Şimdi Ara

Erasmus için ülke tercihleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Erasmus ülke seçimleriyle ilgili çok konu var biliyorum fakat ama ben yine de güncel bir konu olmasından dolayı böyle bir konu açmak istedim. İlk olarak seçim de para konusu önemli olduğundan o konuya değinmek istiyorum. Youtube'a falan baktım harcamalar konusunda fakat tabiki ülkeden ülkeye hatta kişiden kişiye değişen bir mesele olduğu için baya bi göreceli olduğunu farkettim. Fakat yine de bir ortalama fiyat vermek münkün oluyor aşağı yukarı. Şimdi ilk olarak ortalamam fena değil dil sınavında da kendime güvendiğimden hibe alırım diye hesaplamak istiyorum ki hibe alamazsam büyük ihtimalle gitmem zaten. 1. Dünya ülkeleri de var pota da fakat ben pahalılıktan dolayı gideceğimi sanmıyorum. Benim aklım de hibenin yanında 1000-2000 euro götürmek var fakat deneyimli arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya ve İsveç düşünüyorum. Almanya, İspanya, İtalya falan da var ama onlar hakkında harcama konusunda deneyimli bir arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Çünkü 1000-2000 euro nun yeterli olacağını düşünmüyorum açıkçası.

• Ben de Erasmus dil sınavına gireceğim haftaya. Almanya’ya gitmeyi düşünüyorum. Gidebilirsen Polonya gibi yerlere git bence. Hem Erasmus ortamını daha iyi yaşarsın hem de ülke çok ucuza gelir. Bizim okulun Polonya ile anlaşması olmadığından Almanya’ya gitmeyi istiyorum. Gidilen yer de Münih. 500 Euro hibe yetmez 2000 de yetmez de öğrenci gibi yaşıyacaksın biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polonya ile anlaşması yok maalesef bizim okulun da. Ben çek ya da slovenya düşünüyorum hem diğerlerine göre de biraz daha ucuz kaçar diye.
  • finlandiya nasıl bilen varmı ne kadar para yeter nasıl ortam?
    İkinci düşüncem ise romanya/slovenya vesaire

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 20 Şubat 2019; 21:53:15 >
  • disintegratorsss D kullanıcısına yanıt
    Çekya benim en çok gitmek istediğim yerlerden biri. Hatta ilk ikiye bile alabilirim. Ama internetten gördüğüm kadarıyla müslümanlara karşı bir önyargıları var ve ülkene karşı da. Amerika’da da 4 kişi vardı Çekya’dan gelen ben Türk olduğumu söyleyince benle bir daha hiç konuşmadılar,selam vermediler vs. Gerçekten sevmiyorlar.

• Normaldir avrupalılar sevmez türkleri genelde hem tarihi nedenlerden hemde şimdiki müslüman göçmen krizinden çek cumhuriyetide şimdiki yokolmuş fransa,almanya,ingiltereden daha avrupai nüfus,kültür bakımından.
    bende küçük bir avrupa/balkan turu yapmıştım hiç türk olduğumu söylemedim[zaten etnik olarak slav'ım] baya iyi sohbet ettim milletle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 21 Şubat 2019; 12:9:48 >
  • İnternet'ten çek'te erasmus'a gidenlere baktığımda bu tarz birşey yazdıklarını görmemiştim. Belki öğrenciler arasında olan birşey değildir pek.
  • Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya ve İsveç

Bu 4'ünden Slovakya ve İsveç'i elerdim. İsveç çok pahalı. Slovakya ise bomboş bir ülke.

Çekya eğlencesi ile Slovenya doğal güzellikleriyle ünlü
  • TheYips kullanıcısına yanıt
    Ben de aynısını düşünüyordum açıkçası. İsveç çok pahalı deniyor o yüzden eledim onu, slovakya ise İngilizce bakımından zayıf kalıyormuş halk ve konumundan dolayı eledim. Çek ve slovenya dan hangisi gelirse artık. İkisinin de fazla pahalı bir ülke olmadığını söylemişler umarım öyledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegratorsss

Ben de aynısını düşünüyordum açıkçası. İsveç çok pahalı deniyor o yüzden eledim onu, slovakya ise İngilizce bakımından zayıf kalıyormuş halk ve konumundan dolayı eledim. Çek ve slovenya dan hangisi gelirse artık. İkisinin de fazla pahalı bir ülke olmadığını söylemişler umarım öyledir.
    naptın hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

naptın hocam

Alıntıları Göster
    Çek ile ders uyuşma sıkıntısı yaşıyordum o yüzde Slovenya seçtim. Bahar döneminde gideceğim.
  • quote:

Çek ile ders uyuşma sıkıntısı yaşıyordum o yüzde Slovenya seçtim. Bahar döneminde gideceğim.

Alıntıları Göster
    hibede çıktı mı? ne kadar para verecekler toplam?
  • quote:

hibede çıktı mı? ne kadar para verecekler toplam?

Alıntıları Göster
    Cikti evet. Aylik 300 euro. Siz de mi dusunuyorsunuz?

• quote:

Cikti evet. Aylik 300 euro. Siz de mi dusunuyorsunuz?

Alıntıları Göster
    anladım hocam saol, ben biraz araştırdım . ama ben salaklık yaptım 2.sınıftayken başvurmadım şuan 3'teyim başvursam bile anca son sene gidebilirim.

ben yarı burslu özel üni de okuyorum, bu sene başvursam bile seneye 4.sınıf güz döneminde gittiğim de ne tez işleri halledebilirim ne dersleri. okul otomatikman uzar bizimkiler asla tam ücretle beni 1 sene daha yollamazlar.

yani benim iş yalan oldu anlayacağın. :D

work and travel gidiyim dedim . 3.sınıf yazında zorunlu 21 gün stajım var wat'a gidersem staj yapamam. o da patladı.

kısacası bu işleri son senelere bırakmamak lazımmış. yoksa olmuyor yani

• quote:

anladım hocam saol, ben biraz araştırdım . ama ben salaklık yaptım 2.sınıftayken başvurmadım şuan 3'teyim başvursam bile anca son sene gidebilirim.

ben yarı burslu özel üni de okuyorum, bu sene başvursam bile seneye 4.sınıf güz döneminde gittiğim de ne tez işleri halledebilirim ne dersleri. okul otomatikman uzar bizimkiler asla tam ücretle beni 1 sene daha yollamazlar.

yani benim iş yalan oldu anlayacağın. :D

work and travel gidiyim dedim . 3.sınıf yazında zorunlu 21 gün stajım var wat'a gidersem staj yapamam. o da patladı.

kısacası bu işleri son senelere bırakmamak lazımmış. yoksa olmuyor yani

Alıntıları Göster
    Evet hocam ben de oyle duymustum deneyimlilerden. O yuzden 2 de gitme karari aldim ben de. Ders eslesmemesi ihtimaline karsi ustten ders alinarak halledilir uzatmadan en azindan. Yoksa 4 te gidersen uzamasi kacinilmaz gibi birsey diyorlar. Ama yinede oyle bir okul bulursunuz hepsi denk gelebilir. Bakin bir isterseniz. Zorluk acisindan goreceli tabi ama yuksek lisansta bile gidenler oluyor. Onlarinki de buyuk cesaret tabi tez senesinde gitmek ama yine de onlar bile yapiyorsa 4 te de yapilir ki 4 te bile gidenler var baya. Sansinizi deneyebilirsiniz. Belki yaz okulunda falan verirsiniz dersi.

• quote:

Evet hocam ben de oyle duymustum deneyimlilerden. O yuzden 2 de gitme karari aldim ben de. Ders eslesmemesi ihtimaline karsi ustten ders alinarak halledilir uzatmadan en azindan. Yoksa 4 te gidersen uzamasi kacinilmaz gibi birsey diyorlar. Ama yinede oyle bir okul bulursunuz hepsi denk gelebilir. Bakin bir isterseniz. Zorluk acisindan goreceli tabi ama yuksek lisansta bile gidenler oluyor. Onlarinki de buyuk cesaret tabi tez senesinde gitmek ama yine de onlar bile yapiyorsa 4 te de yapilir ki 4 te bile gidenler var baya. Sansinizi deneyebilirsiniz. Belki yaz okulunda falan verirsiniz dersi.

Alıntıları Göster
    hocam bizim okul endüstri mühendislerini sadece 1 ülke(portekiz) de 1 üniversiteye yolluyor( averio ünivercity mi neydi)

geçen sene giden 2 arkadaşım var onlar da hep alttan dersler alıyor şuan portekiz'de görmedikleri, dersleri de orada portekizce görüyorlarmış zaten 1-2 tanesi ingilizceymiş. 4.sınıftan 2-3 ders verebilmişler ama yine de, şimdi onlar almayacak o dersleri.

bende 2 de gitsem onlar gibi öyle böyle alttan ala ala hallederdim ama iş böyle olunca yaz kursuna bile kalsam çok ders kalıyor, ve sonuçta ekstra para tabii. hadi o dersleri yazın hallettim, bide tez işi var. onu nasıl hallediyor millet acaba? güz döneminde tez hocanı bulmak, konuşmak, konu almak, taktik almak gibi işler var sonuçta.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.