Şimdi Ara

Erasmusa devam etmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben şu anda Erasmustayım. İlk dönem bitmek üzere, normalde 2 dönem kalacaktım ama derslerin zorluğu ve ailemin para sıkıntısı nedeniyle dönmeye karar verdim. Ama hala kararsızım, normalde kendi param var, belki son bir ay sıkıntı çekebilirim. Ben şahsen dönmek istemiyorum ama bizimkiler de böyle sıkıntıdayken içim kalmaya da el vermiyor. Ama bu fırsatın bir daha gelmeyeceğini de tahmin ediyorum. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Sizin düşüncelerinizi bekliyorum..

• daha az harca madem ailenden para isteme. tabii ki onları zor durumda bırakma ama kal bence bir dönem daha hazır gitmişken. dediğin gibi böyle bir fırsat muhtemelen bir daha gelmez. aç da gezsen bir dönem daha kal. iş falan bulabilirsen çalış part time.
    ben olsam harcamamı kısardım. erasmus hibesiyle geçinmeye çalışırdım varsa da kendi paramla. ama erken dönmezdim.
  • kemer sıkma politikası yap otur plan yap ekstra zevklerini kes illa ki devam edilir edilmez diye bir şey yok. 1 ay sıkıntı çekebilirim diyorsun o 1 aylık sıkıntıyı 6 aya yay rahat geçsin. yani ilk 5 aydan az az sık son ay çok dar geçmesin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.