Şimdi Ara

Eski ses sisteminin arızalı düğmeleri nasıl değiştirilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski ses sisteminin bazı düğmeleri içine göçtü..bunların yerine bir on/off düğme ve iki tane de potansiyometre takip ses yükseltip alçaltma ve bas tıs ayarı yapabilirmiyim? Az çok lehim felan yapabilirim..ama elektronikten de pek anlamıyorum..

• Cevabınız için teşekkürler
  • Butonlar sağlam olabilir,, sadece kasa ile buton arasındaki plastik mekanizması dağılmış gibi..

Şimdi buton yap,, uzun olsun tam uysun,, boyu temas etmesi gibi sorunlar olacak,,,
    Size önerim,, kasaya vidAlanan minik somunlu butonlar işinizi görür,, sadece buton bacağından hepsine ortak bir kablo ve her buton için birer adet kablo lehimlenecek,,
    Veya normal butonu, dış kasaya monte edip, içeri kısım ile hiç urasmazsiniz, kablo çekmek haricinde
  • Cevabınız için teşekkürler..arka kapağı açtım ancak butonlara ulasamadim
  • Bu tür sistemlerdedaha çok basınç oluşturup, bass sesini kuvvetlendirmek için,, iki bölmeli kabin yaparlar,, kabin icinde orta bölmede hoparlor var,, hoparlörün arka yüzü ön taraftadır,, burda ses oluşur,, hoparlörun ön yüzü ise arka bölmeye bakar, orda tüm bass oluşur ve önde görünen hava çıkışından çıkışı sağlanır ,,,
    Onun için ön yüz kapağını çıkarmaniz gerekir,,

Örneğin >http://www.diyaudiotr.com/makale/hoparlorler-ve-hoparlor-kabinleri-2 ,, 3.resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 10 Ekim 2019; 12:12:6 >
  • Evet.. butonlar ondeymis ve arka kapağı çıkararak ulaşilmiyormus..bir bıçak vasıtasıyla on kapalı soktum ve içine kaçan butonları düzelttim..yardımınız için teşekkürler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.