Şimdi Ara

En zor zeka soruları(eğer birisi cevaplarsa başka soru yazcam bilmesi bilmemesi onemli diil) (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
9
Favori
123.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Soruya geçmeden önce tüm mantık verilerini bir yana bırakıp duygusal yönünüzü ön plana çıkarın…

Şimdi soruya geçiyorum :
    Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok….

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…

Şimdi sorumuz geliyor

Kağıtta ne yazıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilo aldırici

Bu soru gerçekten çok zor bir sorudur.
    Soruya geçmeden önce tüm mantık verilerini bir yana bırakıp duygusal yönünüzü ön plana çıkarın…

Şimdi soruya geçiyorum :
    Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok….

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…

Şimdi sorumuz geliyor

Kağıtta ne yazıyor ?

hikayenin kendisi
  • Kağıdı okuyanlarda (Bizim Gibi) kadının yazdığından bir şey anlamıyorlar.”Tanışabilir miyiz? kısmını okuyorlar.

Anne ve Babaları evlatlıktan reddediyor. Çünkü o yaşa gelmiş adamın “Tanışabilir miyiz?” yazılı bir kağıt vermesi onları şaşırtıyor ve üzüyor oğulları da olayı açıklayamadan evlatlıktan reddediliyor.

Arkadaşı bir daha benimle konuşma diyor nedeni ise birlikte büyüdüğü birine hakaret edercesine böyle bir kağıt uzatıyor “Tanışabilir miyiz?” diye…

Karısı Boşanma Davası Açıyor.Ama 2 Sebepten Ötürü;

1-Onca Yıllık Karısına Başka Bir Kadınla Birlikte Olduğunu İma Etmesi…
    2-Karısına Üstüne “Tanışabilir miyiz?” Yazılı Kısımdaki Bölümü Okutturması…

Doktor intihar ediyor çünkü doktor gay’dir ve hiç tanımadığı bir adam gelip “Tanışabilir miyiz?” yazılı bir kağıt uzatıyor.Tüm sırrının o mertebeye gelmiş olarak, adamın herkes tarafından ne olduğu öğrenilip yaşamının faciaya dönmesinden korkup paniklemesindendir.

Hırsızlar parayı geri koyuyorlar çünkü onlarda bu kağıdın “Tanışabilir miyiz?” kısmını okuyorlar ve bu kağıdı bırakanın Bir polis olduğunu onları izlediğini ve alay edercesine oraya bıraktıklarını düşünüyorlar ve parayı bırakıyorlar…
  • Bir de ben sorim.

5 tane 2 sayısını(2,2,2,2,2) kullanarak 100 sayısını elde etmeye çalışın.(istediğiniz matematik işlemini kullanabilirsiniz.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Kaaxerz

Bir de ben sorim.

5 tane 2 sayısını(2,2,2,2,2) kullanarak 100 sayısını elde etmeye çalışın.(istediğiniz matematik işlemini kullanabilirsiniz.)

100 değilde bunu buldumhttp://www.wolframalpha.com/input/?i=2%5E2%5E2%5E2%5E2
  • quote:

Bir de ben sorim.

[(2.2.2)+2]^2 = 100
  • quote:

Orijinalden alıntı: GYAT

quote:

Bir de ben sorim.

[(2.2.2)+2]^2 = 100

2.yol [(22-2)/2]^2=100
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GYAT

quote:

Bir de ben sorim.

[(2.2.2)+2]^2 = 100

2.yol [(22-2)/2]^2=100

oha süper 2. bi yol olcağı aklıma gelmezdi. hatta desen korkardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilo aldırici

Bu soru gerçekten çok zor bir sorudur.

Şimdi soruya geçiyorum :

Şimdi sorumuz geliyor

Kağıtta ne yazıyor ?

Bence kağıtta "ne yaptığını biliyorum"yazıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [(2.2.2)+2]karesi =100

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • XAER0 X kullanıcısına yanıt
    Çarşamba

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkusHelios

Bir soru da benden..
    battal gazi asılacağı gün gelmiş darağacını getirmişler tam o sırada bir ses duyulmuş:
    -heyyt!Babamı bırakın lan!
    -Nayyr o benim oğlum değil demiş battal gazi.O zaman bu şahıs kimdir

Kızı

• 1 kg = 1000 gr
    2 kg = 2000 gr

taraf tarafa çarpılırsa

(1 kg)*(2 kg)=(1000 gr)*(2000 gr)
    2 kg = 2000000 gr
    2 kg = 2000 kg
    2 kg = 2 ton
    1 kg = 1 ton

Bu işlemde bir hata var mı? varsa nerede?

https://www.facebook.com/ZorZekaSorulari
  • quote:

Orijinalden alıntı: snowbard

1 kg = 1000 gr
    2 kg = 2000 gr

taraf tarafa çarpılırsa

(1 kg)*(2 kg)=(1000 gr)*(2000 gr)
    2 kg = 2000000 gr
    2 kg = 2000 kg
    2 kg = 2 ton
    1 kg = 1 ton

Bu işlemde bir hata var mı? varsa nerede?

https://www.facebook.com/ZorZekaSorulari

kg x kg = kg^2 olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkınbossu

Geliyor 2. soru...

Bu gerçekten zor...

Cinayet

Havuz kenarında bir cinayet işlenir.Olayı uzaktan gören bir kişi ifadesinde:
    ''Katil adama elindeki bir cisimle saldırdı.Cismi bir kaç defa sapladı ve havuza attı.'' der.Olay yerinde inceleme yapan görevliler havuzda cesetten başka bir şey bulamazlar.Katil adamı ne ile oldurmus olabilir?

Cvplarrrr.....

Bıcaç şeklinde keskin bir buzla öldürmüştür. Bu mu ?
  • Uplarsa anam uplar gerisi yalan uplar devam ediyoruz zeki beyinler hade.

• Duvara uzaklığı 10 mt olan biri her adımda duvara mesafenin yarısı kadar yaklaşıyorsa kaç adımda duvara değer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XAER0 -- 3 Eylül 2014; 12:20:57 >
  • mysome38 M kullanıcısına yanıt
    verilir kardeşimde ismi vaaz değildir ama vaazdan bi farkı yoktur
  • lan ne lanet bir konudur lan bu 1 sattir kapatamadım sekmeyi öf çok heycan lı
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.