Şimdi Ara

Ethereum Madenciliği (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
14
Favori
32.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aldığım paket 0.2 th/s yani 20 mh/sye denk geliyor herhalde evde 25mh/s üretiyorum evde ayrıca elektrik ücreti ve pcye birşey olsa onun maliyeti diye düşünüyorum hakdıxmıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Elektriği ben mi yanlış hesaplıyorum acaba ?

GTX 1070'im var ve 150 watt max tdp gözüküyor. Sistemin toplamı ile beraber 170-200 watt diyelim.

Aylık elektrik giderim bu günün Türkiye'sinde ne olur ?

1 khw vergilerle beraber 44 kuruşa denk geliyor, 1000watt 1 khw ... Normalde çok küçük çıkması lazım rakamın ama hesaplamaya çalıştığımda 200 ile 267 tl arası bir elektrik faturası çıktı.

Günde 10 saat mining'e bırakılacak 150-200 wattlık bir sistem aylık ne kadar yakar, ne kadar kazandırır arkadaşlar ? 1070 25 ila 32 hash arası diyorlar. 32 için linux ve modlu sürücülerden bahsetmişler muhtemelen bulaşmam.

Ayrıca Zcoin mi Ethereum mu Bitcoin mi kazmalıyım ? Bir arkadaş 1060 ile 400 lira kar edersin demiş, ondan kafam karıştı... Nvdianın mining perfomansı normalde kötü diye biliyorum. 1060 ile onu kazanan 580'le neler kazanır ? Ayda 1000 tl falan mı

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

24 saatlik olarak 200 watt elektrik harcaması ve 25 mh baz alarak ayda sana 60/65 tl elektrik ücreti gelir şuanki kurla ortalama aylık 415 tl para kazanırsın kardesim

• Arkadaşlar merhaba,

Bende ilk sayfadaki Claymore'S Dual ETH programını indirdim, Poloneix'ten de bir hesap açıp oradaki walleti start.bat içine yazdım.
    Başka bir ayar yapmadım, kartım RX 470 ve şu an program çalışıyor gibi gözüküyor. Başka bir işlem yapmam gerekiyormu yoksa artık bekleyecekmiyiz?

Teşekkürler.
  • efsanereis kullanıcısına yanıt
    Hocam Bilgilendirme için teşekkürler,

Şimdi poloinex ten 400 xrp alsam 2 sene hiç ellemesem bu 400 xrp olduğu gibi duruyor mu ? Hesap işletim ücreti stopaj gibi bir şey kesiliyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: M_Arslan

Arkadaşlar merhaba,

Bende ilk sayfadaki Claymore'S Dual ETH programını indirdim, Poloneix'ten de bir hesap açıp oradaki walleti start.bat içine yazdım.
    Başka bir ayar yapmadım, kartım RX 470 ve şu an program çalışıyor gibi gözüküyor. Başka bir işlem yapmam gerekiyormu yoksa artık bekleyecekmiyiz?

Teşekkürler.

Yaptığınız ayarı paylaşırsanız doğrumu değilmi bakarız. İnşallah başkasına kazım yapmıyorsunuzdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thsn_can

Şimdi poloinex ten 400 xrp alsam 2 sene hiç ellemesem bu 400 xrp olduğu gibi duruyor mu ? Hesap işletim ücreti stopaj gibi bir şey kesiliyor mu ?

Fiyatı artarsa olduğu gibi durmaz bir bakmışsınız 600 olmuş yada 1000 olmuş. Tabi tam tersi yönde gitme gibi bir eğilimde olabilir. Herhangi bir kesinti olmuyor. Sadece para birimlerini birbirine çevirirken yada gönderim yaparken kesinti oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanereis

quote:

Orijinalden alıntı: M_Arslan

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler.

Yaptığınız ayarı paylaşırsanız doğrumu değilmi bakarız. İnşallah başkasına kazım yapmıyorsunuzdur.

Merhabalar,

Öncelikle çok teşekkürler hocam, konuyu baştan sona okudum. Çok yararlı oldu. Dün gece biraz uğraştım sanırım başardım. Bat dosyam şu şekilde

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
    GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
    GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
    GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
    GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -esm 1 -ewal 0x0178891054f24e0040ba86f3088e1e7237b88868.mesut -epsw x

Oradaki cüzdan benim Poloniex'ten açtığım Eth cüzdanı. Sizin Youtube'daki videonuza bakarak hazırladım. Şu an çalışıyor gibi gözüküyor. Cüzdanda bir hareketlilik yok ama sanırım 1 ETH olduğundamı aktarılacaktır?

Birde şu anki hızım 11000 civarlarında. Kartım RX470 4 gb modeli. Daha önceki mesajlarda 20000 lerden bahsedilmiş ama ben göremedim o hızları. Driver olarak 15.2 yi kurmaya çalıştım ama ekran kartımı görmedi. Bende son sürümü yükledim mecburen. Bu değer normalmidir acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thsn_can

Fiyatı artarsa olduğu gibi durmaz bir bakmışsınız 600 olmuş yada 1000 olmuş. Tabi tam tersi yönde gitme gibi bir eğilimde olabilir. Herhangi bir kesinti olmuyor. Sadece para birimlerini birbirine çevirirken yada gönderim yaparken kesinti oluyor.

Hocam 400 derken 400 adet ripple alırım diye kastetmiştim. siz 600 1000 olmuş derken dolar karşılığını söylediniz sanırım. 400 ripple durdupu yerde 600 ripple mı oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Eren-

Merhaba hocam,

1-)Ben Ethereum için bir rig dizsem ve 3-4 ay mining yaptıktan sonra Ethereum artık normal pc'lerde çıkarılamayacak noktaya geldiğinde açıkta kalmam değil mi?

Yani demek istediğim, Ethereum da BTC gibi olduğunda yerine mutlaka aynı oranda kâr getiren ve rig'i çöpe atmadan veya satmak zorunda kalmadan, aynı şekilde GPU mining'e devam edebileceğimiz bir cryptocurrency alternatifi çıkar değil mi? Şu an bir sürü alternatif vardır ama hangisi gelecek vadediyor, hangisi Ethereum gibi kazandırır vb. vb. böyle şeyleri hiç bilmiyorum, hala araştırmaya devam etsem de sizin bilginiz çok yardımcı olacaktır. Bir an önce başlamak istiyorum çünkü.

2-)Testlerden incelediğim kadarıyla RX 480, RX 580'e göre daha az enerji harcayarak aynı seviyede hashrate'e ulaşıyor. Benimse merak ettiğim konu, hem Ethereum hem de başka cryptocurrency'leri çıkarmak için RX 580 daha mı geleceğe dönük bir tercih olacaktır? Yoksa RX 480 mi almalıyım ?

Bu soruyu sormamın nedeni de Mining için özel GPU'ların üretileceğini duymam, öyle olduğunda RX 480'ler yetersiz kalacak diyorlar, sizce ne kadar doğru bu ? ve RX 580'ler için aynı durum olur mu? 4 Tane GPU almayı düşünüyorum bu arada, onu da belirteyim. Ek olarak sizin önereceğiniz bir model varsa iyi olur.

Ek olarak mining kartları için beklenir mi sizce?

Şimdiden teşekkürler.

Rig dediğimiz şey bir tarla,ne ekersen onu biçersin. Malesef son zamanlarda madenciliği sadece eth'den ibaret zannediyorlar. Gpu ile mining edilen onlarca coin var. Şuan bile eth'yi geçen oranda kazandıran coinler mevcut. Kısaca açıkta kalmazsın.

Kartları modlayarak enerji sarfiyatını düşürmek mümkün. Bulsam şuan bile rx470 alırım, 480 580 daha iyi daha kötü diye bir durum yok. rx470-480-570-580 4-8gb (vram farketmeksizin) hepsinden 29-30hash alınıyor.

Yenileri çıkınca eskileri yetersiz kalır gibi şeyler bana çok şehir efsanesi geliyor. Yine aynı ahsh basan kartlar gelir. öyle mucizevi şeyler beklememek lazım.

Ben şahsım olarak mining kartı falan beklemem,beklemiyorumad bulşduğumu alıyorum. Geçen her dakika zarar hanenize yazılıyor. Kazanmak varken neden bekleyeyim.

hıcan ebnde 2 tane rx 480 ve bir tane rx 580 var ve aldığım hız değerleri

ETH: GPU0 22.168 Mh/s, GPU1 24.321 Mh/s, GPU2 24.327 Mh/s
    ETH: 06/18/17-04:21:00 - New job from eu1.ethermine.org:4444
    ETH - Total Speed: 70.834 Mh/s, Total Shares: 67, Rejected: 0, Time: 01:08
    ETH: GPU0 22.176 Mh/s, GPU1 24.324 Mh/s, GPU2 24.335 Mh/s
    GPU0 t=61C fan=47%, GPU1 t=75C fan=47%, GPU2 t=60C fan=47%
    ETH: 06/18/17-04:21:12 - New job from eu1.ethermine.org:4444
    ETH - Total Speed: 70.821 Mh/s, Total Shares: 67, Rejected: 0, Time: 01:09
    ETH: GPU0 22.165 Mh/s, GPU1 24.326 Mh/s, GPU2 24.330 Mh/s
    GPU0 t=60C fan=47%, GPU1 t=76C fan=48%, GPU2 t=60C fan=47%

bu şekilde .22mhs olan rx580. söylediğiniz hızlara nasıl ulaşabilirim. tşkler

• bmwz3 kullanıcısına yanıt
    Yöndetem Bios mod yapılmasıdır ama riskleri var.

http://1stminingrig.com/sapphire-rx-470-nitro-oc-4gb-bios-flash-mod-tutorial-hynix-elpida-samsung-micron/

Bende RX470 var, 20-22'den 27-30 aralığına MHS' çıkardım. Sadece yöntemi gösteriyorum, bu konuda bilgili değilseniz riskleri var. Kart elinizde kalabilir.
  • Yeni sistem kuracak arkadaşlara bir tavsiye
    Genelde her şeyin bu şekilde kar oranı yüksek bir şekilde devam etmeme ihtimalinin olduğunuda bilmesi açısından bitcointalk.org da bir konuda yapılan şu yoruma dikkat edin.

@espressodelisi

2014 yılındaki mining furyasına bakın.
    Mining çok karlıydı, r9 280x kartlar yok satıyordu.
    Sonra btc iuice düştü, mining karlı olmaz hale geldi.
    Ben kartların parasını zar zpr çıkarmıştım. Sonra gelen coinleri de satsam da para etmiyor zaten bu mining işini de keyif için devam edeyim ne de olsa bunlarla uğraşmak bana bilgisayarda oyun oynamaktan daha keyifli geliyor diye devam etmiştim.

2016 ortalarında coinler yine para etmeye başladı. Yaklaşım 1 yıl kapatıp ellemediğim sistemi yeniden çalışır hale getirdim. O zamanlar kazdığım 50-60 kadar eth hemen satmayp tutsaydım süper olacaktı.
    Şimdi 3 yıllık r9 280x kartlarımla zec kazıyorum eth kazmaktan daha karlı. Ama bu uzun sürmez yine mining getirisi düşecek ta ki yeni coinler çıkana kadar.

• Genesis mining vakit kaybı mıdır, objektif olarak biri yardımcı olabilir mi lütfen. Çok yeniyim o yüzden pek anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Elektriği ben mi yanlış hesaplıyorum acaba ?

GTX 1070'im var ve 150 watt max tdp gözüküyor. Sistemin toplamı ile beraber 170-200 watt diyelim.

Aylık elektrik giderim bu günün Türkiye'sinde ne olur ?

1 khw vergilerle beraber 44 kuruşa denk geliyor, 1000watt 1 khw ... Normalde çok küçük çıkması lazım rakamın ama hesaplamaya çalıştığımda 200 ile 267 tl arası bir elektrik faturası çıktı.

Günde 10 saat mining'e bırakılacak 150-200 wattlık bir sistem aylık ne kadar yakar, ne kadar kazandırır arkadaşlar ? 1070 25 ila 32 hash arası diyorlar. 32 için linux ve modlu sürücülerden bahsetmişler muhtemelen bulaşmam.

Ayrıca Zcoin mi Ethereum mu Bitcoin mi kazmalıyım ? Bir arkadaş 1060 ile 400 lira kar edersin demiş, ondan kafam karıştı... Nvdianın mining perfomansı normalde kötü diye biliyorum. 1060 ile onu kazanan 580'le neler kazanır ? Ayda 1000 tl falan mı

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Hocam elekttrik gideri için ben bu hesabı kullanıyorum
    kullanılan watt x saat x aylık gün sayısı /1000 x ücret , yani sizin kartın günde 10 saat kullanım ile ortalama sarfiyat hesabını altta yapalım beraber.

180watt x 10saat x 30gün / 1000 x 0,44ücret = 23,76
    yani senin 1 kartın günde 10 saat kullanım ile aylık ortalama 23,76 tl sarfiyatı olacak (Tam güçte 180 watt harcarsa)

1070 veya yakın kartların hangisinin anlık kur ile ne kazancağını nicehash.com adresinden öğrenebilirisiniz, 1070 değerleri ortalama 27 hashrate veriyor, şu arkadaş bunu diyor bu arkadaş bunu diyoru boşverin en iyisi verdiğim siteden kendi hesabınızı kendiniz yapın ve elektrik giderinizi , olası aksaklıkları vs çıkın kazancınız bellidir zaten.
    Yinede sizin için ufak bir hesaplama yaptım, 1070 tek kart ile aylık an itibarı ile 147.91Dolar kazancınız var.(24 saatlik kullanım ile)

umarım açıklayıcı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polat333 -- 19 Haziran 2017; 16:50:22 >

• polat333 kullanıcısına yanıt
    Çok çok teşekkür ederim hocam, ellerinize sağlık.Konunun en azından bu kısımlarını benim için aydınlatmış oldunuz.

Tekrardan teşekkür ederim.
  • Hocam şu anda Asus gtx 1060 dual 6gb oc 192 bit kart kullanıyorum ve 18-20 mh/s alıyorum. Anakartım msi m5 gaming

Şimdi ben buna ek olarak asus yada msi rx 480 gpu takabilirmiyim, ekran kartları arasında bir uyuşmazlık olurmu. Toplamda 40 mh civarı verim alınabilirmi?

Kısaca Nvidia ve Ati gpu bir arada çalışırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomeri -- 19 Haziran 2017; 21:26:43 >
  • tomeri kullanıcısına yanıt
    Amd nvidia aynı anda çalışmaz. Aynı sürücüyü kullanan gpu lar beraber çalışır. Rx 470-570 gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

Amd nvidia aynı anda çalışmaz. Aynı sürücüyü kullanan gpu lar beraber çalışır. Rx 470-570 gibi

Cevap için teşekkürler,

Hocam peki asus gtx 1060 dual 6 gb kartın yanına ne almalıyım?

Uyumluluk sırasına göre bir kaç tavsiye verirminiz?

Diyelimki uyumlu kartı aldım, anakarta taktım, herhangi bir ayar yapmam gerekecekmi yoksa direk tak kullan şeklinde mi olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: tomeri

quote:

Cevap için teşekkürler,

Hocam peki asus gtx 1060 dual 6 gb kartın yanına ne almalıyım?

Uyumluluk sırasına göre bir kaç tavsiye verirminiz?

Diyelimki uyumlu kartı aldım, anakarta taktım, herhangi bir ayar yapmam gerekecekmi yoksa direk tak kullan şeklinde mi olacak?

Hocam Amd ve Nvidia kartlar aynı sistemde çalışır, çalışmaz diye bir şey yok, fakat doğru ayarlar ile ayarların tutturulması bayağı uğraştırıyor, bu nedenle pek yanaşılan bir şey değil, sadece bu kartlar sli bağlanmazlar, çoklu kartların her birisi diğerinden bağımsız çalıştığından sorun değil fakat, mining sistemlerinde stabilite çok önemli olduğundan aynı sınıf (örneğin nvidia 1050-1060-1070-1080)kartların kullanılması önerilir.

örneğin Amd kartlarda Rx - R9 kartların hepsini aynı anakartta kullanabilirsiniz.
    Nvidia Kartlarda ise Gtx sınıfı 4-8GB kartların hepsi aynı anda çalışır.
    Kartlar arasında driver sorunu oluşlturacak kadar büyük model farkları yoksa sıkıntı olmaz.

• tomeri kullanıcısına yanıt
    Sizdeki ile aynı marka model almanızı tavsiye ederim. Hiç olmazsa başka marka aynı ayarda 1060 alın.

Kartların aynı olması görünüm, ayar yapma kolaylığı ve stabilite açısından daha avantajlı. Benim sistemimde 3 çeşit rx 570 var hepsine tek tek ayar yapıyorum. Birisi çok ısınıyor birisi çok watt çekiyor birisi az hashrate veriyor bunları stabil ve verimli şekilde çalıştırmak uğraştırıyor.

Keşke stok problemi olmasada istediğimiz karttan hepsi aynı dizsek.

Anakartınıza kaç adet ekran kartı takılıyor, bunların güç gereksinimi ne kadar, powerınızın kaç adet 6 pin 8pin güç çıkışı var bunlara da bakın. 4 ekran kartı üzeri için biosda 4g decoding ayarını enable yapmanız gerekiyor.

• quote:

Sizdeki ile aynı marka model almanızı tavsiye ederim. Hiç olmazsa başka marka aynı ayarda 1060 alın.

Kartların aynı olması görünüm, ayar yapma kolaylığı ve stabilite açısından daha avantajlı. Benim sistemimde 3 çeşit rx 570 var hepsine tek tek ayar yapıyorum. Birisi çok ısınıyor birisi çok watt çekiyor birisi az hashrate veriyor bunları stabil ve verimli şekilde çalıştırmak uğraştırıyor.

Keşke stok problemi olmasada istediğimiz karttan hepsi aynı dizsek.

Anakartınıza kaç adet ekran kartı takılıyor, bunların güç gereksinimi ne kadar, powerınızın kaç adet 6 pin 8pin güç çıkışı var bunlara da bakın. 4 ekran kartı üzeri için biosda 4g decoding ayarını enable yapmanız gerekiyor.

Hocam sabırla anlattığınız için Allah razı olsun.
    Peki ben şimdi bire bir aynı marka ve modelden ekran kartı alsam taksam, herhangi bir ayar yapmam gerekecekmi, yani sadece ekran kartı anakarta taksam direkt olarak hashrate iki çıkacakmı? Bios ayarı vs yapmadan...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.