Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • euro civic te parca bulma ve fıat acısından zor oldugu dusunuluyor aslında dogru olan pacalarıda malesef servısler faiş fiat bıcıyorlar ama yenı arabada olsa parca sıkıntısı ceklımeyecek dıye bır sey yok
    benımde sol on cam dustu krıkosu arızlanmıs servıs 600 ytl fıat bıctı bende bunun uzerıne sol camın bulundugu kapıyı soktum ve motoru cıkardım mekanızmayı calıstıran gobek yerınden cıkmıs yanı asınmıs bende gobekte kucuk bır delık actım pul ve vıda ıle tutturup vıdayı arkadan egdım sonuc sol cam motoru gayet guzel calısıyor ayrıca yurt dısı sıtelerınden ebay.com dan cam krıkolarınada baktım uygun cam motorları var yaklasık 40 ıle 60 dolar arası fıat ı var ayrıca dıger parcalarıda buradan arastıabılırsınız sıte ıngılızce ama az bucuk anlayan bırının anlayacagı sekılde yanı bırazcık elınden gelen arkadas kendı onarımınıda yapabılır bende on panel aydınlatmalarına bakacagım benımkılerde bıraz zayıf sanırım yanık bır kac led var degıstırınce sorun kalmayacaktır
  • Evet yeşilköy arkadaşım...Bana da aynı fiyatı vermişlerdi. Yukarıda da yazmıştım ben 30 ytl ye sıfır parça kestirmiştim oraya.Şükür halletmiştik..

Şimdi aracımdaki başka bi sorun, malum bugüne kadar birçok parça değişmemiş...Baskı balatada sorun var sanırım...Araç kalkarken aşırı silkeliyor...Sanırım debriyaj setinin değişmesi gerekiyor. Setin fiyatı hakkında bilgisi olan var mı acaba?
  • http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&urunid=10725

debriyaj seti en azından fıkır edınmen için link veriyorum
  • http://www.ozenticaret.com.tr/asp/show_stock.asp?product=07422

http://www.oto-yedek-parca.com/index.php?p=show&pid=10551&k_id=376&kn=Vites-%DEanz%FDman

debrıyaj setlerı ınternet uzerınde bayagı var ama en uygunu için bence oto tamırcın var ise onun onerısını dınlemen

• Evet o sitelerden haberim var saol...

Debriyaj seti dedim ama, o gün aşırı silkeleyen araba dün ve bugün hiç sorun cıkarmadı.
    Bazı forum sayfalarında dedikeri gibi, volan yüzeyinin pislenmesi ile olabilir mi acaba? Yani bazen yapıp bazen yapmamasını anlayamıyorum.
    Depoyu fulledik cıktık yola, fazla yakıt da debriyaj setine işarettir. Zira depo bitmeden anlayamayacağız.

Ayrıca debriyaj seti için 3 farklı fiyat grubu var, burda telefonla ögrendigim yerler. Mesela orjinali 300 ytl, valeo marka genelde tercih edilen 1. yan sanayi için 120-170 arasında fiyatlar aldım(anlamak mümkün degil bu fiyat farkını,aynısı internette 140 ytl kargo hariç mesela),bir 2.yan sanayi ürün 100-145 arası fiyat aldım.

Buji kablosu için 45-65 ytl arası
    Triger seti için inanması güç ama 45-250 ytl arası fiyat aldım.Yan sanayiler 45-75 orjinali 250 de diyebiliriz...

Sanırım nerde trak orda brak yapıcaz..

Bu arada resistans ve 4lü park butonunun altında aydınlatma olmaması sanırım orjinallerinde de böyle bu araçların.
    Makamcısw arkadaşımızın çalışmasını dört gözle bekliyorum ben de...

Bu arada euro civicciler forumda cok pasif, kaç günde bir msj düşmüyor bile..

İlgiyi arttıralım

Ankaradayım ben, burada ii ustalar var mı bilen?

• Arkadaşlar kot pit anahtarlarının bazılarında aydınlatma ışığı var.. Bunların içlerine dipsiz tel bacaklı 3watt mini ampullar koymuşlar.. Bu ampulleri değiştim ama hayal kırıklığına uğradım ...!! hepsinde yok...Olanları değştirdim olmayanlara da bişiler düşünüyorum işler ve hava engeli var biraz sabredelim aydınlatmaları olmayanlara led yapıcağım biraz zaman lazım... Birde araçlarımızın iç tavan lambalarına , bagaj lambasına led düşünüyorum, ayrıca kapı ceplerine kapı açılınca devreye giren yeni lamba (led) sistemi var aklımda... Ayrıca aynalar için gece uzaktan kumanda sistemine bağlı ,kapı açıldığında 10-20 saniye yanıp sürücüye aracına binene kadar olan mesafeyi aydınlatacak sürücü aracına binerken,araç ile sürücü arasındaki mesafeyi aydınlatan sistem projelerimin içinde,torpido gözü içi ve en önemlisi park lambalarını yakma pozisyonunda tavan lambası içinden kotpiti renkli (yeşil-sarı led) aydınlatacak loş ve soft ışıklaıdırma düşüncelerim var.Ama biraz zaman lazım acele etmeyin..Daha önceki aracıma bu uygulamaları yapmıştım...Selam ve saygılar...

• Yeni çalışmaları dört gözle bekliyoruz.

Evet buton iç aydınlatmaları hepsinde yok sanırım...Ancak şunu sorayım, 4lü park ve resistans butonlarının içinde var mı mesela?Eger varsa biz de değişelim.Ya da içinde ampul olmayanlar hangileri mesela?

Yazdıklarınız arasında, arka koltuklarda tavan ışıgı uygulaması ve de kapı içlerine kırmızı gibi bir aydınlatma uygulaması ilgi alanımda...Yani passatlardaki gibi kapı içi aydınlatmaları demek sitiyorum.Ama ben ledli degil de (nokta nokta ışık degil) normal bir ampul ve muhafazası ile düşünüyorum.
    Mesela benim aracımda torpidoda bi ışık var.Orjinallerinde yok muki bu?

Evet arkadaşlar forumu boş bırakmayalım.
  • Arkadaşlar benden size bir tavsiye Makamcı Hasan abinin değerini çok iyi bilin.ilerde daha iyi anlarsınız beni ama hakkatten siteniz çok yavaş kimse bağlanmıyor ama hasan abi renklendirecektir sizi. TOYOTA KULLANICISI
  • arkadaşlar bu arabaların küllüğünde ışık yokmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 98 special

Arkadaşlar benden size bir tavsiye Makamcı Hasan abinin değerini çok iyi bilin.ilerde daha iyi anlarsınız beni ama hakkatten siteniz çok yavaş kimse bağlanmıyor ama hasan abi renklendirecektir sizi. TOYOTA KULLANICISI

Hmm görücez bakalım abimizi , yapacaklarını dört gözle bekliyoruz....
    Ben de eski bi opelci olarak opelim.net forumu kadar düzgün bi forum yok diyebilirim.Honda ve toyota gibi club forumları arasında...Çok karışık herse karışmış ve cok yavas evet...

Bu arada benim aracımın küllüğünde ışık var, küllüğü cıkartıp alttan dogru bakınız , ampul kesilmştir kesin....

• Teşekkürler Ceyhun kardeş... bende de 1.6 ies var 98.
  • Merhaba arkadaşlar,

1996-1997 model bir araç düşünüyorum, araçlarınızın bu modellerinde abs ve esp durumu nedir, satış sitelerinden net bir sonuç imkansız, uygun fiyatlar neler olabilir, bilginize ihtiyacım olacak,

teşekkürler
  • arkadaşlar makamcı sw abimizi toyota forumundan tanırım bu işlerden çok sağlan anlar ben sabırla bekliyor abim

bundan sonra pirimiz sensin yolundayız :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mevun

arkadaşlar bu arabaların küllüğünde ışık yokmu?

Arkadaşım ; Küllüğü çıkart sonra eğilip içine bak 1 adet karşıda 2 adet yukarıda yıldız başlı vidaları sök.. Küllüğün sehpası elinize gelicek ampul yatağını saat istikameti tersine çevir ampul duyu yerinden çıkacaktır..Daha önceden ampulunu al adı da şu ; Dipsiz mini 3 wat ..... Bunların 5 vat oılanları da var ama büyük onlar olmazsakın alma sigara filtresi kalınlığındadır,,,,,,,,Alacağın 3 watlık ampul tükenmez kalem içi kalınlığında 1.5 santim uzunluğundadır....Bunu al değiştir montajını söktüğün gibi yap,,,,
    Arkadaşlar iç aydınlatma butonlarında sadece Ayna ayarı, far yukarı aşağı ayarı, birde ışığı azaltıp çoğaltan iç park reostalı anahtarda yok(DIREKSİYONUN SAĞINDAKİ )........Diğerlerinde var tamamladım..... Bu arada Ceyhun ledlerde ışıkların açısı değişik olanlar var en düşüğü 40 derece senin nokta ışık dediğin ama 180 derece olanlar yayvan ışık verir bunu LEDMAR adındaki siteden siz ve diğer arkadaşlar görebilirsiniz, çeşitlerinide

• quote:

Orjinalden alıntı: ucanlaz

arkadaşlar makamcı sw abimizi toyota forumundan tanırım bu işlerden çok sağlan anlar ben sabırla bekliyor abim

bundan sonra pirimiz sensin yolundayız :)

SEVGİLİ Barış; Gaz fiatları düşünce beni gaza getirecekmiş gibisin....! Sitemiz daha iyi olur ben aynı anda 92-98 efsana toyotada da yazıyorum oradan kopmuş değilimarkadaşlıklar çok hoşşşş.. Ben piriniz olamam çok bilen çok yanılır .... ortaklaşa sorunlarımızı çözücez sitemizde ben tek başıma değilim sizlerden sonra geldim lakin sorunların haricinde iyi dostlar kazanıp dostluklar kurmak dilerim ki burada da bunu sağlarız... Senin pirin olucam ama Sevgili Barış.......... Daha yapacağımız çok şeyler olucak Selam ve saygılarımla ...Makamcı...Hasan... Birde araçlarınızın resimlerini yollayın bakalım......!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makamcı SW -- 19 Kasım 2008; 17:48:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Garfiii

Merhaba arkadaşlar,

1996-1997 model bir araç düşünüyorum, araçlarınızın bu modellerinde abs ve esp durumu nedir, satış sitelerinden net bir sonuç imkansız, uygun fiyatlar neler olabilir, bilginize ihtiyacım olacak,

teşekkürler

Ben aracımı 13800 e aldım.Zira araç çok temiz idi, 2 parça, sol ön camurlukta ve sol arka kapının bant altında kısmi boya vardı, diger hic biryerinde boya yok, km si 87 binde ve orjinal(97den bu yana bakım kagutları üzerindeydi, aracı yetkili servise de sordurttum) egsozu dahil orjinal fabrika cıkıslı , yüzde 90 ı orjinal idi.Km den de anlasılacagı gibi az kullanılmış 11 yasında bir araba...Bu anlamda ben fazla vererek aldım. 13-13,5 a böyle temizlerini bulabilirseniz alın derim. Ancak 12-12500 e de az hasarlı bulabilirsiniz.

Aracım 97 1.6 ils Honda Euro Civic
    Özellikleri :
    4 fren diskli ABS (Yeni araçlarda bile 4 fren disk degildir )
    2 Airbag
    Klima(Manuel-Fanı gercekten cok kuvvetli-Ayrıca arka koltuk altlarına üfleyebilen detay mevcut)
    Elektrikli Sunroof (Benimki halen calısır durumda ve gayet iyi-1 Seviye kaldırmalı ya da tamamen acılır kapanır-İçten güneş engellemek icin bir tür raylı rafı var)
    16 Valf Full enjeksiyonlu motor (Çok sessiz)
    Hidrolik Direksiyon (Opel ve vw'lere göre biraz daha serttir ama yeterli buluyorum-Zira onlar elektro servo direksiyonlardır)
    Camlar otomatik (Şöför camı sol kapısından, diğerleri ön koltuk arasındaki orjinal konsoldan kumandalıdır ve ayrıca atüm camları kilitleme)
    4 Adet koltuk kafalığı
    Önde orjinal kol dayama (Öyle detaylar var ki konsolun içi küçük ama hacimli cinsten, 33ml lik pet su şişesi rahat 2-3 tane sıgar, ayrıca içinde kart holder var.Yoruldugunuzda kolunuz için cok ii yükseklikte)
    Yükseklik ayarlı sürücü koltugu
    Yükseklik ayarlı direksiyon (Ancak ileri geri değil, sadece yukarı aşağıdır)
    Farların yetersiz oldugunu söyler geneld eeuro civicci arkadaşlar ama benimki, aldıgım adam mı yaptırdı nedir, cok ii aydınlatıyor)
    Ayrıca farların ilaveten bir dış camı vardır, Ana cam içeridedir.Sinyal sistemi ile birlikte bir fardır...
    Aracın altı o kadar alçak degildir. Hele ki yüksek yanaklı bir lastikle altı yükseltilebilir veya jant ile, ama aracın yol tutusu mükemmel, muhakkak ki yapılan degisiklik bunu ve yakıtı etkileyecektir.
    Yakıt tüketimi fabrika verisi olarak 9.9 lt ş.içi 7.1 de ş.dışıdır. Ben su anda ankarada 8.5 tüketiyorum.yani benzinli aracım km de 25.2 kuruş yakıyor
    Bagaj hacmi oldukca geniştir.
    4 adet tatminkar ses veren hoparlörü vardır.
    Direksiyondan kontrollü cok fonksiyonlu kumandası vardır.Kafası cıkan orjinal sony teyp.
    Ben Fm transmitter ile mp3 olayını da çözdüm.Aynı zamanda bluetooth araç kiti özelliği var.
    Geri park sensörümü ben taktırdım.Oldukca kullanıslı.
    Vites geçişleri opel ve vw grubuna göre cok cok rahattır.Vites aralıkları cok iyi. Alman araçları gibi sert değildir.

Bunların dışında benim aracımın bütün parçaları orjinal oldugundan degisim zamanı bana denk geldi sanırım. Çekişi tatminkar ama ii degil kanımca. Değiştiricem.
    Trigeri hiç degismemiş, degistirmem ii olur.100bini rahat devirir diyorlar ama çim rahat olsun...
    Arka amortisörlerim patlak onarılacak.
    Akskörüklerim patlak idi onları degistim.
    Yag buji antifriz,filtreler değiştim.
    Baskı debriyaj setini de yenilesem ii olur ama acelem yok.

Velhasılı..

Araç sınıfında ve zamanının en lüks ve orta hacimli , ş.içine oldukca uygun bir araç.
    Ancak yedek parça konusunda ciddi sıkıntı yaşayabilirsiniz.Yaşadıgınız yere cok baglı bir olay.Büyükşehirde ya da yakınsanız sorun olmaz.
    yürüyen ve motor aksamında parça bulamam sorunu olmaz ama kaporta ve dış aksam da, ya da iç mekanda (misal küllüğünüz kırık) eksik biseyler varsa bulmak sıkıntı...Bunları düşünerek aracı alınız.
    Ancak araç gercekten üst sınıf bir araç.
    Bilindigi gibi bunlar İngiltere cıkışlı araçlardır.Yerli civiclerle karıştırmayın

• benım arac 1196 euro civic ve kultablası rezistans dortlu bunların hepsınde aydınlatma var saatınde var ama onun led yandı sanırım
  • Ceyhun Zaman saatini hiç hesaba katmadım ama yakın zamanda onada bakarım..
  • yanıt için teşekkürler,

1996 sanırım 1,6 160binde bir araç kaç civarında alınabilir ve ESP mevcut mudur

bu araçlarda lpg olması handikap olur mu dersiniz

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunyazar

quote:

Orjinalden alıntı: Garfiii

Merhaba arkadaşlar,

teşekkürler

Ben aracımı 13800 e aldım.Zira araç çok temiz idi, 2 parça, sol ön camurlukta ve sol arka kapının bant altında kısmi boya vardı, diger hic biryerinde boya yok, km si 87 binde ve orjinal(97den bu yana bakım kagutları üzerindeydi, aracı yetkili servise de sordurttum) egsozu dahil orjinal fabrika cıkıslı , yüzde 90 ı orjinal idi.Km den de anlasılacagı gibi az kullanılmış 11 yasında bir araba...Bu anlamda ben fazla vererek aldım. 13-13,5 a böyle temizlerini bulabilirseniz alın derim. Ancak 12-12500 e de az hasarlı bulabilirsiniz.

Aracım 97 1.6 ils Honda Euro Civic
    Özellikleri :
    4 fren diskli ABS (Yeni araçlarda bile 4 fren disk degildir )
    2 Airbag
    Klima(Manuel-Fanı gercekten cok kuvvetli-Ayrıca arka koltuk altlarına üfleyebilen detay mevcut)
    Elektrikli Sunroof (Benimki halen calısır durumda ve gayet iyi-1 Seviye kaldırmalı ya da tamamen acılır kapanır-İçten güneş engellemek icin bir tür raylı rafı var)
    16 Valf Full enjeksiyonlu motor (Çok sessiz)
    Hidrolik Direksiyon (Opel ve vw'lere göre biraz daha serttir ama yeterli buluyorum-Zira onlar elektro servo direksiyonlardır)
    Camlar otomatik (Şöför camı sol kapısından, diğerleri ön koltuk arasındaki orjinal konsoldan kumandalıdır ve ayrıca atüm camları kilitleme)
    4 Adet koltuk kafalığı
    Önde orjinal kol dayama (Öyle detaylar var ki konsolun içi küçük ama hacimli cinsten, 33ml lik pet su şişesi rahat 2-3 tane sıgar, ayrıca içinde kart holder var.Yoruldugunuzda kolunuz için cok ii yükseklikte)
    Yükseklik ayarlı sürücü koltugu
    Yükseklik ayarlı direksiyon (Ancak ileri geri değil, sadece yukarı aşağıdır)
    Farların yetersiz oldugunu söyler geneld eeuro civicci arkadaşlar ama benimki, aldıgım adam mı yaptırdı nedir, cok ii aydınlatıyor)
    Ayrıca farların ilaveten bir dış camı vardır, Ana cam içeridedir.Sinyal sistemi ile birlikte bir fardır...
    Aracın altı o kadar alçak degildir. Hele ki yüksek yanaklı bir lastikle altı yükseltilebilir veya jant ile, ama aracın yol tutusu mükemmel, muhakkak ki yapılan degisiklik bunu ve yakıtı etkileyecektir.
    Yakıt tüketimi fabrika verisi olarak 9.9 lt ş.içi 7.1 de ş.dışıdır. Ben su anda ankarada 8.5 tüketiyorum.yani benzinli aracım km de 25.2 kuruş yakıyor
    Bagaj hacmi oldukca geniştir.
    4 adet tatminkar ses veren hoparlörü vardır.
    Direksiyondan kontrollü cok fonksiyonlu kumandası vardır.Kafası cıkan orjinal sony teyp.
    Ben Fm transmitter ile mp3 olayını da çözdüm.Aynı zamanda bluetooth araç kiti özelliği var.
    Geri park sensörümü ben taktırdım.Oldukca kullanıslı.
    Vites geçişleri opel ve vw grubuna göre cok cok rahattır.Vites aralıkları cok iyi. Alman araçları gibi sert değildir.

Bunların dışında benim aracımın bütün parçaları orjinal oldugundan degisim zamanı bana denk geldi sanırım. Çekişi tatminkar ama ii degil kanımca. Değiştiricem.
    Trigeri hiç degismemiş, degistirmem ii olur.100bini rahat devirir diyorlar ama çim rahat olsun...
    Arka amortisörlerim patlak onarılacak.
    Akskörüklerim patlak idi onları degistim.
    Yag buji antifriz,filtreler değiştim.
    Baskı debriyaj setini de yenilesem ii olur ama acelem yok.

Velhasılı..

Araç sınıfında ve zamanının en lüks ve orta hacimli , ş.içine oldukca uygun bir araç.
    Ancak yedek parça konusunda ciddi sıkıntı yaşayabilirsiniz.Yaşadıgınız yere cok baglı bir olay.Büyükşehirde ya da yakınsanız sorun olmaz.
    yürüyen ve motor aksamında parça bulamam sorunu olmaz ama kaporta ve dış aksam da, ya da iç mekanda (misal küllüğünüz kırık) eksik biseyler varsa bulmak sıkıntı...Bunları düşünerek aracı alınız.
    Ancak araç gercekten üst sınıf bir araç.
    Bilindigi gibi bunlar İngiltere cıkışlı araçlardır.Yerli civiclerle karıştırmayın

• Ben aracı aldıgımda, internet ilanında esp var yazıyordu adam, alırken yine sorudm var dedi, anck bu esp nin göstergede bir ışıgı var mıdır yok mudur bilemiyorum?Yani var ise yanardı degil mi? Bişey yanmıyor ama 4 disk fren sisteminde varsa vardır...

Kullanım kitapcıgı duruyor ona bakıp söyleyebilirim. Ayrıca ıslak zeminde boş bir arazide sürüp test de edebilirim.

Garfii arkadaşım o km de bir araç için km si hiç sorun degil. 450 bin yapmış toyota hala motor acılmamış araçlar var, japon arabası kolay kolay motor yemez, motora hararet yaptırılmamışsa uzuuun yıllar gider. o açıdan 160 bin, araç temiz ise hiç sorun degil...Fiyatı da 96 ils ya da ies ye göre cok degismese de bence maksimum 13 eder .Benzinli ya da lpg li farketmez. Ayrıca lpg kiti brc ise iyidir derim. Ancak lpg lia raba almaktansa fiyatı düşürerek benzinli al kendin taktır.Hele atikerli falan kitli araçlardan alma. Ucuz etin yahnisi yenmez bence.Şahsi düşüncem....

Makamcı SW abi;
    Zaman saati aydınlatmam benimkinde çalışıyor.Umarım led işini bir an önce tamamlarsın abi...

Kolay geleeee

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.