Şimdi Ara

etox (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
1
Favori
110.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merak ettiğim konu dış kaporta fiberdenmi ? Yoksa neden ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Merak ettiğim konu dış kaporta fiberdenmi ? Yoksa neden ?

aç eşşek koysunlar yanına.yerse fiber yemezse başka bişi artık
    anadol efsanesi gibi

bence metal olması zor.metalin pres makinası için arabanın kaç katı para gerek :)
    bence fiber yöntemiyle yapılmış.
    kalıp tekniğiyle işin pahalı olacağını sanıyorum.
    ha gidip de bi yerden tvr nin ilgili modelinin kalıplarını bulup yaptılarsa bilemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

quote:

Merak ettiğim konu dış kaporta fiberdenmi ? Yoksa neden ?

aç eşşek koysunlar yanına.yerse fiber yemezse başka bişi artık
    anadol efsanesi gibi

bence metal olması zor.metalin pres makinası için arabanın kaç katı para gerek :)
    bence fiber yöntemiyle yapılmış.
    kalıp tekniğiyle işin pahalı olacağını sanıyorum.
    ha gidip de bi yerden tvr nin ilgili modelinin kalıplarını bulup yaptılarsa bilemem

Dostum ne bileyim fiber bir araca verilirmi o kadar para coşkun sen anlarsın gel şu konuda aydınlat bizi ..

Birde dün gece nerdeydin ..

• bırak fiber araca o kadar para vermeyi o arabanın ederini sorsan bana 5 para etmez derim.satsalar 40 bine alan olur ama böyle 150 bin liraya zor gibi.
    ben hala fiberde ısrarlıyım.çünkü metalin işlemesi zor.yani tek araç için olsa neyse.ama seri üretimde pahalı pres makinaları ve uygun kalıplar gerekir ki iş iyice tuzlu olur gibi geliyo bana.onun yerine bul bi tane kıytırık fiber kalıp.dök fiberi çıkart mis gibi ohhoş bursa sanayiindeki ustalar kralını yapıyolar ya.böyle işlerle uğraşmazlar heralde...
    arayıp sorsak mı telefonla
  • Aracı yerden yere vursamıyşın dostum
  • Valla ben iyice merak ettim bu arabayı. Ankara Şaşmaz'a gidip kontrol etmek istiyorum, test etmek istiyorum acaba izin verirlermi ki buna. Cidden arabanın malzemesini, konforunu merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 9 Temmuz 2007; 22:43:08 >
  • quote:

Aracı yerden yere vursamıyşın dostum

yalan mı Ozdamar.herşeyi çakma bunun.bu kadar da çinlilere özenip çakma iş yapılmaz ki yahu.ayıp denen bişi var.bi de devrimden bahsetmişler.milletin milli duygularını kabartmaya çalışıyolar.itina göstermemişler bence araca.benim derdim ortaya kalitesiz bişe çıkardıkları ya da çıkarmadıkları değil, alıntı bi otomobil yapıp, tamamen türk mühendisleri tarafından gazıyla baştan savma bişe çıkarmaları ortaya.

yürüyen aksam megane dan
    motor megane dan
    dışı bi tvr modelinden alınma.

eğer mübarek bi iş yapıcaklarsa özgün bişi yapsınlar.tamam belki motor yapıcak teknolojileri yok, ama ne bileyim en azından şasi ya da yürüyen aksamı kendileri yapabilir ya da bi firmaya yaptırabilirlerdi.

bi de ortaya çıkardıkları şeye etox adını verip (markası mıdır modeli midir bilmiyorum) milli eser havasında olmaları.
    30 ağustosta görücüye çıkması da cabası.tarih niye 30 ağustos acaba?

ben böyle bi projeye zerre destek vermem.varın karalıyo diyin.sanayide bi arabanın karoseri diğerinin motoru öbürünün bilmemnesini alıp da birleştirmeye benzemez otomobil yapma işi.adam gibi ciddiya alıcaklarsa otursun yapsınlar.he böyle işler yapıcaklarsa da çinde çok iyi iş imkanları vardır onlar için.yallah oraya...

• Marka etox. model adı zafer... 30 ağustos ta işte modelin adı zafer ya o hesap olmuş ..
  • Abi ben bu motor ve yürüyen aksamolayını ETOX'un sayfasındaki iletişim bilgilerine soracam. Bakalım ne cevap verecekler.
  • Abi Türk arabası üretecez diyolar ama daha adamların iletişim bölümlerinde ı, ç, ö, ü, ğ kullanılmıyor. Tamamen baştan savma bir site olduğu da belli.
  • arkadaşlar gerçekten inanmıyorum Türk otomobili üreteceklerine falan. adam çok güzel kendi reklamını yapıyo. herşey bu kadar aceleye getirilmez ki. arabada bi dünya eksik var tip olarak. parçalar arasında boşluklar var resmen birbirine tam geçmemiş gibi duruyo kaldı ki internet sitesi de öyle. ünal hocam sanmıyorum test etmene izin versinler. hem üretse ne olur böyle bir araba, kim verir ona o parayı kime fayda sağlar? Türk halkına bir araba armağan etmek istiyorsanız araştırma-geliştirmeye önem verin çok az yakan bir motor üretin. yapın ucuza küçük tatlı bir araba bakın nasıl satıyor nasıl benimseniyor. Bu potansiyel varken neden hala şamillerle etoxlarla avunuyoruz. Hala olay anlaşılmamış önemli olan uyduruk bir spor araba yapabilmek değil önemli olan ucuza ve sağlam bişeyler yapabilmek.
  • Beyler sabır sayılı gun gelip geçer 30 Ağustosa bişey kalmadı bakalım gorelim inş. iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

Abi Türk arabası üretecez diyolar ama daha adamların iletişim bölümlerinde ı, ç, ö, ü, ğ kullanılmıyor. Tamamen baştan savma bir site olduğu da belli.

ya boşver onu ünal.adamlar doğru bişi yapsınlar, varsın kullanmayalım sitelerinde türkçe karakter.ben razıyım.
    milli duyguları sömürerek iş yapılmaz.ayıp denen bişi var.
    arabanın içi ..... benziyo
    keşke megane II konsolunu aynen koysalardı.en azından böyle hiç edilmiş görünmezdi...
  • megane II den kopya şeyleri neye benzeticem başka pardon da?
    ayrıca tvr nin bi modeline gayet de fazla benziyo.
    böyle uyduruk spor araba yapıp 150.000 ytl fiyat çekiceklerine adam gibi aile arabası ya da şehir içi kullanımına uygun makul bişiler yapıp satmaya çalışsınlar.

kusura bakmayın ama "tvr ye benziyor diye saçmalayanlar olmuş" lafı bana da söylenmiş olarak algılıyorum.ayrıca böyle bi söylem için arabadan hiç anlamadıkları belli cümlesi hiç de hoş bi yaklaşım değil.
    bi arkadaş resimleri ve aradaki benzerlikleri göstermişti.iki far üst üste diye bu yorumu çıkarmadım ben.araçlar biraz fazla benziyor birbirlerine.tıpkı çinlilerin kopya araç yapmaları gibi

düzenleme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremeenvy -- 10 Temmuz 2007; 18:52:55 >
  • aracı mümkünse bu şekilde seri üretime geçirmesinler.ayrıca spor kavramı da yakışmıyo.80 beygir 1.5 dci renault motoru ile spor araç...gerçi farklı versiyonları da olucakmış ama....
    sanırım ünal isimli arkadaş mail atmıştı ya da bişiler yazmıştı sitelerine.bakalım gelen cvp ne olacak.çok merk ediyorum.

seri üretime geçirebilemeleri için bi fırın ekmek yemeleri lazım bence.kolay işler değil.böyle rezil (daha çok içi, dış tasarım kusurlar olsa da iyi sayılır) bi araba için de o külfet altına girmek yersiz olur bana göre.ama ben arabadan anlamıyorum nasıl olsa.herşeyi bişeye benzetiyorum...
  • bu kadar mı olur yaa ?
    çakma megane II
    yandan yemişi değil her yandan yemişi.

yuh diyorum başka da bişey demiyorum.
  • Ya herkes birşeyler söylüyorda bence adamların internet sitelerinin iletişim bölümünden şu topiğin linkini atalım.. Gelsinler bizi aydınlatsınlar ne nasıl oluyormuş.

Çok Spekülasyon var.
  • ŞU ARABAYI KIRMIZIYA BOYASALAR
    İÇİN YENİDEN TASARLASALAR SÜPERSPOR OTOMOBİL Mİ ALIYORUZ RENAULT MEGANE Mİ

1.5 LİTRE RENAULT DİZEL MOTORLA BENCE FERRARİ YE TOZ YUTTURUR!
  • Arkadaşlar ben ÇİNLİLERE kızardım kopyalıyorlar diye
    şimdi bizim arabya bakk!
  • quote:

Orjinalden alıntı: olcaytoshow

tvr'ye benziyor diye saçmalayanlar olmuş arabadan hiç anlamadıkları belli
    iki yuvarlak far üst üste diye tvr den almışlar diye basmıssınız
    biraz araştırsanız nice araba modellerinin farlarının birbirine benzediğini görürsünüz
    far dediğin ikitane 50-60cm2 alanı kaplayan cisimler bugüne kadar binlerce araba modeli üretildi ya kare ya oval ya elips bunların birbirine biraz benzemesi çok normal

hatta göstergelere laf diyen olmuş.gösterge dediğinde hız ve devir saatinden meydana gelir genelde yuvarlaktır.eğer benzetmeye çalışırsanız birçok arabanınkine benzetebilirsin
    e zaten bunları herkez biliyor

kusur arayan kusur bulur başka bişey demiyorum

Burda bana da laf var. Ama açık konuşacam. Arabadan anlamıyosun ve konunun tamamını okumamışsın. Ben burdan bunu çıkartırım. Çünkü bir önceki sayfada iki tane fotoğraf karşılaştırması yaptım. İyi incele. Sonra arabadan anlamayanlar yorum yapmasın de. Megane 2'nin göstergeleri hiç bir arabada yok. Sadece Symbol'de var o da farklı bir jenerasyonda duruyor.

Dikkatli bak fotoğraflara.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.