Şimdi Ara

Epiphone Special II nin yanına Amfi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler ne öneriyorsunuz amfi olarak. İlk elektrom olacak amfiden fln pek anlamıyorum, nasıl bişey almam gerekir?
    Not: Epiphone Special II ile Rock, Jazz ve Metal çalmayı düşünüyorum, uygun müdür?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam gitar elinizde mi memnun musunuz?Sapı falan nasıl?

• Bide ayırdığınız bütçe ne kadardır?

• Amfi+Gitar 1400 TL gibi bir bütçem var, amfiyi kaliteli almak istiyorum. Aslında Epiphon LP 100 veya Jay Turser JT-220 de alabilirim ama o zmn amfiye ayırabilecgim miktar düşecek. Ne öneriyorsunuz?

Bu arada daha almadım hayır

• protokolist P kullanıcısına yanıt
    Hocam ekipman konusunda daha bilgili kişiler için farklı müzik forumları var oralardan araştırma yaparsanız daha iy bilgiler bulabilirsiniz.Bu konular çok çizildi çok yazıldı bende zamanında aynı hatayı yaptğım için yinede yardım ederim seve seve.Hocam deneyerek almanızı öneririm eğer imkanınız yoksa.Bu arada siz bilirsiniz ama amfi ve gitarı 2.el güvenilir kişilerden alırsanız ve görerek alırsanız sıkıntı çıkmaz hemde iyi ekipmanlar ile başlarsınız.Bu bütçe çok iyi bence paranızı sıfır olacak diye Epiphone Special 2 gibi gitar almayın.O gitarda olabilir ama bu bütçeye yazık olur.

Hocam önemli 2 soru:
    1-Ne tür müzikler dinlersiniz?
    2-Apartmanda falan mı oturuyorsunuz yoksa müstakil ev falan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 27 Ocak 2017; 18:15:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randy_Rhoads

Hocam ekipman konusunda daha bilgili kişiler için farklı müzik forumları var oralardan araştırma yaparsanız daha iy bilgiler bulabilirsiniz.Bu konular çok çizildi çok yazıldı bende zamanında aynı hatayı yaptğım için yinede yardım ederim seve seve.Hocam deneyerek almanızı öneririm eğer imkanınız yoksa.Bu arada siz bilirsiniz ama amfi ve gitarı 2.el güvenilir kişilerden alırsanız ve görerek alırsanız sıkıntı çıkmaz hemde iyi ekipmanlar ile başlarsınız.Bu bütçe çok iyi bence paranızı sıfır olacak diye Epiphone Special 2 gibi gitar almayın.O gitarda olabilir ama bu bütçeye yazık olur.

Hocam önemli 2 soru:
    1-Ne tür müzikler dinlersiniz?
    2-Apartmanda falan mı oturuyorsunuz yoksa müstakil ev falan mı?

Hocam, Jay Turser JT-220 düşünüyorum galiba ya. Görünüş olarak çok tatmin edici. Ama JT alırsam da amfiyi kısmam gerekebilir biraz bilmiyorum bende tam olarak ne yapmam gerektiğini yani:)

1- Metallica ve Rock Türevleri.

2- Apartmanda oturuyorum o yüzden 10-15W Lik bir amfi düşünüyorum

Hocam kesinlikle Floyd rose köprülü alma ve sana rahat gelen seni tatmin eden gitarı al.2.el alırsan kendi bulunduğun şehirden hem ucuza getirirsin hemde iyi ekipmanın olur.

Amfi olarak Blackstar İd Core 10 ve

Roland Micro Cube (Benim kullandığım) olabilir.Pil ile çalışabiliyor ve sadece 2kg falan.Üzerinde Delay,reverb,chrous,flanger gibi güzel efektler var.Gayet iyi sesi var ve beklediğimden çok çok iyi bir amfi ama seni bir süre sonra sıkabilir bu amfiler ama yinede güzel soundlar elde edersiniz.Ben hergün yeni ton buluyorum baya çeşitli.Herhalde tek kötü yanı eq ayarı çok çeşitli değil.Bunun dışında eksiği yok bence.

Bu arada isterseniz daha yüksek bütçeli amfi alabilirsiniz ama üst düzey amfiler hakkında deneyimim yok o yüzden daha bilgili kişilerden yardım almanız gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 28 Ocak 2017; 13:59:58 >
  • Teşekkürler cevap için, bugün dükkana gitmeyi planlıyorum gitar denemek için

Hocam özel olmaz ise hangi şehirdi sizin.Bide sonuçları bekliyorum sanırım 2.el istemiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Randy_Rhoads

Hocam özel olmaz ise hangi şehirdi sizin.Bide sonuçları bekliyorum sanırım 2.el istemiyorsunuz.

Gaziantep de oturuyorum, Dore müzik den alacağım da bugün hava koşulları nedeniyle gidemedim. Amfi belki ikinci el olur ama Gitarı 0 planlıyorum. Sırf amfiyi iyi almak için Jackson Js11 de alabilirim. İstediğim nitelikleri sağlıyor Js11 de.

Dediğim gibi kesinlikle Floyd rose lu almayın.Tam bir baş belası resmen gitardan soğudum.İnce mi telinde bend bile yaptırtmıyor bana ve sesde çok cılız geliyor ilk aldığımdan beri.Başka bir sabit köprülü gitar daha iyi gelmişti bana açıkçası.

• Hocam neden mi de bend yapamıyorsunuz floyd rose lu gitarda ? Anlamadım
  • ennusa44 kullanıcısına yanıt
    Bend yapmak daha zor geldi bana.Floyd rose lu almayın da :-)

• Floyd rose un pisliğini bildirimde bend olayına takılmıstım :)

• Line spider 15 w amfisine bakabilirsin güzel bir amfidir dostum.
  • Bende var Wine Red versiyon ben oldukça memnunum yeni başlamama rağmen sapı oldukça rahat ve yumuşak. Akor basmak keyifli

• Epiphone mu?En sevdiğim renk wine red bu arada.
  • Evet epiphone yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 2. el almıştım daha doğrusu hediye geldi ilk gitarımdı. Oldukça keyifli bir gitar öneririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.