Şimdi Ara

Erdoğan soru çalan Fethullahçılara nasıl sahip çıkmıştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ÖSYM sınavında sonuçların yanlış hesaplandığını söyleyen binlerce üniversite adayı günlerdir kampanya yürütüyor.

Sonunda yine haklı çıktılar.

Bir zamanlar Fethullahçıların soruları çaldığını söyleyen gençler "terörist, darbeci, hain" ilan edilmişti ancak yıllar sonra dedikleri kanıtlanmıştı.

Bugün de sonuç değişmedi.

Peki yıllardır ÖSYM sınavlarını eleştirenler, Fethullahçıların kumpaslarını anlatanlar hangi tepkilerle karşılanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, o günlerde bu hataları dile getirenlere, soruların çalındığını söyleyen ve bunun için eylem yapanlara sert çıkmış, "ÖSYM Başkanı'nın yapmış olduğu açıklamalardan ben tatmin oldum. Şu anda da zaten Danıştay'ın verdiği karar da ortada. Bu arada bir şey çok açık, net belli her halde birilerinin tezgahı bozuluyor ki bu işten çok rahatsızlar" demişti.

Şifre iddialarının gündeme gelmesi üzerine liseli gençler o dönem tarihe geçecek büyük bir yürüyüş gerçekleştirmişti.

O dönem muhalefeti gençleri istismar etmekle suçlayan Erdoğan, "1,7 milyon gencin hayallerini, geleceklerini, umutlarını, siyasi malzemeye dönüştürerek, buradan kendilerine bir rant sağlamanın çirkin gayreti içindeler" dedi.

Ardından yürüyüş yapan gençleri üstü kapalı tehdit eden Erdoğan, "Gençlerimiz, kendilerini istismar edenleri, iddiaları fırsatçılığa çevirenleri de lütfen çok iyi görsünler, tanısınlar. Taksim'de bin kişiyi, iki bin kişiyi yürütmek, iki bin genci yürütmek problem değil. Onlar YGS sınavının karşısında tavır ortaya koyduklarını açıklarken, biz de kalkarız onların karşısına 5 bin, 10 bin tane genci koyarız. Ama biz bu ülkede gerilimden yana değiliz. Bırakın kurumlar işini yapsın. Bırakın kurumlar görevini yapsın. Hiç kimsenin asla ve asla hakkı yenemez. Buna müsaade etmeyiz." demişti.

Ve gelinen noktada o gençler haklı çıktı. Tıpkı bugün olduğu gibi.

video ;http://odatv.com/vid_video.php?id=8E708

• "kandirildik, farkinda degildik" diyorlar. O zamanda ya en basit seyi farkedemeyecek, baskalari tarafindan cok kolay yonlendirilen birisin yada o zamanlar yapilan butun savunmalar yalan uzerine kuruluydu.

Bu 2 durumda da ulke yonetimine uygun olunmaz. O yuzden bunlari da kabul etmezler. Yani her zaman her seyin farkindalardir, her seyin en iyisini bilirler ama yeri gelince kandirilirlar, savunmuslardir ama savunmamislardir. Muhalefet sirf karsit olsun diye, dusmanligindan diyordur ama hakli cikinca da gene muhalefet sucludur.

Akpliler su an kendilerini boyle bir konuma sokmaya calisiyorlar. Yoksa sunlarin 10'da 1'ini chp yapsa degil bir sonraki secim tekrar gibi bir %50 oyla iktidar olmak 50 sene boyunca "cehape zihniyeti sunu yapmisti" diye konusulurdu.

Halk bu sekilde ayni olaylara farkli tepki veriyor sonra diyorlar ki "sen de bizim gibi calis sana da oy versinler"
  • Ortaklarına tabikide sahip çıkacak yoksa başkanlık altın tepside nasıl sunulacaktı harcanabilir piyonlara ihtiyaç vardı
  • "kandirildik, farkinda degildik" diyorlar. O zamanda ya en basit seyi farkedemeyecek, baskalari tarafindan cok kolay yonlendirilen birisin yada o zamanlar yapilan butun savunmalar yalan uzerine kuruluydu.

Bu 2 durumda da ulke yonetimine uygun olunmaz. O yuzden bunlari da kabul etmezler. Yani her zaman her seyin farkindalardir, her seyin en iyisini bilirler ama yeri gelince kandirilirlar, savunmuslardir ama savunmamislardir. Muhalefet sirf karsit olsun diye, dusmanligindan diyordur ama hakli cikinca da gene muhalefet sucludur.

Akpliler su an kendilerini boyle bir konuma sokmaya calisiyorlar. Yoksa sunlarin 10'da 1'ini chp yapsa degil bir sonraki secim tekrar gibi bir %50 oyla iktidar olmak 50 sene boyunca "cehape zihniyeti sunu yapmisti" diye konusulurdu.

Halk bu sekilde ayni olaylara farkli tepki veriyor sonra diyorlar ki "sen de bizim gibi calis sana da oy versinler"

• Evladi gibi sahip cikmisti.
  • Siyasî kanat yok. Fetöcü müsünüz siz ortalığı bulandırıyorsunuz. Daha geçenlerde hero diyen papağını tutukladık. Daha nasıl fetöyle mücadele edelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • - Peki sorular sadece Fetöcülere mi gitti ?
    - Şimdi de seçimler hakkında iddialar var ve atı alan üsküdara geçti diyorlar nasıl inanalım ?
  • Sokakta 10 adama sorsan 9'u fetocuların soruları çaldığını bilirdi, hükümetin her şekilde haberi vardı.

Hepsi yargılanmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlardan dolayı yargılanacak, kendi de biliyor
  • Hiçbir şey için yargılanmyacak. Bunu hepimiz biliyoruz.
  • Erdoğan soru çalan Fethullahçılara nasıl sahip çıkmıştı

not: ben bu davanın savcısıyım diyen kimdi bilin bakalım?
  • Lehn bende fem dershanesine gitmiştim ama ortalıkta hippi gibi dolasıyordum herkes benden kacıyor du kimse ilgilenmiyordu kendilerine bir sınıf kurmuslardı basarılılar dıye kesın bu kıtapcıklar onlara gıttı :D Neyse iyiki bizde o kul hakkı yıyenlerden olmadık yolumuzu sasırmadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

darpeyi yapanları terör örgütlerine destek çıkan gılıçdaroğlunun adı geçmiyorsa burnuma pis koku gelir niyet birilerini temize çıkarıyorsun diye.

konuyla ne alakası var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenup

quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

darpeyi yapanları terör örgütlerine destek çıkan gılıçdaroğlunun adı geçmiyorsa burnuma pis koku gelir niyet birilerini temize çıkarıyorsun diye.

konuyla ne alakası var ?

Konuyla alakasi yok. O uyenin amaci farkli. Simdi sana sacma sapan bir cevap vererek konuyu uzatmaya ve dagitmaya calisacak. Aldirma, konu dagilmasin. Zaten sen ne dersen de o gene bildigini okuyacak.
  • Bu cemaat-hükümet olayını şöyle örneklendirelim.
    Diyelim sen ve ben ortağız.İkimizde ortak bir suç işliyoruz.Aynı menzilde yürüyoruz.
    Mesela banka soyuyoruz.
    Sonra suçumuz ortaya çıkınca devletin gücü benim elimde olduğu için ben seni cezalandırıyorum.
    Ortaklık bozuluyor.
    Şuç ortağı olsam bile devletin imkanları bende olduğu için cezayı sen çekiyorsun bense aradan sıvışıyorum.
    Devletin imkanları hükümetin elinde olduğu için 1 tane bile hükümet üyesi fetöden yargılanmadı.
    Zamanında verdikleri demeçler yaptıkları şeyler ortada.
    Bu pişkinliğe bu ikiyüzlülüğe nasıl tahammül ediyor bu millet anlamak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 14 Ağustos 2017; 14:53:56 >
  • yalan değil ama ilgisiz diyorsun.
  • Ne kadar hazin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.