Şimdi Ara

ETS2 Resimli Gamepad Konfigürasyon Ayarları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84
Cevap
8
Favori
39.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba saygıdeğer forumdaşlar. Bugün ETS2 genel konusunda bir forumdaşımız benden gamepad ayarlarımı rica etti, direkt olarak config dosyası paylaşmaktansa kendiniz için ideal ve isteğe göre değişen ayarlar için screenshotlar ve gamepadimi fotoğraflayıp üzerinde şemalarla anlatmaya, paylaşmaya çalıştım, bu paylaşımla kendi ayarlarınızı rahatlıkla yapabilir, benim konfigürasyonumda yer alan örnek tuş işlevlerini özelleştirebilirsiniz. Umarım yararlı bulunur ve klavye ile oyunu oynamaktan şikayetçi olan gamepad sahipleri varsa onlar için yeni bir soluk olur diye umut etmekteyim. Oyun çıktığından beri gamepad ile yolculuğuma devam ediyorum zira.

• Öncelikle nasıl oluyor bu iş, klavye fare ikilisinden ne gibi bir farkı var diyenler için oyundan kaydettiğim videolardan sonuncusu;

Dahası için kanaldan diğer videolarada bakabilirsiniz ancak odak noktam izlenme sayısı değildir bunu da belirtmek isterim sizlere

Not: Videolardaki modlar için bu konu üzerinden istekte bulunmazsanız sevinirim

• Gelelim ayarlamalara, ilk olarak somut ayarların gamepad üzerinde nasıl yerleştirebileceğini görelim;

ETS2 Resimli Gamepad Konfigürasyon Ayarları  ETS2 Resimli Gamepad Konfigürasyon Ayarları

Not: Birçok kombine denemiş ve konsolda da oldukça fazla araç kullanım yapımını deneyim etmiş birisi olarak bu sadece bir öneri yerleşimdir. Bütün tuşları kendi düşüncenize ve kullanım rahatlığına göre adamakta serbest olduğunuzu hatırlatırım.

• Şimdi oyun içi ayarlara göz atacak olursak;

ETS2 Resimli Gamepad Konfigürasyon Ayarları  ETS2 Resimli Gamepad Konfigürasyon Ayarları

Not: Son ayar screenshotında görebileceğiniz üzere "oynanış ayarları menüsü" altında.

Soru ve önerileriniz için konuyu kullanmanızı rica ediyorum. Umarım yardımcı ve açıklayıcı olmuştur.

Herhangi bir değeri olmamasına karşın farklı bir platfromda da kullanmamanız gerektiğini hatırlatır, iyi oyunlar ve forumlar dilerim

• Hocam config dosyanı da paylaşsan iyi olurdu.Ayarlarda değişiklik yapmayanlar için :)
  • YasinD. kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi hocam, herkesi kendi ayarlarını yapmakta özgür görüyorum

Anlattıklarıma bakarak birebir aynısı da yapılabilir zira, paylaşım güzel ancak hazır olanı vermek aynı çerçevere değil benim için hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinD.

Hocam config dosyanı da paylaşsan iyi olurdu.Ayarlarda değişiklik yapmayanlar için :)
    Tamam hocam çok saol. :)
  • Aquess kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam ne demek, iyi oyunlar
  • otomania kullanıcısına yanıt
    emgeniz için çok tşk ederim bende de f710 var bi türlü ayarlayamamıştım iyi oldu sorun olursa blidirim tekrar teşkür ederim.
  • Ne demek hocam, işinize yaradıysa ne mutlu bana, iyi oyunlar dilerim
  • Uğraşmışsın baya teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pollos

Uğraşmışsın baya teşekkürler.
    Ne demek hocam, işinizi gördüyse ne mutlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomania

Ne demek hocam, işinizi gördüyse ne mutlu
    Güzel oynanıyor mu acaba bende almak istiyorum f310
  • yusufcan764 kullanıcısına yanıt
    Konu mesajı yani ilk mesajda bir video mevcut, örnek teşkil etsindiye eklemiştim hatta merak eden olursa diye

Video F510 ile oynanırken çekilmiştir. Logitech F serisini baştan aşağı kullandım, malzeme kalitesi dışında mekanik olarak F710 ile F310'un farkı yoktur.

F310 ile de bir süre oynamışlığım var oyunu, size sıkıntı çıkarmaz.
  • quote:

Konu mesajı yani ilk mesajda bir video mevcut, örnek teşkil etsindiye eklemiştim hatta merak eden olursa diye

Video F510 ile oynanırken çekilmiştir. Logitech F serisini baştan aşağı kullandım, malzeme kalitesi dışında mekanik olarak F710 ile F310'un farkı yoktur.

F310 ile de bir süre oynamışlığım var oyunu, size sıkıntı çıkarmaz.
    Teşekkürler.
  • Ne demek
  • quote:

Ne demek
    hocam zevk veriyormu
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Oyun çıktığından beri 300-400bin km rahat sürmüşümdür hocam, ben keyif aldım şahsen. Aracı yolda tutmaktan çok, şeritte tutmanın rahatlığını yaşatıyor, aynı zamanda gaz-fren ayarı da ayrı bir rahatlık.

Denemenizi öneririm ama dediğim gibi biraz da zevk meselesi sanırım
  • quote:

• Amacım;

Merhaba saygıdeğer forumdaşlar. Bugün ETS2 genel konusunda bir forumdaşımız benden gamepad ayarlarımı rica etti, direkt olarak config dosyası paylaşmaktansa kendiniz için ideal ve isteğe göre değişen ayarlar için screenshotlar ve gamepadimi fotoğraflayıp üzerinde şemalarla anlatmaya, paylaşmaya çalıştım, bu paylaşımla kendi ayarlarınızı rahatlıkla yapabilir, benim konfigürasyonumda yer alan örnek tuş işlevlerini özelleştirebilirsiniz. Umarım yararlı bulunur ve klavye ile oyunu oynamaktan şikayetçi olan gamepad sahipleri varsa onlar için yeni bir soluk olur diye umut etmekteyim. Oyun çıktığından beri gamepad ile yolculuğuma devam ediyorum zira.

• Öncelikle nasıl oluyor bu iş, klavye fare ikilisinden ne gibi bir farkı var diyenler için oyundan kaydettiğim videolardan sonuncusu;

Dahası için kanaldan diğer videolarada bakabilirsiniz ancak odak noktam izlenme sayısı değildir bunu da belirtmek isterim sizlere

Not: Videolardaki modlar için bu konu üzerinden istekte bulunmazsanız sevinirim

• Gelelim ayarlamalara, ilk olarak somut ayarların gamepad üzerinde nasıl yerleştirebileceğini görelim;

Not: Birçok kombine denemiş ve konsolda da oldukça fazla araç kullanım yapımını deneyim etmiş birisi olarak bu sadece bir öneri yerleşimdir. Bütün tuşları kendi düşüncenize ve kullanım rahatlığına göre adamakta serbest olduğunuzu hatırlatırım.

• Şimdi oyun içi ayarlara göz atacak olursak;

Not: Son ayar screenshotında görebileceğiniz üzere "oynanış ayarları menüsü" altında.

Soru ve önerileriniz için konuyu kullanmanızı rica ediyorum. Umarım yardımcı ve açıklayıcı olmuştur.

Herhangi bir değeri olmamasına karşın farklı bir platfromda da kullanmamanız gerektiğini hatırlatır, iyi oyunlar ve forumlar dilerim

• arkadaşım merhaba,

bu cihazdan almayı düşünüyorum ama sormak istediğim bir soru var...
    sağa sola dönüş olayı Mouse da olduğu gibi mi acaba ?
    yani sağa dönmek için game pad i sağa mı çeviriyoruz.
  • erol coşkun kullanıcısına yanıt
    Direksiyon sol analog'a atanmış şekilde oluyor, yani sol analoğun yatay ekseni doğrultusunda hareket ettiriyoruz direksiyonu. Dönüşlerde direskiyon açısını sabit tutma ise tamamen parmak hassasiyetinize kalmış durumda
  • quote:

Direksiyon sol analog'a atanmış şekilde oluyor, yani sol analoğun yatay ekseni doğrultusunda hareket ettiriyoruz direksiyonu. Dönüşlerde direskiyon açısını sabit tutma ise tamamen parmak hassasiyetinize kalmış durumda
    Hocam sağolun ama Joy X Rotation kısmını ayarlayamadım. Sağ analogda Joy Z Rotation olabiliyorken, sol analogda yapamıyorum. Sol analogda ya X ekseni ya Y ekseni diyor.
  • quote:

Oyun çıktığından beri 300-400bin km rahat sürmüşümdür hocam, ben keyif aldım şahsen. Aracı yolda tutmaktan çok, şeritte tutmanın rahatlığını yaşatıyor, aynı zamanda gaz-fren ayarı da ayrı bir rahatlık.

Denemenizi öneririm ama dediğim gibi biraz da zevk meselesi sanırım

çok teşekürler peki f710 mu dersin f310 mu
  • @ OwlShield

X,Y ve Z eksenleri var zaten hocam, direksiyonun X ekseninde olması gerekiyor en azından bende öyle, gaz ve fren ayarı ise bende Z ekseni olarak kullanılmakta.

Çalışma mantığı oalrak sağ ve sol analoglar X ve Y olmak üzere iki eksene sahipken; trigger yani tetik tuşları sadece Z eksenine sahip.

Ayrıca rica ederim, ne demek hocam, işinizi görsün kafi

@ zibidi gonzales

Hocam F310 malzeme kalitesi olarak elinize rahat gelmeyebilir bu konuda özenliyseniz eğer, F710 ise şarj konusunda tutarlı değili fabrikadan çıkan ürünler arasında fark oluyor, mümkünse F510 olsun rahat edin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.