Şimdi Ara

Epic 5 & Tsi 500 & İkon 6 mk2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda uygun bir bütçe ayırabildim ve Stereo sistem kurmaya çalışıyorum. İkinci el Marantz pm 6004 amfi aldım hoparlör içinse genel yorumlara bakarak fiyatları aşağı yukarı benzer olan Dali İkon 6 mk2 (ikinci el) Epos Epic 5 ve Polk Audio Tsi 500 arasından seçim yapmak istiyorum hangisini önerirsiniz.
    Alan 38 m2 genellikle pop jazz klasik vs tarzında genellikle karışık bir müzik zevkim vardır. Amfi 8 Ohm 45W- 4 Ohm 60 W gücünde bu hoparlörleri sürmekte zorlanır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranmania -- 28 Temmuz 2013; 23:25:46 >

• 38 mt de bunlar oyuncak bilginiz ola en az ikon 7 lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen daha büyük hop lazım size ayrıca marantz ın o odaya yetecegide şüpheli bence
  • Epos Epic5'in bu m2 için yetmeyeceği kanaatine nereden kapıldınız arkadaşlar? Bunu söyleyebilmek için en az bu m2'de yani en az 38m2 bir alanda ürünü denemiş dinlemiş olmanız gerekir.. Yoksa kulaklarınızla birlikte hisleriniz de mi kuvvetli ;)
  • Epos epic 5 28 m2 de dinleme fırsatı buldum. Yarım saat kadar bir kac Parca ile dinledim ama odayı doldurmadı zaten kabini Buyuk m2 Ler icin bencede uygun degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galiba sen fiziksel olarak mekanı doldurmadigindan bahsediyorsun eray yoksa diğer türlü bu söyledigin m2 de mekanı dolduramamasi imkansiz tabii insanlarin algilari ve beklentileri de farkli farkli oluyor.. Bu arada eposlari ne ile surdugun cok onemli cihaz seciyor ve kolay match olan bir urun degil creek ile mukemmel uyum gosteriyor ayni zamanda ben şu anda rega brio r ile epic2 leri suruyorum 3 gundur ve 38 m2 de hicbir problem yok aksine volume potunu saat 9 pozisyonun ustune zor cikartiyorum eski epic2 lerimi geri aldım bir sureligine bendeler yeni upgrade'i tamamlayana kadar

• Usta mutlu ve beğeniyorsan sorun yok gule gule dinle

bende degisiklige gidicem Ama bu sefer rakamlar cok ciddi diye düşünüyorum degisiklige gitmelimiyim yoksa bunlarla mutlu Mesut um

zaten baya iyi kullandigim cihazlar zaten ne diye bu kaşıntı anlamıyorum

Aklımda dalı epicon var
    Yada Wilson sofia
    Yada focal stella

Amp tarafında ise asr
    Yada master sound 845

Birbirlerine mac sekilde almak lazım

Yada elindekiler zaten fazlası ile iyi boyle devam etmeliyim opera lar gercekten cok iyi unision resource la birlikte

• Valla Eray sen eger şu andaki sisteminden karşısina her gectiginde mutlu oluyorsan başindan kalkamiyorsan sistem kendini saatlerce dinletiyorsa o sistem dogru sistemdir ama her dinlediginde sistemde şu da olsaydi bu da olsaydi diyerek eksikliklerini hissediyorsan o sistemi degistirene kadar kafan rahat etmez.. Eger ses karakteri olarak dogalliktan yana isen belki de piyasanin en dogal hoparlorlerinden biri olan ProAc'a da yönelebilirsin.. Response d18 mutlu mesut yaşanabilecek cok iyi bir hoparlör daha fazlasini harcamak ne kadar mantikli olur orasi tartisiir ama d18 etrafinda bilinçli bir sekilde toplanacak bir sistem çok tatmin edici olacaktir

• Adnan beyle ve bir abimle o markanın d40 ve Carbon modellerini dinledik lin cd çalar ve Hegel anfi ile bir stüdyo daire parası iki hoparlörde benim tarzıma gitmedi ama güzel cihazlar tabi ama ben o jm focal stella ve Wilson sasha dan sonra proac a bakmam üstat resmen kafam kazındı Wilson ve jm focal. Ve hepsine gücü yetecek epiconda öyle Birde gönlümün şahı sonus faber amati var ama 30000 Euro fiyatı var bu dört cihazdan biri dışına çıkmak istemiyorum d18 falan çok sevdiğim bir seviye değil artık opera benim kurulu sistemimde onların çok ötesinde benim tarzıma ve evime göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 14 Ağustos 2013; 0:56:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu dağılmış ama,

TSI 500 aldım ve şu ana kadar ses seviyesi 1/3 ü bile geçmedim zaten apartman dairesinde olduğum için bangır bangır dinleme imkanım yok.

Diğer taraftan gördüğüm kadarıyla ooo yok onlar oyuncak vs. demenin hiç bir mantığı yok hoparlörlerin oda içersindeki yerleşimlerine göre ve odanın şekline göre değişiklik gösteriyor. Benim şu anki fikrim 3 üde uygun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranmania

Konu dağılmış ama,

TSI 500 aldım ve şu ana kadar ses seviyesi 1/3 ü bile geçmedim zaten apartman dairesinde olduğum için bangır bangır dinleme imkanım yok.

Diğer taraftan gördüğüm kadarıyla ooo yok onlar oyuncak vs. demenin hiç bir mantığı yok hoparlörlerin oda içersindeki yerleşimlerine göre ve odanın şekline göre değişiklik gösteriyor. Benim şu anki fikrim 3 üde uygun olabilir.

Soru sormuşsunuz cevap vermisiz tecrübe miz ölçüsünde kullanmadığımız cihaz degil 38 m2 alan az bir alan degil oyuncak az bile yazmisiz neyse ürünü ben kullanmayacağım. Karar sizin kese siZin alınmadan önceki yorum oydu su an sadece

hayırlı olsun denir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.