Şimdi Ara

Erdoğan: ABD’nin elektronik ürünlerini boykot edeceğiz! (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
3
Favori
4.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reis o zaman samsung ve diğer markalarda vergi indirimi istiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reis bey öyle iPhone falan kesmez bizi tüm interneti ve uydu yayınlarını kes rahatlayalim. (IBM e bağlı olan network ağımız) işte o zaman inanırım. Bol şans

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahahhs abdyi boykot edecekmiş sen çaldığın dolarları çıkar bozdur düzelir kur

• doğrudan boykot ve yasak türkiyeye misli karşılık olarak döner. daha değişik yaptırımlar denenebilir. ayrıca herhangi bir ülke ile dalaşmak bizi kurtarmayacak daha önemli yapısal sorunlar var bizzat kendimizle alakalı sorunlar.
  • Senin gibi bir başkanla gurur duyuyoruz Allahım seni başımızdan eksik etmesin. İPhone kullanmıyorum zaten hem sevmiyordum oda çok iyi denk geldi. Ülkeye girişini bile yasaklıyalsm...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cidden bu boykotu destekleyen ve boykot adı altında halkı yine soyarak alınacak fazladan vergileri destekleyen varsa beni direkt bloklasın.

• ayfon alma zamanı desenize
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolcia

Ahahhs abdyi boykot edecekmiş sen çaldığın dolarları çıkar bozdur düzelir kur
  • Yorumlara bakar mısınız ?

% 100 vergi vs.

ya arkadaş sen adamların 100 yllık ar-ge sonucu oluşturduğu markadan OTURDUĞUN YERDEN hayvan gibi vergi alıyorsun,
    senin yaptığın bütçede bu ürünlerden alınacak tahmini vergiler var mı yok mu sen ondan haber ver ?
    sen bunlara mahkumsun mahkum,
    bırakın hamaset işlerini,
    bırakın kardeşim bırakın !
    yalamaları acun efendi mülkleri de zambiya'da almmıştı zaaaaaaar

işiniz gücünüz ahmak ahmak yazıp konuşmak !
    oldu olacak bir de cola, ariel israil yapın tur tamamlansın
  • istesekte alamıyoruz zaten kur yüzünden başkan. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invadersmustdie -- 15 Ağustos 2018; 5:56:42 >
  • Iphone kullanmasını sevmiyorum ama sırf bu yüzden gidip iphone X alıcam bu adam ne dedi ise bu zaman kadar tersini uygulamadım hep kazandım dolar almayın dedi gittim dolar aldım 4 kat daha fazla param oldu iphone almayın dedi iphone alıcam kesin faydası olacak ülke olarak bu adamın dediği herşeyin tersini yaparsak bence büyük kalkınırız

• Birkaç tane diğerleri var elektronik ürünler hangisine dahil???

• Bazı ABD manşei'li ürünlere %100 gümrük vergisi getirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 15 Ağustos 2018; 6:37:52 >
  • çin malları gelsin isteriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -epica-

Ağır vergilere her zaman karşı olan bir muhalif olarak ABD'den ithal edilen elektronik ürünlere ek vergi getirilmesini gayet mantıklı buluyorum. Sadece Apple'ın bile en büyük pazarlarından biriyiz. Asgari ücretlinin bile krediyle iPhone aldığı bir ülkeden bahsediyoruz...
    Kardeşim kafadan atıp yanlış bilgi vermeyin.

https://www.statista.com/statistics/382175/quarterly-revenue-of-apple-by-geograhical-region/

Bak bakiyim en büyük pazar neresiymiş. Komple avrupa bile pazarın %20'sini oluşturuyor. Ki onların içinde türkiyenin payı max %5 falandır. Bu da toplamda %1'in altında bir payın var demek oluyor.

Özetle tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.

Cirosu senin GDP'inden fazla olan bir şirketten bahsediyorsun kardeşim. Yani adam tek bir şirket olarak senin 80 milyonluk nüfusundan daha çok şey üretmiş.

Kulağına küpe olsun bilmediğin konular hakkında yalan yorumlar yapma

• Pkk ya tir lar dolusu silah yardımı yapan kahpe abd yi savunan kişiler var.yok android mis yok x86 mimarisi imiş.bize saldıran bi düşman var ve iyi kötü birşey yapılmaya calisiliyo. Ulan köstek olacağına bi defa destek olsana be,bu ne akp ne chp bu tüm ülkeyi ilgilendiren bir durum.

• Global ekonomiden anlamam, merak ettiğimden soruyorum birçok ürün Çin'de üretiliyor. Biz bu ürünleri Çin'den dolar ile almak yerine Yuan ile alsak,
    aradan doları çıkararak daha stabil fiyatlar elde edebilirmiyiz ki? XE.com'a göre TL tüm para birimleri gibi Çin Yuan'ı karşısında da çok kötü değer kaybetmiş.
    Değer kaybeden TL olduğuna göre bu durumda dolar veya başka bir para birimi kullanmanın ne gibi bir farkı olabilir ki?
  • Edemeyiz! çünkü Yuanla, lirayla, ruble ile uluslararası alışveriş olmaz. Kaldı ki bizim borcumuz ve ihracatımız batı ülkeleri ile euro ve dolar cinsinden. Çin ve Rusya gibi ülkelerden biz sadece enerji ve saydığınız tarzda ürünler alabiliriz Sattığımız şeyler o da sadece Rusyaya meyve sebze... Paramızın teknik olarak yurtdışında karşılığı yok. Çin vs bizden yaptığı her alışveriş karşısında elde ettiği değeri dolara cevirmeli ki bir işine yarasın. Aynı şey bizim içinde geçerli boğazımıza kadar borçlu olduğumuz batıya al kardeşim şu yuanları da diyemezsin. Ve daha acısı her şeye rağmen dediğiniz gerçekleşse bile para birimleri birbirine çevrilrken yine dolar esas alınacak. Basitçe bu amborgonun ABD'ye ciddiye alınacak bir zararı yok ama kendimize çok fazla zararı var böyle giderse IT, tasarım ve Görüntüleme sektörlerimiz tek tek batacak...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.