Şimdi Ara

Ev grubu ve Uzak masaüstü bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, evde iki tane Pc var. Biri masaüstü biri dizüstü ve ikiside Windows Ultimate. İki bilgisayarın rahatça dosya paylaşmasını istiyorum.İkisi de ordak bir ağa bağlı. Bir bilgisayarda ev grubu açıp diğer bilgisyara bağlamayı başardım ama ortak dosyalar açılmıyor.

Uzaktan masaüstü bağlantısında ise şöyle bir hata veriyor ''Zaten sürmekte olan bir konsol oturumunuz olduğundan, bilgisayarınız uzak bilgisayarda başkabir konsol oturumuna bağlanamadı''. Pc ismini yazınca böyle bir hata veriyor. İpyi yazınca hepten hata variyor.

Baya araştırdım bir sürü yöntem denedim ne yaptıysam olmadı bütün aksilikler beni bulur zaten. Lütfen yardımcı oldun...

• quote:

Orijinalden alıntı: -Aniki-

Selam arkadaşlar, evde iki tane Pc var. Biri masaüstü biri dizüstü ve ikiside Windows Ultimate. İki bilgisayarın rahatça dosya paylaşmasını istiyorum.İkisi de ordak bir ağa bağlı. Bir bilgisayarda ev grubu açıp diğer bilgisyara bağlamayı başardım ama ortak dosyalar açılmıyor.

Uzaktan masaüstü bağlantısında ise şöyle bir hata veriyor ''Zaten sürmekte olan bir konsol oturumunuz olduğundan, bilgisayarınız uzak bilgisayarda başkabir konsol oturumuna bağlanamadı''. Pc ismini yazınca böyle bir hata veriyor. İpyi yazınca hepten hata variyor.

Baya araştırdım bir sürü yöntem denedim ne yaptıysam olmadı bütün aksilikler beni bulur zaten. Lütfen yardımcı oldun...

Ortak dosyaları açmaya çalışırken şifremi istiyor ya da hangi bir hata mesajı varmı ?

• Yok şifre ile ilgili bir sıkıntım yok, bilgisayar ağı algılıyor fakat giremiyor iki Pc arasında bir türlü bağlantı yapamadım.Aslında dizüstü olan ağı algılıyor fakat giremiyor, masaüstündeki hiç algılamıyor. Firewall ayarlarını da kapadım fakat nafile. İki bilgisayar da wirelesse bağlı. Modem ayarlarıyla ilgili birşeymi var acaba?
  • quote:

Yok şifre ile ilgili bir sıkıntım yok, bilgisayar ağı algılıyor fakat giremiyor iki Pc arasında bir türlü bağlantı yapamadım.Aslında dizüstü olan ağı algılıyor fakat giremiyor, masaüstündeki hiç algılamıyor. Firewall ayarlarını da kapadım fakat nafile. İki bilgisayar da wirelesse bağlı. Modem ayarlarıyla ilgili birşeymi var acaba?

Ağda diğer bilgisayar gözüküyor mu modemle alakalı bir durum değil..
  • teamwiever le dosya paylaşımı yapın veya yönetin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunus MF

quote:

Yok şifre ile ilgili bir sıkıntım yok, bilgisayar ağı algılıyor fakat giremiyor iki Pc arasında bir türlü bağlantı yapamadım.Aslında dizüstü olan ağı algılıyor fakat giremiyor, masaüstündeki hiç algılamıyor. Firewall ayarlarını da kapadım fakat nafile. İki bilgisayar da wirelesse bağlı. Modem ayarlarıyla ilgili birşeymi var acaba?

Ağda diğer bilgisayar gözüküyor evet fakat giremiyor ve sadece dizüstü bilgisyarında gözüküyor diğer bilgisayar çok karışık bir durum. He şunu da ekliyeyim yanlızca ev grubu bağlantısını yapınca gözüküyor bilgisayar. İki bilgisayarında ağ ayarları aynı onuda belirteyim. Ev grubu bağlantısınıda yapınca ev grubu dosyasının içine giriyorum, oradaki ortak dosyalar açılmıyor. Yani ne direk ağdan girebiliyorum ne de ev grubundan. Kafam allak bullak oldu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert-TR

teamwiever le dosya paylaşımı yapın veya yönetin

İlk olarak bir onu düşündüm zaten, ama bu kadar uğraştıktan sonra adam gibi öğrenmek istedim şu işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Aniki- -- 8 Ağustos 2012; 0:50:00 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yunus MF

quote:

Ağda diğer bilgisayar gözüküyor evet fakat giremiyor ve sadece dizüstü bilgisyarında gözüküyor diğer bilgisayar çok karışık bir durum. He şunu da ekliyeyim yanlızca ev grubu bağlantısını yapınca gözüküyor bilgisayar. İki bilgisayarında ağ ayarları aynı onuda belirteyim. Ev grubu bağlantısınıda yapınca ev grubu dosyasının içine giriyorum, oradaki ortak dosyalar açılmıyor. Yani ne direk ağdan girebiliyorum ne de ev grubundan. Kafam allak bullak oldu .

Bütün ayarlar doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılıysa Kablosuz olarak yapılan bağlantıdan dolayı diğer bilgisayara girerken donma yada açılmama olabilir.

Modemi resetleyip tekrar kurulum yaparak deneyin.

• quote:

Selam arkadaşlar, evde iki tane Pc var. Biri masaüstü biri dizüstü ve ikiside Windows Ultimate. İki bilgisayarın rahatça dosya paylaşmasını istiyorum.İkisi de ordak bir ağa bağlı. Bir bilgisayarda ev grubu açıp diğer bilgisyara bağlamayı başardım ama ortak dosyalar açılmıyor.

Uzak masaüstü bağlantısı için yazdığınız IP adresi olarak dalgınlıkla kullandığınız bilgisayarın IP adresini yazarsanız bu uyarıyı alıyorsunuz.

• MCMIII M kullanıcısına yanıt
    Adamsın hacı.rakamların içinde boğulunca böyle oluyor demekki. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.