Şimdi Ara

ESNAFIN PANDEMİ MASRAFLARINI HALK ÖDÜYOR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
6.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Türkiye de porsiyonlar çok küçük. Ben dışarıda yemek yemiyorum ama yılda birkaç kez yediğim oluyor o zaman hep 2 porsiyon yemek zorunda kalıyorum doymak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan.. kullanıcısına yanıt
    6 yıl önce abartısız söylüyorum boyum kadar adana dürüme 6-7 TL veriyordum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Erwin kullanıcısına yanıt

Ben de Şok'dan alıyorum banvit döneri ama pakedi yırtıp açınca önce bi kanalizasyon kokusu çıkıyor.

Lavaşı da çiğköfteciden temin ediyorum nispeten ince ve güzel lavaşları oluyor.

Bir çok gideri eklersen her halikarda mekanlar hatrı sayılır kar marjı koyuyor orası kesin.

Hotdöner fiyatları çok uçuk mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 23 Haziran 2021; 8:51:10 >
  • akp pandemi döneminde kıçı kırık k.ç.ö. dışında ne yaptı ki elbette tüm zarar halkın başına patlar.

5 adet maskeyi halkına dağıtamayan akp den başka cacık beklenemez!

iktidara baktığın zaman ülke namına zarardan başka birşey görünmüyor..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 23 Haziran 2021; 11:0:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaka gibiler gerçekten. Benimde zamları görünce ilk tepkim şu oldu, " pandemi döneminde batıyorsunuz diye üzülmüştüm ama unutmuşum bu ülkede ne batarsa gelir biz maaşlı çalışanlara batar " Zamların tamamından tabiki esnaf sorumlu değil. Ama bu zamda ayarsız pandemi dönemi bitti gelin bakalım vatandaş şu bizim borçları bir kapatın gibi oldu bu...

Ama batacaklarını falan sanmıyorum, millet yolunu bulmuş deli gibi para kazanıyor. Maaşlı çalışan enayiler ( başta ben ) dışında herkes yolunda a. ş. Bir ev alıyorsun, en kıytırık evden 10 bin alıyor bir emlakçı. Bir araba alıyorsun en kıytırık arabadan 5 lira kazanıyor al satçı. Bir üst baş alıyorsun en kötü %100 kazanıyor mağazacı. Sende ay sonu delik cebine parmak sokup kendini tatmin edersin...

Kusura bakmayın kendime de maaşlı çalışan herkese de sinirleniyorum çünkü enayi yerine konuyoruz. En basit bir usta çağırıyoruz, hiçbir şey olamamış ta usta olmuş adam, senin aylarca çalıştığın parayı 3-4 günlük iş için istiyor. Elimizden ne gelir onuda bilmiyorum ama ben böyle düzenin ta içine sıçayım.

Not: Buradan beni 18 sene okutan babamı rahmetle anıyorum, ah babam ah, beni okutacağına bir emlakçının bir galericinin yanına verseydin, veya okullara verdiğin parayı birikim yapıp bana verseydin de al bir iş kur deseydin. Belki o zaman bende kapıma gelen adamın aylarca emek verdiği parayı 1 birimlik işim -malım - emeğim için isterdim. Sonrada ayağımı masanın üzerine uzatır hökümet bizi batırdı yauuv diye ağlardım. Bu sistemin değişmesi için her şeyin - malın yeniden fiyatlanması lazım....

• Ben geçen gün kızla lüks olmayan bir semptte 36 liraya makarna yedim. Ayaküstü biyerdi.

Ondan beri battiklarina uzulmuyorum, daha beter olsunlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Esnaf olağan zam dışında extra zammı sokarsa vatandaşta gitmez.3 gün sonra müşteri gelmiyor,kurtarın bizi diye ağlarlar.

• Lenneth- kullanıcısına yanıt

Dışarda yenilecek en son şey makarnadır hocam naptın benim kalbime otururdu :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.