Şimdi Ara

Erdoğan: 'Araplar bizi arkadan vurdu yalanını artık bir kenara bırakma zamanı gelmiştir'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçmişte ders kitaplarımızda kasıtlı ve yanlış bir şekilde yer aldığı için nesiller boyunca zihinlere kazınmış olan 'Araplar bizi arkadan vurdu' yalanını artık bir kenara bırakmanın zamanı da gelmiştir.

'Suudi Arabistan Kuveyt ve Katar'ı kapsayan Körfez turumuzdan dün gece döndük. Ziyaretler son derece verimli başarılı bir şekilde geçti. Suriye'de Yemen'de Irak'ta Filistin'de devam eden sorunları masaya yatırdık. Katar krizinin aşılması için neler yapabileceğimizi istişare ettik. Türkiye tüm taraflarla konuşabilen görüşebilen nadir ülkelerden biridir. Ülkemizin bölge ülkeleri içerisinde müstesna bir yeri var. Ülke olarak kardeşlerimiz arasında yapay sorunlar nedeniyle gerilim yaşanmasını asla arzu etmiyoruz. Bu tür gerilimler yalnızca terör örgütlerine ve onların destekçilerine yarıyor. Müslümanların artık kavgaya değil dayanışmaya ihtiyacı var. Kardeşler arasında gereksiz gerilime neden olan krizin yakın zamanda hal yoluna konulacağını ümit ediyorum.

http://www.mynet.com/haber/politika/erdogan-grup-toplantisinda-konusuyor-3164187-1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 sene sonra zaten biliyorsunuz bunların dedeleri bizi arkamızdan vurmuştu der sonrası meçhul bazen gün içersinde fikirleri değişiyor sayın RTE nin
  • Ülke yönetimi arapların elinde olduğu için nedense buna hiç şaşırmadım
  • O arap ülkelerinin çoğu dost gözüken aslında düşman ve kukla ülkeler.Mesela bae (çakma soykırımı tanıdı) vb. Ayrıca bir de 1.dünya savaşında dış güçlerden destek alıp bizi vuran araplar mı dost?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 25 Temmuz 2017; 12:37:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 10 Ocak 2021; 11:31:14 >

• Akplilerin açıklamalarını ciddiye almayı uzun zaman önce bıraktım
  • 1.Dünya savaşında hala nasıl sattıklarını bu millet neden kabullenemiyor sattılar işte Eşref Kuşçubaşı nın sözleride var kaynak isteyen varsa atarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkenin tarihi yeniden yazılmaya çalışılıyor,onu biliyoruz ama,bu sefer araplarında bir el atması gerekecek
  • Arakadan vurup ihanet etmedilerse nasil olur da osmanli o bolgeleri kaybeder, araplar devlet kurar?

• Şimdiden hazirlanalim mı? Hızlı bir dönüş için​.

• 1 sene sonra kesin çark edecektir.Tecrübe ile sabittir.
  • Türkiye'yi araplar mı yönetiyor nedir bu arap seviciliği arap sevdası fikri olan var mı

• Süngülerle karınları deşilen Mehmetler herhalde kendiliğinden öldü o zaman... Şerif Hüseyin denen ahmak Türkler dinden çıkmıştır diyerek bize karşı cihad ilan etmedi ve onu da on binlerce Arap izlemedi zaten. Enver Paşa padişahın cihad ilan etmesinden sonra; cihad ve savaş şartlarında oldukları için askere oruç tutulmaması emri verdiği için Türkler orucu yasakladı, dini emirleri reddediyorlar diye bildiri çıkaranlar da Araplar değildi sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 25 Temmuz 2017; 14:14:43 >
  • Yani Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki benim siyasette yaptığım gibi yalan söyleyin. Doğru olanı yalanlayın, asla kabul etmeyin ve bunu karşı tarafa empoze edin.

Açık açık, doğruluğu kesin olan bir şey için sırf araplara şirin gözükmek için yalan söyleyin demek saçmalık.
  • Tarihi gerçeklere bile sallıyor.Osmanlı Osmanlı diyorsunuz ya açın az tarihi öğrenin bari her gün övündüğünüz Osmanlı'nın bile tarihini bilmiyorsunuz.I.Dünya Savaşında Suriye Filistin Cephesinde Araplar İngilizlerle işbirliği yaparak Osmanlı'ya karşı ayaklanmıştır ve Osmanlı cepheyi ve bölgedeki topraklarını kaybetmiştir o bölgede ise bir Arap devleti kurulmuştur.İngilizlerle işbirliği yapan Arap kabilelerinin Seydibeşir'de 15.000 Türk askerini asitli sulara atarak kör etmeleri ve Türk askerlerinin derilerini yüzüp çöle bırakıp akbabalara yem etmeleri ise utanç verici bir tarihi gerçektir.Sen önce bu basit lise tarih bilgisini öğren sonra gelir millete tarih dersi verirsin.Lozan'a hezimet diyen birisinin zaten söylediklerini ciddiye almaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 25 Temmuz 2017; 14:26:27 >
  • Şerif Hüseyin ilk dönem FETÖ’cülerden

• Katar'ın parasıyla yaşayınca böyle oldu..
  • Lavrensin anılarında bile barbarca katledilen osmanlı askerlerine hitaben bölümler var ve kendisi " arabları osmanlıya karşı ben kışkırttım ama bu kadar vahşileşeceklerini tahmin ermemiştim" diyor.

Erdoğanın eksik ve yanlış ve hatta yanlı tarih anlayışı, bakışı çok vahim malesef .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 'Araplar bizi arkadan vurdu' yalanını artık bir kenara bırakmanın zamanı da gelmiştir.

• İstediğiniz kadar arap seviciliğine devam edin.

Arap ve artıkları 1.dünya savaşında osmanlıyı sırtından vurmuştur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.