Şimdi Ara

EV İÇİN NAS ÇÖZÜMÜ ???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
5
Favori
6.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dışardan girmeye çalışırken 192.168.x.x yazmıyorsu demi wa ipsini yazıyorsu demi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirac_ozturk

kasa için bütcen nedir ?

17'lik Tower Tipi Fiyatı 262.18tl

4U Server tipi 24'lu tak cıkar diskli fiyatı 1.211tl

yada direk tr'den benim kasadan al Xclio 777

kasa için psu hariç max 300tl bütçe...300tl bile çok ama eli ayağı düzgün ucuz kasa yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gary Bell

Torrent ve depolama çözüm arıyordum bende. NSA325-V2 aldım ve şuana kadar bir sorun yaşamadım. 1Gbit switch aldım ve modem lan portu darboğazını kaldırmış oldum. Raspi 2 alıp kodi kurmanızı öneririm. Önce bi heveslendim sonra zaten sürekli bilgisayar başında olduğum için gerek duymadım. Raspi 1 model B ile NASdaki dosyalara erişebiliyorum, altyazı bulma eklentisiyle uğraşmadan altyazıya ulaşabiliyorum. Nsa325 in performansı sizi tatmin edermi bilemiyorum, 2x4TB disk takabiliyorsunuz en fazla. Arayüzünden Transmission kurarak istediğiniz yerden torrent ekleyebilir, kaldırabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Konudan konuya atladım düzenli bir yazı olmadı biliyorum, uykuluyken bu kadar olabiliyor ancak. Sormak istediğin bir konu varsa yardımcı olabilirim.

Edit: Sonradan gördümki üst seviye bir çözüm arıyorsunuz, kusura bakmayın yorumları okumadan yazdım.

yani kodinin stabilitesi yaptığı işler bütün cihazlarda (pc,apple tv,rasberry pi) aynı...40usd lik cihaz dada aynı performans 400usd lik cihazdada aynı performans...eğer öyleyse sadece player kullanmak için rasberry gayet mantıklı ?
    peki rasberry içi kablolu ethernet performansı nasıl...nas dan film izlerken...
    rasberry deki kodiyi uzaktan kumanda etmek için android telefona app kurmak yeterlimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GaMeLeCtROniCa -- 24 Ocak 2016; 0:27:32 >

• ayrıca rasberry pi ye kodi yi kurduk entegre ettik diyelim...Tüm Filmleri müzik leri izleerken dinlerken THX destekli Logitech Z623 ten en iyi ses performansını almak istiyorum bunun için nasıl bir bağlantı kurmam gerekir ?
    Yada ekstra bir donanım gerektirirmi ?
  • GaMeLeCtROniCa kullanıcısına yanıt
    Benim eski model Raspberry'mde bile donmadan film izleyebiliyorum. Raspi 2 video oynatma konusunda performans sorunu yaşatmayacaktır fakat diğer cihazlara KODI kurunca Raspi'ye göre artısı olacak mıdır bilemiyorum. Performansı beni tatmin etti fakat 720p video izlemiştim, sizin için müsait bir zamanda tekrar kurulum yapıp kablolu ve kablosuz performansına bakar, iletirim. Uygulamayı kurduktan sonra KODIden bir ayar değiştirmek gerekiyordu sanırım, onun dışında yapmanız gereken bir şey yok.

Ses konusunda bir şey diyemicem malesef, bendeki raspi çok fazla kez kısadevre yaptı. Ses cızırtılı geliyor. Ses konusunda hiçbir zaman takıntılı olmadığım için tecrübem yok malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirac_ozturk

dışardan girmeye çalışırken 192.168.x.x yazmıyorsu demi wa ipsini yazıyorsu demi ?

Evetftp://ip:2121

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qnap ve Qnap yazılımları bence bu alanda en iyi çözüm olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

Qnap ve Qnap yazılımları bence bu alanda en iyi çözüm olacaktır.

ama 12 slotlu bir qnap ve 12 slotlu bir freenas ın arasında fiyat olarak devasa fark var...
  • freenasla uğraşmayın arkadaşlar qnap ile aklınıza gelen her desteği bizzat verebilirim gidin qnap alın uğraşmayın kasayla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaMeLeCtROniCa

quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

Qnap ve Qnap yazılımları bence bu alanda en iyi çözüm olacaktır.

ama 12 slotlu bir qnap ve 12 slotlu bir freenas ın arasında fiyat olarak devasa fark var...

kardeş 12 slotu napıcan onu anlamadım şirket yedeklemesi filan mı yapıcaksın_? :)
  • ben şahsen nas ve torrent sistemini ayırırdım ki öyle yapıyorum şuan. bozulmadan önce intel d945gclf anakart ile torrent sistemi kurmuştum o kendi halinde içine taktığım 500gb hdd ye sürekli indirme işlemi yapıyordu bende onu gigabit ağ yoluyla evdeki depo sisteme aktarıyor ve düzenliyordum (altyazı vs.) eğer nas ve torrent aynı sistem olursa harddiskler çok çalışacağı için kullanım ömrü düşer. eğer torrent ve nas pc lerini ayırırsanız daha yararlı olacağı kanaatindeyim.
  • Dostum evde diskler 7x24 çalışıyor dogrudur.

benim için önemli dosyaları 1tb 4 tane disk'e raid 1+0 yaptım özel dosyalarım orda duruyor.

2. tek bir makine acık ama 6 işlem birden yaptırıyorum
    *Ağ Sunucusu Depo
    *2 tane torrent programı (1 tane turktorrent çalışıyor seed zorunlugu oldugu için diğeri yabancı siteler seed zorunlugug olmadı ıcın download biter bitmez upload kesiyorum.)
    * Media Serverı android ve akıllı tvlerde uygulamayı yükleyerek direk flimleri izliyorum.
    * Owncloud cep telefonundakı resimleri otomatik sekronizasyon yapmak için

şuan bende 17tb'lık flim muzik arşivim var ve kapesitenin %90 dolu şuan en yakın zamanda 3tb'lık bir disk daha almam gerekli blurey flimler malum 1 tanesi 60gb :/

onun için 12'lı disk önerdim qnap ile bunların hepsinin yapamazsın :)
     EV İÇİN NAS ÇÖZÜMÜ ????

• mirac_ozturk kullanıcısına yanıt
    Plex eklentisini ne için kullanıyorsunuz ?
  • eğer düşünerseniz elimdeki Buffalo Nas cihazımı satabilirim.

http://www.buffalotech.com/products/network-storage/home-and-small-office/linkstation-duo

edit: Urun satildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrozcn -- 20 Şubat 2016; 19:38:06 >
  • mirac_ozturk kullanıcısına yanıt
    qnapla hepsini yapabilirsiniz ve alasınıda yaparsın yahu freenas nedir ki :) adamlar uydurmuşlar bir sistem free diye geçiniyorlar işte qnap a ait kendi yazılımları war bu konu ile ilgili 24 saat konuşurum kasa ile uğraşmayın alın bi qnap sunucu eğer paraya kıyarım diyorsanız üst segment ürünleri mevcut bu sunucuların ve de qnap qpkg dosyalarını netten bir inceleyin nasıl bir program ve installera sahip olduğunu kendiniz görün öle qnapla yapamazsınız filan demeyin sonra ok anladın sen... bu arada plexle ilgili sorunlar var, twonky bu işin ustası plex cache 1024 çalışıyor twonky sıkıştırma teknolojisi daha ii tabii nas cihazının içindeki işlemciside önemli.

Qfile ----> dosyalarınızı yedekler 3G LTE local ağ farketmez tüm istediğiniz dosyarı qnap a atar
    Qmanager ----> qnap sunucunuzla ilgili tüm sistemlere yetkilendirme yapar e erişim sağlar bilgi amaçlı qnapta ne olduğunu görürü izlersiniz
    Qvideo ---> Nvr Ağ kayıt ip kamera kayıt sistemi izleme live yaparsınız

Aklınıza ne takılırsa bir qnap fanatiği olarak size cevap werebilirim

raid sistemle ilgili bu cihazların güvenlikte 1 numara olduğunu biliyorum onun için QNAP tek...

Bu arada ağ hızı 10Gbps sen düşün yani bu hızı aynı anda 5 adet 60 gb bulu açarsın ve alasınıda açarsın :)

Raid istersen raid 0 raid 1 raid 5 ve raid 6 yaparsın

raid 6 iidir en güvenlidir disk kapasitene göre raid 10 yap istersen

ya da 2 diski raid 0 de diğer 6 diski raid 5 de diğer 4 diskide raid 1 de yedek için sana kalmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbayindir -- 27 Ocak 2016; 15:27:31 >

• Bu işler biraz ihtiyaç biraz bütçe biraz da ilgi alaka meselesi.
    12 disk kapasitesine ihtiyaç varsa, bütçe kısıtlıysa ve uğraşmayı seviyorsa FreeNas düşünülebilir. Onun haricinde her türlü senaryo QNAP ve alternatiflerine çıkar. Müşterilerim aylık ortalama 1-2 gb veri üretiyor. Ve 2 disk kapasiteli Nas sürücüler pekàlà işimi görüyor. Geçen hafta bir müşterime QNAP TS-212P modelini kurdum. Disksiz 600 liraya temin ettim. 2 tane de WD Nas Disk aldım 230 liradan. 1100 tl gibi bir maliyete çözdüm. Ama evde 12 diske ihtiyacın vardır (!), vaktin de boldur, o zaman işler değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gary Bell G kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarınızdan nas sistemine dosya transferi yaptığınızda transfer hızı kaç oluyor? Bende WD My Cloud Ex 2 var usb den harici bağlıyorum dosya transfer hızı 10mb hızı geçmiyor. Bunu hızlandırmanın bir yöntemi var mıdır? Modemden bir ayar mı yapmamız gerekiyor. Bildiğiniz bir durum varsa paylaşırsanız sevinirim. Bu arada 1Gbit switch ile modem lan portu darboğazı demişsiniz belki de bu durum benim işime yarar biraz daha açabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nitroglycerin

Bilgisayarınızdan nas sistemine dosya transferi yaptığınızda transfer hızı kaç oluyor? Bende WD My Cloud Ex 2 var usb den harici bağlıyorum dosya transfer hızı 10mb hızı geçmiyor. Bunu hızlandırmanın bir yöntemi var mıdır? Modemden bir ayar mı yapmamız gerekiyor. Bildiğiniz bir durum varsa paylaşırsanız sevinirim. Bu arada 1Gbit switch ile modem lan portu darboğazı demişsiniz belki de bu durum benim işime yarar biraz daha açabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

sata 3 e bağlı 3 adet 3tb 1adet 2tb 1 adet 32gb ssd mevcut
    windows 8.1 kurulu.
    disklere kendi arasında 1tb lık dosya transferinde 150-175 mbları görüyorum. ağda da max gigabitte zaten 125 mb ben 110-115 görüyorum. tabi gönderen alan disk önemli ben sabit diskten ssd ye yazıyorum 110mb alıyorum ssd den sabit diske yine ağdan yazınca 108mb lar çıkıyor.

• TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    Modem Huawei HG630A ethernetin 10/100 olmasından dolayı benim transfer hızı max 10mb diye düşünüyorum, gigabitt modem alırsam ve yine gigabit switch alırsam sorun çözülür mü tam emin olmadım. Sizin ulaştığınız hızlara ulaşmam gerekiyor benim de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nitroglycerin

Modem Huawei HG630A ethernetin 10/100 olmasından dolayı benim transfer hızı max 10mb diye düşünüyorum, gigabitt modem alırsam ve yine gigabit switch alırsam sorun çözülür mü tam emin olmadım. Sizin ulaştığınız hızlara ulaşmam gerekiyor benim de.

hocam benim modem dsl n14u u portlar 100mbit ben gigabit switch ile kullanıyorum zyxel 110-120 mb cok rahat görüyorum. switch tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.