Şimdi Ara

Eurovision 2016 Final Yayını hangi kanaldan izlenebilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avustralya'nın bile katıldığı yarışmaya yine katılmıyoruz. Ve yayınlamıyoruz da dağa küsen fare hesabı...

Sebebi:
    quote:

Türkiye Türkiye — Yetkili kişiler bu yıl da TRT'nin yarışmaya katılmaya terör olayları nedeni ile sıcak bakmadığı ama yinede EBU'dan ek süre isteyerek nihai kararı kasımda duyurucaklarını açıklamıştır.[115] 3 Kasım 2015 tarihinde TRT kanalı 2016'da yarışmaya katılmayacağını açıklamıştır. Gerekçe olarak EBU'nun oylamada herhangi bir değişiklik yapmamasından dolayı bu kararı aldıklarını belirtti.[116][117]

https://tr.wikipedia.org/wiki/2016_Eurovision_%C5%9Eark%C4%B1_Yar%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1

Oylama sistemi de değişti. Bakalım 2017 için mazeretler ne olacak?

quote:

Yeni oylama sistemi

EBU, 18 Şubat 2016 tarihinde, 1975 yılından bu yana kullanılan oylama sistemini değiştirdiğini açıklamıştır. Yeni oylama sistemi Melodifestivalen'den ilham alınarak oluşturulmuş olup iki aşamadan oluşmaktadır: ilk olarak her ülkenin jüri oylarıyla belirleyeceği 1-8, 10 ve 12 puanlar ve her ülkeden toplanacak olan halk oyları yarışmanın birincisini belirleyecektir. İlk olarak sunucular teker teker ülkelere bağlanarak profesyonel jüri üyeletirinin vereceği oyları 1-8, 10 ve 12 puan şeklinde alacak ve her ülkeden gelen halk oyları kombine edilerek toplu bir şekilde favori şarkılara paylaştırılacaktır. Bu halk oyları sunucular tarafından, en az oyu alan ülkeden başlayarak en çok oy alan ülkeye doğru sıra sıra açıklanacaktır. Eğer bir ülke tele oylama yapamazsa yada geçersiz sayılırsa, bu ülkenin oyları yarışmanın Referans grubu üyeleri tarafından verilecektir.Bu yeni oylama sistemi yarı finallerde de kullanılacaktır.
    http://www.gazetevatan.com/2016-eurovision-sarki-yarismasinda-finale-cikan-ulkeler--943677-magazin/

Şimdi sorum Türkiye'de yayınlayan yok.

Türksatta Azerbaycan kanallarından veya Astra 4.8e den canlı yayınlayacak varmı ? Forum kirliliği yaratmak istemezdim ama aradım bulamadım.

Bari 14 Mayıs 2016'daki finali kaçırmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan515 -- 13 Mayıs 2016; 1:08:38 >

• Youtube'daki Eurovision kanalından canlı izleyebilirsiniz.

• arkadaşlar...eurovision finalini hangi dünya televizyonu üzerinden canlı yayın şeklinde izleyişimizi tavsiye edersiniz...avusturalya televizyonundan yarışmayı takip etmek imkanı olabilirmi merak ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartilkisi -- 14 Mayıs 2016; 19:18:54 >
  • Digiturk Eutelsat 130.kanal Rai 1 de yayınlanmaktadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartilkisi kullanıcısına yanıt
    Hotbird uydusunda Alman Das Erste kanalı finali yayınlayacak diye biliyorum ustam ordan takip edebilirsin ben de oradan izleyeceğim inşallah bir aksilik olmazsa
  • Oylama saat kaçta olur acaba

• RTP Portekiz
    Das Erste Almanya
    TVE İspanya
    Armenia 1 Ermenistan
    TVP Polonya
    Rai 1 İtalya
    Belarus 24
    BVN TV

• quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Oylama saat kaçta olur acaba

şu an
    13 numara
    Dami Im from Australia with Sound Of Silence

bir 13 tane daha var
    tahminim
    00.00'da başlar.

bu arada youtube dan canlı takip ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan515 -- 14 Mayıs 2016; 23:03:27 >
  • Ukrayna'yı destekledik ancak
    Çomarsal sebeplerden katılıp adam gibi oy da veremedik.

12 puan verenlere teşekürler
    San Marino
    Bosna Hersek
    Gürcistan
    Danimarka
    Moldava
    Letonya
    İsrail
    Sırbistan
    Makedonya
    Polonya
    Slovenya

Azerbaycan 10 puan :( 12 puanı Rusya'ya vermeselerdi iyiydi.
    İngiltere 10 puan
    İtalya 10 puan

Avustralya aldı götürdü. Yarışmacı da Koreli küreselleşmede gelinen son nokta olarak süper bir Eurovizyondu.
  • bir kırım tatar kökenli olarak bugün bizim için bayram rusya'ya karşı iyi oldu bu da benden amme hizmeti üşenmedim destek için Türkçe altyazı ayarlamıştım.
    http://www.dailymotion.com/video/x4ag33u_jamala-1944-turkce-altyazili-2-yarifinal_music

sonuç dostunu düşmanını ayıramayan ...
    vatansız pi.lerin zoruna gitmiştir.

Şarkı çok aman aman değildi bizde biliyoruz ancak hayat öyle lay lay lom değil ağa.
    Oylar Rusya'ya karşı tepki olarak verildi çünkü 1944 'deki soykırımın başlarına gelebileceklerini çok iyi biliyorlar...
    Yarıfinaldeki mükemmel sahne ve ışık tasarımı ile şarkıya 10 kaplan gücü verilince bu parça için ekstra bir iyi niyetli çaba olduğunu görmüştüm...
    benim için sürpriz olmadı.

Siz farkında olmasanız da
    bambaşka coğrafyalarda olsa da
    sizinle aynı kültürü, aynı duyguyu, aynı korkuyu, aynı öfkeyi paylaşıp hissedebilen insanlar, ülkeler, organizasyonlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan515 -- 15 Mayıs 2016; 2:01:50 >

• Sonuç olarak kim kazandı

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Ukrayna

• Politizm kazandı.
  • ulan türksatta bir tane kanal bile vermedi yarışmayı arkadaş yazıklar olsun allahtan astra 19 uydusu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf41

ulan türksatta bir tane kanal bile vermedi yarışmayı arkadaş yazıklar olsun allahtan astra 19 uydusu var

Rai 1 den izledim bende hotbird de.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    evet o kanalda güzel yabancı uydular olmasa izleyemicez yarışmayı yavv
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf41

evet o kanalda güzel yabancı uydular olmasa izleyemicez yarışmayı yavv

Evet hocam hd leri şifreli ama napalım idare ediyoruz.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    bunada şükür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.