Şimdi Ara

Ethernet kablo uzunluğu internet hızını etkilermi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Komşumuzla interneti ortak kullanmak istiyoruz ama kablosuz çekmiyor . Haliyle kablosuz çekmediği için 45-50 metre ethernet kablosu çekmeyi düşünüyorum internet hızında ve pingimde bir değişiklik olurmu bilgilendirirseniz sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CAT6 Kablo kullanırsanız bu kadar mesafe sorun olmayacaktır.Tecrübeyle sabittir.
  • Teşekkürler peki cat6 kablo elektrikçilerde bulabilirmiyim ?

• sorman lazım
  • 1 kalite alın sorun olmaz cat-6 iyidir
  • Ben de sorun olacağını sanmıyorum. Kendi evimde CAT6 ile 20 metre kablo çektim media player'a, sorunsuz ve hızlı veri transferi yapabiliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler fikrimi değiştirdim kabloyu evin içinden geçireceğim 35 metre kablo gerekecek peki cat5 kablo 35 metrede sorun çıkarırmı ?

• sorun yaşamazsınız. Elektrik kabloları ile paralel olarak geçirmemeye dikkat edin çünkü cat 5 de yalıtım olmadığından sinyal kalitesi az da olsa bozulur.
  • Hocam 50 metre kablo tavandan 2 dairenin ve binanın içinden geçecek muhtemelen tavanda elektrik kabloları yoktur . Benim sorum 10 mbps internetten bana 5 mbps gelirmi ve pingim nasıl olur ?

• Çok rahat alırsınız sıkıntı olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar dostum ne yaptın ne ettin bilmiyorum bende League of Legends oynuyorum.Önce modeme yakın olan pcden bir hız testi yapmanı tavsiye ederim.Ek olarak 16 mbps dediğine göre adsl kullanıcaksınız 2 ayrı ev demek nerdeyse 5-6 kişi demek ve tek bir kişi örnek veriyorum youtube-instagram yada twitterdan snapchatten bir fotoğraf vidyo açsa senin oyunun tecrübelerime dayanarak söylüyorumki pert olacak.Dersen ki diğer kişi de oyuncu halden anlar sadece oyuna girer(örneğin 2 öğrenci evi) o zaman durum başka
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.