Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.296
Cevap
37
Favori
441.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

96 1,6 ils otomatik
    sadece sis farı ve sunrof yok
    178.000 km de
    atiket lpg kiti var 5.000 km önce ben taktırdım (çok ta memnunum daha önceki aracımda brc vardı o markayısda öyle abartmayın bence hiç farkı yok)

bir arkadaşımız 160.000 'de 96 model sormuş 160.000 daha o araç rodajda sayılır honda ve toyota için 500,000 km sorunsuz çalışır derler ki doğru bende 95 toyota vardı 268,000 kmde sattım ve alan adam km ye bakmadı bile
  • Bu gün aracımın plaka tescil işlerini yapıyorum .... Birazda sağlık sorunlarıda vardı ikisini bu gün bitiririm insallah,Daha sonrada led çalışmalarını ele alacağım......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makamcı SW -- 20 Kasım 2008; 12:51:27 >
  • abi geçmiş olsun umarım önemli değildir.
  • yanıtlar için teşekkürler,

160bindeki aracın kmsi oynanmış olabilir mi veya nasıl anlarız?

bunu sormaktaki amacım daha önce km konusunda iyi bir kazık yemiştim de şimdi tedbirli olmak istiyorum

selamlar
  • arkadaşlar işte hasan abimizin el işi göz nuru iç aydınlatmalar geliyooooo
  • Arkadaşlar tavan lambasını yaptım led li olarak çekimler gece çekimi...Zaman saatinin ışıklandırması yanmıyor onarım için konsolu sökmek lazım iş biraz uzun hafta sonu yapmaya çalışıcam...

Euro Civic Kulübü

Euro Civic Kulübü

Euro Civic Kulübü

• Araçlarımızda arka taraf ışıksız kalıyor, bunun çözümünüde yapmak üzereyim sizlere bazı süprizlerim olucak, ileride..... Şu anda gece araç içinde
    nakış bile işlenecek konumda.... Daha yapacak çok işlerimiz olucak beyler...!!!!!!!!

Euro Civic Kulübü

Euro Civic Kulübü

Euro Civic Kulübü

• Arkadaşlar tavan lambasının sağ ön tarafında siyah yarım top şeklinde bişi var bu nedir ne görev yapar bilenlerden öğrenmek isterim bilgilerinize...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makamcı SW -- 21 Kasım 2008; 2:02:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: makamcı SW

Arkadaşlar tavan lambasının sağ ön tarafında siyah yarım top şeklinde bişi var bu nedir ne görev yapar bilenlerden öğrenmek isterim bilgilerinize...........

Abi işte bu soru yakışmadı ha :)
    Uzaktan kumandalı merkezi kilidin remote gözü o, sinyali ordan alır anahtardan!

Ayrıca içerdeki ledler eminim cok ii olmuştur, ancak cep telefonu bunu o kadar ii yansıtmıyor.
    Bence öndekinin gücünü arttırmak yerine arka tavana ilave bişey yapılabilir....
    Saatin ışıgı icin dedigin gibi komple sökmek gerekiyor. Umarım onu da halledersiniz abi..

Ve kapı altlarına kapılar acıldıgında passatlara veya mercedeslere benzer (ledsiz) ışıklandırma nasıl yapılabilir acaba onu merak ediyorum.Çok şık dururdu!
  • abi bende ne olduğunu bulamadım,

ama abi istersen

http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/Civic5D/pdf/62st300.pdf

bu bizim arabanın komple servis manueli 1235 sayfa en ince ayrıntıya kadar sanırım yardımcı olur
  • SELAM ARKADASLAR BENDEDE 96 MODEL EUROCIVIC VAR OTOMATİK VİTES YAAA BU 1. VİTESTEN 2. YE GECERKEN ARABANIN KENDİNİ SARSMASININ NEDENİNİ BULAMADIM ARASTIRDIM OTOMATİKLERİN HEPSİ BÖYLEYMİŞ BENİM MERAK ETTİĞİM BUNDAN BENİM GİBİ RAHATSIZ OLUPTA ARASTIRAN YADA BU SORUNU GİDEREN ARKADASLARIMIZ VARMI ARABAM HARİKA GUZELLİKTE AMA BU ARABANIN KENDİNİ ÖNE ATMASI BENİ RAHATSIZ ETMEYE BASLADI SİZDEN CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM eryigit@mail.com adresimdir msn veya mail yoluylada ulasabilirsiniz ...
  • yazdıklarım gelmiyor heralde ama tekrar denemek istedim benim sorunum 1.vitesden 2. vitese gecerken bir sarsılma oluyor araba kendisini öne atıyor (arabam 1996 otomatik) bu sorunu yasayıpta bir cözüm üreten oldumu bunu ögrenmek istiyorum cevaplarınızı bekliyorum şimdiden tesekkurler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cenqawer

yazdıklarım gelmiyor heralde ama tekrar denemek istedim benim sorunum 1.vitesden 2. vitese gecerken bir sarsılma oluyor araba kendisini öne atıyor (arabam 1996 otomatik) bu sorunu yasayıpta bir cözüm üreten oldumu bunu ögrenmek istiyorum cevaplarınızı bekliyorum şimdiden tesekkurler...

Arkadaş seni msn den ekledim.

Sorununa gelince. fikir yürütmek açısından soyluyorum; egr valfi yani yanmamış egsoz gazını sisteme geri vererek tam yanma sağlayan ve emisyon degerlerini düşüren bir parça , ülkemizdeki kalitesiz yakıt yüzünden sürekli tıkanır. Bu da araçta tekleme gibi , silkeleme gibi şeylere sebep olur. Ben daha önce opel aracımda yaşadım ve conta ile iptal edilerek sorun çözüldü.Zira değişseydim , ustanın söylediği, ya 3 ay ya 5 ay sonra yine gelirdin oldu.

Bence bu parçayı bi kontrol ettir.

Şanzıman arızası değilse ve motor ikaz uyarı ışıgı yanmıyorsa, genel olarak bujiler ve özellikle buji kablolarına bir baktırmanı öneririm.

• dostlar benimde bir sorunum var

araç 96 model 1,6 ils otomatik 178.000 km de

aracı 168,000 de almıştım aldığımda lpg yoktu üzerinde

aracı birkaç gün kullandım hemen lpg taktırdım atiker sıralı ve aygaz euro lpg kullanıyorum sürekli
    aracımı agresif kullanmıyorum.

ilk zamanlar hiç sorunum yoktu aracım süper kaçıyordum gaz/benzin farketmez hatta otobanda lpg ile 185-190 arasını bile gördüm 2-3,000 km sonra bişey oldu araca ve araç seriliğini kaybetti 150 yi zor görür oldu sonra baktım su eksiltmeye başladı araç 100 km yol gidiyorum araçta 1 litre su eksiliyor hiç altında damlama falan yok hiç biryerden kaçırmıyorda.

sonra bir usta double ap radyatör çatlak tıkayıcı koyalı dedi koyduk dediği gibi su eksiltme durdu artık su eksiltmiyor, ama bu ilaç gitti busefer kalorifer peteklerini tıkadı kaloriferden sıcak çok az geliyor şimdi, ama aracımın çekiş düşüklüğü devam ediyor benzinde de aynı lpg dede aynı

bir usta baktı sente ayarı yapılacak dedi bir usta baktı eksoz çıkışındaki birleşen boğaz tıkanmış olabilir dediler

sizce ne olabilir

• quote:

Orjinalden alıntı: ucanlaz

dostlar benimde bir sorunum var

araç 96 model 1,6 ils otomatik 178.000 km de

aracı 168,000 de almıştım aldığımda lpg yoktu üzerinde

aracı birkaç gün kullandım hemen lpg taktırdım atiker sıralı ve aygaz euro lpg kullanıyorum sürekli
    aracımı agresif kullanmıyorum.

ilk zamanlar hiç sorunum yoktu aracım süper kaçıyordum gaz/benzin farketmez hatta otobanda lpg ile 185-190 arasını bile gördüm 2-3,000 km sonra bişey oldu araca ve araç seriliğini kaybetti 150 yi zor görür oldu sonra baktım su eksiltmeye başladı araç 100 km yol gidiyorum araçta 1 litre su eksiliyor hiç altında damlama falan yok hiç biryerden kaçırmıyorda.

sonra bir usta double ap radyatör çatlak tıkayıcı koyalı dedi koyduk dediği gibi su eksiltme durdu artık su eksiltmiyor, ama bu ilaç gitti busefer kalorifer peteklerini tıkadı kaloriferden sıcak çok az geliyor şimdi, ama aracımın çekiş düşüklüğü devam ediyor benzinde de aynı lpg dede aynı

bir usta baktı sente ayarı yapılacak dedi bir usta baktı eksoz çıkışındaki birleşen boğaz tıkanmış olabilir dediler

sizce ne olabilir

Ustalar gerekeni söylemiş. Ancak lpg enjektörlerini bi kontrol ettir. Atiker sorunsuz deniyor ama enjektörleri cok cabuk arıza veriyor. Kışlık sübap ayarlarına baktır. Boğaz kelebeğin kirlenmiş de olabilir. Ben bunları ekleyebilirim.

İyi günler

• Bilgilerin için tesekkur ederim ama buji sorun olmayabilir cunku arabamın cekişinde hiçbir sorun yok harika gidiyor arabanın devir saati 3500 veya 4000 lerde vites degiştirdiginde hissetmiyorsun sadece 3000 devir gördugunde silkeleme oluyor acaba bu otomatik arabalarda hava alınması gerekiyormus ondan olabilirmi ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunyazar

quote:

Orjinalden alıntı: makamcı SW

Arkadaşlar tavan lambasının sağ ön tarafında siyah yarım top şeklinde bişi var bu nedir ne görev yapar bilenlerden öğrenmek isterim bilgilerinize...........

Abi işte bu soru yakışmadı ha :)
    Uzaktan kumandalı merkezi kilidin remote gözü o, sinyali ordan alır anahtardan!

Ayrıca içerdeki ledler eminim cok ii olmuştur, ancak cep telefonu bunu o kadar ii yansıtmıyor.
    Bence öndekinin gücünü arttırmak yerine arka tavana ilave bişey yapılabilir....
    Saatin ışıgı icin dedigin gibi komple sökmek gerekiyor. Umarım onu da halledersiniz abi..

Ve kapı altlarına kapılar acıldıgında passatlara veya mercedeslere benzer (ledsiz) ışıklandırma nasıl yapılabilir acaba onu merak ediyorum.Çok şık dururdu!

Ceyhun kardeşim ;Çok bilen çok yanılır sözünü her zaman tutarım. Aracın yabancısıyım nihayetinde siz eski kullanıcılardan bende bişiler öğrenicem....Bu ışıklandırma net görünmüyor ,içinde olmak lazım... Diğer ışıklandırmalar için çalışmalarım olucak,ben kapı ayna dışınada led aydınlatmalar +kapı içi aydınlatmalar+gece kot pit içini dışarıdan loş ışıklandırmayı düşünüyorum ,ilerki zamanlara bırakıcam.... Bu gün ROVER 400 leri inceledim kasa tıpatıp aynı sadece çamurluklar ve panjur değişik içi alt takım aynı buraya ait parçalara alternatif olarak ROVERLERDEN de faydalanabiliriz... Ben yeni farkettim sizlerinde dikkatini çektimi,motorlar da aynı mı değilmi bakma imkanım olmadı ne dersiniz.....

• ABİ ROVER 416 KASA VE MOTOR AYNI ONLARDFA DA HONDA MOTORU VAR

400 SERİSİNDE MOTOR ROVER

600 SERİSİ ROVERLER ACCORD LA AYNI
  • Evet rover 400 lerle kokpit aynı, nerdeyse tıpatıp.Yani göğüs vs tıpatıp aynı. Kapı döşemelerinde cok küçük farklar var. Ayrıca dış aksamda kapı ve tavan aynıysa bile, çamurluk detayları farklı oldugundan arka stop ve önfarlar dahil , camurluk sacları farklı...Yani bu anlamda cok benzeşmiyorlar. Ama bakınca rover çizgisini görüyosun...Motorları ise sanırım 400 lerde farklı bi motor var, hondaya benzemiyor.

Makamcı sw abimiz, estagfirullah....Ben küçük bi latife yapmıştım sadece....Ben de aracı alalı 2 hafta oldu sadece :)Eski kullanıcı degilim kısacası..
    Bu arada isterseniz, forumda da verilmiş olabilir ama baştan sona tamir takım kitapcıgını pdf formunda gönderebilirim. Yaklaşık 50 mb boyutunda idi yanılmıyorsam...

Görüşmek üzere
  • quote:

Orjinalden alıntı: ucanlaz

ABİ ROVER 416 KASA VE MOTOR AYNI ONLARDFA DA HONDA MOTORU VAR

400 SERİSİNDE MOTOR ROVER

600 SERİSİ ROVERLER ACCORD LA AYNI

ucanlaz kardeşim, sahibinden com dan 416 kasalardan bir motor resimli buldum.Bu ilana bakarsan bizdeki motor durusuna benzemiyor.yani bizim euro civic motorlar kaputu acında aracın nispeten sagında duruyor.burdaki ise diger 400 kasalardaki gibi solda duruyor. bi göz atarmısın?
    http://www.sahibinden.com/hayirli_olsun_WQQaXQQ7198799WQQpXQQdisplayitem

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.