günü alır zaten.Bittiğinde artık şişeleme yapılır.
  • İşlem tamam. Sanırım sıkıntı yok?

Beklemeye koyulduk. Şişeler patlamadığı sürece rahatız

EV YAPIMI BİRA
    EV YAPIMI BİRA
    EV YAPIMI BİRA
    EV YAPIMI BİRA

• Konu bir hayli sakin..Ama yine de sorumu sorayım .

İlaç-temizleyici hakkında sorum var ; Butik Bira ve Bira House sattıkları ilaçlar farklı.Peki hangisi en iyisi en güvenlisi ? Ben Bira House kit aldığımdan organik temizleyici ve Bioxeco 5 ile ilk kiti hazırladım.Ama forumlarda falan sürekli pbw star san falan yorumları var.En çok kullanılan bunlarmış.
  • butik bira da neler oluyor bilen var mı ?

siparişler alınmıyor. siparişler iptal ediliyor.

telefonlara bakılmıyor ? vs. vs. ???????
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

butik bira da neler oluyor bilen var mı ?

siparişler alınmıyor. siparişler iptal ediliyor.

telefonlara bakılmıyor ? vs. vs. ???????
    Türkiye'deki çoğu işletme de olan durum , hazmedememe-yönetememe gibi duruyor.
    Ekşi sözlük bugün çalkalanıyordu , sizin yaşadığınıza benzer bir sorunu yasayan müşterilerinin bilgilerini , adres , iş , eşinin telefonu gibi bilgileri paylaşmak gibi kanunsuz bir işlem yapmıslar.Sizinde başınıza gelebilir.
    Kabul edilebilir bir durum değil asla.
    https://eksisozluk.com/butik-bira--4822448?a=popular

• Ayrıca stoklar sorunlu artık.Sadece butik için değil diğer yerlerde böyle.

Ne olacak acaba

• Eğer bira kitleri gümrükten geçmediyse “ki böyle görünüyor bir anda tüm kitlerin olmaması cok garıp” bu iş biter arkadaşlar.

• sorunlar oluyordu. whatsapp linki buraya ekliyorum.

https://www.whatsapp.com/unsupportedbrowser

https://www.whatsapp.com/unsupportedbrowser CsNq3h7WdpY1FNLWoUal59

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepeli06 -- 2 Kasım 2019; 21:17:29 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.