Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fero10

Şu direksiyonun dönüş ayarını düzeltseler yeter benim için.En ufak virajda direksiyonu yarıya kadar döndürmek gerekiyor.

bundan bahsediyorsun hocam sanırım

quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

quote:

Orijinalden alıntı: kacak_250

quote:

Orijinalden alıntı: spooker42

quote:

Şu Scania ve ETS2 Çıkmadan şu sorunu düzeltsinler artık. Düzelttiler mi bilmiyorum bununla ilgili bi duyuru yapıldımı? Eğer hiçbir bilgi yoksa bu sorunu lütfen oyun çıkmadan yetkililere bildirelim. Enazından söleyin bana ben nasıl ulaşabilirim yetkililere beni dikkate alırlar mı? Eğer bunu düzelttirme şansım varsa sonuna kadar savaşırım, bana yardım edicek kişiler çıkarsada çok sevinirim.

Düzelsin artık şu

http://www.youtube.com/watch?v=6O6abuCmWkI

bu videodan anladığım kadarıyla steeringle çok fazla mı oynanmış bide mouse ile kontol ediyor galiba.

evet mouse ile kontrol ediyor, bu sorun neredeyse bütün serilerde var bir türlü düzelmedi. Ayarları ne kadar değiştirsende bu sorun yinede değişmiyor.

İşte bu başbelası oyunu silip atmak için en buyuk neden

• quote:

Orijinalden alıntı: ultimate82

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Sky^^

1- Gümrük mutlaka olmalı (giriş,Halkalıdaki Cuma günleri gibi sıra olmalı)
    2-Benzinlikte bizden başka tırlarda mazot almalı
    3-Yapay Zeka daha iyi olmalı
    4-Şöför olarak başlayıp firma kurabilmeliyiz
    5-Daha virajlı tümsekli (şöförü zorlayan,uyku getiren ) yollar olmalı
    6-Teker patlamalı,yağ bitmeli,adblue eklenmeli , çok yakınca ÖFFF demeli
    Kısacası gerçeklik olmalı....

7-bu oyun orjinal alınmalı... ben bu firmanın oyunlarını orjinal alıyorum ve gördüğüm eksikleri, beklentilerimide firmaya mail yolu ile bildiriyorum.

Son Derece Katılıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fero10

Şu direksiyonun dönüş ayarını düzeltseler yeter benim için.En ufak virajda direksiyonu yarıya kadar döndürmek gerekiyor.

bundan bahsediyorsun hocam sanırım

quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spooker42

quote:

Şu Scania ve ETS2 Çıkmadan şu sorunu düzeltsinler artık. Düzelttiler mi bilmiyorum bununla ilgili bi duyuru yapıldımı? Eğer hiçbir bilgi yoksa bu sorunu lütfen oyun çıkmadan yetkililere bildirelim. Enazından söleyin bana ben nasıl ulaşabilirim yetkililere beni dikkate alırlar mı? Eğer bunu düzelttirme şansım varsa sonuna kadar savaşırım, bana yardım edicek kişiler çıkarsada çok sevinirim.

Düzelsin artık şu

http://www.youtube.com/watch?v=6O6abuCmWkI

bu videodan anladığım kadarıyla steeringle çok fazla mı oynanmış bide mouse ile kontol ediyor galiba.

evet mouse ile kontrol ediyor, bu sorun neredeyse bütün serilerde var bir türlü düzelmedi. Ayarları ne kadar değiştirsende bu sorun yinede değişmiyor.

İşte bu başbelası oyunu silip atmak için en buyuk neden

Evet ya madem bir işe kalkışıyorlar oyunun adı simulasyon direksiyon ayarını yapamıyorlar mı anlıyamıyorum ya

• Arkadaşım oyunda bir çok açık yer var yama yamaya bilirsen mesela GTS ilk çıktığında bağzı özel yuklerin yükseklikleri tabelalardan daha fazlaydı hatırlarsınız bu ve bunun gibi birçok şey var onlarda bi yere kadar yetişiyor ama ETS-2 oluyo bicim...
  • Tamam orijinal almak gerekir oyunu fakat bu oyun bize ne veriyor'ki alalım ? Adam akıllı bir simulasyon deneyimimi ? Benim görüşürüm burada kime sorarsanız sorun grafik 2.plandadır diyecektir bunların'ki sadece bahane paramız yok yapamıyoruz edemiyoruz hoş sizden milyar dolarlık oyun isteyen yok.Böyle isimden oyun yapmaya devam ederseler bence oyun 500 tane satılsa bile dua etmeleri gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLuRuSh

Tamam orijinal almak gerekir oyunu fakat bu oyun bize ne veriyor'ki alalım ? Adam akıllı bir simulasyon deneyimimi ? Benim görüşürüm burada kime sorarsanız sorun grafik 2.plandadır diyecektir bunların'ki sadece bahane paramız yok yapamıyoruz edemiyoruz hoş sizden milyar dolarlık oyun isteyen yok.Böyle isimden oyun yapmaya devam ederseler bence oyun 500 tane satılsa bile dua etmeleri gerek.

SCS nın savunuculugunu yada başka bir firmanın savunuculugunu yapmam ama oynamya deger buldugunuz her oyunu alıp destek olmak gereklidir. hıı almıyorum dersenizde tabiki kimse sizi kınıyamaz zorla degil begenmiyorum almıyorum. ama oyun oynamak için zaman ayırıyorsan hakkınıda vermek zorundasın diye düşnüyorum.

• Bence ets2 diğerlerinden başarılı olacak ama istekleri karşılamayacak City Car Simulator(3di) ye devam ben derim ki bu oyun için harita yamaları yapalım ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: metal_my666

quote:

Tamam orijinal almak gerekir oyunu fakat bu oyun bize ne veriyor'ki alalım ? Adam akıllı bir simulasyon deneyimimi ? Benim görüşürüm burada kime sorarsanız sorun grafik 2.plandadır diyecektir bunların'ki sadece bahane paramız yok yapamıyoruz edemiyoruz hoş sizden milyar dolarlık oyun isteyen yok.Böyle isimden oyun yapmaya devam ederseler bence oyun 500 tane satılsa bile dua etmeleri gerek.

SCS nın savunuculugunu yada başka bir firmanın savunuculugunu yapmam ama oynamya deger buldugunuz her oyunu alıp destek olmak gereklidir. hıı almıyorum dersenizde tabiki kimse sizi kınıyamaz zorla degil begenmiyorum almıyorum. ama oyun oynamak için zaman ayırıyorsan hakkınıda vermek zorundasın diye düşnüyorum.

Arkadaşım zaten söylencek söz bırakmamışsın. GTS-ETS-18 Wheels of Steel in dahada önceki serilerin başından kalkmadan hangi birimiz saatlerini harcamadı soruyorum? Düşünün bu oyunlar nerden finans ediliyor? Yani ne ekersek onu biçeriz bugün ne yatırım yaparsak biz oyuncular yarın onu oyniyicaz. (ümit ediyorum) Kimne derse desin insanlar düşüncelerinde özgür tabi.

• quote:

bu oyun bize ne veriyor ne vermiyor bilmiyorum çünki henüz oyun çıkmadı ve oynamadım ya siz? kimse kimseye orjinal oyun aldıramaz zaten böyle birşey yok...benim değerlendirmem şudur bir insan bilgisayarında bir oyunu tutuyor ve onu oynuyorsa o oyun orjinal olmalı.indirip yükleyip beğenmeyip siliyorsa o ayrı konu...benimde demosu çıkmayan oyunları indirip baktığım oluyor fakat o oyunu beğenirsem satın alıyorum.bunu böyle yapıyorsanız yukarıda yazdığınız yorumun dürüstçe olduğunu düşünürüm...böyle yapmıyorsanız dürüst değilsinizdir.

• quote:

Her zaman mantıklı ve makul olduğunu düşünmüşümdür hocam, bu yorumun da yanılmadığımı tekrar gösterdi bana ve öyle düşünen herkese de

Konuya bende değinecek olursam zaten söylediklerin harfi harfine doğru ancak eklemek istediğim birşey var; oyunlar genelde maddi şeler olarak görülmüyor, yani ortada tam olarak bir eşya olmadığından sanal tabanlı bir uygulama, yazılım insanları tatmin etmiyor ve bu yüzden birçok insan buradaki emeği anında unutuyor.

Bakın, bu projede çalışıp gecesini gündüz eden insanlar var. Burada kolay a şunu da ekleyin dediğimiz şeylerin belli ki bir maliyeti var. Ha dersiniz ki bağımsız yapanlar da var onlar nasıl yapıyor. İşin içine ticari kaygı girince durum değişiyor. Bunları biraz daha akıl ve mantık çerçevesinde düşünmek lazım. Bizim düşündüğümüzü oradaki adamalrın düşünemediğini pek sanmıyorum. Elbette yine de eleştirilecek birçok yön var ama sinemada izlemeden bir filmi eleştirmek gibi yapılanlar. Onun için oyun çıkar. İmkanı dahilinde olanlar oyunu alır oynar. Eleştirir. Ama ne olur imkanı olmasına rağmen oyunu almadan eleştiren arkadaşlar çıkmasın ortaya. Çünkü buna hakkınız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomania

quote:

Her zaman mantıklı ve makul olduğunu düşünmüşümdür hocam, bu yorumun da yanılmadığımı tekrar gösterdi bana ve öyle düşünen herkese de

Konuya bende değinecek olursam zaten söylediklerin harfi harfine doğru ancak eklemek istediğim birşey var; oyunlar genelde maddi şeler olarak görülmüyor, yani ortada tam olarak bir eşya olmadığından sanal tabanlı bir uygulama, yazılım insanları tatmin etmiyor ve bu yüzden birçok insan buradaki emeği anında unutuyor.

Bakın, bu projede çalışıp gecesini gündüz eden insanlar var. Burada kolay a şunu da ekleyin dediğimiz şeylerin belli ki bir maliyeti var. Ha dersiniz ki bağımsız yapanlar da var onlar nasıl yapıyor. İşin içine ticari kaygı girince durum değişiyor. Bunları biraz daha akıl ve mantık çerçevesinde düşünmek lazım. Bizim düşündüğümüzü oradaki adamalrın düşünemediğini pek sanmıyorum. Elbette yine de eleştirilecek birçok yön var ama sinemada izlemeden bir filmi eleştirmek gibi yapılanlar. Onun için oyun çıkar. İmkanı dahilinde olanlar oyunu alır oynar. Eleştirir. Ama ne olur imkanı olmasına rağmen oyunu almadan eleştiren arkadaşlar çıkmasın ortaya. Çünkü buna hakkınız yok.

Hoşgeldin hocam yoksun yahu ne zamandır

söylediklerine katılmamak elde degil hocam. Şöylede birşey var başka firma yok yani bu tür oyun yapan olsun onlarada destek olalım en iyi kim yapıyorsa onun oyununu alalım sadece su an SCS var onlar bişiler yapmaya çalışyolar :) bizde o tarz oyun sever olarak destekde buluncaz yapacak birşey yok.

• quote:

söylediklerine katılmamak elde degil hocam. Şöylede birşey var başka firma yok yani bu tür oyun yapan olsun onlarada destek olalım en iyi kim yapıyorsa onun oyununu alalım sadece su an SCS var onlar bişiler yapmaya çalışyolar :) bizde o tarz oyun sever olarak destekde buluncaz yapacak birşey yok.

Hoşbuldum üstadım, türlü türlü şeylerle uğraşıyoruz işte kendi çapımızda

Gerçekten öyle, 1C Company ve SCS dışında simulasyon tarzına daha yakın yapan görmedim bu tarz oyunları. Geriye kalan silahlı tırlar, kamyonlar vs.

Durum böyleyken, hele bir de 1C hamlesini Rig'n'Roll ile yapıp sırasını devretmişken tek umut SCS, onun da oyunu çıkmadan hemen olmamış, orjinal almam havasına girilmesi kötü. Dediğimi tekrar etmek zorund akalıyorum, imkanı olmayana zaten laf yok, ama imkanı olan da destek olsun eğer gönül vermişse bu oyunlara. En azından oyun çok daha detaylı ve güzel görünüyor artık, biraz da artı yönlerden bakmak lazım.

• quote:

quote:

Hoşbuldum üstadım, türlü türlü şeylerle uğraşıyoruz işte kendi çapımızda

Gerçekten öyle, 1C Company ve SCS dışında simulasyon tarzına daha yakın yapan görmedim bu tarz oyunları. Geriye kalan silahlı tırlar, kamyonlar vs.

Durum böyleyken, hele bir de 1C hamlesini Rig'n'Roll ile yapıp sırasını devretmişken tek umut SCS, onun da oyunu çıkmadan hemen olmamış, orjinal almam havasına girilmesi kötü. Dediğimi tekrar etmek zorund akalıyorum, imkanı olmayana zaten laf yok, ama imkanı olan da destek olsun eğer gönül vermişse bu oyunlara. En azından oyun çok daha detaylı ve güzel görünüyor artık, biraz da artı yönlerden bakmak lazım.

kolaylıklar gelsin hocam

aynen öyle birazda olumlu yönden bakmak lazm

• arkadaşların dediği gibi bazılarının grafik bencede iyi planda doğru ama biz ne istiyoruz oyunun bir hikayesi olmasını yani amacı olsun ki bizi sıkmasın king of road tarzı olabilir mesela yada pttmdeki şeyleri aynen eklesinler araçları değiştirerek grafik motoru zaten aynı yada oyunu gelişmiş motoru ve araçları kullanarak pttm yi güncellesinler w7 ye uyumlu olarak
  • arkadaşların dediği gibi bazılarının grafik bencede iyi planda doğru ama biz ne istiyoruz oyunun bir hikayesi olmasını yani amacı olsun ki bizi sıkmasın king of road tarzı olabilir mesela yada pttmdeki şeyleri aynen eklesinler araçları değiştirerek grafik motoru zaten aynı yada oyunu gelişmiş motoru ve araçları kullanarak pttm yi güncellesinler w7 ye uyumlu olarak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Ets'nin çıkış tarihi yine mi ertelendi?

yok yahu ne ertelenmesi aynı tarih devam

Heyecan Yaptırmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüsami

arkadaşların dediği gibi bazılarının grafik bencede iyi planda doğru ama biz ne istiyoruz oyunun bir hikayesi olmasını yani amacı olsun ki bizi sıkmasın king of road tarzı olabilir mesela yada pttmdeki şeyleri aynen eklesinler araçları değiştirerek grafik motoru zaten aynı yada oyunu gelişmiş motoru ve araçları kullanarak pttm yi güncellesinler w7 ye uyumlu olarak

hocam ets 2 de de o habsettginiz oyunlar kadar olmasada bir hikaye tarzı birşey olucak devamlı bir tırcı yaşamından bahsediyolardı sanrım
  • @metal_my666

Sağol üstadım, herkese kolaylık lazım şu sıcaklarda

@Hüsami

İyi görünüyor derken sadece grafik anlamında söylemedim bunu, genel anlamda iyi görünmek, yani oyuna bakınca daha bir içini doldurmuşlar gibi duruyor
  • quote:

@metal_my666

Sağol üstadım, herkese kolaylık lazım şu sıcaklarda

@Hüsami

İyi görünüyor derken sadece grafik anlamında söylemedim bunu, genel anlamda iyi görünmek, yani oyuna bakınca daha bir içini doldurmuşlar gibi duruyor
    @otomania bundan bikaç yıl önce hatırlayamadığım bir forumda (belki de burada) RİG'N ROLL'u beklediğimizi hatırlıyorum nickinden.
    Ben oyunu yükler yüklemez yaşadığım hayal kırıklığıyla silip oyun forumlarından da elimi ayağımı çekmiştim.
    Bunun sebebi ise sadece sadece tırın asfaltta zıplaya zıplaya gitmesiydi.
    Rig'n Roll senin için nasıldı artısıyla eksisiyle ?

• quote:

Orijinalden alıntı: NİGHTROD

@otomania bundan bikaç yıl önce hatırlayamadığım bir forumda (belki de burada) RİG'N ROLL'u beklediğimizi hatırlıyorum nickinden.
    Ben oyunu yükler yüklemez yaşadığım hayal kırıklığıyla silip oyun forumlarından da elimi ayağımı çekmiştim.
    Bunun sebebi ise sadece sadece tırın asfaltta zıplaya zıplaya gitmesiydi.
    Rig'n Roll senin için nasıldı artısıyla eksisiyle ?

O zaman öncelikle merhabalar hocam, yeniden bir arada olmak güzel diyip sorunuzu yanıtlayayım

Başka bir forumdu ama ismini vermek yasak mıdır değil midir bilmediğimden kalsın şimdilik aramızda

Artısı tırların yol tutuşu ve hız hissiyatı, modifiye ve özelleştirme seçenekleri, ince düşünülmüş ayrıntılar(park kameraları, kabin döşemelerine kadar)

Ancak eksilerine geçeçek olursam, tır simülasyonundan çok tır yarışına benzemiş bir oyun olması, en ufak yükseltide dediğiniz gibi tırın zıplaması, yapay zekanın zeka yoksunu olması vs.

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.