Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
13
Favori
24.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merak ettim, sizin zamaninizda bolca pirzola vs. yer miydiniz acaba? Yani et pirzola, bonfile gibi. Benim en erken hatirladigim 2001 li yillar. Bir dugune gitmistik, kuzu pirzolayla pilav vermislerdi mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mgora kullanıcısına yanıt
    Yapmamı istediğiniz bir sey var mi komutanım

• Mahallede ucuz esnaf lokantasi yok mu? Dun 15 liraya corba pilav tavuk yedim besamel sosun kivami hala aklimda. A101 kombinet yine anlasma yapmis yarim kilo sote 15.5 tl. Bimden alinmaz ama kombinet iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Hocam merak ettim, sizin zamaninizda bolca pirzola vs. yer miydiniz acaba? Yani et pirzola, bonfile gibi. Benim en erken hatirladigim 2001 li yillar. Bir dugune gitmistik, kuzu pirzolayla pilav vermislerdi mesela.
    Çok Çok eski zamanlara döndüm simdi , insana masal veya bilim kurgu gibi geliyor.
    Artık bilim kurgu yerine Annemden kalan Türk Et Yemekleri kitabını okuyorum.
  • https://www.yenicaggazetesi.com.tr/46-gunde-37-ton-et-yemisler-237991h.htm

Artık et adı altında yolsuzluk mudur nedir bilmem de bu kadar varsa aldıkları ben diğerlerini düşünemiyorum.
    Ama büyük olasılıkla yolsuzluk gibi gözüküyo.
    Yolsuzluk değil de eti alıp tükettilerse, püü onlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmahmutd -- 14 Haziran 2019; 9:16:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmahmutd

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/46-gunde-37-ton-et-yemisler-237991h.htm

Artık et adı altında yolsuzluk mudur nedir bilmem de bu kadar varsa aldıkları ben diğerlerini düşünemiyorum.
    Ama büyük olasılıkla yolsuzluk gibi gözüküyo.
    Yolsuzluk değil de eti alıp tükettilerse, püü onlara
    Hemde lop et , mide olmasa bu etleri lop lop yiyenlerin tarafına geçerdim ama amaç bireysel değil topyekun kurtuluş.

Tabi ben et ise püü onlara dedim de yolsuzluksa da püü onlara şimdi yanlış anlaşılmayalım
    Bu belediyede bu kadarsa ben sarayı filan hiç düşünemiyorum
    Ayrıyeten topyekun zor görülüyor.
    Maalesef tüketemeyen çok insan olucak daha uzun süreler.

Oyle diyince kufur gibi geliyor Muteahhit cocugu

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Et ürünleri hükümetler arası anlaşmalarla tüm ülkelerde azaltılmaya çalışılıyor veganizm akımı nereden çıktı sanıyorsunuz.

1- Et ürünleri insan için en gerekli tek besin. Olmazsa insanın sağlıklı ve mutlu olması mümkün değil

2- Et ürünleri büyük gıda kartellerinin kâr gereksinimlerini karşılayabilecek türde bir ürün değil. Son 10 yılda dahi, et ürünlerinden tarım ve işlenmiş gıdaya geçiş gözle görülür sekilde arttı. Son yıllarda domates, soğan vs fiyat artışları bu planın bir sonucu.

3- Tarım ve işlenmiş gıdayı arttırıp eti azaltan bireyler daha cok hastalanır bu da yeni kurulan Memleket Hastanelerinin varoluş sebebi, müşteri kaynağı demek. Sağlık sektörü de bir kartel.

4- Et yerine tarım ve işlenmiş gıda tüketen insanlar daha itaatkar olur. Bu da insanların daha kolay söğüşlenmesi demek. Et söğüş yerine vatandaş söğüşleme, vs vs...

• Bazen elimize para geciyor, deli gibi biftek vs alip yiyoruz. 1. gun baya yiyoruz, 2. gun eh iste, sonraki gunlerde de et tuketimi normale donuyor. Ac gozlulukten yani anliyor musun? Her zaman yiyemiyoruz boyle. Yani aslinda cok cok fazla ete de ihtiyac yok gibi, bir insan otursa en fazla 200-300 gram et yer. Cok uzun suredir yemeyince bir tek gozun ac olur, 1 kg yersin belki. Ama, yok yani 200 gramlik seyi bize cok goruyorlar. Ama et surekli bir ihtiyac iste.
    Kaliteli et de yemek lazim. Ben anlamiyorum bir suru yaylamiz vs var, bi yaylada ot yiyen hayvan daha iyi et verir. Fakat, bir İsvicre degiliz yani. Adamlar ufacik yayla ulkesinde dunyaya sutlu cikolata satiyorlar. Bu demek degildir ki yayla otlarinin da soyunu tuketelim. Kontrollu vermek gerekir hayvana onu da.
    Amerikalilar da et yiyor ama okuze ho esege ço, mermer kafalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 14 Haziran 2019; 20:22:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mutlu musunuz ?
    Et yoksa , bayram yok :(
    Et yoksa ot ye
    -Rte

• quote:

Orijinalden alıntı: PrensMişkın

Et yoksa ot ye
    -Rte
    Neden otla idare edemeyeceğimizi ilk sayfalarda açıkladım.
  • Düzce de coban kavşağın yukarısında eskiden coban market olan yerde,(haritalarda tam orasini gosteriyor a101 in yaninda) simdi yuksel market gibi biseydi galiba. Cok guzel etleri var oranın. Gecerken aldim mecburen ama sahane bir sey. Fiyatlari da 5-10 tl daha düşük. Antrikotlari müthiş. Kiyma muthis ve yağı dengeli. Sinir yok. Yediğim en iyi etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 3 Haziran 2020; 13:34:23 >
  • https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/vakifbank-halkbank-ve-ziraat-bankasindan-yeni-kredi-paketi-kamu-bankalarindan-kredi-mujdesi-489753.html

quote:

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan yeni kredi paketi… Kamu bankalarından kredi müjdesi…

Müteahhit çocukları Zamanı II , Sinemalarda ...
  • Kurban bağış ve paylarınızı bekliyoruz efem.

Besin piramidinin zirvesinde kalma çabalarımız , iktidara ve tarım politikalarına rağmen devam ediyor.

• Bazen az pişmiş , ala kanlı bir et istersin sadece ....

:(

• Geçen bir kuzu kaburga yedim, çok güzeldi. 50 lira kilosu. Hayatımda yediğim en lezzetli et olabilir. Neyse fazla konuşmayayım markette zaten hemen bitiyor bana kalmıyor! Benim etimi yemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 24 Ocak 2021; 22:32:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Geçen bir kuzu kaburga yedim, çok güzeldi. 50 lira kilosu. Hayatımda yediğim en lezzetli et olabilir. Neyse fazla konuşmayayım markette zaten hemen bitiyor bana kalmıyor! Benim etimi yemeyin.

Eski Amerika'lılar kemikli et yiyince , kemikleri ayırıp , kemik suyu yaparmış.

son fiyat artışları ile kıyma (döş) ve kuşbaşı görece ucuz ama özel etler ateş pahası.

Bir pazar kızıma pirzola alacağım ...

• 2 hafta önce pirzolayı aldık 105 tl idi (Migros - Mahalle kasabında 145 tl)

Bugün 112 tl

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.