Şimdi Ara

enjektör arıza belirtisi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
35.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    aracımda bir süreden beri varolan bir çekiş sorunu var.bazı günler gaza dokunduğun an zıplayan araç bazen turbo boşluğu yaratıyor tepkisiz kalıyor.bugün servise götürdüğümde tüm değerlerin normal olduğunu ancak çekişte de bir sorun olduğu söylendi.yani turbolu bir aracın geri yaslaması olmadığını söyledi usta bu doğru.ilk etapta enjektör memelerinin değişmesi gerektiğinden bahsetti.yalnız benim aracımda rölanti bozukluğu kara duman ve zor çalışma gibi enjektör arıza belirtilerinden hiçbirisi yok.hatta devir saati milim oynamıyor rölantide o kadar tatlı çalışıyor.eğer bu arıza belirtileri olmasa bile bu çekiş sorununun nedeni enjektörden kaynaklanıyor olabilir mi?bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum.teşekkürler...

• Turbo bağlantılarında bir kaçak olabilir, kontrol edilmeli. Enjektör arızası kendini, şangırtılı çalışma, sesli ve titreşimli çalışma, kara duman, fazla yakıt tüketimi ve çekişten düşme ile belli eder. Eğer diğer belirtiler mevcut değil ise sorun enjektörden kaynaklanmayabilir. Başka bir yere de göstermenizi tavsiye ederim. Enjektör değişimi pahalıya patlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

Turbo bağlantılarında bir kaçak olabilir, kontrol edilmeli. Enjektör arızası kendini, şangırtılı çalışma, sesli ve titreşimli çalışma, kara duman, fazla yakıt tüketimi ve çekişten düşme ile belli eder. Eğer diğer belirtiler mevcut değil ise sorun enjektörden kaynaklanmayabilir. Başka bir yere de göstermenizi tavsiye ederim. Enjektör değişimi pahalıya patlar.

teşekkürler...turbo bağlantılarını kontrol ettirmekte fayda var sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

arkadaşlar merhabalar.
    aracımda bir süreden beri varolan bir çekiş sorunu var.bazı günler gaza dokunduğun an zıplayan araç bazen turbo boşluğu yaratıyor tepkisiz kalıyor.bugün servise götürdüğümde tüm değerlerin normal olduğunu ancak çekişte de bir sorun olduğu söylendi.yani turbolu bir aracın geri yaslaması olmadığını söyledi usta bu doğru.ilk etapta enjektör memelerinin değişmesi gerektiğinden bahsetti.yalnız benim aracımda rölanti bozukluğu kara duman ve zor çalışma gibi enjektör arıza belirtilerinden hiçbirisi yok.hatta devir saati milim oynamıyor rölantide o kadar tatlı çalışıyor.eğer bu arıza belirtileri olmasa bile bu çekiş sorununun nedeni enjektörden kaynaklanıyor olabilir mi?bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum.teşekkürler...

İlk cümleyi okudum ve enjektorler kurum yapmış diyorum. Pug 206 im bana bunu öğretti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamircilerin en kolay yönlendiği yol pompa enjektör değişikliği veya revizyonudur ancak dizel sistemler mazot ve havanın ayrı hatlardan yanma odasında karıştırıldığı sistemlerdir. Buna göre aracınızdaki çekiş kaybı muhtemel enjektör arızası olsa dahi mutlaka hava sisteminin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Turbo, emme manifoldu, hava besleme hatları, kompresyon kaçakları, subap çatlakları mazotun yanında yeterli oksijenin sağlanamayacağı ve iyi bir yanma olmayacağı için çekiş kaybına sebebiyet verecek etmenler arasındadır.

Tabi ki bunun yanında pompa enjektörlerin de kontrolü gerekir. Bu kontrolü de mutlaka üreticinin mazot değerlerini sağlayıp sağlamadığını kontrol ettirerek yaptırmalısın. Yoksa onu temizledik bunu değiştirdik deyip canını yakabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cav_osman

Tamircilerin en kolay yönlendiği yol pompa enjektör değişikliği veya revizyonudur ancak dizel sistemler mazot ve havanın ayrı hatlardan yanma odasında karıştırıldığı sistemlerdir. Buna göre aracınızdaki çekiş kaybı muhtemel enjektör arızası olsa dahi mutlaka hava sisteminin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Turbo, emme manifoldu, hava besleme hatları, kompresyon kaçakları, subap çatlakları mazotun yanında yeterli oksijenin sağlanamayacağı ve iyi bir yanma olmayacağı için çekiş kaybına sebebiyet verecek etmenler arasındadır.

Tabi ki bunun yanında pompa enjektörlerin de kontrolü gerekir. Bu kontrolü de mutlaka üreticinin mazot değerlerini sağlayıp sağlamadığını kontrol ettirerek yaptırmalısın. Yoksa onu temizledik bunu değiştirdik deyip canını yakabilirler.

önerileriniz için teşekkür ederim.

• quote:

arkadaşlar merhabalar.

Arac nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

quote:

arkadaşlar merhabalar.

Arac nedir?

imzamdaki araç dizel bora

• Sadece küçük bir ihtimal ama kullandığınız mazottan kaynaklanıyor olmasın? Aklıma ilk bu geldi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.