Şimdi Ara

err01 hatası. yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Canon 1000D amatör makinam var üzerinde ise kit lens 18-55 lens var.

son 4-5 gündür err01 hatası alıyorum bazen çekiyor bazen çekmiyor makina. Acaba neden yapıyor. Ekranda lens temzilik gibi yazı var. manuel olarakta lens temizliği yaptırsam da çözüm olmuyor. ?

Acaba makinadamı sorun var yoksa lens demi ?

Çözüm olarak ne önerirsiniz ?

• Bu konuda herhangı bır hata almadım yada karsılasmadım ama google amca var :))) Canonturk.com forumunda bi arkadas aynen soyle yazmıs belkı yardımcı olur " Genelde makinenin pinleri ile lensin kontakları arasında temasızlık olduğunda bu hatayı verir. Silgi ile lensin kontaklarını temizlemek iyi gelecektir. Birde kötü senaryo varki lensin içinde bulunan ve diaframa giden şerit kablonun eskime durumunda kırılma yapması ve zaman zaman iletişim sorunu çıkarması." yazı tamamen E.D isimli arkadastan alıntıdır.
  • objektifin ve makinanin baglanti noktalari temiz mi diye bir kontrol edin. mumkunse farkli bir lensi makinaniza takip onda da sorun oluyor mu diye bir bakin. farkli diyafram ve fokal degerlerde testler yapmaniz lazim. sorun objektifteyse diger lenslerde duzgun calisir ama sorun makinanizda da olabilir. baglanti noktalari temiz oldugu halde bunu yapiyorsa sorunun hangi parcada oldugunu bulduktan sonra isi bilen birine gostermek lazim.

cok bilgim yok ama asagidaki linkte makinadan kaynakli bir kismi aciklanmis.

http://kpixel.com/wp/2011/05/canon-eos-error-01-err01-the-worst-case-scenario/

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBrain

Bu konuda herhangı bır hata almadım yada karsılasmadım ama google amca var :))) Canonturk.com forumunda bi arkadas aynen soyle yazmıs belkı yardımcı olur " Genelde makinenin pinleri ile lensin kontakları arasında temasızlık olduğunda bu hatayı verir. Silgi ile lensin kontaklarını temizlemek iyi gelecektir. Birde kötü senaryo varki lensin içinde bulunan ve diaframa giden şerit kablonun eskime durumunda kırılma yapması ve zaman zaman iletişim sorunu çıkarması." yazı tamamen E.D isimli arkadastan alıntıdır.

Hata genellik ile auto modda veriyor len üzerindeki şeritleri silgi ile sildim. ve cihaza taktım. manuel modda bir foto çektim ve lensin çekme sesi çok gür çıktı oh sevindim dedim oto moda aldım flashlı çekimde gene hata verdi :S:S

• quote:

Orijinalden alıntı: pp_pp

objektifin ve makinanin baglanti noktalari temiz mi diye bir kontrol edin. mumkunse farkli bir lensi makinaniza takip onda da sorun oluyor mu diye bir bakin. farkli diyafram ve fokal degerlerde testler yapmaniz lazim. sorun objektifteyse diger lenslerde duzgun calisir ama sorun makinanizda da olabilir. baglanti noktalari temiz oldugu halde bunu yapiyorsa sorunun hangi parcada oldugunu bulduktan sonra isi bilen birine gostermek lazim.

cok bilgim yok ama asagidaki linkte makinadan kaynakli bir kismi aciklanmis.

http://kpixel.com/wp/2011/05/canon-eos-error-01-err01-the-worst-case-scenario/

Lens ve cihazım hor kullanılmadı gereksiz yere çekimler yapıldı ama hor kullanma olmadı. İnş masraflı bir şey çıkmaz.

Yarın birde arkaşın lensi ile deneyeceğim. Youtubede bir videoda lensten ötürü kaynaklanıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

quote:

Bu konuda herhangı bır hata almadım yada karsılasmadım ama google amca var :))) Canonturk.com forumunda bi arkadas aynen soyle yazmıs belkı yardımcı olur " Genelde makinenin pinleri ile lensin kontakları arasında temasızlık olduğunda bu hatayı verir. Silgi ile lensin kontaklarını temizlemek iyi gelecektir. Birde kötü senaryo varki lensin içinde bulunan ve diaframa giden şerit kablonun eskime durumunda kırılma yapması ve zaman zaman iletişim sorunu çıkarması." yazı tamamen E.D isimli arkadastan alıntıdır.

Hata genellik ile auto modda veriyor len üzerindeki şeritleri silgi ile sildim. ve cihaza taktım. manuel modda bir foto çektim ve lensin çekme sesi çok gür çıktı oh sevindim dedim oto moda aldım flashlı çekimde gene hata verdi :S:S

Canını fazla sıkma yeterki sensöre bişey olmasın gerisi halledilir çokta bi maliyet tutcagını sanmıyorum tahmınımce en kotu ya lensi degistirirsin yada bodyle lensın birlestıgı govdede parça degısır inş. çok buyuk bı sorun degıldır sonuc olunca bilgilendir bizide

• quote:

Canını fazla sıkma yeterki sensöre bişey olmasın gerisi halledilir çokta bi maliyet tutcagını sanmıyorum tahmınımce en kotu ya lensi degistirirsin yada bodyle lensın birlestıgı govdede parça degısır inş. çok buyuk bı sorun degıldır sonuc olunca bilgilendir bizide

Yarın arkaşın lensi ile deneyeceğim onda da 1000D var ama onunkisi baya yıpran mış. Eğer lensten ise. çok üzülmem çünkü yeni lens almayı düşünüyorum. inş makinada sorun olmaz.

Bilgi veririm sorun neyden kaynaklandığı ile
  • quote:

Bugun arkadaştaki 1000D ile deneme yaptım. Onun lensini benim makinaya takınca 1 2 oz çektim hata vermedi. Benim lensi onun makinaya takınca hata aldım. Sonuç lensden dolayı anlaşılan
    .

Çözüm olarak yeni lesnmi almam lazım peki ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.