Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: necmiaksoy

arkadaşlar ben de epson l3060 ile kulübe üye oldum, ancak bir sorunum var wifi kurulumu gerçekleştiremiyorum. Wifi-wifi direct ışığı sürekli yanıp sönüyor bunun çözümü nedir acaba ?
    arkadaşlar bu durum hakkında bilgisi olan yok mu ? Wifi mi bozuk ben mi kuramıyorum ?
  • quote:

arkadaşlar bu durum hakkında bilgisi olan yok mu ? Wifi mi bozuk ben mi kuramıyorum ?

Alıntıları Göster
    Çok anlamam bu işlerden dostum ama bende her seferinde otomatik bulmuştu. İlk kurulumda pc bir kere ayarlamıştı herseyi otomatik ip vs vs, sonrasında telden kullandım hep. Belki wi-fi agınızda cihaz sınırı falan vardır?
  • Khaosss K kullanıcısına yanıt
    hocam, cevabınız için teşekkür ederim öncelikle,

wifi'de sınırmala yok, wifi-direct doğrudan çalışıyor, yazıcının wifi bozuk olması halinde, wifi direct de çalışmamalı diye düşünüyorum, yada wifi-direct ile normal wifi'nin kaynağı mı farklı.
  • quote:

hocam, cevabınız için teşekkür ederim öncelikle,

wifi'de sınırmala yok, wifi-direct doğrudan çalışıyor, yazıcının wifi bozuk olması halinde, wifi direct de çalışmamalı diye düşünüyorum, yada wifi-direct ile normal wifi'nin kaynağı mı farklı.
    O kadar komplex olduğunu sanmam hocam. Sen yazılımı bilgisayardan kurduğunda yazıcı ayarlarına gelince wi-fi den yazıcıyı arayınca bulamıyor mu?
  • Khaosss K kullanıcısına yanıt
    hocam, wifi'den yazıcıyı bulabilmesi için yazıcının wifi özelliği açılabilmeli, bence asıl sorun burada, yazıcıda wifi direct açılıyor ama wifi açılmıyor wifi açmaya çalışınca yeşil ve turuncu ışık aynı anda sürekli yanıp sönüyor bi epson destek'i aramak şart oldu herhalde yada ürünü değiştirme talebinde bulunacağım
  • Necmi bey kardeşim siz yazıcıyı yeniden pc ye bağlayıp kabloyla
    Kitapçıkda yönergeleri izleyerek cd sini takarak yeniden kurmayı
    Bir deneyin sonra servisi arayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Mürekkep seviyelerinde sorun yok. Klavuzda yazıyor, düzelme olmazsa 12 saat beklyin, diye.
    Hocam bugün tekrar bir kafa temizleme yaptım 12 saat sonrasında. Aldığım test sayfası linkteki gibi. Sarı rengi sorunlu püskürtüyor.

http://prntscr.com/jbwjti

Manuel yapabileceğim bir temizlik var mı? Belki bir youtube videosuna göre falan. Yazıcı elimizde kalmadan altından kalkabilir miyiz acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khaosss

Hocam bugün tekrar bir kafa temizleme yaptım 12 saat sonrasında. Aldığım test sayfası linkteki gibi. Sarı rengi sorunlu püskürtüyor.

http://prntscr.com/jbwjti

Manuel yapabileceğim bir temizlik var mı? Belki bir youtube videosuna göre falan. Yazıcı elimizde kalmadan altından kalkabilir miyiz acaba :)

Alıntıları Göster
    Test sayfasına göre hava yapmış olma olasılığı çok yüksek. Eğer kafada tıkanma olsa bu kadar boşluklu olmaz sadece belirli bir noktada boşluk olurdu. Cihazı açıp uğraşmak riskli olabilir, baskı kafası bu cihazın en pahalı parçası. Daha önce söylediğim gibi birkaç kafa temizlemeden sonra 10-15 sayfa renkli çıktı alıp kontrol etmenizi öneririm. Cihaz yazdırdıkça kafaya mürekkep gelecek ve çıktılar düzelecektir.

• Merhaba arkadaşlar yazıcı arayışındayım önce hp düşündüm sonra canon şimdi de Epson düşünüyorum. Araştıra araştıra daha iyilerinin olduğunu anlıyorsunuz. Ev kullanıcısı olarak almayı düşünüyorum kartuşların pahalı ve verimsiz olması nedeniyle tanklı yazıcı almak istiyorum. Arada bir fotoğraf baskısı yapmak niyetindeyim. Tarayıcısının da iyi olması çok önemli.

Aklımda L386 ve L3060 var şuan, bunların farkını anlayamadım tasarımsal olarak 3060 daha iyi gibi duruyor. Mürekkeplerin kurumaması için de en fazla 2 haftada bir çıktı almam gerektiğini de biliyorum. Maksimum 1000tl ye kadar güzel bir Epson yazıcı öneriniz hangisidir?
  • msw kullanıcısına yanıt
    YAZICI TAVSİYESİ İSTEYEN ARKADAŞLAR İÇİN...

Çıktı maliyeti açısından tanklı yazıcı, dayanıklılık ve stabilize yönünden Epson tanklı yazıcı almanızı öneririm. Epson'da L8xx serisi yazıcılar fotoğraf yazıcılarıdır, amaç sadece fotoğraf yazdırmaksa bu modellere bakılabilir ama 1000 TL'nin altında değiller ne yazık ki.

1000 TL altı için tavsiye edilecek ideal model Epson L3050'dir. (L386 ile teknik olarak aynı, tasarım farkı vardır, tanklar yazıcıya tam entegredir.)

1000 TL altı diğer modellerde de diğer fonksiyonlar hariç, baskı teknolojisi hemen hemen aynıdır. Fotoğraf yazdırma konusunda genel olarak bir memnuniyet vardır. Bazı kullanıcılar fotoğrafların yeterince canlı renklerde olmadığını söylüyorlar, doğru ayarlarla güzel sonuçlar elde ettiklerini söyleyen arkadaşlar da var. Mürekkep ve kağıt kalitesinin etkisini de unutmamak lazım. Burada bazı arkadaşların paylaştığı gibi, yazdıracağınız fotoğraf dosyasının kalitesi de önemlidir. Bazı fotoğraflar çok kaliteli olmasa da ekranda güzelmiş gibi görünebilir, bu da yanıltıcı olabilir. Fotoğrafın nasıl çekildiği, hangi makinanın kullanıldığı gibi etkenler fotoğraf kalitesinde oldukça belirleyicidir. Şunu da unutmamak lazım, bu yazıcılar ev ve küçük ofis kullanımı içindir, fotoğraf yazdırma amaçlı değildir, varsayılan ayarlar en uygun hız-maliyet-kalite vs. için optimize edilmiştir.

1000 TL altı modellerde tarayıcılar da hemen hemen aynıdır. Mesela L3050' de tarama özellikleri şöyledir:

Tek taraflı tarama hızı (A4 siyah)
    300 İnç başına nokta 2,4 msan/satır; 600 İnç başına nokta 7,2 msan/satır
    Tek taraflı tarama hızı (A4 renkli)
    300 İnç başına nokta 9,5 msan/satır; 600 İnç başına nokta 14,3 msan/satır
    Tarama Çözünürlüğü
    1.200 İnç başına nokta x 2.400 İnç başına nokta (yatay x dikey)
    Çıktı formatları
    BMP, JPEG, TIFF, PDF
    Tarayıcı Türü
    Dokunmaktik görüntü sensörü (CIS)

Tarama hızı, ayarlayacağınız tarama kalitesine göre değişse de tarayıcılarda hız yönünden fazla bir beklentiye girmemek lazım. Çok yüksek fiyatlara satılan cihazlardaki hızı beklemek doğru olmaz.

Son olarak bu yazıcıları alanların bilmesi gerekir ki, tüm mürekkepli yazıcılar düzenli kullanım ister, uzun aralara gelmez, özellikle renkli çıktıda hızları düşüktür. (Üst segment yazıcılar hariç)

Her zaman söylediğim gibi "bu yazıcılar kullanınca değil, kullanmayınca sorun çıkarır", düzenli ve çok sayıda çıktı alıyorsanız maliyet yönünden tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 30 Nisan 2018; 19:11:30 >

• quote:

hocam, wifi'den yazıcıyı bulabilmesi için yazıcının wifi özelliği açılabilmeli, bence asıl sorun burada, yazıcıda wifi direct açılıyor ama wifi açılmıyor wifi açmaya çalışınca yeşil ve turuncu ışık aynı anda sürekli yanıp sönüyor bi epson destek'i aramak şart oldu herhalde yada ürünü değiştirme talebinde bulunacağım
    Yazıcıda arıza olduğunu sanmıyorum, cihaz modeme bağlanamıyor. Farklı bir modemde denemenizi öneririm, hatta farklı bir bilgisayarda bile... Bazen güvenlik yazılımı ayarları nedeniyle de bağlantı kurulamayabilir. Eğer bunları da denediyseniz o zaman Epson'la iletişime geçip telefondan da destek alabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 30 Nisan 2018; 19:21:59 >
  • 2000 TL ye EPSON L850 alınır mı ? Alınsada değer mi? Ticari amaçlı!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    Kenarlıksız baskı yaptığımda yine de kenarda 3-4 mm bir boşluk kalıyor. Bu boşluk bazen alttaki resimdeki gibi sayfa numaralarının yarım çıkmasına neden oluyor.
    Bu boşluğu sıfırlamanın bir yolu var mı?EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
  • Arkadaslar merhaba.

İşyerimde kullanmak amacıyla 800 tl civarı eğer daha uyguna önerebileceginiz bir model varsa uygun modellere de açığım tabi

Çıktı ortalamam belli olmayacak fakat günlük en kötü 1-2 çıktı almam gerekiyor.Bu rakam gün gelir 100 e de cikabilir.

Fakat benim amacım tekstil ürünleri perde-çeyiz işi yapıyorum. her ay yenilenen bir fotograf katalogu yapacagım gelen müşterilerime yaptıgım işleri göstermek icin yani aylık ortalama en kötü 50 fotograf cıktısı alacagım.

Bu yüzden renkli çıktısı ve fotograf cıktısı iyi olan aynı zamanda renksiz cıktı ve fotokopi özelligide olmalı,beni sürekli kartus vs bozulma durumlarıyla ugrastırmamalı yani kurduktan sonra temiz bakınca beni üzmeyecek bir model olmalı.

Ben Epson L3060 modelini düşünüyorum.Sizce nasıldır daha güncel ve uygun benim amacıma yonelık sıkıntısız bir model tavsiyeniz var mıdır yoksa bu modeli alayım mı ?

Cevaplarınızı bekliyorum :)

• Merhaba.

Epson photo printten a5 cıktı almanın bir yolu var mi.

Misal a4 kağıt koyup 2ye kesmek çözüm olabilir mi?

Her boy var ama a5 yok.

Misal a4 secsem, solda kenarliksiz 2, kenarliksiz 4 kenarliksiz 8 şeklinde kolaj seçenekleri var . Orda a4u seçip kenarliksiz 2yi seçsem teker teker yan sekilde a5 kagit koyilur mu a4 secmeme ragmen ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar solmayan kaliteli fotoğraf kağıdı tavsiyesi bekliyorum. Orjinal mürekkeple fotoğraf basacağım. Epson yazıcı gibi ev tipi yazıcılarla alınan baskılar kesinlikle solar mı? Ayrıca 10*15 veya 13*18 hangisi daha iyi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afulu -- 2 Mayıs 2018; 20:4:0 >
  • çoğu yerde HP nin fotoğraf kağıtları satılıyor. tavsiye ederim. kağıt kalitesi gayet yeterli.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    cevap veren ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sorunun çözümünü buldum, müşteri hizmetlerini aradım, murat hocamızın dediği gibi sorun modemdeymiş, modem eski olduğu için bağlantı kurulamıyormuş, modemlerde wps bağlantısı olmazsa bu tür sorunlar yaşanabiliyormuş.

sorunun çözümüne gelirsek, bu tarz wps olmayan modemlerde yazıcının bağlantısı için ilk bağlantıyı wifi yerine kablolu olarak yapıp yazıcıyı tanımlamak, sonrasında wifi bağlantısı yapmak gerekmektedir.

iyi forumlar dilerim.
  • L3050 - L3060 ve L386 modelleri arasinda fotograf baskisi daha iyi olan hangi modeldir ?
  • L386 yerine daha güzel görünen L3060 çıkmış, yandaki mürekkep tankı daha güzel görünüyor. Peki L850 yerine çıkan bir ürün var mı mesela? Bu model de eski gibi duruyor sanki. Resim baskısı için çıkan son modeller 800 serisi mi?
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.