Şimdi Ara

Ergenlerdeki amerika özentiliği...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
2
Favori
4.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son zamanlarda dikkat ediyorum (özellikle sosyal paylaşım sitelerinde) ergen arkadaşlar (halk arasında liseli diye tabir edilen) devamlı amerika hayali kuruyorlar.
    Sanki amerikaya gidince dünya onların olacakmış veya hayatları süper derecede değişecekmiş ve bir anda amerikanın en popüler insanı olacaklarını zannediyorlar.
    Aslında bu olayın birden fazla sebebi var (yada olabilir) ama geçen gün uzun uzun düşündüm ve başlıca sebebinin hollywood filmleri oldugu kanaatine vardım.
    Eğer bu sektörün kurduğu tezgahı dikkatli incelerseniz size devamlı amerikalıların dünyayı tek başına kurtarabileceğini, milyoner olabileceğini, çok zeki olabileceğini veya istediği herhangi biriyle seks yapabileceği aşılanmakta.
    Ve filmi izleyen genç insanlar olayın farkına bile varmadan bilinç altına bunu sadece amerikalıların yapabileceği işlenmekte.
    Film bittikten yarım saat veya bir saat sonra gencin özgüveni tavan yapar (genellikle) ve filmdeki karakter olmaya çalışır.
    Filmdeki karakteri inceler nasıl giyindiğine dikkat eder, saç şeklini onunkine benzetmeye çalışır, konuşma tarzına değiştirir ama hep bişey eksiktir sonra fark eder amerikalı değildir.
    Ve başlar amerika hayaliyle yaşamaya.
    Uzun lafın kısası; farkında olmadan bilinç altınıza bu ideoloji yerleştiriliyor.
    Tabi bunlar benim tespitlerim farklı düşünen arkadaşlar da görüşlerini belirtirse sevinirim.
    Biraz uzun sürdü kusura bakmayın
  • Ben Japonya veya İngiltere hayali kuruyorum.Nerede yanlış yaptım üstad :(

Not : Ergen değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ve tanrı onu yarattı -- 4 Ocak 2012; 1:31:28 >
  • onu bunu bırak da amerikada bir boyacı çırağı ayda 1.7bin dolar kazanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kespec -- 4 Ocak 2012; 1:26:23 >
  • yav he he

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece ergenlerde değil ve yeni başlayan bi özentilik değil bu. 1970lerde 1980lerde de vardı bu özentilik. Eski türk filmlerini izlerseniz görürsünüz gençler amerikan dansları yapmaya çalışıyo onlar gibi konuşmaya yaşamaya özeniyo vs vs
  • Apachilerde mi amerika özentisi yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reckoning

onu bunu bırak da amerikada bir boyacı çırağı ayda 1.7bin dolar kazanıyor

Ne kadar harcadığınıda yazsaydın keşke
  • Parası olana her yer amerika
  • @Ve tanrı onu yarattı
    Sanırım fazla anime izliyorsun etki altında kalıyorsun ama ingiltere niye onu anlayamadım.

@Reckoning
    Egitim seviyesi yüksek oldugu icin boyacilik,tesisatcilik,vs. gibi isleri yapan eleman az oldugundan dogaldir.

@Dark Territory
    Haklısın dostum ama son zamanlarda 2 gencten biri amerika diyor baska bisey demiyor yada bana öyle denk geliyor hep.
  • ergen dediğin insanlar geleceği için kaygılanan, hayatlarını kimsenin boyunduruluğu altında köpek gibi yaşamak istemyen insanlar. ee herkes salak değil bu memlekette tayyip erdoğan2ın bugün ki yaptığı konuşmada dediği gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealKiss

quote:

Yazsa ne değişecek ki? Buradaki boyacı çırağıyla eşit olduğunu mu ima ediyorsunuz?
    Size göre burda emeğe verilen değer, Amerikadakiyle eşit mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Blonde -- 4 Ocak 2012; 1:38:40 >
  • Amerikaya özeniyorum ama nedeni hollywood filmleri değil, onunda etkisi olabilir fakat tamamen filmler yüzünden değil.Adamlar özgür Türkiyede ki baskının 10 da 1 i yok Amerika da.
  • bence guzel tespit ama her amerikaya gitme hayalini kuranı ayni kefeye koyamayiz sonucta bambaska bir dunya orasi gitmeye gormeye deger ufku genisler insanin yeni yerler gordukce
  • bende de Bulgaristan hayali var napak ölek mi

not: 21 yaşındayım lise biteli 3 yıl oldu

edit: Emeğe değer verilen bir ülke bulursam orda yaşarım. (arkadaşların yazdığına istinaden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucidEresbos -- 4 Ocak 2012; 1:45:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

ergen dediğin insanlar geleceği için kaygılanan, hayatlarını kimsenin boyunduruluğu altında köpek gibi yaşamak istemyen insanlar. ee herkes salak değil bu memlekette tayyip erdoğan2ın bugün ki yaptığı konuşmada dediği gibi...

O zaman hepimiz amerikaya gidelim burda isteyen istediği gibi at mı koştursun diyorsun tam anlayamadım?
  • Amerikadaki eğitimin kağıt üzerinde yüksek ama gerçekte yerlerde olduğunu bilmeyen, Amerika halkının %'de kaçının sokaklarda yattığını bilmeyen, Amerika halkının %'de kaçının yoksulluk yardımı aldığını bilmeyen, Amerika halkının ne kadar cahil olduğunu ve sadece eğlenmekten başka birşey bilmediklerini bilmeyenler için Amerika hayali kurmaktan daha güzel bir şey yok tabi.. Bu hayali kuranlar için Amerikada sokakta yaşamak zaten mühim değil.. Onların hayalleri evsizde olsalar, fakir ve eğitimsizde olsalar NewYork sokaklarında kaykayla gezmek, dövme yaptırıp kafasına şapka geçirip beyaz atlet giyip gezmek, sürekli seks yapmak, günün 8 saati köpek gibi pis işlerde çalışıp gece 12'de yeni çıkan telefonu yada ayakkabıyı almak için sıraya girip kazandıkları tüm parayı yok edip facebooka resimlerini eklemekten ibaret.. Böyle bir yaşam sürmek isteyenler için Amerikadan daha güzel bir hayal yok..
  • yıl olmuş 2012 türkiye'nin hala amerikadan daha güzel bir ülke olduğunu düşünenler var...

adama versen amerikan vatandaşlığını türkiye'nin adını ağzına almadan gider...

ben giderim mesela.
  • Amerikan vatandasligi karsiliginda Turkiyeye karsi bile savasirim. Benim kanimda var amerika aski, damarlarimdan kanim kirmizi mavi beyaz akiyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealKiss

quote:

1000-1750 aralığında değişir heralde
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.