Şimdi Ara

En zor zeka soruları(eğer birisi cevaplarsa başka soru yazcam bilmesi bilmemesi onemli diil) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
9
Favori
123.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WhyAmITroll

bi baba-oğul bi baba-oğul restorana gidiyolar. hesap 60 tl geliyo hepsi 20 tl veriyo. nasıl olur bu?

Babanın 2 oğlu var.
    Ya da 3 nesiller dede oğul torun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPT-76 -- 7 Mayıs 2014; 23:07:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamsin seni isvecli bilimadamlarinin arasina gondercez.

Saka maka 3 nesiller. Aferin

• Bir soru da benden..
    battal gazi asılacağı gün gelmiş darağacını getirmişler tam o sırada bir ses duyulmuş:
    -heyyt!Babamı bırakın lan!
    -Nayyr o benim oğlum değil demiş battal gazi.O zaman bu şahıs kimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _QruToN

bende sorayım.
    küçük bir cocuk kaza geçiriyor.bunu gören bi adam bu benm oglum die hastahaneye götürüyor.
    hastahanedeki doktorda onun kendi oğlu olduğunu idda ediyor.ikiside dogru sölediğine göre bu iş nasıl oluyor ?

ANNESİDİR TABİKİDE...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkusHelios

Bir soru da benden..
    battal gazi asılacağı gün gelmiş darağacını getirmişler tam o sırada bir ses duyulmuş:
    -heyyt!Babamı bırakın lan!
    -Nayyr o benim oğlum değil demiş battal gazi.O zaman bu şahıs kimdir

Kızı

• evt doğruu! amam sanırım çok kolay sordum.Başka bi soru geliyorrrrrrr:

•3 arkadaş şimşekli bir günde arabayla gidiyorlarmış.İki arkadaş yakın bir durakta inmişler.Diğer kişi arabasıyla köprüden geçerken üstüne yıldırım düşmüş.İki arkadaş keşke biz de orada olsaydık demişler.Ama neden demişler?Sizce cevap nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkusHelios

evt doğruu! amam sanırım çok kolay sordum.Başka bi soru geliyorrrrrrr:

•3 arkadaş şimşekli bir günde arabayla gidiyorlarmış.İki arkadaş yakın bir durakta inmişler.Diğer kişi arabasıyla köprüden geçerken üstüne yıldırım düşmüş.İki arkadaş keşke biz de orada olsaydık demişler.Ama neden demişler?Sizce cevap nedir?

Eğer arabadan inmek için zaman harcamasalardı yıldırım düşmeyecekti Xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnnySins -- 26 Mayıs 2014; 20:29:00 >

• evett doğru oldu.Ama bence cevap farklı da olabilir. çünkü arabaya düştüyse alüminyum olmalı o yüzden düşmüş olabilir.yani ne olursa olsun düşebilme ihtimali var.Değil mi?
  • yeni resime ne denir?

• 2. Sorunun cevabi buz parcasi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • barkınbossu kullanıcısına yanıt
    çunkü adam buz sarkıkı saplamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Think-

yeni resime ne denir?

Nevresim

• Benim x tane bilyem var.İkisi hariç hepsi mavi, ikisi hariç hepsi kırmızı ve ikisi hariç hepsi beyaz.Kaç tane bilyem var bulun bakalım.Mümkünse denklemle çözün ya da anlatarak.

? mavi olur ama sonrakinde ikisi hariç hepsi kırmızı diyor bu yüzden 2 mavi ? kırmızı olur ama ikisi hariç hepsi beyaz diyor bu nedenle kırmızıda 2 tanedir buna bağlı olarakta mecbur beyazda 2 olur.

CEVAP: 2+2+2:6 bilyesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert3426 -- 18 Haziran 2014; 19:48:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert3426

Benim x tane bilyem var.İkisi hariç hepsi mavi, ikisi hariç hepsi kırmızı ve ikisi hariç hepsi beyaz.Kaç tane bilyem var bulun bakalım.Mümkünse denklemle çözün ya da anlatarak.

? mavi olur ama sonrakinde ikisi hariç hepsi kırmızı diyor bu yüzden 2 mavi ? kırmızı olur ama ikisi hariç hepsi beyaz diyor bu nedenle kırmızıda 2 tanedir buna bağlı olarakta mecbur beyazda 2 olur.

CEVAP: 2+2+2:6 bilyesi var.

2si hariç hepsi kırmızı-mavi-beyaz diyorsun. mantıksız olmuş eğer 2si hariç hepsi kırmızıysa 6 tanenin içinden 2 çıkınca 4 kalıyor neden 4ü kırmızı değil? Aynı şey diğerleri içinde geçerli.
    kafam karıştı

• ben de sorim :D

4 adam var. 1'i alman 2i ingiliz diğeri Fransız. İngilizler TV izliyo ama diğerleri izlemiyo. neden?

not : dışarıda falan değiller, canları istemiyor değil her şey normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karatekid55 -- 20 Haziran 2014; 21:01:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karatekid55

ben de sorim :D

4 adam var. 1'i alman 2i ingiliz diğeri Fransız. İngilizler TV izliyo ama diğerleri izlemiyo. neden?

İngilizler kendi istedikleri kanalı açmıştır ötekiler o kanalı izlemek istememiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dotacı22

quote:

İngilizler kendi istedikleri kanalı açmıştır ötekiler o kanalı izlemek istememiştir.

hayır.

ingilİZLER, diğerleri İZLEMEZ NWEUFNEOBŞBGİFPİDSLPHVCVLSMVŞSŞJCWVWGNLWRLŞ <
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dotacı22

quote:

hayır.

ingilİZLER, diğerleri İZLEMEZ NWEUFNEOBŞBGİFPİDSLPHVCVLSMVŞSŞJCWVWGNLWRLŞ <

ben çıkıyom konudan
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

quote:

Orijinalden alıntı: TaLhaa11

Yukarı Şimdi bir tane ben sorayım ;

Bir baba oğlunun doğum gününden itibaren her doğum gününde çocuğunun kumbarasına 1 tl almış ,, çocuğun doğumunun 12 yılına gelince kumbarayı açmışlar ama kumbaradan 3 Tl çıkmış NEDEN ??

Çok zor değil ama yinede sordum birkaç yazım hatası yapmış olabilirim

Çünkü çocuk 29 şubatta doğmuş,her 4 yılda bir para atmışlar

Bir soruda benden;

Erdem'in hiç parası yok,Mehmet ve Turgay'dan 250 şer tl alıyor.toplamda 500 tl yi cebine koyuyor.yolda yürürken Süleyman'ı görüyor,ve ona 450 tl borcu olduğu aklına geliyor.ve cebindeki 500 tl nin 450 tl sini Süleymana veriyor.geriye 50 tl kalıyor.Daha sonra tekrar Mehmet'le Turgay'ı görüyor.onlara 10'ar tl.geri ödeme yapıyor.böylece adam başı 250 tl olan borcu 240 tl ye düşüyor.10 ar tl.ödeme yaptığı için cebindeki para 50 tl.den 30 tl ye düşüyor.240+240=480 tl.borç + cebindeki 30 tl.toplam 510 tl.yapıyor.hiç parası yokken cebine koyduğu para 500 tl. idi.peki 10 tl.nereden geldi?

Süleymana 450 tl veriyor Arkadaşlarınada 20tl Elindede 30tl var 450+20+30=500 np...

• alacakla verecek hiç aynı anda toplanır mı :) bak adam toplamış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.