Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır, zaten muadil kullanılmış olsa bile patene etkisi olacağını sanmıyorum, o daha çok kafayı etkileyen bir durum. Ama Epson cihaz garanti dışı kalır dediğinden böyle bir ayrım yaparlar mı bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa-

Tşk ederim hocam bilgileriniz için

Paylaştığım modeli almamistim

Uygunluğu bu gördüğüm için paylaştım

Daha bakma asamasindayim

Şuan Epson l3151 modeline bakıyorum

Türkiye'de tek vatanda var

Başka bir yerde bulamadım

Yabancı sitelerde TL karşılığı 1200_1400 arasi iken vatanda kampanyalı 1000 TL ye alınabiliyor

Acaba rica etsem bu modelin özelliklerini anlatır mısınız l3060 ve l6160 dan farkını söyleyebilirsiniz

Birde kağıt tepsisi bu modelde varmı

Otomatik çift çekme vs.

Mürekkebi epsonun diğer modellerine göre tasarruflumudur

Tşk ederim

Alıntıları Göster
    Sorularınızın hepsinin cevabı hayır L3051 için. Bu model L3060 modelinin tasarım ve mürekkep doldurma sistemi açısından yenilenmiş versiyonu diyebiliriz.

L6160 modelinin bunlardan ayrı tutmak lazım hem teknik özellikleri bakımından hem de baskı kafası bakımından L6160 daha üstündür. L6160 PrecisionCore™ Baskı Kafası kullanır, baskı kafasının daha büyük olması daha hızlı yazdırmayı sağladığı gibi kullandığı mürekkeplerle daha kaliteli baskılar elde edersiniz. Bu modelin ADF eklenmiş hali L6170 in piyasaya çıkmasını bekliyorum. L6190 da ise fax var.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Sorularınızın hepsinin cevabı hayır L3051 için. Bu model L3060 modelinin tasarım ve mürekkep doldurma sistemi açısından yenilenmiş versiyonu diyebiliriz.

L6160 modelinin bunlardan ayrı tutmak lazım hem teknik özellikleri bakımından hem de baskı kafası bakımından L6160 daha üstündür. L6160 PrecisionCore™ Baskı Kafası kullanır, baskı kafasının daha büyük olması daha hızlı yazdırmayı sağladığı gibi kullandığı mürekkeplerle daha kaliteli baskılar elde edersiniz. Bu modelin ADF eklenmiş hali L6170 in piyasaya çıkmasını bekliyorum. L6190 da ise fax var.

Alıntıları Göster
    Tşk ederim

O zaman 6160 modeli bana uygun

Onun fırsatını araştırayım

6170 ADF farkı var demissiniz

ADF nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kaliteli kağıt arayanlar kaçırmasın!..

https://www.avansas.com/navigator-a4-fotokopi-kagidi-80-gr-1-koli-5-paket-p-59218
    Murat dostum, umarım bu sorunuma biraz çabuk yanıt alırım zira bende bir takıntı var, bir sorunum varsa o gece uyku da yok.
    Epson L3060 tanklı yazıcı kullanıyorum, bu gün renkli bir çıktı aldım, sayfa siyah fakat yazıcı bunun yarısını siyah yarısını mavi olarak verdi, sorunun mürekkep seviyesinde olduğunu sanıyorum. ancak ben bu yazıcının mürekkep seviyesini de kontrol edemiyorum. dışarıdan bakınca görünmüyor.
    Bu yarısı siyah yarısı mavi olması tahmin ettiğim gibi mi ? yoksa yazıcıda bir sorun mu var. Birde mürekkep seviyesini HP yazıcım varken görebiliyordum, bunda neden yok yada varda ben mi bilmiyorum ?
    Yardımcı olursan çok sevineceğim.

• refikilhan kullanıcısına yanıt
    Mürekkep dolumu yeni mi yapıldı? Belki aşırı dolum yapıldığı için seviye görünmüyor olabilir. Eğer yeterince boşluk kalmamışsa yazıcı randımanlı çalışmayabilir. Hava yapma ihtimali de vardır. Tankların tıpaları açıkken kafa temizleme yapıp sonucu püskürtme denetimi desenini yazdırarak kontrol ediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa-

Tşk ederim

O zaman 6160 modeli bana uygun

Onun fırsatını araştırayım

6170 ADF farkı var demissiniz

ADF nedir

Alıntıları Göster
    Otomatik doküman besleyici (ADF), özellikle fotokopi ve tarama işlemlerinde kolaylık sağlar. İki modelin de linkini paylaşıyorum, yazıcıların üst kısmına baktığınızda ADF farkını görürsünüz.

https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-its-l6160
    https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home/its-ecotank-l6170

L6170 henüz satışa çıkmadı, L6160 ve L6190 için en uygun fiyatlar sanırım Amazon'da.

• quote:

Mürekkep dolumu yeni mi yapıldı? Belki aşırı dolum yapıldığı için seviye görünmüyor olabilir. Eğer yeterince boşluk kalmamışsa yazıcı randımanlı çalışmayabilir. Hava yapma ihtimali de vardır. Tankların tıpaları açıkken kafa temizleme yapıp sonucu püskürtme denetimi desenini yazdırarak kontrol ediniz.
    Mürekkep dolumu yapılalı tam bir yıl oldu, elimde yedek siyah mürekkep var sorun onda ise önemli değil fakat sık sık mürekkep seviyesini kontrol etmek gerekiyor, fakat dışarıdan belli olmuyor ki ? bunun bir çözümü olmalı ama ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: insaatmüh.

Hocam paten degisiminde muadil murekkep olayini soruyorlar mi ? Yedek iki siyah murekkepi kullanmayi dusunmuyorum olurda ariza cikarsa onlari doldururum.

Bende cok bekledim fakat 649 asagisini bulamadim. Neyse yapacak bir sey yok :)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tüm servisler orjinal sarf malzeme kullanilmadiginda cihazı garanti dışı diye işlem yapar. Ancak bu konuda direnin. Muadil sarf malzemenin sebep olmadığı bir arızayı yapmak zorundalar. Örn. Yazıcının tarayıcı bozuldu. Mürekkeple ne ilgisi varki garanti dışı kalsın. Bu konuda siz ısrar edin tüketici mahkemesine giderim deyin. Gerekiyorsa da gidin zaten hakli çıkarsınız. Ama cihazlarin bazı sarfları var mürekkep kartuş haricinde kağıt paterni atik pedi bunlar garantiye girmez sarf malzemedir. Zaten yüksek ücreti de yok. Yani bir araba gibi düşünün yeni aldınız sadece yakıtı size ait değil lastik eskir se yağ filtresi değişecekse de size ait garanti den yapılacak işler değil. Yazıcılarda da aynı durumu goz önünde bulundurun. Halkınızı yedirmeyin ancak sebepsiz yere servisleri de bunaltmayin

Benim tavsiyem bütçesine yuk olmayan veya çok aşırı cikti almayanlar orjinal mürekkep zaten kullanmalı.

Ama sürekli çıktı alan tabiri caizse yazıcıya nefes aldirmayanlar zaten yazıcının kafa tıkanmaya vakti yok ondan birşey olmaz.

Bunun yaninda hic bir muadil orjinal gibi ne sonuç verir ne de cihazın kullanım omrunu uzatmaz. Herzaman kaliteli sonuç ve yazicimi en az 5-7 yıl kullanayim diyorsanız orjinalden şaşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: refikilhan

Mürekkep dolumu yapılalı tam bir yıl oldu, elimde yedek siyah mürekkep var sorun onda ise önemli değil fakat sık sık mürekkep seviyesini kontrol etmek gerekiyor, fakat dışarıdan belli olmuyor ki ? bunun bir çözümü olmalı ama ne ?

Alıntıları Göster
    Tanki yanda olan epsonlarda bu sorun zor görünüyor. Ve göz önünde olmadığı için unutulabilir. Bunun bir çözümü gözle takip den başka kesinlikle yok. Üreticilere tankların tam şeffaf olması gerektiği yönünde her kasim ayında olan yeni model tanıtım toplantılarında söylüyoruz. Şimdilik yeniler de öne geldi. :) ileride şeffaf da olur inş.

• mustafa aydemir kullanıcısına yanıt
    Ayda gerçekten 15-20 sayfa çıktı alıyorsanız size tanklı pahalı gelebilir. Ama kartuşlu yazıcı alsanız hem kartuş pahalı hemde kullanilmayinca donuyor sorun. Bukadar az çıktıyı alacağınız bir yakin kırtasiye varsa hic masraf etmeyin 1liradan alsanız 20lira eder bu size daha ekonomik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanklı Yazıcı

Ayda gerçekten 15-20 sayfa çıktı alıyorsanız size tanklı pahalı gelebilir. Ama kartuşlu yazıcı alsanız hem kartuş pahalı hemde kullanilmayinca donuyor sorun. Bukadar az çıktıyı alacağınız bir yakin kırtasiye varsa hic masraf etmeyin 1liradan alsanız 20lira eder bu size daha ekonomik.
    Arkadaşlar, hepiniz bana yardımcı olmaya çalıştınız, çok teşekkür ediyorum.
    Bu gün geç oldu artık, inşallah yarın mürekkep takviyesi yapacağım bakalım o zaman ne olacak.
  • Arkadaşlar L386 Wifi model yazıcımda siyah mürekkep baya azaldı doldurmak istiyorum hangi mürekkebi önerirsiniz? (Orjinal veya f/p açısından iyi bir muadil marka)

Bir de standart yazdırmada çizgili çıktı alıyorum geçen hizalama ve kafa temizleme yaptım fakat devam ediyor zaten kafa temizleme de baya uzun sürdü bir türlü standart çizgiler gelmemişti ne yapmam lazım?

Herkese teşekkürler bu tanklı yazıcı benim çok hoşuma gidiyor mürekkep konusunda az da çok da çıktı alsanız muhakkak tanklı yazıcı alın. Epson da işin ehli.
  • aeffes kullanıcısına yanıt
    Mürekkep, bu kadar çok olmazsa fiyatı uygun.https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CJWG47D/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A35GJVJOU14FLR (Mürekkep orijinal olmayınca garanti riske giriyor, onu da hatırlatmak gerek.)

Kafa temizleme işlemi sırasında bazen hata olabiliyor, tanktaki tıpaları açarak tekrarlamak lazım, 2-3 temizleme ile geçmiyorsa 12 saat bekleyip yeniden temizlemeli. Yine geçmiyorsa kafada tıkanma ya da hizalamada sorun var demektir.
  • Orijinal bir şişe siyah mürekkep kaç baskı verir ortalama acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • number11 N kullanıcısına yanıt
    M105 ve M200 gibi sadece siyah yazan modellerde 140 mililitre mürekkep için firma 6000 baskı diyor. Tabi %5 doluluk için verilen değer bu. Pratikte biraz daha az olur ama kolay kolay 4000 değerinin altına düşmezsiniz.

L3050,L3060 gibi renkli modellerle 70 mililitrelik mürekkep şişeleri gelir, onlarda diğer renklerin karışımından da siyah-gri tonlar elde edilebiliyor, bu yazıcılarla 3 renkli 3 de siyah mürekkep geliyor, firma bu mürekkeplerle 13000 siyah beyaz çıktı alınabilir diyor.
  • Epson'un çevrimiçi aracıyla birkaç kısa adımda kendi kişisel fotoğraflı takviminizi yazdırın.

https://www.epson.com.tr/happy-holidays
  • Çift baskı olmayanların tek tek sayfayı çevirip arka sayfayı yazdırdığını sanıyordum ama önce tekli sayfaları sonra da çiftleri yazdırabiliyormuşuz değil mi? Eğer böyleyse çok güzelmiş. İndirimleri beklerken şuan üç model arasındayım 3060, 3070 ve 4160. Ama aralarında çok anlamlı bir fark yok gibi. 3060 960t, l 4160 1650 civarında. Airprint özelliği 3060'da yok diyor ama uygulama ile yazdırabiliyoruz herhalde.

• onstark46 kullanıcısına yanıt
    Hocam dublex baskı özelliği olmamasına rağmen uygulama çok iyi tasarlanmış uğraştırmadan çift taraflı baskı yapılabiliyor evet 3060 da wifi direct uygulaması ile uygulamadan hızlı bir şekilde yazdırabilirsiniz .

• kardeş yakışıyor mu K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için. O halde bu yazıcı bana fazlasıyla yeterli.

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.