Şimdi Ara

epox 9npa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba. elimde epox 9noa + ultra var. ancak şöyle bir sorunum var. bilgisayar ps2 mousesız açılmıor. usb mouse kullanamıyorum dönüştürücüsüz. varsa ayarını bilen şimdiden teşekkürler.

• Çok kolay. bende aynı anakartı kullanıyorum. Bios tan bir ayarı var. Tam olarak nerde yapılıyo hatırlamıyorum. Downloadlarım olmasa bilgisayarı kapatır bulur yazardım ama şu anda bu biraz zor.
    Sen biostan biraz karıştır. Gözüne çarpar zaten.
    Yada ingilizcen varsa anakartın kitabında ( kullanma kılavuzunda ) yazıyor. ORdanda yardım alabilirsin.
    Yapamassan ben yarın nasıl yapıldığına bakar yazarım.
  • walla bakarsan çok mutlu olurum ne zaman musaitsen ama unutma. ben çok kurcaladım bulamadım.
  • Kusura bakma biraz eve geç geldim beklediğin mesajda biraz gecikmiş olabilir.
    Öncelikle bu olaya bakarken aklıma farklı bios versiyonları olabilirmi diye geldi. İnşallah aynıdır da işlemi basit.e yaparsın.

Biosa giriyosun sonra İntegrated Peripherals bölümüne giriyosun. Bu bölümde Onboard DEvice var ona giriyon bu seferde. Bu sayfada Usb Mouse support diye bir seçenek var onu enable yapıyorsun oluyor bitiyor.

Dikkat edersen On board device bölümünde diğer anakart şeylerinide ( ses kartı, lan gibi ) iptal edip değişiklik yapabiliyosun.

Son olarakta şunu eklicem niye usb den bağlamak istiyosun ki. Bende de usb mouse var fakat dönüştürücü ile ps2 ye çevirip ps2 de kullanıyorum. Ps2 daha sorunsuz çalışışan bir birim. Zaten 6 usb den 3 ü devamlı dolu. Bi de mousu takarsak geriye 2 kalır. ETlefonu hiç saymıyom bile ;)

İnşallah bu bilgiler işini görür.

• cevap için saol ama zaten orası enabled. aklıma gelmişti orası neyse ps2 kullanırız sadece küçük sinek mide bulandırrı mevzuu. tekrar teşekkür.
  • Allah allah. Peki aynı yerde usb versiyon yeride var 1.1 2.0 diye seçenekler var. ikisininde işaretli olduğundan emin ol belki mouse usb 1.1 sende sadece 2.0 aktiftir.

Bide usb yi başka bir şekilde kullana biliyosun dimi sadece mouse da problem oluyor.
  • 1+2.0 orasıda normal.evet dier şeyleri kullanabiliyorum ama ps2 mouseuçıkartırsam kapatıyo kendini board:)
  • Valla ha abi çözemedim bende düşünüyom ama aklıma bi şey gelmiyor. Ama bak bi şey gelirse aklıma kesin dönerim sana. Bu arada sende çözersen olayı söylede hem mereklandırma hemde boşuna düşündür beni :P
  • Bende de aynı anakart var XP yi kurarken ilk başta eski PS2 mouse ve klavye takıyorum sonra USB modüllü kablosuz klavye mouse setimi kullanıyorum Vistayı kurarken kablosuz klavye mouse u kullanabiliyorum sorun olmuyor. Windows kurulu olduğu halde çalışmıyorsa mouse un bozuk olabilir, bir ihtimalde BIOS güncellemesi gerekebilir anakartına, kolay gelsin.
  • yaa bu kadar çok aynı aanakartı kullananı bulmuşken. soriyim dedim. Hiç bilg mac -os yüklediniz mi?. bizim anakart kaldırıyo mu?
  • Denemedim ama Anakartın kaldırması diye bir şey söz konusu olmaz, işlemcin RAM in yeterliyse problem olmaz.
  • yaa bu sse2 desteği gibi bi olay var. Bildiğim kadarı ile hem işlemcinin hem anakartın bunu desteklemesi lazım.
  • SSE 2 tamamen işlemci ile ilgili anakartla alakası yok
    işlemcinin bazı video işleme ve üç boyutlu uygulamalarda daha verimli kullanılabilmesini sağlayan özel komutlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.