Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
107
Favori
209.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modemi sıfırladım.3.6.9 yükledim.Her zaman kararlı sürüm kullanıyorum.Bu kadar sık güncellemenin sebebi nedir?

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 9 Temmuz 2021; 15:34:44 >
  • cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Merhaba cimbom38,

3.6.8 ile 3.6.9 arasında yalnızca sertifikasyon güncellemesi yapıldı. Sürüm güncellemelerinde düzenli olarak yenilikler, teknolojik siber saldırılara karşı alınan tedbirler ve oluşan durumların düzeltilmesi gibi düzenlemeler yayınlanmaktadır.
  • Giriş seviyesi ürünlerinden uzak durmalı. 100mbit ethernet portu nedir? Hiç Koymayın? ince, artist bir alet yapın daha mantıklı.

Şaka bir yana, şu anda piyasanın açığı 2.5gbit switch'ler ve 2.5gbit lan portu olan router'lar. Kullanıcı sınıfı mal üreten iki marka var. Toplam üç adet böyle switch var. Üçüncü marka olursanız, tanınırlığınızı çok arttırırsınız. Bilmiyorum bu marka ile yurtdışı satışınız var mı? Kendi tasarımınızı ürettirip mi satıyorsunuz, yoksa hazır mala marka mı basıyorsunuz? Ama kendi kart dizaynlarınızı yapıyor ve yurtdışına mal satıyorsanız, 2.5gbit işine el atın. Marka bilinirliği için önden gitmeniz şart. 100 firmanın aynı malı ürettiği sektörde 101'inci olmanın pek değeri yok.

Son olarak bir de, modüler baba mal üretebilirsiniz. Ahtapota benzeyen mal mal aletlerin daha bir derli toplu ve evimde antreye koysam görselinden utanmayacagim bir tasarıma sahip olduğunu düşünün. Şimdi bu tasarımı modüler yapın. Daha hızlı wi-fi çıktığında içinde bir modül değiştirip yola devam edeceğim. Daha hızlı bir ethernet ev router'larına geldiğinde içinde bir modül değiştirip devam edeceğim... Niye bunu söylüyorum? Çünkü ahtapota benzeyen aletleri bir düşünün. İçlerindeki işlemci ve ram 20 yıl yeter (abartmıyorum); ama 3 yıl sonra hepsi çöp. Çünkü bağlantı hızları düşük kalacak.

Raspberry compute 4 tabanlı bir sistemle meselenin içinden geçersiniz ve diy işler yapmayı seven tiplere de hitap edersiniz.

Tüm bunları, hazır mal alıp marka basıp satmıyorsanız ve yurtdışı satışınız da varsa anlatıyorum tabii...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba Huseyin-ZST,

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz , Ülkemizde internet alt yapı şartlarımıza göre giriş - çoğunlukla orta ve bir miktar orta üstü segmentindeki cihazlara ihtiyaç duyulmakta. Keenetic olarak faliyet alanımızda en iyi şartlarda kullanıcıların ihtiyacı olacak doğru ürünleri sunmaktayız. Switch alanında ürün satışımız bulunmamaktadır. Ürünlerimizin bir çok ülkede Keenetic markası ile satışı yapılmaktadır, ürünlerimiz kendi tasarımımız olup KeeneticOS işletim sistemi tamamen markamıza aittir.

Kullanıcılarımızın ileriye dönük teknolojik ürün üretimi / dizyanı vb. tavsiye ve önerilerini büyük özenle dikkate almaktayız, güzel düşüncelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.
  • @Huseyin-ZST 'nin dediği çok doğru maalesef. Extra dsl, air ve extra ile mesh kullanmaktayım. Ne yaptıysam evin üst katına 5ghz sinyal sağlıklı biçimde iletemedim. Herhalde kat arası beton çok kalın. PS5 üst katta internete zar zor bağlanıyor, oyunlarda sürekli sorun yaşatıyor.

Çözüm için şu çihazı buldum;

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI
    Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDIamazon
    Devolo dLAN 1200+ DINrail WiFi ac (1x Gigabit-Powerline-Bridge für die Hutschiene und 1x dLAN 1200 WiFi ac Adapter, 1200Mbit/s per Powerline-Verbindung, Internet über die Steckdose, PowerLAN)
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CMC3F3V/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3O5TP4R0OZYXZ&psc=1

Ev trifaze hat kullandığı için sıradan powerline cihazları işe yaramıyor. Bu cihazı alırsam elimdeki tüm Keenetic cihazların portu 100mbit olduğu için darboğaz oluşacak. Elimdeki cihazları elden çıkararak upgrade etmem gerekecek @KEENETIC Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI 

Edit: Ayrıca şu uyarının sebebini hala bulamadım, bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_h -- 18 Temmuz 2021; 20:16:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih_h

@Huseyin-ZST 'nin dediği çok doğru maalesef. Extra dsl, air ve extra ile mesh kullanmaktayım. Ne yaptıysam evin üst katına 5ghz sinyal sağlıklı biçimde iletemedim. Herhalde kat arası beton çok kalın. PS5 üst katta internete zar zor bağlanıyor, oyunlarda sürekli sorun yaşatıyor.

Çözüm için şu çihazı buldum;

amazon
    Devolo dLAN 1200+ DINrail WiFi ac (1x Gigabit-Powerline-Bridge für die Hutschiene und 1x dLAN 1200 WiFi ac Adapter, 1200Mbit/s per Powerline-Verbindung, Internet über die Steckdose, PowerLAN)
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CMC3F3V/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3O5TP4R0OZYXZ&psc=1

Ev trifaze hat kullandığı için sıradan powerline cihazları işe yaramıyor. Bu cihazı alırsam elimdeki tüm Keenetic cihazların portu 100mbit olduğu için darboğaz oluşacak. Elimdeki cihazları elden çıkararak upgrade etmem gerekecek @KEENETIC  

Edit: Ayrıca şu uyarının sebebini hala bulamadım, bilen var mı?

Delik açmak istemiyorsanız biraz hastaruhlu bir çözüm olmakla birlikte, şöyle yapabilirsiniz:

İki router alınır. Biri alt katta, biri üst katta pencere dışına konur. Beton olmadığı için camdan çeker, iki router birbiri ile kablo ile de wifi ile de haberleşebilir. Çünkü ikisi arasında gene bir beton yok. Ama yakınlardaki bir balkondaki priz falan kullanılmalı. Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI 

Ben bununla uğraşmak yerine, pencere dogramasına delik açar, kablo çeker üst kata atardım. Gelecekte sökecek olursanız pencere dogramasındaki delik Kolaylıkla kapanır. Hele ki PVC ise... routera kadar kablo çekmek kötü olacaksa, gene, üst kata router, alt kata router. Routerlar pencere içinde. Ana router (veya modemle) kablosuz haberleşiyor biri. Bitti gitti. Üst kata wi-fi aldınız.

Elektrik hattından haberleşen zerzevatları sevmiyorum. Çoğu yavaş. Hemen hepsi de gayet güvenilmez.

• fatih_h kullanıcısına yanıt

Bu arada sorununuz büyük ihtimalle anten ve yerleşim ile alakalı.

Standart wi-fi antenlerinin yayını bir donut şeklinde. Yani, tepesinden basık, ortasından delik bir alanda yayın yapıyor. Donut ne arkadaş ya. Türküz biz. Kandil simidi... Dolayısıyla bir wi-fi yayınının üst kata geçmesi daha zor. Anteni yatay pozisyona getirirseniz. Üst kattaki anteni de yatay pozisyona getirirseniz çekim gücü artacaktır.

Kullandığınız ürünleri ve nerelerde kullandığınızı paylasabilirseniz, cüzdan patlatmayan çakal çözüm üretmeye çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 18 Temmuz 2021; 20:14:16 >
  • @Huseyin-ZST Aslında dediğiniz doğru. Daha önce forumdan bir arkadaşta yerleşimden kaynaklandığını söylemişti. Aslında iki cihazda aynı oda hızasında, araya başka oda falan da girmiyor yani. Araya kat betonu girdiği an 5ghz sinyal ölüyor, antenleri her pozisyonda denedim:) Tek çözüm merdivenlere routerları koymak ama etrafta kablo gözükmesi hiç hoşuma gitmiyor.

MErhaba fatih_h,

Cihaz konuşlanması ve anten yönleri mutlaka maksimum performans aalacağınız şekilde konumlandırılmalıdır. Aşağıdaki linkte anten konuşlandırması ile ilgili makalemizi paylaşıyorum. Cihazlarınız Wi-Fi mesh sistemine eklememiş siniz daha iyi ve hızlı bağlantı için cihazlarınızı mutlaka mobil uygulamadan "Wi-Fi Sistem Ayarları" menüsünde tıklayarak "Adaylar" menüsünde bulunan cihazları Wi-Fi mesh sistemine eklemenizi önermekteyiz.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968789-Anten-y%C3%B6nleri-do%C4%9Fru-%C5%9Fekilde-nas%C4%B1l-ayarlan%C4%B1r-

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360002155079-%C3%96zel-Whole-Home-Wi-Fi-Sistemi-MESH

• KEENETIC kullanıcısına yanıt

Mobilde adaylar kısmı boş gözüküyor. Modem arayüzünden kontrol ettiğimde problem yok gözüküyor.

Mobil uygulamada resimde göstermiş olduğunuz yazı cihazların Mesh sistemine ekli olamaması durumunda uyarı amaçlı çıkan bir uyarı yazısıdır. Mobil uygulamadaki uyarı ile ilgili yaşamış olduğunuzun durumu arkadaşlarımız ile birlikte incelemek için Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Çok aktif bir firmware ekibi var . Her gelen güncellemeyi yüklemek zorunda değilsiniz. Güncellemenin notlarında işinize yarayan birşey yoksa pas geçebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DIA

Çok aktif bir firmware ekibi var . Her gelen güncellemeyi yüklemek zorunda değilsiniz. Güncellemenin notlarında işinize yarayan birşey yoksa pas geçebilirsiniz.

Extra dsl modem ile türknet kullanıyorum.Çok memnundum.Geri dönüşün kapatıldığı sürümlerden sonra modem de fec hataları arttı bir süre sonra modem şişiyor gibi yeniden başlatınca düzeliyor.Bir kaç gün sonra yine oluyor.Modemi brick yapmadan eski sürüme dönmek istiyorum.

Extra dsl kullanan arkadaşların kullanadığı ve tavsiye edeceği sürüm nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 25 Temmuz 2021; 15:30:56 >
  • Bende türknet ile kullanıyorum. Şimdi baktım 3.6.2 yüklü . 25 gündür bağlı şuanda hiç modem kaynaklı kopma yaşamadım bugüne kadar.

Meshe eklediginiz Extra ve Air' in sistem ayarları menüsünden CID anahtarının açık olup olmadığını kontrol eder misiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DIA kullanıcısına yanıt
    Yeni bazı özellikler için minimum KeeneticOs 3.6.3 kullanmanız gerekiyor.

rmm.keenetic.com için mesela.

Bilgilerinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Temmuz 2021; 7:52:42 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler, 7/24 açık tutmam Lazım neti, giderse yükleyeceğim.

Merhabalar,

Şuan hangi sürümü kullanıyorsunuz? Güncelleme sonrası FEC hatalarının arttığını belirtmişsiniz bu durumu incelemek isteriz. Lütfen yaşamış olduğunuz durum ile ilgili Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak bildirin kontrol edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEENETIC

Merhabalar,

Şuan hangi sürümü kullanıyorsunuz? Güncelleme sonrası FEC hatalarının arttığını belirtmişsiniz bu durumu incelemek isteriz. Lütfen yaşamış olduğunuz durum ile ilgili Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak bildirin kontrol edelim.

Aradım.KeeneticOS sürümü: 3.7 Beta 0.2 yüklememi söylediler bir kaç gün böyle kullanacağım ,sonra tekrar kontrol edilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 26 Temmuz 2021; 23:43:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Aradım.KeeneticOS sürümü: 3.7 Beta 0.2 yüklememi söylediler bir kaç gün böyle kullanacağım ,sonra tekrar kontrol edilecek.

Alıntıları Göster

Değişen bir şey olmadı.Hız 1mbps düşüyor.Modemi yeniden başlatınca düzeliyor.1 gün sonra yine aynı şey oluyor.

KeeneticOS kurtarma yöntem ile recovery yükledim.Modemi sıfırladım.192.168.1.1 ile modeme ulaştım ve 3.04.C.12.0-0 sürümü nasıl yükledim.

2 gündür kullanıyorum.Fec düştü.fec 45.000 crc ise 11.000 .Modem şişmiyor .Hız düşmesi de olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 29 Temmuz 2021; 10:7:46 >

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.