Şimdi Ara

ESKİ PC YENİ OYUNLAR ? ACİL İŞLEMCİ YARDIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Selamın Aleyküm beyler elimde LGA775 soketli anakart var bu anakarta en uyumlu işlemci arıyorum anakartım aşağıdadir : ŞU ANKİ İŞLEMCİ E7500 2.93GHZ

ESKİ PC YENİ OYUNLAR ? ACİL İŞLEMCİ YARDIMI

Birde elimde R7 240 var ama işlemci darboğaz yapıyor buna göre seçtiğim işlemciler önerilerinize de açığım. ( yani aşağıdakiler olmak zorunda değil . )

QUAD CORE İNTEL - :

Q6600
    Q6700
    Q9400 BUNLARDAN HANGİSİ UYUMLU GENÇLER ACİL DESTEK LÜTFEN !!.

• Yardım edebilecek yokmu ya ?

• hepsi olur q9400 daha iyi olur. bu arada ram kaç kardeş?
  • 4gb kardeşim artırmak istiyorum ama anakart destekliyor mu bilmiyorum . aliexpressden q9400 alıcam yanında da ram dülünüyorum ama ankart destekliyor mu bilmiyorum .

son bir soru : q9400 ve r7 240 ile gta v düşük - orta ayarlarda oynatır mı ?
  • Xeon E5450 al
  • mustafa6397 kullanıcısına yanıt
    anakart xeon desteklemiyor ve mod falan gerekiyor bulundupum ilçede destek alabilceiğim öyle bir bilgisayrcıda yok kafamın rahat olmasını istiyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizevren

anakart xeon desteklemiyor ve mod falan gerekiyor bulundupum ilçede destek alabilceiğim öyle bir bilgisayrcıda yok kafamın rahat olmasını istiyorum .

BURADAN alabilirsin modlamaya gerek yok tak çalıştır.Kendinden modlu.

Edit: Anakartınız Q45/Q43 malesef xeon desteklemiyormuş.Quad 9400 rahat işinizi görür destekliyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa6397 -- 24 Şubat 2017; 23:46:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa6397

quote:

BURADAN alabilirsin modlamaya gerek yok tak çalıştır.Kendinden modlu.

anlıyorum da anakartda xeon desteği yok maalesef takamıyorum chipsetten dolayı .

• cevizevren C kullanıcısına yanıt
    R7 240 parasına değmiyor. İkinci el bir Gtx 750ti bulun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lga775 nedir yahu en az 12 yıllık. para verip işlemci mi alacaksınız o makineye ? atın gitsin kaç sene evvel komple kasayı 250 tlye verdim ekran kartı tv kartı 1gb rami ile birlikte.. hani maddi durumunuzu bilmiyorum ama çok saçma yaptığınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Php

lga775 nedir yahu en az 12 yıllık. para verip işlemci mi alacaksınız o makineye ? atın gitsin kaç sene evvel komple kasayı 250 tlye verdim ekran kartı tv kartı 1gb rami ile birlikte.. hani maddi durumunuzu bilmiyorum ama çok saçma yaptığınız

hocam arkadaşın sorduğu soruya göre maddi durumu buna yetiyor o yüzden minimum bütçe ile pc yi kullanılabilir hale getirmeye çalışıyor anakartı destekleseydi xeon önerecektim ama desteklemiyormuş
  • Php kullanıcısına yanıt
    Güncel oyunları oynatıyor en azından 1000-1500 tl yeni makine veremem .
  • yükseltmeye elverişli bir kasaya yatırım yapmanız çok daha mantıklı. core serisinin 2. nesli ile 7.nesli arasında fazla fark yok biliyorsunuzdur. 2.el 3. nesil olsun en azından alsanız. Güncel oyun oynatıyor ile ne kast ettiğinizi de anlamış değilim. yeni oyunlar çoklu işlemci desteği isteyebiliyor. yurtdışında akrabanız varsa gelirken 2. el bilgisayar parçaları isteyin. 50 euroya elinizdeki bilgisayarın kat kat güçlüsü makineler satılıyor. profilimdeki Server'ı 20 euroya aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Php

yükseltmeye elverişli bir kasaya yatırım yapmanız çok daha mantıklı. core serisinin 2. nesli ile 7.nesli arasında fazla fark yok biliyorsunuzdur. 2.el 3. nesil olsun en azından alsanız. Güncel oyun oynatıyor ile ne kast ettiğinizi de anlamış değilim. yeni oyunlar çoklu işlemci desteği isteyebiliyor. yurtdışında akrabanız varsa gelirken 2. el bilgisayar parçaları isteyin. 50 euroya elinizdeki bilgisayarın kat kat güçlüsü makineler satılıyor. profilimdeki Server'ı 20 euroya aldım

bulursanız öyle makineler atarsınız yurtdışında akrabam yok ama alışveriş baya yapıyorum bu kasayaı yükseltmekten başka bi yolu da yok açıkcası işlemci değişiminde güncel oyunları oynatıyor kasa zaten 300 tl lık bi kasa ve quad core işlemci aldığımda çoğu güncel oyunları oynatacak bu kadar ezmenize gerek yok bu kasayı youtubedan videolar izleyip yorum yapın derim buraya boş boş yorumlar yapmayın.

• quote:

Hocam quad bir ilemci alıp 3.3 ghz yaparsan gtx 750 ti nin üstüne çıkma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

quote:

Hocam quad bir ilemci alıp 3.3 ghz yaparsan gtx 750 ti nin üstüne çıkma

ekran kartı alamam hıocam .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.