Şimdi Ara

Ergo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yılda 199 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
30
Favori
36.184
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Mapfre Tamamlayıcı öneririm arkadaşlar . Yaptırın bir iki hafta sonra gidin . Eski hastalıkları da kapsıyor . Ama doktora çok çaktırmayın . Mapfre bu işi Türkiye’ye getiren ve sorunsuz onay veren şirket . Test edildi onaylandı 😃👍

Hocam mahpre ile ilgili biraz daha detay verirmisin ? Ben de onu düşünüyorum eski hastalıkları kapsamıyor sanırım ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarzero

Evet, arkadaşlar başka önerisi olanlar nedenleriyle yazarsa daha doğru yönlendirme olur.Bence en iyisi X firmasıdır ne ya?Neden adını mı daha alımlı buldun?

Kesinlikle, madem yardımcı olmak amacınız biraz daha detaylı bilgi lütfen .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlgbyz -- 26 Ocak 2018; 15:15:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpenokte

Emsey

sigorta tavsiyesi istiyor adam, sen de menzilcilerin hastanesinin reklamını yapıyon, emsey=emret seydam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetgil

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan anne babaya da yaptırılabiliyor mu?

Sizin SGK nızdan Anne, Baba, Eş ve 18 yaş altı okumayan erkek çocuklarınız ile 18 yaş üstü okuyan erkek çocuklar ile evlenmemiş kız çocuklarınız yararlanır.

Bu sigorta tamamlayıcı bir sigorta tutmamasının sebebi de gereksiz ve neredeyse her şeyi kapsam dışı bırakması. Savunanlar da ya bilinşsiz yada bu işten çıkarı olanlar.

Eşiniz ile bebek planlıyorsanız sigorta yaptırın en azından doğum bedavaya gelir :) Hakkınızı da doğumda kullanırsınız.

• iskocya İ kullanıcısına yanıt
    onlar da bunu bildiğinden, ayakta daha pahalı

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Neciler bilmem ama hizmet mükemmel, ben dogum icin hastane tavsiyesi anladım, sakin ol şampiyon

• quote:

Neciler bilmem ama hizmet mükemmel, ben dogum icin hastane tavsiyesi anladım, sakin ol şampiyon

bi daha gitme bence, destek olma, Medipol,medical, medicana, bunlara git

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Edit : neden hocam? Sirf cemaat tarikat vs diyeceksen olmaz, gercekten devlet dusmani yada baska bir sapkinlik varsa söyle bilelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpenokte -- 26 Ocak 2018; 15:59:1 >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Peki bu 279 tl'lik paket için düşünceniz nedir? Özel sağlık sigortası olmayanlar için yaptırmak mantıklı mı?
  • quote:

Edit : neden hocam? Sirf cemaat tarikat vs diyeceksen olmaz, gercekten devlet dusmani yada baska bir sapkinlik varsa söyle bilelim.

pmden yazdım, konu dağılmasın diye

• Çok detaylı yazamayacağım ama yanlış ve eksik bilgi içeren mesajlar var. Geçmişi kapsamaz, doğum için ayrı poliçeler var ve pahalı, diş tedavisi kapsamaz, tetkik ve kontrol muayenelerinde hak gitmez, sadece muayene olarak düşünmeyin ciddi sağlık sorunlarına karşı bir güvence aynı zamanda. Özel ve genel şartlar iyi okunmalı ve uzun vadeli plan yapılmalı. Risk artınca primler artıyor. Ömür Boyu yenileme garantisi almaya bakınız. Güneş sigorta tavsiye ederim. Fiyat/faydaya göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forever54 -- 26 Ocak 2018; 18:4:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXPLoSioN26

Peki bu 279 tl'lik paket için düşünceniz nedir? Özel sağlık sigortası olmayanlar için yaptırmak mantıklı mı?

Eşinizin hamile kalma ihtimali bu sene içinde yüksek ise yaptırın. Doğumda özel de indirim hatta bedava olur. Öteki türlü, zaten yakınızdaki hastaneler arayın sorun muayene ücreti ne kadar diye söylerler. Geçmiş hastalıkları yada nüks etmeleri zaten kapsamıyor bu şu demek isterlerse grip olduğunuzda bile ödeme yapmayabilirler.

Bu sigortanın tutmamasının sağlam bir sebebi var. O da hiç bir faydası olmaması.

Tek mantıklı yaptırtma nedeni doğumu kapsaması var ise yaptırın. Yoksa boşa masraf olduğunu göreceksiniz.

• Arkadaşlar bende size bi teklif sunabilirim yarın bölgeyle görüşeceğim özel bi fiyat alırsam paylaşırım şuan [26/01 : 8kere ayakta 8kere Yatarak özel oda ve refakatçi ücreti hepsi poliçeye dahil

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler güzel cevabınız için

• Doğumu kapsayan police bulabilsek harika olacak.

• biyikliadam kullanıcısına yanıt
    Tamamlayıcı sigorta doğumu kapsamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

quote:

Orijinalden alıntı: jetgil

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan anne babaya da yaptırılabiliyor mu?

Sizin SGK nızdan Anne, Baba, Eş ve 18 yaş altı okumayan erkek çocuklarınız ile 18 yaş üstü okuyan erkek çocuklar ile evlenmemiş kız çocuklarınız yararlanır.

Bu sigorta tamamlayıcı bir sigorta tutmamasının sebebi de gereksiz ve neredeyse her şeyi kapsam dışı bırakması. Savunanlar da ya bilinşsiz yada bu işten çıkarı olanlar.

Eşiniz ile bebek planlıyorsanız sigorta yaptırın en azından doğum bedavaya gelir :) Hakkınızı da doğumda kullanırsınız.

bence asil bilincsiz olan sensin.senin gibiler devlet hastanesindeki muameleyi hakediyor.yahu kardesim anlamamak da niye israr ediyorsunuz anlamiyorum devlet hastanesinde ortalama muayene suresi 3dakika.bizim hastanede bir muayene 20 dakikadan asagi surmuyo.cunku sadece hastanin sikayetlerini degil herseyine bakiyoruz.bize gelen hastalarin cogu zaten ozel sigortasiyla geliyo yoksa sadece muayene ucreti 200 lira.hayir bir de bilip bilmeden sacma sapan yorum yaziyorsun anlamiyorsun bari işi bilenlere birak

• tiger86 T kullanıcısına yanıt
    Sizin hastane hangi hastane? Sigorta kapsamasında mı?

Acıbadem'e de Medipol'e de Avicenna'ya da, Özel GOP ve Şafak hastanelerine de gittim.

Bir fark varsa o da doktor sizinle daha uzun süre görüşüyor sizinle daha uzun süre konuşuyor. Devlet hastanesinde tetkiklerini de ameliyatlarını da oluyorsun. Yalnızca çok uzun sürebiliyor tetkikler yoğunluktan dolayı.

Devlet Hastanesinde de özel hastane de yatarak tedavi olduk yada aileden yakınımız oldu.

Tavsiyem EAH yerine Devlet hastanelerine başvurunuz. EAH de uzman az Devlet hastanelerinde hepsi uzman doktorlar mevcut.

Sağlık konusunda hastane konusunda bayağı bir hasta tecrübem var ne yazıkki :(

• sizin hasta olarak tecrubeniz mevcut ben de isin icindeyim doktorum.bizim hastane anlasmalilar arasinda yok ona ragmen yaptirdim.ailem bizim hastaneye gelemiyor uzak kaliyor yoksa yaptirmazdim herseyi kendi hastanemde ucretsiz yaptirirdim.ozel hastaden hastaneye cok sey fark ediyor insanlarin etiketlerine bakmayin.devlet hastanesine de sirf uzman diye gitmeyin uzman olup da hicbirsey bilmeyen bir suru doktor var piyasada.yaa bi bilseniz bu saglik sektorunde neler donuyor ahh bi anlasaniz :) neyse sadece yaptirin diyorum baska da uzatmaya gerek duymuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger86

sizin hasta olarak tecrubeniz mevcut ben de isin icindeyim doktorum.bizim hastane anlasmalilar arasinda yok ona ragmen yaptirdim.ailem bizim hastaneye gelemiyor uzak kaliyor yoksa yaptirmazdim herseyi kendi hastanemde ucretsiz yaptirirdim.ozel hastaden hastaneye cok sey fark ediyor insanlarin etiketlerine bakmayin.devlet hastanesine de sirf uzman diye gitmeyin uzman olup da hicbirsey bilmeyen bir suru doktor var piyasada.yaa bi bilseniz bu saglik sektorunde neler donuyor ahh bi anlasaniz :) neyse sadece yaptirin diyorum baska da uzatmaya gerek duymuyorum

İşte hocam o yüzden sordum ya muayene ücreti 100 ve üstü olan hastaneler ise zaten sigorta kapsamıyor. Kapsadığı hastaneler ve ücretler ise sigortaya vermeye değmiyor.

Bu sigorta SGK farkını kapsıyor onda da haklar son derece kısıtlı. O yüzden kimse yaptırmaya gerek duymuyor. Tek işe yarar özelliği ise eğer doğum planlayan bir eşiniz var ise o zaman doğumu kapsayan paket almanız yararınıza oluyor. Öteki türlü bir faydası çok zor.

Bizim gibi emekli ve yakınları olanlar için ise iyice anlamsızlaşıyor.

Özel sağlık sigortaları ise ayrı bir konu ve dünya. Sizin hastaneyi de kapsayan bir sigorta var ise yıllık ücretini öğrenmek isterim :-)

Bu sigorta ilk çıktığında araştırdım ama şartları pek de iç açıcı değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.