Şimdi Ara

Eren Bülbül’ün annesi: Oraya götürülmesi binde 1000 ihmal

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK’lılarla çatışma esnasında hayatını kaybeden Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir” dedi.

Çatışma esnasında 15 yaşındaki Eren Bülbül ve uzman çavuş Ferhat Gedik hayatını kaybetmişti.

Eren Bülbül’ün annesi: Oraya götürülmesi binde 1000 ihmal

Eren Bülbül’ün ağabeyi Çağlar Bülbül, “15 yaşındaki çocuğu alıp çatışmaya götürüyorlar” diye tepki göstermiş, yengesi Aysel Bülbül ise “Köyün güvenliği için keşif yapılacaksa neden muhtar yerine çocuğumuz çağrılıyor?” demişti.

Eren Bülbül’ün kuzeni Ali Bülbül ise kuzeni Eren’in ‘yem’olarak kullanıldığını iddia etmişti: “15 yaşında çocuğa ne yelek giydirme ne bir şey. Kendileri yelek giymiyor ki çocuğa yelek giydirsinler. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar. Orada bizimki vuruluyor. Çocuğu yanlarına götürüyorlar pusuya düşüyorlar.”

‘Niye çocuğu arıyorsunuz beni arayın’

DHA’ya konuşan anne Bülbül, PKK’lıların evlerinden yemek çalması sonrası ihbarda bulunduklarını, ihbardan sonra telefon trafiğinin sıklaşması üzerine oğluna, “Bizi terörü besliyor diye suçlamasınlar” dediğini belirterek şunları söyledi: “Baktık ki evin çevresinde izler var. Hep ezilmiş. Dedim, ‘Oğlum baksana buraya gelen köyden biri değil. Gerçek terörist.’ Benim de Eren’in de numarasını aldılar. Eren komutanı aradı, ‘Komutanım evin gerileri falan hep ezildi’ dedi. Komutan da Eren’e ‘Resimlerini çek de bana at’ demiş. Çocuk da çekti attı. Sonra biz yaylaya gittik. Eren de amcasına fındık toplamaya gitti. Ama Eren’i sürekli arıyorlardı. Yahu bu çocuğu niye arıyorsunuz? Beni arayın. Beni aramadılar.”

‘Binde 1000 ihmal’

Bülbül şöyle devam etti: “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir. Eren’i cuma namazından sonra bekleyip alıp gitmenin sonucunu istiyorum. Başbakanımızdan, bakanımızdan, yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum. Tek şunu düşünüyorum; ‘Bu çocuktan bilgi alabilir miyiz bakalım, acaba bunlar mı bunu besliyor?’ diye düşündüler. Biz nerede besleyeceğiz onları ormanın dibinde? Nasıl besleyecektim ben kadın kişi eşim yok, çocuklarım yok. Ne diyerek besleyecektim? Madem besledim, niye duyurdum? Sonuçta biz ihbar ettik, evimiz soyuldu.”

‘Onlar ne dedi de korkmadı?!

Oğlunun neden operasyona götürüldüğünün cevabını istediğini belirten anne sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim çocuğum şehit olmak isterdi ama askerde şehit olmak isterdi, kapının önünde değil. Bende en çok yara açan babası olsaydı bu iş böyle olmazdı, olamazdı. 18 ay önce babasını kaybettim ondan sonra da Eren’imi kaybettim. Cumhurbaşkanıyla görüştük. Ne arzun varsa temin edeceklerini söyledi. ‘Eren’in kanını yerde bırakmayacağım’ dedi. Ne desin başka. Önce can güvenliği istiyorum, sonra da camideki bir çocuk oraya niye bir daha gitti?”

Oğluna,“Fındık topladıktan sonra etrafa bak” dediğini, oğlunun,“Anne ben gelemem bir daha buraya korkarım” diye cevap verdiğini aktaran Bülbül, “Ben dediğimde korktu da, bunlar Eren’e ne dedi de korkmadı? Ne tepki aldı da gitti oraya?” diye sordu.

Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK’lılarla çatışma esnasında hayatını kaybeden Eren Bülbül’ün yaşadığı Köprüyanı Mahallesi’nin muhtarı Nurettin Reis, rütbeli bir komutanının kendisinden bölgeyi iyi bilen iki kişi istediğini aktardı.

Fotoğraf. DHA
    Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK’lılarla çatışma esnasında 15 yaşındaki Eren Bülbül ve uzman çavuş Ferhat Gedik hayatını kaybetmişti.
    Reklam

Bülbül’ün bölgede gördüğü PKK’lıları ihbar ettiği belirtilmişti.

Bir süre önce bölgede erzak hırsızlığı yaşandığını ve ihbarda bulundukları jandarma güçlerince inceleme yapıldığını söyleyen Reis, Bülbül’ün akrabalarının kendisini arayarak bölgede teröristlerin olduğunu ve bir evden erzak çaldıklarını söylediğini belirtti.

‘Bazıları tehlikeli olduğu için kabul etmedi’

Muhtar şöyle devam etti: “Durumu jandarmaya bildirdim. Daha sonra eve gelerek tespit yaptıktan sonra bu olayı teröristlerin gerçekleştirdiğini anladılar. Cuma günü Eren askerlerle buluşup cuma namazını kıldı. Sonra amcası Eren’i, evi askerlere göstermek için gönderdi. Eve geldiklerinde de bu olay oldu.”

Bölgede rütbeli bir komutanın kendisine “Muhtarım bu bölgede teröristler var, burada tehlike var” dediğini anlatan Reis, kendisinden bölgeyi iyi bilen iki kişinin istendiğini aktardı: “Beni olaydan iki gün önce bir komutan aradı. ‘Biz bunları yakalayıp vurmasak, bölgeyi temizleyemesek bunlar kışı burada geçirecek, başımıza sıkıntı olacaklar’ dedi. Daha sonra bana ‘Bize bölgeyi iyi bilen iki kişi bul, bizimle gezecek’ dediler. Bunun üzerine ben de bu konuda girişimlerde bulundum, köylülere haber saldım. Kimse 1300 lira maaşla bu işi yapmak istemedi. Bazıları tehlikeli olduğu için kabul etmedi. Eren’i iyi tanıyorum. Benim öğrenci servisim var onunla okula gidiyordu. Eren ailesi fakirdi. Tatilde yaylada ot kesiyor burada fındık topluyordu. Çalışkan bir çocuktu. Bölgede teröristlerin Meryemana mevkii ve civarında olduklarını duymuştuk iki grup oldukları söyleniyordu.”

Muhtar sözlerini şöyle bitirdi: “Bunun üzerine ben de bu konuda girişimlerde bulundum, köylülere haber saldım. Kimse 1300 lira maaşla bu işi yapmak istemedi. Bazıları tehlikeli olduğu için kabul etmedi. Eren’i iyi tanıyorum, benim öğrenci servisim var, onunla okula gidiyordu. Eren ailesi fakirdi. Tatilde yaylada ot kesiyor, burada fındık topluyordu. Çalışkan bir çocuktu.”

http://www.diken.com.tr/eren-bulbulun-annesi-oraya-goturulmesi-binde-1000-ihmal/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• demekki yeni "ogün samast"lar çıkarılmaya çalışıyor
    bakalım konu aydınlatılacak mı..
  • KONU BAŞLIĞI DEĞİŞTİRİLMİŞ VE DAHA ONCEDEN ATTIGIM 2 MESAJ SİLİNMİŞ.

AYIP...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüzde 100 değil, binde 1000
  • Ben bu konuyu 2 gün önce açtım ve silinmiş aynı konudan var diye ama ilk ben açmıştım çok garip
  • Yanlis konu ve baslik aciyorsunuz

Elestiriyi vr hataniz soylendiginde kaldiramiyorsunuz

Yonetime soyleyip mesajlari sildiriyorsunuz

Neyi sabote edicemki, ilk konuda akepeyi gommeyi planlayip ikinci konuda da olayi ogun samasta bagladiniz.

Cok ilginc ya.

• Bu haberi ilk duyduğumda aklıma gelen şey bu olmuştu; 15 yaşında çocuğun çatışmanın ortasında işi ne? Asker 15 yaşında çocuğu önüne katıp operasyona gider mi?? Oradaki en rütbeli asker kimse soruşturulmalı ve ihmali var ise cezalandırılmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D12

yüzde 100 değil, binde 1000

10'da 10
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ben bu konuyu 2 gün önce açtım ve silinmiş aynı konudan var diye ama ilk ben açmıştım çok garip

Garip olan bişey yok. Konu senden önce açılmıştı.

• Kimse o teröristlerin içeride beklediğini düşünememişti..
    Ambardan erzak çalıyorlarmış...
    Oralarda bir yerlere konuşlanmışlar...
    ---------------------
    Karadenize PKK yuva yapacak deseler rüyamda görsem inanmazdım..
    Vaziyet o kadar kötü ise
    Halimiz yaman..
    -------------------
    Bir ihtimal her ne kadar
    pkk deseler bile..
    Kaçak fetocu olma ihtimali de var..
    Rus ajanı olma ihtimali de var..
  • Haklisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Bu haberi ilk duyduğumda aklıma gelen şey bu olmuştu; 15 yaşında çocuğun çatışmanın ortasında işi ne? Asker 15 yaşında çocuğu önüne katıp operasyona gider mi?? Oradaki en rütbeli asker kimse soruşturulmalı ve ihmali var ise cezalandırılmalıdır.

http://www.hurriyet.com.tr/erenin-sehit-oldugu-mackada-jandarma-komutanina-yoneltilen-suclamalar-soke-etti-40561266

Tam da tahmin ettiğim gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: NKFPK

Kimse o teröristlerin içeride beklediğini düşünememişti..
    ---------------------
    Vaziyet o kadar kötü ise
    Halimiz yaman..
    -------------------
    Bir ihtimal her ne kadar
    pkk deseler bile..

Yav fetocu olsa ne olur, ajan olsa ne olur, pkk lı olsa ne olur ? Hepsi terörist değil mi ? Ne farkeder ? Hay ben sizin derdinize Teröristler oraya kadar gelmiş, bir çözüm bulunmalı diyeceğinize "ajanda olabilir,fetocuda olabilir" gibi gereksiz şeyler yazıyorsunuz. Terörist sonuçta bunlar fetocusu, ajanı, pkklısı ne farkeder hepsi aynı değil mi ? Buradaki ana soruna odaklanın, boş boş şeylere değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nowhere Man X

quote:

Orijinalden alıntı: NKFPK

Kimse o teröristlerin içeride beklediğini düşünememişti..
    ---------------------
    Vaziyet o kadar kötü ise
    Halimiz yaman..
    -------------------
    Bir ihtimal her ne kadar
    pkk deseler bile..

Yav fetocu olsa ne olur, ajan olsa ne olur, pkk lı olsa ne olur ? Hepsi terörist değil mi ? Ne farkeder ? Hay ben sizin derdinize Teröristler oraya kadar gelmiş, bir çözüm bulunmalı diyeceğinize "ajanda olabilir,fetocuda olabilir" gibi gereksiz şeyler yazıyorsunuz. Terörist sonuçta bunlar fetocusu, ajanı, pkklısı ne farkeder hepsi aynı değil mi ? Buradaki ana soruna odaklanın, boş boş şeylere değil.

Trabzon'da gözaltına alınan Maçka İlçe Jandarma Komutanı Zabit Zengin'in Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediyor. Teğmen Zengin'in kripto FETÖ'cülerden biri olduğu, 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik'in şehit edilmesinden sonra operasyonu geciktirip teröristlere zaman kazandırdığı iddia edildi. Teğmen Zengin'in PKK'nın Maçka'ya sızarak konuşlanmasına göz yumduğu da iddialar arasında yer aldı.

PKK’nın Güneydoğu’daki hain saldırılarına FETÖ’cü asker ve polislerin göz yumduğu 2015 yılındaki ‘çukur’ teröründe bir kez daha ayyuka çıkmıştı. Güneydoğu’daki ağır kayıplar veren PKK özellikle 2015 ve 2016 yıllarında kendisini Karadeniz’de göstermeye ve eylem yapmaya başladı. Terör örgütüne Karadeniz’de alan açan yine

FETÖ’cü asker ve polislerdi.

Sorunun cevabı...
    KYK.my.xet...

Bu zamana kadar neden askerler zehirlenmiyordu..
    --------------
    Zehirlenmişler
    Teröristler
    Der olayları üstün körü sonuca bağlarsan
    APIŞIRSIN...
    ---------

Biz burada iş yapıyoruz...
    İŞ
    Bir çok olayda olasılık SEBEB nedensel diziyoruz
    OLDU Deyip geçmiyorUZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 25 Ağustos 2017; 16:12:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.