Şimdi Ara

Ergo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yılda 199 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
30
Favori
36.185
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam mesele sadece muayene ucreti degil doktora gidince tetkik yaptirmadan gonderen doktor mu var?kan tahlili goruntulemesi cart curt u var.bugun bi mr 200 liradan asagi degil akciger grafisi 50 lira normal kan tahlilleri 50-100 lira en az.gecen gun bagcilar egitim arastirmaya goturdum annemi o da tanidik doktor vardi diye ertesi gun cikti kan sonuclari.bizim hastanede veya cogu duzgun hastanede 2-3 saate cikiyo.ya bi kere devlet hastanelerinin acillerine gidin ya da yakininizdaki devletin egitim arastirma hastanelerine gidin kapida bekleyen yuzlerce kisiyi gorun.artik cogu kisi devlete gitmiyo gidenler asgari ucretli gariban calisanlar.zaten cogu kurumsal firma calisanlarina ozel saglik sigortasi yaptirdigi icin millet ozel hastaneye gidiyo.sizlere tavsiyem doktorunuz ozelde olsun bi kere muayene ucretini verin muayenenizi olun doktor tahlil tetkik isterse devlet hastanesine,saglik ocagina gidip orada yaptirin.illa ki gittiginiz ozel hastanede yaptirmak zorunda degilsiniz millet parayi kolay kazanmiyor.bu tanamlayici sigortalarin kotu ozelligi şu: 3 ay boyunca belli hastaliklari karsilamiyo bekletme suresi var ondan sonra karsiliyo.ve daha once tanisini aldiginiz tedavisini gordugunuz bi hastaliginiz sigorta sistemine dustuyse onlari da karsilamiyo ama gittiginiz doktora soylerseniz farkli sikayetlerinizi farkli bi hastalik gibi gosterip yardimci olabilir diye dusunuyorum neticede saglik bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Bağkur yani 4B lilere hiçbir şirket tamamlayıcı sağlık sigortası yapmıyor? Bağkur lu olduğum için yaptıramıyorum. Sizin bildiğiniz Bağkur lulara da sigorta yapan şirket var mı?
  • Solayrum kullanıcısına yanıt
    Mrb ben kendim bagkurluyum Kullanıyorum da axa seçmiyor bağkur sgk yarın bölgeden bi indirim alırsam paylaşacağım burda saygılar

• Onay vermeleri uzun sürüyor ben bir sene yaptırdım, Kolonoskopi için 2-3 günde onay verdi sigorta, Nalet ettim bir daha yenilemedim..

Sistem iyi düşünülmüş ama uygulama rezalet.

Paran varsa paranla özele gideceksin yoksa küçük şeylerden sağlık ocağı diğerlerinde devler hastanesi.. Ki bir çok örnekte gördük ki devlet hastaneleri birçok konuda üst seviye ozeller dışında hepsinden iyidir..

• ufo U kullanıcısına yanıt
    Devletten her hasta için aldığı ücretleri yazmamışsınız özellerin. Keşke ona da değinseydiniz.

• tiger86 T kullanıcısına yanıt
    Sağlık bakanlığı devlet hastanelerinde konulan tanılarımızı paylaşıyor mu?

• Bazı devlet hastanelerinde özel hastanelerin çok üzeri kalitede doktorlar var ama ulaşmak zor. Randevuları merkezi değil ve genelde dolu oluyor.

Bu arada bazı devlet hastanelerinde doç. , prof.lar da muayeneye giriyor. Bazılarında da listede doç, prof görünüyor ama yerine başkasını bırakıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu bırakın devlet hastanesi ile özel hastahane karşılatırmasını da konu hakkında detaylı bilgi paylaşabilirmisiniz?

• tlgbyz T kullanıcısına yanıt
    Ben bugün bölgedeki arkadaşlar la konuştum biz sana çalışma yapalım onu yaz yanlış bilgi olmasın dediler pazartesi çalışmasını yapıp dönüş yapacaklar.ben burada bilgilendirme yapacağım ilgilenenler olursa saygılar.

• unforgiven55 U kullanıcısına yanıt
    teklif aldınız mı ? gerçi haftasonu

• quote:

Orijinalden alıntı: ufo

neden kardeşim? adamlar devletin üzerinden yük alıyorlar (okullar da öyle)

yaşını bilmiyorum ama bundan 15-20 sene evvel telefonla randevu bile yoktu, yıkık dökük hastanelerde sürünüyordu millet sabaha karşı 4'te sıra numarası almak için.

Özel hastane kuran adam hem parasını yatırıp yatırım yapıyor hem yüzlerce kişiye iş, hem devlet hastaneleri üzerinden yük alıyor. Hizmet, kalite, rekabet herşey var.

Asıl devlete ait hastaneler kapatılmalı, ssk pirimi de kalkmalı. İsteyen istediği yere yaptırsın sigortasını, istediği hastaneye gitsin. Devlet hastanesi nedir? 3 kuruşluk hizmet için sade gazoza, limonataya bile vergi verip dünyanın vergisini ödeyip sonra sürüneceğim öyle mi?

inşallah ironidir...

amerika sağlık sisteminin hali ortada

abd neredeyse full özel sigortası hastanesi özelde yani

ingiltere kanada ab üye ülkeleri çok az özel kalanı devlet

aralarındaki farka bir bakın önce

sicko diye bir belgesel var izleyin olmadı

sağlığın eğitimin özeli olmaz

isterseniz kolluk kuvvetlerini de özel yapalım, para verene önce gitsin

az para verene kötü polis çok para verene tecrübeli polis gibi uygulamalar da olur devletin yükü azalır

bilgi sahibi olun sonra fikir beyan edin bi zahmet

• ciddi bir hastalığınız yoksa aile hekimi yeter. ciddi hastalığınız varsa bu sigorta boş iş. devletin hastanaleri sigortanız varsa gayet yeterli. hekim içinize sinmez ise bir başkasına gidin. randevu bölgeye göre değişiyor. 1-2 hafta içinde randevu almanız mümkün. genellikle 1-3 güne alınıyor. istisnaları belirtmenize gerek yok. zaten hastane çoğu zaman gereksiz, aile hekimi yeterli. hatta hekimde boş. için çayı yatın aşşaa.
  • vindobona V kullanıcısına yanıt
    Hocam tedaviden önce mi onay alınıyor? Yani tedavi oluyorsun sonra öder mi ödemez mi diye beklemiyorsun değil mi? Önce onay sonra tedavi?
  • HmB_SaL kullanıcısına yanıt
    Muayene oldum doktor Kolonoskopi yazdı, bunlara hastane mi ben mi bildirdim hatırlamıyorum ama onay 3 gün sürdü hatta ben Kolonoskopi oldum aynı gün belli oldu sonuç ama bana sigorta OnaylayacagiZ demişti yanlış hatırlamıyorsam.. O ara sigorta ile tartıştım neden onay uzun sürüyor diye, sanırım geçmiş hastalık girişlerine bakıyorlar eskiden o hastalık oldu mu falan..

Neticede ben o Kolonoskopi yi devlette bedavadan yapardım ama bu sigorta var zaten para verdim diye özele gittim.

Bu arada a kalite ozeller de geçmiyor bu sigortalar. Genelde mahalle hastanelerinde geçerli oluyor.

Kesinlikle mantıklı değil, aile hekimi, devlet hastanesi hayli hayli yetiyor..

• tiger86 T kullanıcısına yanıt
    cogumuz yilda 3-4 kez derken? muhtemelen son 10 yilda toplasam 2 ya da 3 kez gitmisimdir o da grip olup canim istemedigi icin 2 3 gunluk rapor almak icin yoksa grip ici de dotora gitmem... ama surekli para kesiliyor maasimdan.... bence de tamamen kisinin kendi tercihi olmali butun vergiler... bana sormadan kullanmadigim halde surekli para kesiliyor maasimdan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xenofx

ciddi bir hastalığınız yoksa aile hekimi yeter. ciddi hastalığınız varsa bu sigorta boş iş. devletin hastanaleri sigortanız varsa gayet yeterli. hekim içinize sinmez ise bir başkasına gidin. randevu bölgeye göre değişiyor. 1-2 hafta içinde randevu almanız mümkün. genellikle 1-3 güne alınıyor. istisnaları belirtmenize gerek yok. zaten hastane çoğu zaman gereksiz, aile hekimi yeterli. hatta hekimde boş. için çayı yatın aşşaa.

Çay da boş çıkmaz inşaallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: xenofx

ciddi bir hastalığınız yoksa aile hekimi yeter. ciddi hastalığınız varsa bu sigorta boş iş. devletin hastanaleri sigortanız varsa gayet yeterli. hekim içinize sinmez ise bir başkasına gidin. randevu bölgeye göre değişiyor. 1-2 hafta içinde randevu almanız mümkün. genellikle 1-3 güne alınıyor. istisnaları belirtmenize gerek yok. zaten hastane çoğu zaman gereksiz, aile hekimi yeterli. hatta hekimde boş. için çayı yatın aşşaa.

sigortaya vereceğiniz parayı çaya verin diyon yani, çaykur organik çaylardan özellikle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • netkral42 N kullanıcısına yanıt
    Pazartesi inşallah

• Merak ettiğim bir durum var, şimdi muayene için hastaneye gittik diyelim tanı da daha önceki hastalıklardan biri oldu diyelim bu durumda muayene ücreti olduğu gibi ödemek durumunda mı kalıyoruz.

Yani bu sigorta şirketlerine provizyon olayı kumar gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IMFUNNY

Arkadaşlar bir açıklama yapayım.

Oğlum 1.yasindan beri yaptırıyorum . 1 yaşına kadar devlet Hastanesi'nde boşa zaman harcadık. Medikal park İzmir hastanesinde 4bin liraya imza attım . Tahlil kaç para sormadım verdiğim paraya baktığım kadar aldığım hizmete de bakarım.

Tercih sizin hasta çocuklara 3 defa az . Şifa olsun

hangi sigortaya kaç para ödediniz hocam?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.