Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (3504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Tost_Reyiz Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35023503350435053506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yani o kadar duple yol boşuna mı yapıldı?
  • Arkadaşlar,
    Bilgisayarda iki adet hard disk var. C de 220 lik ssd, E de 1 trb.lıkhard disk. Ets2 ssd de yüklü. Bunu silip steamden tekrar indirerken C ye mi yoksa E yemi yükleyeyim diye sordugunda E ye yüklersem ve belgelerimde ets2 belgelerim dosyalarını (profil ve modlarım) E sürcüsüne atarsam Ets2 çalışırmı? 220 lik ssd yetmiyor bu nedenle yer açmam lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksea2601

Arkadaşlar,
    Bilgisayarda iki adet hard disk var. C de 220 lik ssd, E de 1 trb.lıkhard disk. Ets2 ssd de yüklü. Bunu silip steamden tekrar indirerken C ye mi yoksa E yemi yükleyeyim diye sordugunda E ye yüklersem ve belgelerimde ets2 belgelerim dosyalarını (profil ve modlarım) E sürcüsüne atarsam Ets2 çalışırmı? 220 lik ssd yetmiyor bu nedenle yer açmam lazım.
    c ssd ise ona yükle ssd varken oyun hdd ye yüklenir mi yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

c ssd ise ona yükle ssd varken oyun hdd ye yüklenir mi yaw

Alıntıları Göster
    B.sayar banadeğil, ogluma ait.:) Onunda cs go, pug b, apex half life ve aklıma gelmeyen bir sürü oyunu yüklü. Benim ets2 de 4 adet profil ( mario map, tsm map, promods map, yks map) ve modları 40 gb. tutuyor. Dolayı ile 220 lik ssd hard diskte 40 gb.lik yer kaldı. O nedenle E deki hdd hard diske yüklersem calısırmı diye sormustum
    Edit: Ssd yer acmak için. Birde ssd nin oyunlar için pek faydası olmadığını, ama bilgisayar acılış ve kapnışında veya diger normal işlemlerde hız kattıgını oyunlara acılışta katkısı oldugunu fps de pek faydası olmadığını okumuştum. Bu nedenle de hdd ye yuklemek istedım. Yanlışım varsa düzeltin. Ama calışırmı bilemiyorum. Daha önce ssd yokken hdd ikiye bölünmüştü. Ets yi kurmuştum. C deki belgelerim dosyasındaki profil ve modları silip E ye attım calışmamıştı. Belgelerim klasörünü kendiliğinden tekrar C ye attı. Bakakım ets2 silip yeniden E ye yüklersem calışacakmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea2601 -- 1 Mart 2019; 0:24:31 >

• blacksea2601 B kullanıcısına yanıt
    valla maşallah 240gb ssd yi doldurduysa şayet oynamadığı oyun varsa silsin boşuna yer kaplar oynamadığı oyun yoksa da sıfırdan kurarken hdd yi gösterirseniz kurulur ve çalışır da daha yavaş çalışır ssd oyun hızı fark etmez diyen halt etmiş bence belgelerimdeki mecbur orada kalacak çünkü oyun c yi görür kayıt için ama başka yolu varsa bilen yazsın benim bildiğim kayıt dosyaları c belgelerimde oluyor ets2 nin. yada belki sıfırdan kurunca ve hdd yi gösterince belgelerimi de hdd ya açabilir hiç hdd ye kurmadığım için emin değilim ama sizin yaptığınız taşıma tabi ki olmaması normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mart 2019; 2:23:14 >

• quote:

valla maşallah 240gb ssd yi doldurduysa şayet oynamadığı oyun varsa silsin boşuna yer kaplar oynamadığı oyun yoksa da sıfırdan kurarken hdd yi gösterirseniz kurulur ve çalışır da daha yavaş çalışır ssd oyun hızı fark etmez diyen halt etmiş bence belgelerimdeki mecbur orada kalacak çünkü oyun c yi görür kayıt için ama başka yolu varsa bilen yazsın benim bildiğim kayıt dosyaları c belgelerimde oluyor ets2 nin. yada belki sıfırdan kurunca ve hdd yi gösterince belgelerimi de hdd ya açabilir hiç hdd ye kurmadığım için emin değilim ama sizin yaptığınız taşıma tabi ki olmaması normal
    Bu gün deneyeceğim, bakalım çalışacakmı.
    Aslında size katılıyorum. Ssd , hdd ye göre daha hızlı fakat hdd ye yükleyince b.sayara güveniyorum. İ7 işlemci 32 gb ram, 24 inç 240 hz monitör, msi 1080 ekran kartı var. Eşek herif maaşı b.sayara yatırıyor.

Arkadaşın dediği gibi oynanmayan oyunları silin mümnkün olduğunca ssd kalmasını tavsiye ederim,ets2 hdd kurmanızı tavsiye etmiyorum fakat yer lazım başka çaresi yok derseniz söylenecek söz kalmaz oyunu nereye taşırsanız taşıyın sadece Belgelerim klasöründeki dosyaları TAŞIMAYIN ozaman oyun çalışmaz veya çalışsa bile yeni profil oluşturmanızı ister,Bu arada bilgisayar işlemci veya diğer bileşenler çok hızlıda olsa hdd okuma yazma hızları bellidir,hatırladığım ssd en iyi hdd'den 3 kat hızlı okur ve yazar buda uygulamaların daha performanslı çalışmasına neden olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Arkadaşın dediği gibi oynanmayan oyunları silin mümnkün olduğunca ssd kalmasını tavsiye ederim,ets2 hdd kurmanızı tavsiye etmiyorum fakat yer lazım başka çaresi yok derseniz söylenecek söz kalmaz oyunu nereye taşırsanız taşıyın sadece Belgelerim klasöründeki dosyaları TAŞIMAYIN ozaman oyun çalışmaz veya çalışsa bile yeni profil oluşturmanızı ister,Bu arada bilgisayar işlemci veya diğer bileşenler çok hızlıda olsa hdd okuma yazma hızları bellidir,hatırladığım ssd en iyi hdd'den 3 kat hızlı okur ve yazar buda uygulamaların daha performanslı çalışmasına neden olur.
    Siz yazınca aklıma geldi. Daha önceki denememde dediğiniz gibi oyun yeni profiller açmamı istedi. Eski profilleri görmedi. Bu nedenle vazgectim. Böyle devam.

• EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    ssd ile daha performanslı çalışması tam olarak neyi etkiliyor loading süreleri oyunun açılması vs mi yoksa bunun içine fps de giriyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adjustik

ssd ile daha performanslı çalışması tam olarak neyi etkiliyor loading süreleri oyunun açılması vs mi yoksa bunun içine fps de giriyor mu ?
    fps ekran kartıyla alakalıdır ssd her yönden hdd den hızlıdır yazma okuma kopyalama pc açılış hızı oyun açılış hızı oyunun akıcılığı say say bitmez Google amcaya ssd hdd farkı nedir yaz dolu bilgi çıkar artık ssd vaz geçilmez bir disktir hdd depo olarak kullanılmalıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mart 2019; 18:29:26 >
    şimdiki çocuklar öyle oyun hastası kaliteli bir ssd de artık güvenli aslında hdd depo olarak her zaman olmalı tabi ki
  • quote:

şimdiki çocuklar öyle oyun hastası kaliteli bir ssd de artık güvenli aslında hdd depo olarak her zaman olmalı tabi ki
    Çocuk dediğimiz 31 yaşında :) 3 çocuğumun arasında en küçüğü. Ha diyeceksinizki; sen 66 yaşında olup , hala yarış oyunları oynuyorsan onunkide normal diyebilirsiniz :)
    Sağlıcakla kalınız....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    ooo sakallı bebek yani ama olsun yaş fark etmez bende 47 yaşındayım ama ets2 ats farmming oynuyorum oyunun yaşı olmaz iyi oyunlar hepinize sağlıklı günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mart 2019; 19:49:26 >
  • adjustik kullanıcısına yanıt
    mito1172 kullanıcısına yanıt
    mito1172 Yanıtlamış yinede bildiklerimi yazayım ilk bakışta yükleme süreleri kısalır,daha çabuk açılıp,kapanır fps elbette olumlu yönde etkilenebilir diye düşünüyorum sonuçta ekran kartının çalışması için sürücü yüküyoruz bunu kullanmak için burada devreye hdd ve ssd hız farkları girmekte bu dediklerimi deneyimlemedim okuyup anlayabildiklerim fakat eski bir sistem kullanıyorum bir kaç aydır ssd kullanıyorum,ssd tam anlamıyla anakartım kullanmamasına rağmen ssd kurduğum programlar okadar hızlı devreye giriyorki zannediyorum bundan sonra hdd kullanmayacağım ve üstelik $ artmasına rağmen ssd fiyatları oldukça düşmüş,görünen dahada düşecek.
  • Multiplayer oyun kuralları içinde PERMA BAN verilme şekli değişirse bilin ki sayemde olmuştur.
  • Selam beyler, oyundayken Afterburner programından bakıyorum GPU yüzdesi sürekli değişken oluyor bu normal mi? Bir bakıyorum 0% oluyor bir bakıyorum 100& oluyor 20%, 5%, 40%, olduğu da oluyor sürekli değişken yani. Bu darboğaz mı oluyor demek?

Sistemim
    MSI B450M PRO-M2
    Ryzen 5 2500X
    Sapphire RX570 4GB
    8 GB RAM
  • Afterburner'ın eski sürümlerinde bu konuda sorun vardı. GPU %0'a düşmediği halde öyle gözüküyordu. Bu olay çözüldü mü bilmiyorum. Bu durum Afterburner kaynaklı mı yoksa darboğaz kaynaklı mı anlamak için CPU kullanımınıza bakın. Sürekli %95+ ve yer yer %99 çıkıp duruyorsa CPU, GPU'ya darboğaz yaratıyor demektir. Ki 2500x ile RX570 ikilisinde böyle bir şey yaşanmayacağına göre durum ilk bahsettiğim şeyden ibarettir diye düşünüyorum. O sırada FPS düşüşü de yaşamıyorsanız bir sorun yok demektir.
  • Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]

Bunlarda benden olsun. Yolum uzun, yüküm ağır yoldaşlar. Palermo'dan Norveç'e gidiyorum

• https://www.technopat.net/sosyal/konu/amd-kartlarda-msi-afterburner-gpu-kullanimini-duezeltme.421012/

Bunu denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: FrecoB

Afterburner'ın eski sürümlerinde bu konuda sorun vardı. GPU %0'a düşmediği halde öyle gözüküyordu. Bu olay çözüldü mü bilmiyorum. Bu durum Afterburner kaynaklı mı yoksa darboğaz kaynaklı mı anlamak için CPU kullanımınıza bakın. Sürekli %95+ ve yer yer %99 çıkıp duruyorsa CPU, GPU'ya darboğaz yaratıyor demektir. Ki 2500x ile RX570 ikilisinde böyle bir şey yaşanmayacağına göre durum ilk bahsettiğim şeyden ibarettir diye düşünüyorum. O sırada FPS düşüşü de yaşamıyorsanız bir sorun yok demektir.
    CPU kullanımı da düşük gibi geldi, 7% ve 18% arasında oynuyor bu normal midir?
    Oyun esnasında takılma vs herhangi sorun yaşamıyorum, sürekli 60 FPS alıyorum.
    GPU ve CPU sıcaklığı oyundayken 43 veye 55 arası değişiyor.

• 
Sayfa: önceki 35023503350435053506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.