Şimdi Ara

ESKİŞEHİR YAZANLAR / Eskişehir Hakkında Ufak Bir Yazı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
5
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gecelere akıp, çılgınca dans edebilir, karaoke partilerine katılabilirsin. cafe del mundoya gidip içersin de yersin de. lemanı da vardır,222si de, hangoverı da. karumda çok ucuza çay içip leziz tostlarından yiyebilirsin.
    Çibörek, mantıyla yöreselleşebilir, donasla tıka basa şişebilir, yumyumda asya mutfağını tadabilirsin.
    Adalarda, Porsuk'un kenarına oturup tek ya da arkadaşlarınla çekirdek çitleyebilir, sohbet edebilir, manzarayı izleyebilirsin.
    Arada şehrin manzarasını izlemeye şelale parka gidersin, mangal da yapabilirsin ama yazın insanlar çok olur orada, sakince izliyim dersen karabayır bağlarına gidersin. açarsın şarkını da kimse elleşmez birbirine.
    Öğrencinin evi bağlardadır, Espark, barlar sokağı, adalar, doktorlar caddesi.. Her şey oradadır zaten. Tramvayla ya da yürüyüşü seviyorsan yürüyerek kampüse kolaylıkla gidebilirsin.
    İşletme sahipleri genelde anlayışlıdırlar, öğrencilerin değerini bilirler. Müdavimi olduğun kafeler, sahaflar olursa sohbetlerine doyum olunmaz insanlar bulabilirsin.
    Fiyatlar daha ucuzdur birçok şehre göre. Ankara'nın küçüğü olarak düşünülebilir. Ama asla trafik sorunu olmaz. Baştan sona merkezi bir saatte gidebilirsin.
    Sazova parkı vardır, içinde gemisi, şatosu, gölü, tiyatrosu, uzay gözlem evi, bilim bilmemnesi olan.5 kere anca gidersin. Ha bir de hayvanlardan heykellerin olduğu hayvanat bahçesi ile sualtı dünyası yapılmış.
    kent parkta yapay deniz kapalı, açık yüzme havuzu, çibörek evi atları çayırlar var, kafa dinlersin.
    Aşkı şehri, aşkı deryası, odunpazarı evleri, atlıhanı, cam müzesi, arkeoloji müzesi.. Bir şehirde olması gereken her şey mevcuttur efenim
    İnsanlar ordan burdan göçmüşler her ne kadar tatar şehri olsa da, öğrenci şehri, iki üniversite var rahattır diye düşünülse de öğrenci görmemiş kesimleri aşırı katıdır, sıkıntılıdır. Denizi olmayan, bozkırın bağrında bir şehir olduğunu unutmamak gerekir.
    Ama heykelleri, yeşilliği, parkları, kedileri, köpekleri, iyisi, kötüsüyle göz doldurur, bırakamazsın :)

Edit.
    Kampüsü unutmuşum, Osmangazi'yi pek sevmem de Anadolu'nun kampüsü sonbahar ve ilkbaharda birçok güzellik sunuyor. İçinde sinemasına kadar her şey var. Bol bol faaliyet var, kulüpler de çeşitli ve geneli aktif. Sosyallikten arada fırsat bulduğunda da kapsamlı kaynakları olan kütüphaneye gidip ders çalışabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArkandakiBen -- 21 Temmuz 2014; 7:32:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam osmangazi taraflari nasil merkeze uzakmi fen edebiyat fakultesi?

• Evet uzak merkeze yakın olan anadolu üniversitesidir osmangazi uzak kalıyo
  • Çok güzel yazmışsın çok güzel tanıtmışsın şehrimizi tebrikler ve teşekkürler :)
  • İyiymiş Eskişehir

• seneye görücez bakalım büyük ihtimal osmangazi mühendislik fakültesindeyim
  • Tüh be bileydim 3 Eskişehir tercihimin ikisini Osmangazi yapmazdım hepsini Anadolu yapardım Sosyalleşmek için en ideal öğrenci yeri Eskişehir herhalde.

• bu yaziyi okuduktan sonra iyi ki anadoluyu dokuz eylulun uzerine yazmisim dedim.
  • Osmangazi yazdim ama pek gelecegini sanmıyorum

• İzmirde yaşıyorum anadolu gelicek büyük ihtimal izmire göre hayal kırıklığına uğrar mıyım acaba ? Sosyal bir insanım evde durduğum daha azdır

• quote:

Orijinalden alıntı: High Hopes.

İzmirde yaşıyorum anadolu gelicek büyük ihtimal izmire göre hayal kırıklığına uğrar mıyım acaba ? Sosyal bir insanım evde durduğum daha azdır

Ben izmiri de biliyorum kardeşim, inan bana izmirden tek eksiği deniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: brcubrcu

Çok güzel yazmışsın çok güzel tanıtmışsın şehrimizi tebrikler ve teşekkürler :)

Teşekkürler :)

• Bende orada okuyabilirim. Anadolu Üniversitesi'nin gelme ihtimali yüksek. Oradaki yurtlar nasıl, bilgi verebilir misiniz?
  • Eskişehir'de okuyacaklar şanslısınız.Uzun bir yazı yazmak isterdim ama bu kadar yeter gittiğiniz zaman anlayacaksınız tabi bütün gün pc başında oturan asosyallerden değilseniz.

• bir up çekelim okumayan kalmasın :)
  • Gidemedikki...

• Büyük ihtimalle eskişehir anadolu gelecek ama 2 eylül kampüsünde olacağım okuduğum kadarıyla herkes kırmızı 4 otobüsüne ana avrat küfür ediyor yeri o kadar kötü mü 2 eylülün ?
  • mX-L4S3R kullanıcısına yanıt
    Eskisi kadar değil şimdi ulaşım yine gelişiyor ama yunus emre kampüsüyle karşılaştırılamaz...

• Rehbere katkım olsun, alın buradan devam edin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shotufuk -- 1 Aralık 2015; 14:14:04 >
  • Üstte de yorumum var, o zamanlar bilmiyordum tabi Eskişehir'i...
    Burası çok güzel, sen de gelsene

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.