Şimdi Ara

Esş alınır mı diyenlere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Alınmaz arkadaş kessinlikle onun yerine vip ile ilerleyin ya da Altuğ hoca ile. Gecen sene esş kullandım pisman oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aqnbaba -- 8 Ağustos 2021; 9:25:54 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Ben esş'yi ayt için kesinlikle öneririm. Zaman aldığı doğru ama fizik nerden çalışırsanız çalışın diğer derslere göre daha çok zaman alır. Ben ayt esş ve kaf4 dışında hiçbir ders için video izlemedim. Kimyayı Ali Dinçsönmezin notlarından biyoyu meb kitabından çalıştım böylece esş için yeterince zamanım kaldı. Benim genel çalışma planım günlük bazı rutinleri hallettikten sonra o gün ayt fkb'den bir konuyu eğer kısa konularsa 2 konuyu hem konu çalışma hem de soru bankasından çözme şeklindeydi. Fiziğe'de haftanın 2 günü önce esş konu sonra esş'nin testleri sonra palmeden soru seçerek çözme en son da yayındenizini çözme şeklindeydi. Eylül 15 gibi başlammıştım yeni yıla girmeden aralığın sonlarına doğru bitmişti.Yani planlı bir çalışma ile gayet erken bitirebilirsiniz. Ayrıca konunun kafa karıştırıcı noktalarına değindi ya da müfredatta olduğu ile gerçektekinin farklı olduğu noktalara girdiğinden bahsediliyor. Bu çok sık yaptığı bir şey değil ama eğer böyle bir noktaya değinirse öncesinde belirtiyor isterseniz dinlemez geçersiniz. ama bence o noktalarda konunun kapsamını genişletip konunun anlaşılmasını kolaylaştırıyor bence dinlerseniz de daha faydalı olduğunu anlarsınız. Son olarak bence esş'nin diğer hocalara göre avantajı diğer hocaların sınavda önceki yıllarda çıkmış sorulara göre size konuyu soru çözmeye yönelik öğretmesi böyle olunca bir soruda kullandığınız bilgiyi farklı soru tipinde kullanamayabiliyorsunuz ama esş soru çözmeye yönelik değil konuyu öğretmeye yönelik bir anlatım yapıyor böyle olunca ders süresi belki biraz uzuyor ama siz de sorular çok değişik de gelse elinizdeki bilgiyi sorular üzerinde kullanabiliyor ve soru çözmede zaman kaybetmiyorsunuz.
  • Çok zaman ayırmadan olmaz.Öyle hemen şunu bitireyim diye girersen bı boka yaramaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esş alınır ama bence alınmaz -evet saçma cümle oldu ama açıklayayım- geçen sene kullandım bazı dersler çok uzun geliyordu ki arkadaşlar tamam sınav için öğrenmeliyiz falan ama bazı dersler harbiden aşırı uzundu insanın içi sıkılıyor izlerken ayrıca bazen ertan hoca mesela tam öğrencinin kafasını karıştıran bir şey var oraya yönlendiriyor açıklamaya çalışmak için ama bazen daha da kafa karıştırıcı olabiliyor. geçen sene bana da bu yorumları yaptılar ben yok ya sıkıntı yok falan demiştim ama kullanırken öyle olmadığını gördüm. parasına değer mi? mevcut ekonomik koşullar göz önüne alındığı zaman -geçen sene set 500 tl falandı sanırım- tüm fiziği halledebiliyorsunuz değer. ama bu seneki tecrübemle cevap vermeye çalışırsam, almaya değer mi? bence değmez. parası olan tabii ki alsın lafım yok ama bence ertan hoca bazı şeyleri tam açıklayamadığı için sonrasında başka bir şeye geçerken yine o tatminsizlik hissini yaşayabilir miyim düşüncesi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whocanibenow -- 8 Ağustos 2021; 10:7:39 >

• Esş baya zaman alıyor. Diğer dersler max 1 ayda biterken. Fizik 4 ayda bitmişti. Aytsine Ekim Kasım gibi başlamak gerekiyor herhalde.
    Ama gidip de merkezkaç kuvveti diyen vipten izlemeyin.
    Eylemsizlik kuvveti diyen adamlardan da izlemeyin.
    Başka bir kanal bulunabilir forumda Özcan Aykın önerilmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi adam bir örnek verecem diye ögrencinin kafasını çamura çeviriyor akademik anlatmaya çalışıyor cok ilginc tilt olup alt f4 atarsınız zaten

• Ben esş'yi ayt için kesinlikle öneririm. Zaman aldığı doğru ama fizik nerden çalışırsanız çalışın diğer derslere göre daha çok zaman alır. Ben ayt esş ve kaf4 dışında hiçbir ders için video izlemedim. Kimyayı Ali Dinçsönmezin notlarından biyoyu meb kitabından çalıştım böylece esş için yeterince zamanım kaldı. Benim genel çalışma planım günlük bazı rutinleri hallettikten sonra o gün ayt fkb'den bir konuyu eğer kısa konularsa 2 konuyu hem konu çalışma hem de soru bankasından çözme şeklindeydi. Fiziğe'de haftanın 2 günü önce esş konu sonra esş'nin testleri sonra palmeden soru seçerek çözme en son da yayındenizini çözme şeklindeydi. Eylül 15 gibi başlammıştım yeni yıla girmeden aralığın sonlarına doğru bitmişti.Yani planlı bir çalışma ile gayet erken bitirebilirsiniz. Ayrıca konunun kafa karıştırıcı noktalarına değindi ya da müfredatta olduğu ile gerçektekinin farklı olduğu noktalara girdiğinden bahsediliyor. Bu çok sık yaptığı bir şey değil ama eğer böyle bir noktaya değinirse öncesinde belirtiyor isterseniz dinlemez geçersiniz. ama bence o noktalarda konunun kapsamını genişletip konunun anlaşılmasını kolaylaştırıyor bence dinlerseniz de daha faydalı olduğunu anlarsınız. Son olarak bence esş'nin diğer hocalara göre avantajı diğer hocaların sınavda önceki yıllarda çıkmış sorulara göre size konuyu soru çözmeye yönelik öğretmesi böyle olunca bir soruda kullandığınız bilgiyi farklı soru tipinde kullanamayabiliyorsunuz ama esş soru çözmeye yönelik değil konuyu öğretmeye yönelik bir anlatım yapıyor böyle olunca ders süresi belki biraz uzuyor ama siz de sorular çok değişik de gelse elinizdeki bilgiyi sorular üzerinde kullanabiliyor ve soru çözmede zaman kaybetmiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IockedIamora1642 -- 8 Ağustos 2021; 10:4:3 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.