Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onstark46

Çok teşekkür ederim cevabınız için. O halde bu yazıcı bana fazlasıyla yeterli.
    önemli değil hocam evet yeterli olacağını düşünüyorum iyi günler .
  • Amazon Epson yazıcılarda güzel indirim yapmış
    , dikkatimi çekenler:

M105W YAZICI 629 TL

L3050 yazıcı 813 TL

L3070 yazıcı 1088 TL

L6160 yazıcı 1790 TL

L6190 yazıcı 2303 TL

L805 yazıcı 1790 TL

L1300 yazıcı 2631 TL
  • Merhaba hayırlı akşamlar. L3050 kullanıyorum ara tatilde iki hafta evde olamayacağım. Acaba yazıcı da herhangi bir sıkıntı olur mu iki hafta çıktı almazsam? (mürekkepler orijinal)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • number11 N kullanıcısına yanıt
    2 haftadan sonra sorun olsa bile kafa temizleme işlemi ile geçer, ciddi bir tıkanma olacağını sanmıyorum.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba son birkaç sayfayı okudum size birşeyler danışmak istesim.

evde dört tane öğrenci var üçü lisans birisi lise. ayda 500-1000 baskı alcağımızı tahmin ediyorum. almışken de arada fotoğraf çıkarabileceğimiz birşey olsun dedik. L3050 bizim için yeterli olur mu bundan önce hp kartuşlu vardı illallah ettim başka tür tavsiyelerinize de açığım yazıcıdan hiç anlamıyorum araştırıyorum ama çok ince farklar var aralarında başka markalar da var ama genel olarak bizi üzmeyecek hangisi bilmiyorum. bi sorum daha var aklıma takılan çift taraflı baskı olayı ama onun içinde basit deniyor mesela bir kitap pdf i var bunu manuel çift taraflı basmak çok mu zordur

maksimum alabilceğim ürün şudur dün gece araştırırken buldum epson L6x70 daha çıkmadı dediğiniz için unu buldum adf özelliği de var ama faks gereksiz benim için elzem değil. tabletteyim link eklemeyi bulamadım ürün şu

https://www.chip.com.tr/inceleme/brother-mfc-t910dw_5233.html@murat3807 brotherin bu modeli hakkında ne düşünüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi standartsaplama -- 19 Aralık 2018; 15:10:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam çift taraflı yazdırma olayı son derece basit öncelikle bunu hiç sıkıntı yapmayınız . İkinci olarak başka markalarda sağlam yazıcılar var ama bu işe girişen ilk epson olduğundan dolayı daha tecrübeli diyebiliriz sanırım buna ek olarak şunu söyleyeyim bu konu gerçekten bulunmaz bir nimet Murat abi sağolsun bıkmadan her soruna yardımcı oluyor .Bu arada bunlar fotoğraf yazıcı olmamasına rağmen uygulamasında birkaç ayar yaparak tatmin edecek düzeyde fotoğraf çıktısı alabilirsiniz.

• Teşekkü ederim öyle diyorsanız L3050 ile 3070 fiyat performans gereği işimi uzun zaman gorecek cihazlara benziyor siz ne kullanıyorsunuz acaba ne tavsiye edersiniz Amazon indiriminden almak istiyorum bugün @kardeş yakışıyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi standartsaplama -- 19 Aralık 2018; 13:5:45 >
  • Epson L310 var bende çok çıktı almadığızdan sanırım tıkanma oldu serviste şuan, yazın uzun süre evde olmuyoruz mesala baskı kafasını tıkanmaması için alınacak bir önlem var mıdır arkadaşlar.
  • merhaba murat bey
    öncelikle süper bir hizmet veriyorsunuz.
    foruma bakarak 1 hafta önce 3050 modelinden aldım.
    ancak a4 e renki çıktıyı yaklaşık 2 dk da alıyorum.
    bazı şeyler denedim ama sonuç olamadım.
    ayrıca renklerde çok farklı.
    ne yapmam lazım acaba
    teşekkürler
  • ozgur guven O kullanıcısına yanıt
    Merhaba, eğer bir resmi A4 kağıda yazdırıyorsanız bu uzun sürer, Word belgesine yapıştırıp öyle yazdırınız. Ayrıca kalite ayarları da yazdırma süresini etkiler. Ben fotoğraf yazdırmadığımdan tecrübem yok ama ince ayarlarla güzel sonuçlar aldığını söyleyen arkadaşlar var. Bazen yazıcı hava yapabilir, bu durumda mürekkeplerden biri baskı kafasına ulaşmadığı için renkler farklı çıkabilir. Püskürtme denetimi desenini yazdırarak kontrol etmelisiniz. Bu durumda tanktaki tıpalar açıkken kafa temizleme yapmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: standartsaplama

merhaba son birkaç sayfayı okudum size birşeyler danışmak istesim.

evde dört tane öğrenci var üçü lisans birisi lise. ayda 500-1000 baskı alcağımızı tahmin ediyorum. almışken de arada fotoğraf çıkarabileceğimiz birşey olsun dedik. L3050 bizim için yeterli olur mu bundan önce hp kartuşlu vardı illallah ettim başka tür tavsiyelerinize de açığım yazıcıdan hiç anlamıyorum araştırıyorum ama çok ince farklar var aralarında başka markalar da var ama genel olarak bizi üzmeyecek hangisi bilmiyorum. bi sorum daha var aklıma takılan çift taraflı baskı olayı ama onun içinde basit deniyor mesela bir kitap pdf i var bunu manuel çift taraflı basmak çok mu zordur

maksimum alabilceğim ürün şudur dün gece araştırırken buldum epson L6x70 daha çıkmadı dediğiniz için unu buldum adf özelliği de var ama faks gereksiz benim için elzem değil. tabletteyim link eklemeyi bulamadım ürün şu

https://www.chip.com.tr/inceleme/brother-mfc-t910dw_5233.html@murat3807 brotherin bu modeli hakkında ne düşünüyorsunuz
    Mürekkepli yazıcı kullananlar öncelikle düzenli kullanım gerektiğini ve bu yazıcıların lazer kadar hızlı olmadığını bilmeli (WorkForce Pro WF-C5790DWF gibi pro modeller istisna), eğer yazıcıyı düzenli olarak kullanmazsanız sorun çıkarır.

L3xxx serisi modeller ile L61xx modelleri arasındaki en önemli fark baskı kafasıdır. L61xx serisi daha büyük baskı kafasına sahip olduğu için hem daha hızlıdır hem de daha kaliteli baskılar verir. (L6170 için Tecpro ile görüştüm, henüz geri dönüş sağlamadılar, ben de L6190 yerine bunu almak isterim.)

Önceliğiniz fotoğraf basmak ise bu modeller sizitatmin etmeyebilir, EcoTank L7160 modelini almalısınız çünkü bu modelde iki adet siyah mürekkep vardır ve bu siyahın biri fotoğraf siyahıdır.

Çift taraflı yazdırma desteğinin manuel olması benim için daha iyidir, yazıcının bu şekilde daha seri yazdırdığını düşünüyorum.

Yazıcı önce kağıtların ön yüzlerini yazar, kağıtların sırasını hiç değiştirmeden boş tarafı size bakacak şekilde yazıcıya tekrar yerleşirirsiniz, bu sefer arka yüzlerini yazar.

• 1-- L3060 ile L3070 arasındaki fark nedir?
    Sitesinden karşılaştırınca bir fark göremedim. Sanki sadece 3070 ' te kart girişi var gibi geldi. Doğrumudur?

2-- Yeni seri L3110, L3150 ile eski seri L3050, L3060, L3070 arasında kullanım kolaylığı bakımından kolaylık varmıdır?

3-- Çift taraflı baskı bir geçişte mi yapıyor? Yoksa başka bazı yazıcılarda olduğu gibi çıkarıp, tekrarmı alıyor? Bu özellik hangi modelde mevcuttur?
    Biri sanıyorum L4160, doğru ise eski modelde ki nedir?

4-- Yeni ve eski seride Wifi 'ı kapatmak kolaymıdır? Kopyalama silik çıkıyorsa yazıcı ayarlarından koyulaştırma ayarı varmıdır?

5-- Yılsonuna kadar tekrar indirim olabilirmi? Yeni seri satışa girermi? Geçmiş yıllarda durumu takip eden varmıdır?
    Şu anda Amazondaki indirimi sevgili murat3807 sayesinde gördüm, sağolsun. Bir daha ya da başka firmalarda olurmu merak ediyorum.

6-- Yeni seride sadece tanklar öne alındıysa ve şeffaf olmadığından dolum seviyesi izleme eski seri ile aynı zorluktaysa yeni seriyi beklemeye gerek varmı?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Selamlar

Önceki mesajlardan linkler. Yeni seri:https://www.epson.com.tr/insights/article/epson-ecotank-5-renkli-muerekkep-sistemini-piyasaya-suererek-giris-seviyesi-seriye-gelismis-oezellikler-kazandirdi?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR
    Tüm modeller:https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home
    3060, 3070 karşılaştırma:https://www.epson.com.tr/products/comparison/22117,22120

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardahan T -- 19 Aralık 2018; 15:50:59 >

• quote:

Teşekkü ederim öyle diyorsanız L3050 ile 3070 fiyat performans gereği işimi uzun zaman gorecek cihazlara benziyor siz ne kullanıyorsunuz acaba ne tavsiye edersiniz Amazon indiriminden almak istiyorum bugün @kardeş yakışıyor mu
    L30.. serisi yazıcılarda baskı kafası hep aynıdır, bağlantı seçenekleri, mürekkep doldurma sistemleri, ekran ve bazı foksiyonlarda farklılıklar vardır.
  • quote:

Teşekkü ederim öyle diyorsanız L3050 ile 3070 fiyat performans gereği işimi uzun zaman gorecek cihazlara benziyor siz ne kullanıyorsunuz acaba ne tavsiye edersiniz Amazon indiriminden almak istiyorum bugün @kardeş yakışıyor mu
    Gerekli cevabı murat abi söylemiş hocam iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Mürekkepli yazıcı kullananlar öncelikle düzenli kullanım gerektiğini ve bu yazıcıların lazer kadar hızlı olmadığını bilmeli (WorkForce Pro WF-C5790DWF gibi pro modeller istisna), eğer yazıcıyı düzenli olarak kullanmazsanız sorun çıkarır.

L3xxx serisi modeller ile L61xx modelleri arasındaki en önemli fark baskı kafasıdır. L61xx serisi daha büyük baskı kafasına sahip olduğu için hem daha hızlıdır hem de daha kaliteli baskılar verir. (L6170 için Tecpro ile görüştüm, henüz geri dönüş sağlamadılar, ben de L6190 yerine bunu almak isterim.)

Önceliğiniz fotoğraf basmak ise bu modeller sizitatmin etmeyebilir, EcoTank L7160 modelini almalısınız çünkü bu modelde iki adet siyah mürekkep vardır ve bu siyahın biri fotoğraf siyahıdır.

Çift taraflı yazdırma desteğinin manuel olması benim için daha iyidir, yazıcının bu şekilde daha seri yazdırdığını düşünüyorum.

Yazıcı önce kağıtların ön yüzlerini yazar, kağıtların sırasını hiç değiştirmeden boş tarafı size bakacak şekilde yazıcıya tekrar yerleşirirsiniz, bu sefer arka yüzlerini yazar.

Alıntıları Göster
    Hocam iki mesajınızı da detaylı okudum ilginiz için çok teşekkür ederim. Amazon dan almak istiyorum 3050 de wifi direct yokmuş 3060in satışı yok Amazon da, 3070 kaldı bir tek hangisini tavsiye edersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: kardeş yakışıyor mu

Gerekli cevabı murat abi söylemiş hocam iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    Sağolasın hocam iyi forumlar

• quote:

Hocam iki mesajınızı da detaylı okudum ilginiz için çok teşekkür ederim. Amazon dan almak istiyorum 3050 de wifi direct yokmuş 3060in satışı yok Amazon da, 3070 kaldı bir tek hangisini tavsiye edersiniz

Alıntıları Göster
    L3060'da wi-fi direct, L3070'de ekran var, fiyata bakınca L3060 tercih edilebilir, 868 TL.
    https://www.amazon.com.tr/Epson-EcoTank-Mürekkep-Püskürtmeli-Tanklı/dp/B0773ZMVDM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1545237125&sr=8-4&keywords=epson+yaz%C4%B1c%C4%B1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Aralık 2018; 19:36:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

L3060'da wi-fi direct, L3070'de ekran var, fiyata bakınca L3060 tercih edilebilir, 868 TL.
    https://www.amazon.com.tr/Epson-EcoTank-Mürekkep-Püskürtmeli-Tanklı/dp/B0773ZMVDM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1545237125&sr=8-4&keywords=epson+yaz%C4%B1c%C4%B1

Alıntıları Göster
    İlginiz için teşekkürler 3060 alacağım. en kısa zamanda konuyu baştan aşağı okuyup sizi daha fazla darlatmayacagim :))) Yaşınızı bilmiyorum ama içimden size abi demek geldi içtenliğiniz ve samimiyetiniz için teşekkürler iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardahan T

1-- L3060 ile L3070 arasındaki fark nedir?
    Sitesinden karşılaştırınca bir fark göremedim. Sanki sadece 3070 ' te kart girişi var gibi geldi. Doğrumudur?

2-- Yeni seri L3110, L3150 ile eski seri L3050, L3060, L3070 arasında kullanım kolaylığı bakımından kolaylık varmıdır?

3-- Çift taraflı baskı bir geçişte mi yapıyor? Yoksa başka bazı yazıcılarda olduğu gibi çıkarıp, tekrarmı alıyor? Bu özellik hangi modelde mevcuttur?
    Biri sanıyorum L4160, doğru ise eski modelde ki nedir?

4-- Yeni ve eski seride Wifi 'ı kapatmak kolaymıdır? Kopyalama silik çıkıyorsa yazıcı ayarlarından koyulaştırma ayarı varmıdır?

5-- Yılsonuna kadar tekrar indirim olabilirmi? Yeni seri satışa girermi? Geçmiş yıllarda durumu takip eden varmıdır?
    Şu anda Amazondaki indirimi sevgili murat3807 sayesinde gördüm, sağolsun. Bir daha ya da başka firmalarda olurmu merak ediyorum.

6-- Yeni seride sadece tanklar öne alındıysa ve şeffaf olmadığından dolum seviyesi izleme eski seri ile aynı zorluktaysa yeni seriyi beklemeye gerek varmı?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Selamlar

Önceki mesajlardan linkler. Yeni seri:https://www.epson.com.tr/insights/article/epson-ecotank-5-renkli-muerekkep-sistemini-piyasaya-suererek-giris-seviyesi-seriye-gelismis-oezellikler-kazandirdi?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR
    Tüm modeller:https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home
    3060, 3070 karşılaştırma:https://www.epson.com.tr/products/comparison/22117,22120
    L3060'da wi-fi direct var, L3070'de buna ek olarak ekran var, ekran kullanım kolaylığı sağlar.
    L3150'ye L3060'ın yeni tasarımı diyebiliriz. Mürekkep tankı önde ve yeni nesil mürekkep doldurma sistemi var.
    Yeni modellerin karşılaştırma tablosuna buradan bakabilirsiniz.https://www.epson.com.tr/insights/article/epson-ecotank-5-renkli-muerekkep-sistemini-piyasaya-suererek-giris-seviyesi-seriye-gelismis-oezellikler-kazandirdi?
    Aynı anda çift taraflı baskı yok maalesef.
    Çift taraflı baskı 4160 ve üstü modellerde var. (61xx modellerinde ve WorkForce pro modellerinde)
    Yazıcıyı kurarken modele göre USB, ethernet, wi-fi bağlantılı olarak kurabiliyorsunuz, sonradan wi-fi bağlantıyı iptal edebilirsiniz ama geçici olarak kapatma olduğunu sanmıyorum.
    L4160 ve üstü modellerde ekrandan koyuluk ayarı yapabilirsiniz.
    Yeni seri satışta zaten... En uzun gece indirimleri olacak muhtemelen 20 Aralık akşamı başlar, fiyat konusunda kesin bir şey diyemem.
    Bende 4 farklı model yazıcı var, tanklar tam şeffaf değil ama yine de seviye rahatlıkla görülüyor. Bazen aşırı mürekkep dolumu yapanlar bu sorunu yaşıyor olabilirler.
    Son olarak şunu da ekleyeyim, çok sayıda kullanıcı aktif olarak ADF ünitesini kullanacaklarsa, Epson WorkForce Pro modellerine baksınlar, çünkü tanklı modeller size yeterince hızlı gelmeyebilir. Şu an benim de gözüme kestirdiğim bir model var ama Epson henüz bu serinin tanklı bir modelini çıkarmadı. Şu an için sarf malzeme maliyeti çok yüksek.
    Epson WorkForce Pro WF-C5790DWF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Aralık 2018; 20:20:53 >

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.