Şimdi Ara

Eski IGN Editörü The Last of Us Part II'nin 2019'da Çıkacağını Duymuş (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ibo-wan

Aynı açıdan bakarsanız misal, Steven Spielberg'ün tüm filmleri "overrated" dır. Ama oyuncu seçimi, en basit konuyu bile anlatış temposu, atmosferi, renk ve sanat yönetmenliği, ve senaryoların genellikle ortalamayı geçiyor olması her zaman çok yüksek bir kaliteye taşır filmlerini. Fakat ne yazık ki çok basit insanlar bile Spielberg'den anladıklarını sanarak sürekli onu övünce, filmleri her zaman en fazla reklamı alınca, genel olarak overhyped, overrated bir hava oluşuyor. Fakat ne dersek diyelim, Spielberg bir filmde olması gereken 10 birimden 8'ini mükemmel yapınca, geriye kalan vıcık vıcık 2'lik kısım tabi ki söz konusu edilmiyor ve bu da can sıkıyor.

Fakat kabul edelim ki mesela aynı durum Witcher için de geçerli bir manada. Withcher 2 ve 3 hayatımda oynadığım en iyi oyunlardandır, fakat gelip de biri hikayedeki ve aksiyondaki bariz açıkları öne sürünce ve "overrated" bu oyun diyince bazen birşey diyemiyorum, fakat sizin "overrated" demeniz bu örneğe çok yakın. Yani kısaca demem o ki, bu denli kaliteli oyuna, overrated dememeliyiz. Ha ama net puana vuracaksak mesela hikaye özgünlüğü ve işleyişi olarak tüm sony exclusivelerden daha iyidir, o yüzden ötekilere laf ettirsem de bu oyuna laf ettirmek istemiyorum.

Steven Spielberg için overrated diyeceksek aynısının fazlasını Tlou için rahatlıkla söyleyebiliriz. TLoU sahnelerini izlemek Rear Window (1954) öncesi Abominable (2006) izlemiş bir insanın deneyimine benzer.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo-wan

Aynı açıdan bakarsanız misal, Steven Spielberg'ün tüm filmleri "overrated" dır. Ama oyuncu seçimi, en basit konuyu bile anlatış temposu, atmosferi, renk ve sanat yönetmenliği, ve senaryoların genellikle ortalamayı geçiyor olması her zaman çok yüksek bir kaliteye taşır filmlerini. Fakat ne yazık ki çok basit insanlar bile Spielberg'den anladıklarını sanarak sürekli onu övünce, filmleri her zaman en fazla reklamı alınca, genel olarak overhyped, overrated bir hava oluşuyor. Fakat ne dersek diyelim, Spielberg bir filmde olması gereken 10 birimden 8'ini mükemmel yapınca, geriye kalan vıcık vıcık 2'lik kısım tabi ki söz konusu edilmiyor ve bu da can sıkıyor.

Fakat kabul edelim ki mesela aynı durum Witcher için de geçerli bir manada. Withcher 2 ve 3 hayatımda oynadığım en iyi oyunlardandır, fakat gelip de biri hikayedeki ve aksiyondaki bariz açıkları öne sürünce ve "overrated" bu oyun diyince bazen birşey diyemiyorum, fakat sizin "overrated" demeniz bu örneğe çok yakın. Yani kısaca demem o ki, bu denli kaliteli oyuna, overrated dememeliyiz. Ha ama net puana vuracaksak mesela hikaye özgünlüğü ve işleyişi olarak tüm sony exclusivelerden daha iyidir, o yüzden ötekilere laf ettirsem de bu oyuna laf ettirmek istemiyorum.
    Hocam Spielberg filmleri kendini izkettirebiliyor en basit konuyu bile dediğiniz gibi sürükleyici bir hale getirebiliyor ama onun filmlerine "gelmiş geçmiş en iyi film, gördüğüm en iyi film, bundan daha ötesi yapılamaz" gibi sıfatlar vururlarsa ben de o filmler için overrated derim, aynı mantığı Last of Us için de söylüyorum. Senaryo duygusal manada vurucu, kendini oynattırıyor sürükleyiciliği var ama diğer hayatta kalma zombi temalı oyunlar filmler gibi bir sürü klişe şeylerde barındırıyot. Last of Us'ı çok iyi oyundur ama bir insan oynadığım en iyi oyun diyorsa onun fikridir saygı duyarım ama oyunlarla çok içli dışlı olduğunu düşünmem. Sanitarium, Grim Fandango, Fahrenheit, Bioshock Infinite, bak en basit platform oyunu gözüken ama bittiğinde beni bambaşka hislere sürükleyen Braid'den bile bir haber olduğunu düşünürüm. Bu listeyi de baya genişletirim. Oyunları artık sidik yarışına döndürdüler, birine üstünlük kurma aracı oldular. Oysa oyunlar eskiden bambaşka şeylerdi. Neyse hocam ben kısa kesiyorum tartışma için sağolun ama daha fazla devam edemeyeceğim. İyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buna bir tartışma olarak bakmıyorum keza siz bu oyuna tamamen duygusal olarak, sırf 5-10 velet "en iyi oyun" dedi diye tepki gösteriyorsunuz, o konuda haklısınız tamam, ama o söylediğiniz oyunların hepsi çok daha hikaye ağırlıklı oyunlar, ve çoğu sonuna doğru açılıp genişleyen türden. Şimdi oturup hikayeleri karşılaştırsak bir tür sidik yarışına girecek, sanat vs sanat gibi komik birşey çıkacak ortaya. Sonuçta baktığınızda da Esaretin Bedeli bir "hapisten kaçış" filmi. Ama bir filmi oturup hiç sıkılmadan her sene tekrar izleyebiliyorsanız o film çok özeldir, karakterleri, temposu, atmosferi cana yakındır ve oyuncu seçimleri kalitelidir vs vs. Bu aynen böyle sürüp gider.

3-5 veleti bırakın, bu oyun exclusivelerin içindeki en cana dokunandır, ha birilerine göre "en iyi" olsun olabilir, ben de yaşını başını almış, x486'lardan beri oyun oynayan bir dinazorum, bu oyun benim ilk 10 oyunumdadır kim ne derse desin.

• quote:

Orjinalden alıntı: ibo-wan

Ben overrated diye bir şeye inanmıyorum. Genelin sevdiği bir oyun veya film için bir iki kişi çıkar güzel değil der. Bunu nasıl seversiniz der. Sonra overrated olur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.