Şimdi Ara

erkeklere özel lazer epilasyon (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.351
Cevap
211
Favori
409.740
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, sırt ve omuz bölgemde kalın ve güçlü kıllar var. Bunlardan kurtulmak için hangi lazeri tercih etmeliyim. Daha önce robotx diye bir cihaza gittim, lazer dediler, IPL çıktı. Şimdi benzer durumda ki bir arkadaşım alexte kullanmamam için beni uyardı, dediğine göre kadınların ince tüylerinde daha etkiliymiş alex bizim tüyler kalın ve derinmiş. Geriye diode ve buz lazer kalıyor. Acaba bu lazerler başarılı olur mu? Teşekkürler.
  • dvrm155 kullanıcısına yanıt
    Sayın dvrm155 malesef kefil olabileceğim tanıdığım biri yok. Kaş konturlarının belirlenmesi -ki erkeklerde usülleri, kadınlara göre oldukça farklıdır- en kritik sorundur. Erkek kaş konturu tamamen erkek kaşı üzerinde profesyonel birisi tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda tüm tecrübesini kadın kaşı üzerinde edinmiş birisi kadın kaşı gibi alırsa geri dönüşünüz olmaz. Bu nedenle bu konuda kefil olabileceğim bende bile tek uzman var. Diğer uzmanlarım da profesyonel olmasına rağmen erkek kaş konturu hakkında özel eğitim almış olan tek bir uzmanımız bu işi yapmakta. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam işten fırsat bulduğumda oraya geleceğim artık, zaten iğneli olduğu için çok git-gel olmayacak diye biliyorum doğru?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • indieGenie İ kullanıcısına yanıt
    Sayın indiegenie erkekte beyaz ten ve kalın siyah kıl varlığında alex ve diod yakın etkinliğe sahiptir. Alex seans ücretleri daha ucuz olduğundan alex tercih edilebilir. Ancak kıl rengi kahveye yakın veya ten renginiz koyu renk ise diyod tek tercihtir. Kılların ince ve ten rengi beyaz veya siyaha yakın olduğu durumlarda da diyod ilk tercihtir. Ayva tüyü olarak tabir edilen kılların varlığında ise %30 yoğunluğa kadar diyod, daha fazla yoğunlukta ise iğneli epilasyon tercih edilmelidir. Sarı, kızıl ve beyaz renk kıllarda da iğneli epilasyon tek tercihtir. Toparlayacak olursak beyaz ten ve siyah kalın kıllar alex ve diyod, sarı, kızıl ve beyaz kıllar hariç diğer tonlarda kıl rengi ve her ten renginde diyod, ayva tüyü %30 dan fazla ise, sarı, kızıl ve beyaz kıllarda iğneli epilasyon ilk tercihler olarak değerlendirilmelidir. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• dvrm155 kullanıcısına yanıt
    Güveniniz için teşekkür ederim. Görüşmek umuduyla.

Ayrıca lazer epilasyonun erkekte ne olduğundan çok ne olmadığını anlatmakta da fayda var. Lazer epilasyon, lazer ışınlarının kıl tarafından emilerek ısıya dönüşmesi ve elde edilen ısı ile kılı oluşturan kompleksin yakılması ve hasarlanması prensibine göre etki eden bir işlemdir. Işınların ciltte derinlemesine ilerlerlerken yoğunluğunun azalması nedeniyle derinde yerleşen kıllar daha az ışına maruz kalacağından daha az ısınacak ve kendini oluşturan komplekste ölüm oluşturacak ısılara ulaşamayacaktır. İstenen ısı kıl şaftının 1 saniyeliğine 65 dereceye ulaşmasıdır. Bu derecelerde 1 sn lik ısıya maruziyet kıl kompleksinde geri dönüşsüz hasar oluşturacaktır. Hasar kılın kökü denen dermal paillada oluşursa kılda ölüm, dermal papilla seviyesinden daha üst tabakalarında olursa kılda zayıflama oluşacaktır. Lazer ışınlarının 5 mm derinliğe indiğini biliyoruz. Ancak 5 mm de ışın yoğunluğu kıl şaftında yeterli ısı oluşturacak kadar yoğun değil. Bu durumda ışığın etki derinliğinde bahsetmek gerek. Isı kılın ilk 2-3 mm sinde 65 derce iken daha derinde daha azdır. Bu nedenle mutlak ölüm elde edilebilecek derinlik 2-3 mm seviyesindeki kıllardadır. Daha derin yerleşimli kıllarda ise zayıflama elde edilebilecektir. Kılların hangi bölgede hangi derinlikte olduğunu önceden bilmemiz malesef mümkün değil. Bu nedenle de lazerin kişide ne kadar başarılı olabileceğini önceden bilmek de mümkün değil. Bu bilgiler ışığında, sizde %90 etki kesin olur diyen kurumdan kaçarak uzaklaşın zira konu hakkında pek bilgileri yok demektir. Kadınlarda bu oranlar verilebilir zira kadın kıllarının neredeyse %90 ı 2 mm ye kadar derinliğe sahiptir. Erkekte ise özellikle gövde kılları çok daha derin yerleşimlidir. Piyasada daha çok kadın epilasyon konusunda bilgi hakim olduğu için sizlere de kadınlarla alakalı veriler anlatılmaktadır. Bunu kasten yapılan bir durum olarak görmüyorum. Erkek epilasyon konusunda yetersiz ve yanıltıcı bilgilerin çokluğundan olduğunu düşünüyorum. Bende elimden geldiğince türkiyenin erkek epilasyon konusunda ilk ve tek kurumu sahibi olarak bilgilendirme yapmaya çalışıyorum. Aklınıza takılan veya size verilen bilgilerin teyidi konusunda her zaman sorularınızı beklerim. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 20 Temmuz 2020; 19:25:21 >
    İyi akşamlar doktor bey,
    Öncelikle yetkili birinden, böylesine detaylı bir açıklama okumak çok iyi ve bilgilendirici oldu. Epilasyon isini dolandırıcılığa çeviren insanlardan inanın biz de bıktık. Artık gittiğim yerde epilasyon makinelerine bakıp marka ve modelini araştırmadan güven bile duyamıyorum. Daha yeni Antalya'ya taşındım yoksa inanın sizden görüş almak için gelmeyi ve işleme sizde başlamayı tercih ederdim. Aklımda tek bir soru daha var acaba bu soprano ice cihazlari, etkili olur mu? Anladığım kadarıyla ilk jenerasyonlari diod, sonrakiler, diod ve Alex karışımı atış yapiyormus. Antalya da bu cihazı bulabildim, sizce güvenilir midir?
    Tekrar teşekkür eder ve iyi akşamlar dilerim.

Sayın indiegenie, soprano ıce veya soprano platinyum model cihazlar ile kaliteli bir epilasyon tecrübesi yaşayabilirsiniz. Ancak başarı her ne kadar cihaz kalitesi ile doğru orantılı artsa da size ait kişisel faktörler başarının esas belirleyicisidir. Yani aynı cihaz ve aynı kullanıcı ile işleme giren 2 ayrı kişide bile başarı oranları değişkendir. O nedenle epilasyon için tercihinizin soprano, adela,lümenis gibi fda onaylı orjinal lazer olması cihaz bağımlı başarısızlığı en aza indirir. Bu cihazlar arasında adela fiberoptik hibrit lazer olan ve segmentinde 800-1200 watt güce sahip tek cihazdır. Diğerleri 600 watt gücündedir ancak bu değer de başarılı bir işlem için yeterlidir. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• Merhaba hocam.Ömrüm boyunca sürekli kesmek zorunda olduğum yerleri epilasyon yaptırmak istiyorum bir ara.Hiç uğraşmak istemediğimden iğneli olması daha iyi olur benim için. Ense ,elmacık kemiği,kaşların üstü,koltuk altı ve bikini bölgesi denilen yer(penis etrafı,testis ,anüs etrafı)...Diğerleri tamam da bu bikini bölgesine iğneli yaptırabiliyor muyuz?Ve fiyatları kabaca alabilir miyim.Şimdiden teşekkürler.
  • melumelen kullanıcısına yanıt
    Sayın melumelen kalça ve kasık bölgesi enfeksiyon açısından çok riskli bölgeler olduğu için ben kurumumda uygulattırmıyorum. Zira bu bölge enfeksiyonları oldukça riskli enfeksiyonlardır. Yüz bölgesi için saat ücretimiz Eylül ayına kadar 250 tl dir. Ücret çalışılan saat üzerinden ödenir. Tabiki süre kıl miktarına göre değişkendir. Bu nedenle net bir fiyat vermem için bölgeyi görmem gerekir. Bize watsapp üzerinden 0506 114 91 11 nolu tele bölgelerin fotosunu atarsanız fiyat bilgisi verebilirim. Yada yine aynı telden randevu alarak ücretsiz muayene de olabilirsiniz. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melumelen -- 8 Ocak 2022; 15:41:4 >
  • melumelen kullanıcısına yanıt
    Sayın melumelen pigmentasyon lazer epilasyonda etkili derecelere çıkmayı engeller. İğneli epilasyon için bir engel değildir. Yine pigmentasyon enfeksiyon için de risk faktörü değildir. Pigmentasyon fazla olması lazerde dikkatsiz kullanıcıya bağlı yanık açısından negatif bir durumdur. İğneli epilasyon için konuşacak olursak; Kasık ve anal bölgede mantar ve gram(-) bakterilerin kolonizasyonu yoğun olup bu ajanların enfeksiyonları sepsis denilen ölümcül bir reaksiyona neden olabilir. Özellikle yanık alanlarda pseudomonas enfeksiyonları da bir diğer ölümcül sepsis nedenidir. Tıbbi olarak biz perine yanığı diye tabir edilen bu bölge yanıklarının varlığında hastanede yatırılarak tedaviyi öneririz. Yani bu bölge yanıklarını o denli önemseriz zira sepsis riski bizi korkutur. Bu bölgede işlem yapan yer varımdır bilmiyorum ama eminim durumun ciddiyetini bilmeden yapan merkezler vardır. Ben bir hekim olarak bu riske hiçbir hastanın girmesine göz yumamam. Nihayetinde hayati önem arzetmeyen bir girişimi, ölüm pahasına, sırf para kazanmak için yapmak ahlaki olarak bana ters geliyor. Sakal için iğneli epilasyon elbette yapılır ancak erkekte sakallar yüz derisinin sarkmalarını da önleyen bir oluşum olduğu için tüm sakalın alınması sakıncalar doğurur. Erken cilt kırışıklığı ve yanaklarda sarkmalara neden olabilir. Ayrıca alınan kılların folikülleri boş kalacağı için ileri derecede gözenekli bir cilt oluşması olasıdır. Seyrek ve zayıf telli bir sakal yapınız varsa bu risk daha azdır. Çok sık ve sakal kılları kalın bireylerde bu durum can sıkıcı olabilmekte. Sakal konusunda alanı değerlendirdikten sonra size bildireceğim riskler sizin için girilebilecek risklerse kurumumda işlem yaptırabilirsiniz. İstanbul dışı gelen birçok müşterim var. Onların işlemlerini istanbulda otelde kalmak suretiyle blok çalışarak kısa sürede tamamlayabiliyoruz. Yüz konusunda zaten kış aylarını beklemeniz gerekiyor. İnşallah temennize göre tayin durumunuz gerçekleşirse kurumuma beklerim. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 23 Temmuz 2020; 22:4:0 >
  • Doktor bey acaba Ankara'da tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir yer var mı?
    Ben sırtımdaki tüyleri aldırmak istiyorum çok kıllı birisi değilim seyrek kıllar var
    sırt ve omuz-kol bölgemde acaba lazer epilasyon mu uygun olur?
  • freestyler7 kullanıcısına yanıt
    Sayın freestyler7 sırt kıllarında kıl rengi siyaha yakın ise ve hiç denenmemiş ise lazer ilk tercihtir. Ancak lazerle tam bitme olmayacağı için lazer sonrası kalanların iğneli epilasyon ile toplanması gerekir. Bu yaklaşım iğneli epilasyon biraz yüklü bir maliyete sahip olduğu için maliyeti en düşük olan yaklaşımdır. Ancak zaman anlamında gecikmelere neden olacaktır. Zaman problemi sizin için sorun ise iğneli epilasyon ile başlamakta doğru bir yaklaşım olur ancak maliyet elbette daha fazla olacaktır. Ankarada malesef kefil olabileceğim bir kurum yok bildiğim. Ancak ankaradan kurumuma gelen birçok hastam var. Şehir dışı gelenlerde blok gün çalışılarak işlem zamanında yetiştirilebiliyor. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

Teşekkür ederim

• merhabalar dövme üzerindeki kıllara lazer yapılmıyor , iğneli yapılıyor mu ?

• Kafam Kasınıyor kullanıcısına yanıt
    Dövme üzerindeki kıllara iğneli epilasyon yapılabilir ancak işlem sonrası dövmede deformasyon olma ihtimali vardır. İşlemden sonra dövmede rötuş yapılması sorunu halledecektir. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• quote:

Orijinalden alıntı: naturel erkek epilasyon

Dövme üzerindeki kıllara iğneli epilasyon yapılabilir ancak işlem sonrası dövmede deformasyon olma ihtimali vardır. İşlemden sonra dövmede rötuş yapılması sorunu halledecektir. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu
    teşekkür ederim

• Kafam Kasınıyor kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• ben de eski hastalardan biriyim. 2017 yazında başlamıştım sanırım. 7 8 gün tam gün çalıştığımız dönemler oluyordu uzaktan geldiğim için. o zamanlar hiç bitmeyecek gibi geliyordu ama en son 1 yıl önce 3-4 saatlik bir seansa gitmiştim. hala da öyle duruyor. 2-3 saatlik daha iş var bence ama pandemi yaz vs derken üşenmekten gidemiyorum. şimdilik kendim fazlalıkları cımbızlayarak idare ediyorum. zaten çok az var.

aldığım doğru kararlardan biriydi buraya başvurmak. daha kendimle barışık ve özgüvenim yüksek geçiriyorum yazları. yine olsa yine başvururum. kış gelmeden bir kez daha gidip tamamen kurtulacağım.

eksilerine gelirsek mükemmel bir çözüm mü bence değil. çünkü bu işlemler cilde kayda değer bir zarar veriyor. cildinizin hiç işlem görmemiş hali gibi olmuyor devamında. eski lekesiz cildimi özlemiyor değilim. yani cildinizi tıraş ettiğinizde gördüğünüz sonuçla aynı olmayacak. güneşlenince düzelir sanıyordum ama tamamen eskisi gibi olmayacağını kabullendim. belki çillenmeler hiperpigmentasyonlar ideal bakımla çözülebilir ama hipopigmentasyon sorunlarını sıfıra indirmek imkansıza yakın bence, hassas kişiler bilincinde olsun. yakın arkadaşlarım hipopigmentasyonları fark ediyorlar. geçiştiriyorum. istediğiniz gibi bir vücudu allah vergisiyle sahip değilseniz o vücuda biraz kayıp vermeden kavuşulamıyor maalesef. ama bayaa yaklaşılabiliyor. bu değecek bir kayıp.

dediğim gibi yine olsa yine başvururum yine aynı yere başvururum. istanbulda yaşayanlar çok şanslı. Kadir beye de, Gülşah'a da selamlar.

ekleme: şunu tekrar belirtmek isterim siz vücudunuzu saran sizi rahatsız eden kıllardan kurtulmaya çalışıyorsunuz. yani bahsettiğim eksi yanı devede kulak. ikisinden birini tercih edecek olsanız hiç düşünmeden zaten kıllardan kurtulursunuz. ideal bir teniniz var da kalitesini düşürüyor değilsiniz. zaten ekside başlamışsınız artıya çıkıyorsunuz. kendim için konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunickinsahibi -- 15 Ağustos 2020; 14:20:6 >
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.