Şimdi Ara

ESKİ PC YENİ OYUNLAR ? ACİL İŞLEMCİ YARDIMI

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
17
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> ESKİ PC YENİ OYUNLAR ? ACİL İŞLEMCİ YARDIMI
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    78 Mesaj
    Öncelikle Selamın Aleyküm beyler elimde LGA775 soketli anakart var bu anakarta en uyumlu işlemci arıyorum anakartım aşağıdadir : ŞU ANKİ İŞLEMCİ E7500 2.93GHZ

Birde elimde R7 240 var ama işlemci darboğaz yapıyor buna göre seçtiğim işlemciler önerilerinize de açığım. ( yani aşağıdakiler olmak zorunda değil . )

QUAD CORE İNTEL - :

Q6600
    Q6700
    Q9400 BUNLARDAN HANGİSİ UYUMLU GENÇLER ACİL DESTEK LÜTFEN !!.

|
    |

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

• Çavuş
    78 Mesaj
    Yardım edebilecek yokmu ya ?
    |
    |

• Yarbay
    5238 Mesaj
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    5790 Mesaj
    hepsi olur q9400 daha iyi olur. bu arada ram kaç kardeş?
    Intel i7 3930K 6C/12T || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB DDR3 RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB SSD || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
  • Çavuş
    78 Mesaj

4gb kardeşim artırmak istiyorum ama anakart destekliyor mu bilmiyorum . aliexpressden q9400 alıcam yanında da ram dülünüyorum ama ankart destekliyor mu bilmiyorum .

son bir soru : q9400 ve r7 240 ile gta v düşük - orta ayarlarda oynatır mı ?
    |
    |
    Zero Limit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    149 Mesaj
    Xeon E5450 al

anakart xeon desteklemiyor ve mod falan gerekiyor bulundupum ilçede destek alabilceiğim öyle bir bilgisayrcıda yok kafamın rahat olmasını istiyorum .
    |
    |
    mustafa6397 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cevizevren

anakart xeon desteklemiyor ve mod falan gerekiyor bulundupum ilçede destek alabilceiğim öyle bir bilgisayrcıda yok kafamın rahat olmasını istiyorum .

BURADAN alabilirsin modlamaya gerek yok tak çalıştır.Kendinden modlu.

Edit: Anakartınız Q45/Q43 malesef xeon desteklemiyormuş.Quad 9400 rahat işinizi görür destekliyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa6397 -- 24 Şubat 2017; 23:46:28 >

• Çavuş
    78 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mustafa6397

quote:

BURADAN alabilirsin modlamaya gerek yok tak çalıştır.Kendinden modlu.

anlıyorum da anakartda xeon desteği yok maalesef takamıyorum chipsetten dolayı .
    |
    |

• Yarbay
    2083 Mesaj

R7 240 parasına değmiyor. İkinci el bir Gtx 750ti bulun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cevizevren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    lga775 nedir yahu en az 12 yıllık. para verip işlemci mi alacaksınız o makineye ? atın gitsin kaç sene evvel komple kasayı 250 tlye verdim ekran kartı tv kartı 1gb rami ile birlikte.. hani maddi durumunuzu bilmiyorum ama çok saçma yaptığınız
    Desktop: i5 4670K @ 4.5Ghz(1.260V) ,Gigabyte Z87-3DH ,Gigabyte G1 GTX 1070 ,G.SKILL 16 GB 1600Mhz CL7 ,Samsung EVO 850 250GB, OCZ Pro Gaming 600W ,Plantronics RIG500HD ,Logitech G500 ,CM Storm QuickFire TK Cherry MX Blue ,Steelseries 4HD ,Asus VG248QE, Philips 239C4QHSW, Samsung TV + Soundbar
    Mobile: iPhone 7 Plus Jet Black 128GB | Zenfone 2 x86 Intel Atom 32GB Server: HP DL360 G6 Xeon E5502
  • Teğmen
    239 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Php

lga775 nedir yahu en az 12 yıllık. para verip işlemci mi alacaksınız o makineye ? atın gitsin kaç sene evvel komple kasayı 250 tlye verdim ekran kartı tv kartı 1gb rami ile birlikte.. hani maddi durumunuzu bilmiyorum ama çok saçma yaptığınız

hocam arkadaşın sorduğu soruya göre maddi durumu buna yetiyor o yüzden minimum bütçe ile pc yi kullanılabilir hale getirmeye çalışıyor anakartı destekleseydi xeon önerecektim ama desteklemiyormuş
    |
    |

Güncel oyunları oynatıyor en azından 1000-1500 tl yeni makine veremem .
    |
    |
    Php kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1718 Mesaj
    yükseltmeye elverişli bir kasaya yatırım yapmanız çok daha mantıklı. core serisinin 2. nesli ile 7.nesli arasında fazla fark yok biliyorsunuzdur. 2.el 3. nesil olsun en azından alsanız. Güncel oyun oynatıyor ile ne kast ettiğinizi de anlamış değilim. yeni oyunlar çoklu işlemci desteği isteyebiliyor. yurtdışında akrabanız varsa gelirken 2. el bilgisayar parçaları isteyin. 50 euroya elinizdeki bilgisayarın kat kat güçlüsü makineler satılıyor. profilimdeki Server'ı 20 euroya aldım
    Desktop: i5 4670K @ 4.5Ghz(1.260V) ,Gigabyte Z87-3DH ,Gigabyte G1 GTX 1070 ,G.SKILL 16 GB 1600Mhz CL7 ,Samsung EVO 850 250GB, OCZ Pro Gaming 600W ,Plantronics RIG500HD ,Logitech G500 ,CM Storm QuickFire TK Cherry MX Blue ,Steelseries 4HD ,Asus VG248QE, Philips 239C4QHSW, Samsung TV + Soundbar
    Mobile: iPhone 7 Plus Jet Black 128GB | Zenfone 2 x86 Intel Atom 32GB Server: HP DL360 G6 Xeon E5502
  • Çavuş
    78 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Php

yükseltmeye elverişli bir kasaya yatırım yapmanız çok daha mantıklı. core serisinin 2. nesli ile 7.nesli arasında fazla fark yok biliyorsunuzdur. 2.el 3. nesil olsun en azından alsanız. Güncel oyun oynatıyor ile ne kast ettiğinizi de anlamış değilim. yeni oyunlar çoklu işlemci desteği isteyebiliyor. yurtdışında akrabanız varsa gelirken 2. el bilgisayar parçaları isteyin. 50 euroya elinizdeki bilgisayarın kat kat güçlüsü makineler satılıyor. profilimdeki Server'ı 20 euroya aldım

bulursanız öyle makineler atarsınız yurtdışında akrabam yok ama alışveriş baya yapıyorum bu kasayaı yükseltmekten başka bi yolu da yok açıkcası işlemci değişiminde güncel oyunları oynatıyor kasa zaten 300 tl lık bi kasa ve quad core işlemci aldığımda çoğu güncel oyunları oynatacak bu kadar ezmenize gerek yok bu kasayı youtubedan videolar izleyip yorum yapın derim buraya boş boş yorumlar yapmayın.
    |
    |

• Yarbay
    10730 Mesaj
    quote:

Hocam quad bir ilemci alıp 3.3 ghz yaparsan gtx 750 ti nin üstüne çıkma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

quote:

Hocam quad bir ilemci alıp 3.3 ghz yaparsan gtx 750 ti nin üstüne çıkma

ekran kartı alamam hıocam .
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
192.168.1.1
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.