Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (3505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35033504350535063507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reiskonen

CPU kullanımı da düşük gibi geldi, 7% ve 18% arasında oynuyor bu normal midir?
    Oyun esnasında takılma vs herhangi sorun yaşamıyorum, sürekli 60 FPS alıyorum.
    GPU ve CPU sıcaklığı oyundayken 43 veye 55 arası değişiyor.

Alıntıları Göster
    bence oyun ekran kartını grafik olarak fazla zorlamadığı için az kullanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

https://www.technopat.net/sosyal/konu/amd-kartlarda-msi-afterburner-gpu-kullanimini-duezeltme.421012/

Bunu denediniz mi?
    Onu uygulayınca düzeldi teşekkür ederim. Sanırım programdan kaynaklanıyormuş.
    Sürekli değişkenlik bitti 34% ve 50% arası değişiyor şimdi. Daha önce 100% olup 0% düşüyordu anlam verememiştim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Üstte arkadaşın paylaştığı linkteki talimatı uyguladım, 30% ve 50% arası oynamaya başladı özellikle gece yolculuğunda 50% civarlarında oluyor. Sizdeki değerler nasıl?

• bende şuan kurulu değil önceden kurmuştum ama hatırlamıyorum değerleri kurup deneyeceğim bir ara merak ettim bende bayadır kullanmıyordum
    İlk başta sevmemiştim ekranın köşesinde kirlilik yaratıyor fazla kullanmam bunu diyordum ama şu oyun kaç veriyor bu oyun kaç veriyor bakalım derken alışkanlık oldu bende programı başlatmadan oyuna giremiyorum :))

• GPU kullanımı %99 ise CPU kullanımının bir önemi yok. GPU %99 iken CPU %7 de olsa CPU %7 kullanım ile GPU'yu besleyebiliyor demektir.

Yalnız "sürekli 60 FPS alıyorum" demenizden Vsync açık olabileceğini düşünüyorum. Bir sonraki mesajlarınızda bahsettiğiniz düşük GPU kullanımı da bundan dolayıdır. Yine aynı mantık; GPU %50 kullanım ile 60 FPS'ye ulaşabildiğine göre fazlasına gerek duymaz. Görüntü ayarlarından kapatıp deneyin, GPU kullanımının %90 yukarısına çıkacağını ve FPS'nin artacağını göreceksiniz. Tabii monitörünüz 60Hz ise bunun size bir getirisi olmaz.
  • bende merak edip kurmuştum da sonradan format atınca kurmadım sen yazınca merakım depreşti kurayım bende
  • Bu programı bende kullanıyorum,verdiği bilgiler içinde diğer programlar ile uyuşmayan sadece işlemci sıcaklığı çok yüksek gözüküyor,diğer bütün programlar ile baktığımda enaz 10-15 derece daha düşük olduğunu görüyorum,bu sizlerdede böylemi,bir ara bayağı uğraşmıştım sıcaklık gösteren ne kadar program varsa kurmuş hatta anakartın kendi programı vardı sanırım pc probe onunla bile bakmış fan hızı ile oynamıştım çare olmamıştı.
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    o kadar kasmayın Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrecoB

GPU kullanımı %99 ise CPU kullanımının bir önemi yok. GPU %99 iken CPU %7 de olsa CPU %7 kullanım ile GPU'yu besleyebiliyor demektir.

Yalnız "sürekli 60 FPS alıyorum" demenizden Vsync açık olabileceğini düşünüyorum. Bir sonraki mesajlarınızda bahsettiğiniz düşük GPU kullanımı da bundan dolayıdır. Yine aynı mantık; GPU %50 kullanım ile 60 FPS'ye ulaşabildiğine göre fazlasına gerek duymaz. Görüntü ayarlarından kapatıp deneyin, GPU kullanımının %90 yukarısına çıkacağını ve FPS'nin artacağını göreceksiniz. Tabii monitörünüz 60Hz ise bunun size bir getirisi olmaz.
    Evet VSYNC açık. Onu kapattığımda sıcaklık değerleri yükseliyordu ve görüntü kalitesi anlamında da ciddi artış göremedim. Mönitörüm 60HZ olduğundan sanırım HP S2231a model mönitör kullanıyorum yeni sayılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşte program güzel de takıntı yaratmıyor değil
    Beklediğimiz gibi değerler göremeyince can sıkabiliyor oynarken sorun yaşamasak bile

• GPU'nun saniye başına daha fazla kare üretmesine izin verdiğiniz için ekran kartı daha fazla çalışır. Bu yüzden daha fazla ısınır ve sıcaklık değerleri yükselir. FPS arttığında görüntü kalitesinde artış olmaz, görüntüdeki akıcılık artar. Ama daha önce bahsettiğim gibi monitörünüz 60Hz ise o monitör size saniyede maksimum 60 kare gösterebilir. İsterseniz 200 FPS alın, o monitör ile saniyede 200 kare göremezsiniz. Eğer 240Hz bir monitörünüz olsaydı 200 kareyi de görebileceğiniz için 60 FPS ile aradaki farkı rahatlıkla görebilecektiniz.

Konunun dışına çıkıyoruz, toparlarsak; Afterburder'daki sorun da bahsettiğim şey imiş, sağolsun bir arkadaş çözümü de atmış zaten. Kısaca sisteminizde herhangi bir sorun yok, iyi oyunlar.

• ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Bu iyi bir fikir gibi görünüyor.
  • monitörün 144hz olsa bazı yerlerde 144 fps görüyorum cam gibi görüntü oluyor 60 hz monitörde bu olmaz tabi

EKLEME: @Ramazandro benim kullanım 100 99 97 arası değişiyor alt resimde görülüyor sol üst

@EĞİNLİ hocam ısıyı sormuştun ısı aynı yani program doğru gösteriyor oyunda

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Mart 2019; 20:48:18 >

Aynen öyle oluyormuş, Youtube videolarında karşılaştırmalar varmış ordan baktım baya iyiymiş
    Malesef bu aralar bu mönitörle idare edeceğim sistemi toplarken bütçe yetmedi yenisine

• görmediysen mesaja ekleme yaptım programı kurdum değerler üst mesajda
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

görmediysen mesaja ekleme yaptım programı kurdum değerler üst mesajda
    O esnada yazıyordum görmemişim
    VSYNC kapalı olunca GPU kullanımı baya yükseliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reiskonen -- 6 Mart 2019; 21:19:57 >
  • freesync var bende vsync açmak tavsiye edilmiyor
  • bu oyunda mesafe olayında bir hata var sanırım benzinlik tabelasının yanında geçiyorum benzinliğe 500m yazıyor tabelanın yanında geçerken varacağım yere olan mesafeye bakıyorum mesela 560km sonra 500m gidip benzinliğe geldiğimde varacağım yere olan mesafe 550km olmuştu nasıl iş arkadaş bu
  • 
Sayfa: önceki 35033504350535063507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.