Şimdi Ara

Endüstri Mühendisliği ve İşsiz Kalmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çoğunuzun da bildiği üzere tercih dönemi geldi, iyi bir puanım var ve Bilkent Endüstri yazmayı düşünüyorum, fakat ailem hep endüstri okursan işsiz kalırsın, hoşlanıyorsun diye meslek seçme falan diyorlar. Hala endüstri yazmayı düşünüyorum fakat aşırı moralim bozuldu bu kadar şeyden sonra, neredeyse ailem ve akrabalarımın hepsi bana işsizmişim gibi, kötü şartlar altında çalışıp az maaş alacakmışım gibi bakıyorlar. Şu forumdaşınızın moralini artıracak bir şeyler söyleseniz, şu anda bunları yazarken bile hiç iyi hissetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moon's Grace -- 10 Temmuz 2013; 0:32:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Moon's Grace

Arkadaşlar çoğunuzun da bildiği üzere tercih dönemi geldi, iyi bir puanım var ve Bilkent Endüstri yazmayı düşünüyorum, fakat ailem hep endüstri okursan işsiz kalırsın, hoşlanıyorsun diye meslek seçme falan diyorlar. Hala endüstri yazmayı düşünüyorum fakat aşırı moralim bozuldu bu kadar şeyden sonra, neredeyse ailem ve akrabalarımın hepsi bana işsizmişim gibi, kötü şartlar altında çalışıp az maaş alacakmışım gibi bakıyorlar. Şu forumdaşınızın moralini artıracak bir şeyler söyleseniz, şu anda bunları yazarken bile hiç iyi hissetmiyorum.

Kardeş işsiz kalırsın

Şaka bi yana niye işsiz kalıyon Bilkent Endstüri bursluysa özel sektöre gider mis gibi çalışırsın. Zaten ingilizce falan olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 24 yıldır Endüstri Mühendisiyim. "Sıradışı şanssız" 1-2 kişi dışında işsiz Endüstri Mühendisi tanımıyorum. İstiyorsan yaz. ÜZerine bir de işletme masteri... İşlem tamam.
  • Benim de akademisyen olmak gibi bir düşüncem var zaten, o olmadı mba yapacağım, ama şu anda bile salondan konuştuklarını duyabiliyorum bununla ilgili, hatta babam fikrim değişir diye tercihlerini sonraya bırak, diğer mesleklere de bak falan diyor. İşin kötü yanı diğerlerine de baktım, en hoşuma giden, en cazibi bu ama ailemi bir türlü ikna edemiyorum.
  • Babanın mesleği ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

Babanın mesleği ne?

Doktor

• Senin baban herhalde endustri muhendisinin ne oldugunu bilmiyor. Niye issiz kalacakmissin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LasciateSperanza -- 10 Temmuz 2013; 0:43:50 >
  • bunu bende duydum bir akrabamdan. endüstri okuyorum. zamanında araştırmıştım. kim çıkarıyor, kim diyor bu endüstri ciler işsiz kalır diye anlamıyorum.yok öyle birşey. bilmiyorum ailenin gönlünü nasıl fethedeceksin ama onları inandır ve endüstriye git istiyorsan da. biz aıkçası gelmeden fazla araştırmamıştık. ama geldikten sonra anlayacaksın ki doğru bir seçim yapmışsın. emin ol. hele ki puanın iyimiş bilkentten falan bahsediyorsun. sende işsiz kalırım diye korkuyorsan. anadolu üniversiteleri ne yapsın be.

murtah abinin dediğinide yabana atma. biz hala okuyoruz da abi 24 yıllık em miş bak.
  • quote:

quote:

Babanın mesleği ne?

Doktor

İçeriğini bilmediği meslekler hakkında önyargılı olmamasını söyle. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasın.
    Ha illa ki maddi olarak çok rahat bir hayat yaşamanı istiyorsa da sana cerrah olmanı önersin.
  • Bölüm hakkında bilgim yok fakat sen kendine inanıyorsan gerisi hikaye. Üstelemeye devam ederlerse iyi bir dille olayı açıklarsın.
  • quote:

quote:

quote:

Babanın mesleği ne?

Doktor

İçeriğini bilmediği meslekler hakkında önyargılı olmamasını söyle. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasın.
    Ha illa ki maddi olarak çok rahat bir hayat yaşamanı istiyorsa da sana cerrah olmanı önersin.

Hocam bizimkilere göre toplama muhendislikmiş, makine mezunu da yaparmış endüstricilerin yaptığını, evde zaten endüstri okumak istiyorum diye savaş veriyorum, hatta bilkentin sitesinde dersleri falan var, ingilizcemin de iyi olduğunu düşünüyorum, dersleri de çok güzel anlıyorum, hoşuma gitti, ama işte bir işsiz kalacaksın diye gidiyor evde.

• Up

Beyler biraz daha yardım eder misiniz?

• Benim ailem de aynı seninkiler gibi. Zamanında az kavga etmedim bu konu için. Bizimkiler de " Endüstri mühendisinin yaptığını bende yaparım " diyordu. Rehber hocam falan da babamın yanında olunca bende pes ettim, gittim elektronik müh.. Sana tavsiyem, endüstri mühendisliğinin işsiz olmadığını, türkiyede ki yerini ve iş bulma olanaklarını iyice araştırıp ailen ile konuşman. Hangi tür endüstri müh. işsiz kaldığını falan da söyle. Kısaca inandır. Rehber hocalarını da devreye sok. Ben yapamadım sen yaparsın inşallah. Hakkında hayırlısı olsun
  • Belkide babası makine, inşaar gibi ana bölümlerden birisine girmesini istiyordur. Bana sorarsan Endüstri mühendsiliği çok güzel bi sentez. Başarılı olup olamayacağın, işsiz kalıp kalmayacağın kendin ile, kendinin ne derece geliştirdiğinle alakalı...
  • bilkentte hangi bolumu okursan oku is bulmayani dovuyorlar diye biliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.