Şimdi Ara

Epson tanklı mürekkepli yazıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Epsonun tanklı mürekkepli yazıcılarının yazdırma sayısı oldukça fazla Yani 1 şişe mürekkeple 6000 sayfa yazılıyor. Ama bunun yanında bu yazıcılarda tıkanma, kuruma v.b şikayetler de fazlaymış. Lazer tonerli yazıcılardan Mürekkep püskürtmeli yazıcılara geçmek mantıklımı?

Epson, bu tıkanma, kurumaya bir çözüm bulabildimi?

• epson yazıcı renkli yazıcıdır kuruma problemi çıktı almayınca genelde yazıcılarda kartuşta yada baskı kafalarında hava ile temes eden yerleri kurumaya başlar
    bu sorun sadece epsona ait bir sorun değil bütün mürekkepli yazıclarda var bu durum.
    diğer sorunuzda lazer yazıcı almak mantıklımı diye sormuşsunuz siyah çıktı alacaksanız lazer yazıcı en mantıklısı ama renkli çıktı alacaksanız iş biraz değişir renkli lazer yazıcılar hem daha pahalı hemde dolum maliyeti baskı maliyeti sarf malzeme fiyatı gibi çok masraflı durumları var ev kullanıcıları için pek makul değil
  • Teşekkürler. Ben renkli yazıcı olarak düşünmüyorum. Sadece yazıcı ve tek renkli olacak çok fonksyonlu olmayacak yani tarayıcı fotokopi olmayacak..
    Epson M105 için olumlu tavsiyeler var ama mürekkebin kuruyup arıza yapması beni endişelendirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Teşekkürler. Ben renkli yazıcı olarak düşünmüyorum. Sadece yazıcı ve tek renkli olacak çok fonksyonlu olmayacak yani tarayıcı fotokopi olmayacak..
    Epson M105 için olumlu tavsiyeler var ama mürekkebin kuruyup arıza yapması beni endişelendirdi.

sizin için en ideali lazer yazıcı hatta şuan letgo'da 50tl ye 2. el ricoh sp111 yazıcı satılıyor bu yazıcıda çip derdi yok toneride dolduralabiliniyor okadar sağlam bir yazıcı ki üstüne çıksan taşır 7kg civarında biraz hantal birde usb3 desteği yok
    epson yazıcılarda çok iyidir kullanmadım ama Epson M105 eminim çok iyidir çünkü bunda kartuş yok ve kartuş bitme derdi yok youtube seyrettim adam 5000 sayfa bastırmış 5 saatte bayada hızlıymış, ama siyah beyaz olduğu için gerek yok
    bende 8 senelik epson dx serisi yazıcı var hala taş gibi çıktı almayınca bu yazıcıda tıkanıyor ama birkaç küçük müdahale ile ben 8 senedir kullanıyorum 3400 civarı baskı almışım ve ilk aldığım baskı kalitesinden sapma yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece hanım eller -- 2 Aralık 2016; 0:47:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadece hanım eller

quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Teşekkürler. Ben renkli yazıcı olarak düşünmüyorum. Sadece yazıcı ve tek renkli olacak çok fonksyonlu olmayacak yani tarayıcı fotokopi olmayacak..

sizin için en ideali lazer yazıcı hatta şuan letgo'da 50tl ye 2. el ricoh sp111 yazıcı satılıyor bu yazıcıda çip derdi yok toneride dolduralabiliniyor okadar sağlam bir yazıcı ki üstüne çıksan taşır 7kg civarında biraz hantal birde usb3 desteği yok
    epson yazıcılarda çok iyidir kullanmadım ama Epson M105 eminim çok iyidir çünkü bunda kartuş yok ve kartuş bitme derdi yok youtube seyrettim adam 5000 sayfa bastırmış 5 saatte bayada hızlıymış, ama siyah beyaz olduğu için gerek yok
    bende 8 senelik epson dx serisi yazıcı var hala taş gibi çıktı almayınca bu yazıcıda tıkanıyor ama birkaç küçük müdahale ile ben 8 senedir kullanıyorum 3400 civarı baskı almışım ve ilk aldığım baskı kalitesinden sapma yok

Teşekkürler. Peki bu ped dolu hatası nedir? Nekadar sürede Ped doluyor?

• arkadaşlar bilgi sahibi olmadan doldurmalı yazıcı aldık bunlar çok sık donma yada tıkanma yaparmı?

bunu engelleyecek önerileriniz var mi,?
  • Merhaba,
    Epson l850 yazıcı aldım. Şimdilik gayet memnunum. Bir kaç fotoğraf baskısı aldım ve daha önce izlediğim bir kaç yerde fotoğrafları önce CMYK modunda kaydedin ondan sonra yazdırın diyordu. Fotoğrafları CMYK modunda kaydediyorum fakat Photoprint programından fotoğrafları bu modda yazdıramıyorum çünkü fotoğrafları görmüyor. Merak ettiğim tüm epson modellerinde mi böyle yoksa ayarlardan bir şeyleri değiştirmem mi gerekiyor?
  • TIGERSHARK kullanıcısına yanıt
    15 günde bir çıktı almayı ihmal etmezsen ve orjinal mürekkep kullanırsın hiç bir sıkıntı yaşamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkan83

15 günde bir çıktı almayı ihmal etmezsen ve orjinal mürekkep kullanırsın hiç bir sıkıntı yaşamazsın.

sağol
  • alkan83 A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aldım pc ye kurdum kendi fotoğraf yazdırma programını kullanıyorum sorunsuz basiyir usb den hafıza kartından da bastım 1000 baskı aldım mükemmel baskısı var sana tavsiyem atık pedi icin bi aparat yap dolmasın ped servise götürmek zorunda kalma dönersen anlatırım nasıl yapacağıni sorun olursa sorabilirsin her konuda
  • Caglar7110 C kullanıcısına yanıt
    Döndüm hocam nasıl yapacağız bu ped işini.Garantisini 3 yıl yaptırdım. garanti bozulmazmı ozaman?
  • Hocama atık ped yerinde inçe bi hortum var ordan onu çıkarıp dışarı aldım bi bağlantı yaparak ben servis isim olursa yaptıgım aparatı iptal eder eski yerine takarım öyle veririm çünkü kafa temizleme vs yaptıkça baya mürekkep atıyor zamanla da doluyor orası sonra serviste değişmesi gerekiyor ücretli mi bilmiyorum ben fotoğraf baskısı yaptıgım icin öyle bi cozum geliştirdim epsonun kendi fotoğraf yazdırma programını kullan rovi premium kağıtla birlikte çok kaliteli baskılar alabilirsin ben 1000 baskı yaptım en az ve iyi ki de almışım çok memnun kaldım.birde aylarca baskı yapmadan bırakmayın arada bi iki fotoğraf baskısı alırsan asla donma vs yaşamazsın arada da kafa temizleme yaparsın
  • Burdan Örnek olarak bakabilirsiniz takıldığınız konularda yardımcı olurum arkadaşlar
  •  Epson tanklı mürekkepli yazıcı

• Şimdi benim sorum da su muadil mürekkep kullanan var mi Epson da ?orjinal setleri 250-300 lira muadil kullanan demeyen oldu mu fotoğraf baskısında kullanan normal yazdırma icin değil
  • Tecrübeli kimse Yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caglar7110

Tecrübeli kimse Yok mu ?

muadil mürekkep ama hangisi ?
    elbette biz kendi sattığımız (ve aynı zamanda ticari anlamda fotoğraf baskısı için kullandığımız) mürekkeplerimiz için konuşabiliriz onlarca fotoğraf stüdyosuna verdiğimiz epson L8XX serisi T6731 - T6736 uyumlu mürekkeplerle orjinali aratmayacak kalitede baskılar alabilirsiniz. direk bu seriye uyumlu olduğu için yazdırma kafasına zararı olmaz ve uv özelliğiyle solma direnci orjinallere çok yakındır

ama biliyoruz ki laftan ziyade en güzeli tecrübe etmektir bunun için İstanbulda olan İstanbula yolu düşen herkesi bekleriz beraber baskı alırız bu sayede muadil mürekkep ile baskı sonuçlarını gözlemleyebilir fotoğraf kağıdı çeşitlermizi inceleyebilirsiniz.

iletişim bigilerimiz imzada mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: Caglar7110

Hocam bende aldım pc ye kurdum kendi fotoğraf yazdırma programını kullanıyorum sorunsuz basiyir usb den hafıza kartından da bastım 1000 baskı aldım mükemmel baskısı var sana tavsiyem atık pedi icin bi aparat yap dolmasın ped servise götürmek zorunda kalma dönersen anlatırım nasıl yapacağıni sorun olursa sorabilirsin her konuda

atık padler için gider yapmak makinenin uzun vadede sağlığı açısından çok çok faydalı ama dikkat zamanı geldiğinde atık pad uyarısını gene verecektir. o zaman makinenizin resetlenmesi gerekecek servislik birşey değil küçük bir yazılımla halledilecek bişey
  • Arkadaşlar L386 Aldım ancak daha kurmadım bunun atık pad'i dışarı alınabilir mu?Şöyle bir baktım ama hortumu bulamadım?
  • Caglar7110 C kullanıcısına yanıt
    ÇAĞLAR Bey ; kalite ve de sorun yaşamamak istiyorsanız orijinal mürekkepten vazgeçmeyin. Diğer türlü makinanızın ömrü gider.Aynı hesaba gelir...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.