Şimdi Ara

Erdoğan'dan Suriyelilere vatandaşlık açıklaması (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
697
Cevap
4
Favori
11.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muhteşem bir vekili vardı AKP nin :)
    Ayetle açıklamıştı torpili :)
    Spiker e de sen Allah ın ayetine karşı mı geliyorsun diyip konuyu saçma sapan bir noktaya taşımıştı.
    Dünya nın heryerinde böyle kişilere baskı olur istifa ettirilir.

Bizim ülkede Bakara-Makara goy goy u yapan malum kişi yılın sözü şunu der ve kurtulur.
    Neydi neydi, MONTAJ :)
    Ama unuttuğu şey vardı 2 kişi konuşuyordu :)
    O gazeteci çıkıp özür diledi sözlerim maksadımı aştı.Özür dilerim dedi.Biri yalan söylüyor kim acaba...

Bide kendilerini övmek için Peygamberi lekelemeye çalışan farkına varınca ne olcak diyip devam eden.
    Sonuçta kendi partisini övüyordur.Ne olcaktır.Bu güç illerindeyken kim karşı gelebilir.Gölgelerin gücü adına demediği kalmıştır.
    Kısaca hatırlatim o konuşmayıda;

Peygamber Mekke fetih olduktan sonra Mekke sokaklarında yürüken mağrurlanır.Cebrail görevlendirilir ve uyarılır.
    Bu misali verip BİZ MAĞRURLANMADIK der malum kişi.Bu inanılmaz bir hakarettir.AKP li bir kişi de çıkıp buna bir şey dememiştir...
    Ve bu konuşmayı yaparken MAĞRURLANIRKEN al aşağı etmeye çalıştığı biz ondan üstünüz dediği kişi kimdir çözün bakalım...
    Bir Cübbeli hoca bire deyyus der tepki verir sen kimsin Allah ın peygamberini hakaret edip biz ondan üstünüz dersin.

Dünya bize kahkaha atıyor, böyle ileri düzey vekillerimiz (İslam bilgileri inanılmaz) olduğu için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ju3x -- 5 Temmuz 2016; 5:44:40 >

• Ben şuradan şuraya gidemiyorum bayrama, çalışıyorum.Adam yüzlerce km gidip savaşın ortasında bayram kutlaması yapıyor. Hak ediyorlar abi, alsınlar beni çıkarsınlar valla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verilmesi icin gereken sartlardan bazilarini duydum:
    Turkce bilmek
    Sicilinde hic bir sey olmamasi
    2 yıl biyometrik kimlik tasimak
    Oncelik okuyan ogrencilerde gibi seyler soyledi. En azindan boyle verme gibi bir durum olursa onune gelene vermiyecekler, bizim icin zararin neresinden donersen kâr.

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Verilmesi icin gereken sartlardan bazilarini duydum:
    Turkce bilmek
    Sicilinde hic bir sey olmamasi
    2 yıl biyometrik kimlik tasimak
    Oncelik okuyan ogrencilerde gibi seyler soyledi. En azindan boyle verme gibi bir durum olursa onune gelene vermiyecekler, bizim icin zararin neresinden donersen kâr.

2 sene sonra hepsine verirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav yok öyle bişey 4milyon suriyeli yi kim alır vatandaşlığa. Doktor mühendis vs olacak onun da koşulları var. Hoş bana kalsa 1 tanesini bile almasınlar. İleride başa bela. Elini kolunu sallaya sallaya geziyorlar. Tepelerine bomba yağmıyor o bile yeter aslında.

• Vay be memlekete bak saman ithal eden ülkeden seçmen ithal eden ülkeye dönüştük hamdolsun..Fıtratımızda bu var beyler..
  • Bu durum yeni planlanmis bir husus degil arkadaslar.

1-2 sene oncesine kadar da yazılıp ciziliyordu zaten vatandaslik verilip daha sonra oy kullanacaklari falan.

Fakat medyada cogunlukla parali kalemler çalıştığından cok kisi bilmiyordu.

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Kesin mi? Kaynak?

• hala bu vatandaşlığa alma mevzusunu savunan varsa onun olmayan beynini... vatan haindir net.
    s.key.m din kardeşliğini gitsin memleketlerine gebersinler. hiç acımıyorum.
  • Kufur edicem basim agriyacak o yuzden etmiyorum zaten terkedecegim ulkeyi.%50 surunsun 20 yil sonra akrabalarim ve arkadaslarim haric gerisi umrumda degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 5 Temmuz 2016; 10:08:23 >
  • Evet. Daha başka koşullar da olacak yani öyle önüne gelene vatandaşlık verilmeyecek. Zaten nerede öyle bolluk biz her türlü sıkıntısını çekelim bu ülkenin suriyeli gelsin hazıra konsun

• diğer ülkeler oturma izni çalışma vatandaşlık için 8 10 sene her türlü taklayı atlatır
    bizimkilerde oy için vatandaşlık peşkeş çekilir

el altından verilmeye başlanmış 18 yaş üstü suriyelilere,boşuna konuşmayın yani
    yüzbinlere verilip seçimde başkanlık
    birde her köye 10 suriyeli aile yerleştirilip mera arazi verilecekmiş
    10 sene sonra patır patır doğurup,bizler azınlık konumuna düşünde görün
    kendi düşen ağlamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: ZeroKinTR

quote:

Orijinalden alıntı: blackjack8696

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

İşsizlik yok mu yurt dışında okumuş yüksek lisans yapmış arkadaşlarım iş bulamadı torpilleri olmadigi icin neyin kafasındasınız işsizlik yüzdesini veren kurum yalan söylüyor o zaman size göre , kaç yaşındasınız bilmiyorum ama eğer şuan iş sahibi değilseniz iş aramaya başladığınız da göreceksiniz acı durumu.

Çalışıyorum aynı zamanda okuyorum. Ama bu torpile inanmıyorum bi insan sevdigi işi yaparsa önnüde bi engel olamaz. Yaş geçtikten sonra umarım arkadaşın geçmişte torpile dayanmasaydım diye ah edebilir

Ülkemiz torpil cenneti haline gelmiş ve torpile inanmıyorum , görmüyorum dersen bu ülkede toz pembe hayat yaşıyorsun demektir.

İşsizlik var ve bunun en büyük sebeplerinden biri de torpil. haketmeyelerin haketmediği yerlere gelmesi ve insanların '' sevdiği işi yapamaması''da bu işsizliğe sebep olarak örnek verilebilir.

Hayat bahanelere bakmaz kardeş mücadele gerektirir.

Sen ne içtin kardeşim ne mücadelesi o kadar okul okuyon mücadele veriyon tak diye torpille biri işe giriyr neyin mücadelesini verecen siz kendinize nasıl bi dünya kurdunuz bilmiyorum ama hemen bi psikiyatriste görünmen lazım torpilin olsun bakan bile olursun bu kadar üniv mezunu genç neden işsiz liseyi dışardan bitirmiş hiç bi dil bilmeyp yönetici olanlar biliyorum hani kendini geliştiren işe girerdi :))) allah yardımcın olsun senin ama dediğim gibi hemen psikologa görün gerçi ona bile torpil yok dersen ama gülmekten seans yapamaz :))

+1

Aslında benimde yazacağım cevap aşağı yukarı böyle idi. , hayata at gözlüğü ile bakan, gerçekleri kabullenmek istemeyen arkadaşlara gerçeklerin ne kadar acı olduğunu üstüne basa basa anlatsakta boş.

• E1J1 kullanıcısına yanıt
    Yok öyle bişey kimsenin kimseye vatandaşlık verdiği yok nereden okuyorsunuz bu yalanları daha çalışma bile netleşmedi 4 5 milyon suriyeli yi kim alır akıl var mantık var. Suriyeli içinde kaç tane okumuş yazmış doktor mühendis var. Alacakları 1000 kişiyi geçmez. Ama anası babası ölmüş suriyeli çocukları alırlarsa o zaman sayı cidden artar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

İşsizlik yok mu yurt dışında okumuş yüksek lisans yapmış arkadaşlarım iş bulamadı torpilleri olmadigi icin neyin kafasındasınız işsizlik yüzdesini veren kurum yalan söylüyor o zaman size göre , kaç yaşındasınız bilmiyorum ama eğer şuan iş sahibi değilseniz iş aramaya başladığınız da göreceksiniz acı durumu.

Çalışıyorum aynı zamanda okuyorum. Ama bu torpile inanmıyorum bi insan sevdigi işi yaparsa önnüde bi engel olamaz. Yaş geçtikten sonra umarım arkadaşın geçmişte torpile dayanmasaydım diye ah edebilir

Ülkemiz torpil cenneti haline gelmiş ve torpile inanmıyorum , görmüyorum dersen bu ülkede toz pembe hayat yaşıyorsun demektir.

İşsizlik var ve bunun en büyük sebeplerinden biri de torpil. haketmeyelerin haketmediği yerlere gelmesi ve insanların '' sevdiği işi yapamaması''da bu işsizliğe sebep olarak örnek verilebilir.

Hayat bahanelere bakmaz kardeş mücadele gerektirir.

Sen ne içtin kardeşim ne mücadelesi o kadar okul okuyon mücadele veriyon tak diye torpille biri işe giriyr neyin mücadelesini verecen siz kendinize nasıl bi dünya kurdunuz bilmiyorum ama hemen bi psikiyatriste görünmen lazım torpilin olsun bakan bile olursun bu kadar üniv mezunu genç neden işsiz liseyi dışardan bitirmiş hiç bi dil bilmeyp yönetici olanlar biliyorum hani kendini geliştiren işe girerdi :))) allah yardımcın olsun senin ama dediğim gibi hemen psikologa görün gerçi ona bile torpil yok dersen ama gülmekten seans yapamaz :))

+1

Aslında benimde yazacağım cevap aşağı yukarı böyle idi. , hayata at gözlüğü ile bakan, gerçekleri kabullenmek istemeyen arkadaşlara gerçeklerin ne kadar acı olduğunu üstüne basa basa anlatsakta boş.

Hocam bak arkadaşım avm de güvenlik olacaktı ne dediler biliyormusun milletvekili gör yahu turkcellde satış.elemanı olmak için bile adamlar torpil istiyor yahu altı üstü telefon satacan :) bak ben 3.üniv mi okudum oda sağlık üzerine ancak yeni iş buldum allaha şükür torpilim olsa iktisat bitirdiğimde hemn iş bulup.evlenmiştm bile mücadele et diyorlar ne yapaym masa altımı yapaym adamlara insan çıldırır bu ülkede torpil yok diyrlar inan zoruma gidiyor şu anki Başbakan bile torpille geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Yok öyle bişey kimsenin kimseye vatandaşlık verdiği yok nereden okuyorsunuz bu yalanları daha çalışma bile netleşmedi 4 5 milyon suriyeli yi kim alır akıl var mantık var. Suriyeli içinde kaç tane okumuş yazmış doktor mühendis var. Alacakları 1000 kişiyi geçmez. Ama anası babası ölmüş suriyeli çocukları alırlarsa o zaman sayı cidden artar

nesi yalan,gerçek habere ulaşın
    yazmış adam köşe yazısında

http://www.aydinlikgazete.com/o-zaman-bosaltin-hapishaneleri-makale,64370.html

• E1J1 kullanıcısına yanıt
    Okumaya bile gerek yok aydınlık ne olduğu belli sözcü gibi yalan dolan. Gözü kapalı muhalefet

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Okumaya bile gerek yok aydınlık ne olduğu belli sözcü gibi yalan dolan. Gözü kapalı muhalefet

Bu kadar at gözlüğü ile bakmayın olaylara bakın göreceksiniz o suriyeliler vatandaşlığa alınacak bundan bi 20-30 yıl sonra nüfusları artacak ve aynı şuanki pkk gibi başımıza bela olacaklar

Hepsi BOP projesinin adımları

• Bu ülkede torpilin daniskası var. zaten cumhurbaşkanı 'ndan tut akp 'li milletvekillerine hatta belediyelerin yakınlarının ne işler yaptığına şöyle bir bakınca türkiye ' nin torpil haritası ortaya çıkmış oluyor. benimde böyle tanıdıklarım var içlerinde. üniversite dahi bitirmemiş , hiçbir yetkinliği olamayan, hatta konuşmayı dahi düzgün beceremeyen akp ' li tanıdıklarım, haftada iki gün izni olan masa başı işlerde 2.100 lira maaş ile çalışıyorlar. bunca üniversite bitiren ve bilgisayar yetkinliği olan kişi varken bu yapılan revamı? biz üniversite okuyalım yetmedi, kendimizi başka mesleklerde geliştirelim ama torpil olmadıktan sonra en fazla 1300 lira asgari ücretli ve haftada ancak 1 gün izni olan işlerde ameleden farksız köle gibi çalışalım. çok bariz örnekleri var çevremde bu torpil olayının.

bu ülkede ya dayın ya da paran varsa sözün geçer. yoksa sen kendi kendini geliştirmişsin, okul bitirmişsin , iyi iş yapmışsın bunlar kimsenin umurunda değil. zaten ülkece hep bu yüzden bir yerlere gelemiyoruz. kimse hak ettiği işi yapmıyor. dolayısıyla sevdiği işi de yapmıyor, yapamıyor.

• Ben suriyelilerin alınmasına karşıyım ama iftira muhalefeti yapan bu tarz yayınlara prim vermem bana kalırsa bunlara inananlar at gözlüğü takanlar. Muhalefet yapacaksa adam gibi yapsınlar. Zaten millet inansa perinçek başbakan olurdu

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.