Şimdi Ara

Ergenlikle ile soru

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Ben 15 yaşıma girmeden bi kaç önce başladı ergenliğim ki siz biliyorsunuz nasıl. Arkadaşlarım ve kuzenlerim ise 12 yaşında falan girdi. Şöyle bişey ki 3 yıl uzun bir süre ve galiba bir sorun var bende. Bunu kafaya takmamak gerek ve birkaç yılda tamamlanır mı ?yoksa ciddi bir sorun var mı ? Sonuçta bütün arkadaşlar 1.70 üzeri olup sakallı ve kalın bir sesle gezerken ben 1.65 sakalsiz bir şekilde kalınca biraz çocuk gibi hissediyorsunuz kendinizi. Ha bu arada 16 yaşıma gireceğim.birde yüzümde küçük küçük sarı tüyler var.bunlar nedir olmaması gereken birsey mi yoksa sakal midir ? Bu konu biraz ciddi çünkü ürperiyorum bu saçma ergenlik sorusu ile alakalı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Tamamen yapıyla alakalı olduğunu düşünüyorum bence endişelenme. Bende de çok geç çıktı sakal. Kimisinde gerçekten çok erken çıkıyor, kimisinde de neredeyse hiç çıkmıyor yıllarca. Genetik farklılık tamamen.
  • 21 yaşına gireceğim sadece çenede düzgün çıkıyor yanlarda az da olsa çıkmaya başladı. Bu yıla kadar o bile tam çıkmıyordu yani olay genetik benim muhtemelen 23'de falan tam oturur. Lisedeyken çoğu arkadaşımın sakalı vardı bende hiç yoktu. Bekleyeceksin artık, 20'li yaşlara kadar yolu var dert etme.
  • Sarı tüyler sakal ilerde daha sert çıkar
    Boy konusu için maalesef birşey değişmeyecek ama uzatabilirsin küçük bir ihtimal
    Ben mesela bir anda uzadım 1.80 im şuan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem kısa boy hem de sakalsiz surat ile nasıl lise 3 e gideceğim
    Yani ben kendime yakıştıramıyorum. Hatta bi keresinde sen 10 musun dedi 9. Sınıf
    Neyse madem yapacak bişey yok. En azından lise sonda ve üni de sıkıntı yaşamayacağım.

• TheSilentGhost-T kullanıcısına yanıt
    Iyi de benim saçım sarı değilki kahverenginin yan çakması. Hatta bıyık siyah.tuhaf.

• quote:

Orijinalden alıntı: King Theoden

Iyi de benim saçım sarı değilki kahverenginin yan çakması. Hatta bıyık siyah.tuhaf.
    Hocam saçınızdan değil yüzünüzde çıktığını söylediğiniz tüyleri kastettim
  • ergenlik tamamiyle 25inde biter.beyin gelişimi 21 de tamamlanır ve erişkin olur.yani tvde izleyip etkilenme olayları biter.bu normal kişiler içindir.türkiyedeki kişiler için farklılık gösterir.kıla tüye çok takma bence.çok dert ediyorsan testo seviyelerini ölçtür.sarı küçük tüyler hep olur.dert etme.
  • Millet genç kalmak için servet ödüyor senin derdine bak, ayrıca onlar hormonlu tavuk gibi ler problem onlarda, tek derdin kişisel gelişim olsun , boy için ise basketbol veya voleybol oyna

• 25 yaşına kadar gelişirsin ben 22de boy attım sakalım 25te tam oturdu 14 gibi girmiştim ergenliğe. Bazı insansanlar yavaş yavaş boy atar. Sakal için 20 yaşı bekle çıkmazsa doktora git.

• King Theoden kullanıcısına yanıt
    Kılla tüyle uğraşma , boyunun çaresine bak.Düzenli spor yap düzgün beslen bol bol basket oyna. Lisede okulun en kısası bendim kız+erkek 1.48dim. 1.80 şuan. Durmadan basket ve düzenli beslen lise bitene kadar sürdür bunu yoksa hayatın boyunca pişman olursun. Sakallar içinde serum satılıyor.
    ne zaman ne kadar uzadın ve uzadığında boyun kaçtı?

• quote:

Orijinalden alıntı: air raid siren

ne zaman ne kadar uzadın ve uzadığında boyun kaçtı?
    Orta okulda boy attım ama başlangıcı ilkokulda (8-10) idi o zamanlar için normal uzuyordum sonra 6.(12) sınıftan 8.(14) sınıfa kadar hızlı bir uzama yaşadım ve lisede neredeyse durdu
    O genetik meselesi hocam ben de 15 yaşında girdim ergenliğe. Kademe kadem uzadım 16 yaşından sonra 12-13cm daha uzadım. Kesin uzamaz veya az uzar diye bir şey yok yani.

• LightBloom L kullanıcısına yanıt
    16 17 yaşında boyun kaçtı mesela? benimki çok yavaş uzuyor yarım cm falan. sınıfın en kısasıyım (1.70).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi air raid siren -- 25 Temmuz 2019; 12:6:48 >
  • quote:

16 17 yaşında boyun kaçtı mesela? benimki çok yavaş uzuyor yarım cm falan. sınıfın en kısasıyım (1.70).
    Hocam bilgili bilgili konuştuğuma bakmayın yaş:15
  • 16 yaşında 167 mi neydim 17 de 172 civarıydım yanlış hatırlamıyorsam.

bazı çocuklar erkenden boy atıyor eşşek gibi oluyor (alınma )

• quote:

bazı çocuklar erkenden boy atıyor eşşek gibi oluyor (alınma )
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.