Şimdi Ara

Eti Matik Borlu Deterjan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
9
Favori
51.749
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eti madenlerinin ürettiği tamamen yerli deterjan. %100 Türk malı olması ve bor madeninden üretilmesiyle ilgimi çekmişti. Diğer yabancı ülkelerin mallarını almak zorunda değiliz artık ben denedim memnun kaldım. Bi ara 14.99TL idi ama bugün baktım 12.99TL'ye geri çekmişler. Bence fiyatından ve yerli malı olmasından dolayı sıcak geldi almak isteyenler buradan temin edebilirler.

• fandf7 F kullanıcısına yanıt
    url lazım hocam satın alınması için
  • reklam olmasın diye yazıya linki gömmüştüm hocam. Göremediyseniz de buyrun:http://www.marketpaketi.com/Eti-Matik-Borlu-Deterjan-5-kg,PR-2136.html hocam
  • ariel her markette kampanya yapmasının nedeni bu.. milleti yoldular kilosu 4-5 liralardan, milli ürün çıkınca kalkınmasın diye kg.fiyatlarını 3 tl altına çektiler.

benim gibi enayilerde ucuz bulduk diye stokladı
  • bazı illerde fabrika satış yerleri var çok daha uygun 3 kg galiba 9,90 gibi bişeydi
    kullandım memnunum
  • sedna03 S kullanıcısına yanıt
    hocam bu 5 kilo yanlız kilo bazında baktığından daha uyguna geliyor ayrıca herkes fabrika satış yerinden nasıl alsın ama buradan tüm Türkiye alabiliyor
  • Moralini bozmak istemem ama çok defa konusu açıldı.Eksileri ve artıları var incelenmesi lazım almadan önce (örnek: yumuşatıcıya gerek olmaması , kireçlenmeyi önlemesi, sağlık vs.. artıysa renklileri soldurması, leke çıkarmasında ki zayıflık eksisi olabilir mesela forumda uzun uzun paylaşıldı) ayrıca çok uzun zamandır karfurlarda o fiyattan(12 küsür) satılmakta fabrika çalışanlara onunda yarısı fiyatından satılıyormuş diye duydum .
  • ALKAMB A kullanıcısına yanıt
    aynen hocam bu yabancı firmalar ellerindeki bu pazar gücünü çok iyi kullanıp yeni çıkabilcek ürünleri yada firmaları hemen engelliyorlar umarım bunu engelleyemezler. Duyduğuma göre ileriki zamanlarda tv reklamlarıda olcakmış.
  • drarter kullanıcısına yanıt
    hocam tabikide süper ötesi bir ürün değil ama yeni çıkan bir ürün için fena değil düşünsene bir omo bir ariel kaç senede belli kaliteye geldi. Benim kendi fikrim kendi ürettiğimiz şeyleri desteklemek yönünde. He bakarsın ama ileride hala bir gelişme görmessemde almam. ama ilk başta biraz desteklemek gerektiği düşüncesindeyim.
    Evet desteklemek gerekir arge çalışmaları yapıldıktan sonra herkesin kullandığı bir deterjan olmasını senden daha çok diliyorum
  • Bor madeni
    slm hocam kargo ucreti varmı ve ne kadar ucret varsa eger ???
  • [DHTUBE=]Kaptım bir tane teşekkürler. . Kargo ücreti 5 tl arkadaşlar. 100 tl üzerine kargo ücreti yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ber01kay -- 18 Kasım 2014; 14:31:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanılır mı kullanılmaz mı ??
  • sarigol45 kullanıcısına yanıt
    hocam ben ankaradayım. ankara içi 50 TL ücretsiz kargo ve aynı gün getirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber01kay

[DHTUBE=]Kaptım bir tane teşekkürler. . Kargo ücreti 5 tl arkadaşlar. 100 tl üzerine kargo ücreti yok.

kargo ucreti girince cazibesi kalmıyor diger markalara karsı anca bulundugun yerde olursa o zaman alınabilir ..
  • Deterjanlarda vaktiyle zaten bor bileşikleri kullanılıyordu ama bugün enzimler falan derken iş daha çok kimyasalı bir arada kullanmaya kaldı. Diğer deterjanlar kadar leke çıkarma konusunda başarılı olmasa bile hem milli olması hem daha az kimyasal içermesi sebebiyle tercih edilebilir.

Şu da bilinmeli ki, gündelik giydiğimiz çamaşırları deterjan kullanmadan bile yıkasak tertemiz çıkıyorlar makineden. Biz var ise lekeler için deterjan kullanıyoruz. Mümkün mertebe hiç deterjan kullanmamak veya bu gibi az kimyasal içeren ürünleri kullanmakta fayda var.
  • Bende kaptım bir adet.Yerli malı denemek lazım.Zaten omo,ariel gibi firmaların ürünlerine kesinlikle karşıyım.
  • 3 ay önce uzun araştırmalar sonucunda Carrefour' da bulup 5 KG almıştım. Mağlesef çok memnun kalmadım, beyazlarda ve renklilerde istediğim sonucu vermedi. A101' deki beyazlar için olan deterjan bile ETİ Matikten iyi yıkadı. 30-60-95 derecedede sonuç mağlesef değişmedi. Sonuçta ürünü kötülemiyorum ama sanırım daha geliştirilme aşamasında, belirli bir derecenin altında bor elementi erimiyor sanırım. Ürünü iyileştirme yaparlarsa kullanırım ama bu haliyle zor.
  • 5 dk internetten araştırıp boraks ile nasıl deterjan yapacağını öğrenip herkes kendi deterjanını kendisi yapabilir. Boraks oranını yüksek yaparsanız temizleme oranı arterken renk soldurma oranı da artar. Beyazlara özel fazla borakslı renklilere özel az borakslı deterjan yapabilirsiniz. Yüzde yüz de milli olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.