Şimdi Ara

Ethernet Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
15.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnterneti 3 kişi kullanıyoruz. Herkes wifi ile bağlanıyor ama kablo ile bağlanamıyoruz. Sorun gider diyince ethernet geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil uyarısı veriyor.
    Otomatik ip al diyorum olmuyor restart atıyorum modeme olmuyor.
    İşin en güzel yanı 1 metrelik kablo ile deneyince oluyor. Normal kullanılan kablo 10 metre ve internete bağlanamıyorum.
    Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• Büyük ihtimal 10M kabloda sorun vardır. Kabloyu başka bilgisayara takıp bunu test edebilirsiniz.

Kabloda sıkıntı yoksa, sorun yazılımsaldır.

Aygıt yöneticisinden "Ağ bağdaştırıcıları" kısmına girin, Ağ kartınızı bulup sağ tıklayıp "Özellikler" penceresini açın, en sondaki "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğindeki tiki kaldırın ve kaydedip çıkın.

Otomatik IP aldığınızdan ve modemde DHCP sunucusu açık olduğundan emin olun. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Sorun düzelmezse haberdar et özelliğini kullanarak tekrar yazın.
  • Dediklerinizin hepsini yaptım sorun düzelmedi.
    Yalnız kablo komşudan geldiğini için kabloyu çıkarıp başka pc de test etme imkanım olmadı.
  • hocam 10 metrelik kablo ile 1 metrelik kablonun standartlarını kontrol edermisizin hocam ?aynı standartlaramı sahip ? kabloların üzerinde yazar cat5- 518- A veya cat 5- -B
    şeklinde yazıyor olması lazım 10 metrelik kablo ile daha önce bu şekilde nete bağlandınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkaya040

hocam 10 metrelik kablo ile 1 metrelik kablonun standartlarını kontrol edermisizin hocam ?aynı standartlaramı sahip ? kabloların üzerinde yazar cat5- 518- A veya cat 5- -B
    şeklinde yazıyor olması lazım 10 metrelik kablo ile daha önce bu şekilde nete bağlandınız mı?

yani kablonuz çapraz kablo(bilg.---bilg) mu ? yoksa normal kablo(bilg-----modem) mu?
    çapraz kablo aynı cins cihazları bağlamak için kullanılır.
    normal düz kablo ise farklı cins cihazları bağlamak için kullanılır.
  • quote:

quote:

hocam 10 metrelik kablo ile 1 metrelik kablonun standartlarını kontrol edermisizin hocam ?aynı standartlaramı sahip ? kabloların üzerinde yazar cat5- 518- A veya cat 5- -B

yani kablonuz çapraz kablo(bilg.---bilg) mu ? yoksa normal kablo(bilg-----modem) mu?

Modem arkadaşta etherneti swich ile çoğaltıyoruz bana swichten geliyor 6 yıldırda bu 10 metrelik kabloyu kullanıyorum. 1 metrelik kablo ile bağlanınca swich in ordan anında bağlanıyor.
    Diğer komşumda 20 metrelik kablodan bağlanıyordu o da giremiyor. 20 metrelik kablodada şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu. İkimizinde kablosunun bozulma ihtimali düşük diye tahmin ediyorum. Swichte ya da modemde problem olsa 1 metrelik kablo ilede sorun yapardı.
    Kablo cat.5e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 9 Ağustos 2013; 15:27:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: greenk

quote:

quote:

Modem arkadaşta etherneti swich ile çoğaltıyoruz bana swichten geliyor 6 yıldırda bu 10 metrelik kabloyu kullanıyorum. 1 metrelik kablo ile bağlanınca swich in ordan anında bağlanıyor.
    Diğer komşumda 20 metrelik kablodan bağlanıyordu o da giremiyor. 20 metrelik kablodada şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu. İkimizinde kablosunun bozulma ihtimali düşük diye tahmin ediyorum. Swichte ya da modemde problem olsa 1 metrelik kablo ilede sorun yapardı.
    Kablo cat.5e

switch tekrarlatıcı ve güçlendirici görevi görür, switchten kaynaklanan güç kaybından dolayı sinyan ancak belli bir seviyeye kadar ulaşıp ancak o seviyeye kadar bağlantı sağlıyor olabilir.aynı kabloyu o switch i kullanmadan direk modem üzerinden test edin,yada başka bir kişinin modeminde yada swiitchinden kablonun sağlam olduğundan emin olun.Bundan sonra problem switchde olabilme ihtimali göz önüne yaklaşıyor.Switchde olabilir problem.

• quote:

switch tekrarlatıcı ve güçlendirici görevi görür, switchten kaynaklanan güç kaybından dolayı sinyan ancak belli bir seviyeye kadar ulaşıp ancak o seviyeye kadar bağlantı sağlıyor olabilir.aynı kabloyu o switch i kullanmadan direk modem üzerinden test edin,yada başka bir kişinin modeminde yada swiitchinden kablonun sağlam olduğundan emin olun.Bundan sonra problem switchde olabilme ihtimali göz önüne yaklaşıyor.Switchde olabilir problem.

Bunu düşünmedim hiç. İyi fikir komşu müsaitse denicem sonucu yazarım. Teşekkür ederim ilginiz için şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenk

quote:

Bunu düşünmedim hiç. İyi fikir komşu müsaitse denicem sonucu yazarım. Teşekkür ederim ilginiz için şimdiden.

önemli değil hocam.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• quote:

önemli değil hocam.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Ne oldu bilmiyorum ama düzeldi.
    Nasıl düzeldi anlayamadım ama üzümü yeyip bağını sormamak en iyisi. :)
    İlginiz için tekrardan teşekkürler.
  • beyler aynı sorun bende de vardı. gittim 5 tl ye ethernet kartı aldım taktım sorunsuz şekilde kullanıyorum. anakarttaki ethernet yeri sanırım arızalı ondan olabilir.
  • geçen gün aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. iki laptop'umda interneti sorunsuz kullanırken bir anda büyük laptop'ta 'tanımlanamayan ağ' dedi. tanıla dediğimde ise 'ethernet, geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil' diyor. kullandığım kabloyu küçük laptop'a takıyorum, internete bağlanıyor. bu interneti küçük laptop'tan kablosuz olarak paylaşıyorum, büyük laptop ile wifi aracılığı ile bağlanıyorum, sorun çıkmıyor. büyük laptop'a başka bir kablolu internet taktığımda ise sorun çıkmadan internete bağlanıyor. sorunun nereden kaynaklandığını anlayamadım. lütfen yardım edin. teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: drbulut

geçen gün aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. iki laptop'umda interneti sorunsuz kullanırken bir anda büyük laptop'ta 'tanımlanamayan ağ' dedi. tanıla dediğimde ise 'ethernet, geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil' diyor. kullandığım kabloyu küçük laptop'a takıyorum, internete bağlanıyor. bu interneti küçük laptop'tan kablosuz olarak paylaşıyorum, büyük laptop ile wifi aracılığı ile bağlanıyorum, sorun çıkmıyor. büyük laptop'a başka bir kablolu internet taktığımda ise sorun çıkmadan internete bağlanıyor. sorunun nereden kaynaklandığını anlayamadım. lütfen yardım edin. teşekkür ederim

bende de modem arayüzünde güncelleme tamamlandı geçerli bir........ diye devam eden malum uyarıyı alıyorum ne yapsam olmadı ama denemeye devam güncel çözüm varmı bilen ayrıca bende hem kablo hemde kablosuz internet yok bilgisayırmda yani birinde var diğerinde yok şeklinde değil o yüzden güncelleme de yapamıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.